Play-off NHL

Columbus Blue Jackets – Washington Capitals

3:6

konec (0:1, 1:2, 2:3) Stav série: 2:4

24.04.2018, 01:30 • Nationwide Arena, Columbus • Čtvrtfinále V. konference • Martin Augustin (@ogy_16)

To už je z mé strany vše. Dobrou noc! (04:29:41)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 38:28 (7:10, 14:12, 17:6)
Zblokované střely – 9:23
Vyhraná vhazování – 30:25
Trestné minuty – 8:10
Hity – 26:21
Capitals se v konferenčním semifinále utkají s již tradičním a neoblíbeným soupeřem v play-off – Pittsburghem Penguins. Opět se tak dočkáme souboje dvou hvězd první velikosti, tedy Alexandra Ovečkina se Sidneym Crosbym.
Hokejisté Washingtonu vítězí v Columbusu 6:3 a celkově tuto sérii vyhráli poměrem 4:2 na zápasy, přestože první dva domácí duely prohráli a nevypadalo to s nimi dobře.

Po dvou třetinách vedli Caps především díky dvěma zásahům Alexandra Ovečkina 3:1. Za domácí snížil v úvodu třetí části Pierre-Luc Dubois, ovšem hosté zásahy Devanteho Smithe-Pellyho a Chandlera Stephensona, který se prosadil dokonce ve vlastním oslabení, odskočili až na 2:5. Modrým kabátům ještě trefil ve 49. minutě svým druhým zásahem v utkání naději kapitán Nick Foligno, ale další branku už domácí nepřidali. 14 sekund před koncem tak zpečetil skóre střelou přes celé kluziště do opuštěné branky Lars Eller.

59:46

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., nesportovní chování).

59:46

59:46 Lars ELLER - 3:6

59:46

Washington právě vstřelil branku!
LARS ELLER trefil z vlastního obranného pásma prázdnou branku Columbusu a definitivně rozhoduje! Poté se to ještě popralo, do konfliktu se dostali Tom Wilson a Pierre-Luc Dubois. Asistence: Jay Beagle.

59:01

Poslední minuta třetí třetiny...

58:41

Hosté dostali puk do středního pásma a jsou zase blíže postupu.

58:08

Orpik už odjel na střídačku, hra může pokračovat.

58:08

Hosté skvěle blokují střely soupeře. Nyní to ale Orpika hodně bolelo, rána Artěmije Panarina ho sestřelila a rozhodčí raději přerušili hru.

57:40

John Tortorella si vyžádal čas na poradu se svými hráči.

57:40

Teď se rozhodčí upískl. Braden Holtby chtěl okamžitě rozehrát puk na své spoluhráče, jenže sudí bleskově přerušil hru.

57:32

Murray nahrál na pravý kruh Panarinovi. Ten chtěl ještě nahrávat, ale na zadní tyčce nikdo nebyl.

57:03

Bobrovskij míří na střídačku, domácí sázejí vše na jednu kartu!

56:30

Zach Werenski od modré netrefil branku. Tlak Columbusu ale pokračuje.

55:56

Domácí se teď sami vyhodili z útočného pásma. Čas utíká.

55:37

Proti projektilu Markuse Nutivaary z levé strany si povyjel Holtby. Ještě jedna reklamní přestávka.

54:57

Hosté v plném počtu. Do konce zbývá pět minut.

54:40

Na domácích je už znatelná nervozita a přesilovková kombinace se jim nedaří.

54:04

Jonesovi střela od modré vůbec nesedla. Nyní vyhazuje Stephenson.

53:41

Brooks Orpik zablokoval střelu Cama Atkinsona. Niskanen poté vyhodil.

52:56

Za nedovolené bránění je nakonec vyloučen jen Jevgenij Kuzněcov. Domácí dostávají velkou šanci na snížení.

52:56

Kuzněcovovu střelu z levého kruhu ukryl ve výstroji Bobrovskij. Poté se strhla mela před brankovištěm, ale zda budou rozhodčí vylučovat, uvidíme až po reklamní přestávce.

52:38

Alexander Wennberg si na pravém kruhu rovnal puk na střelu. Na poslední chvíli mu ho však sebral Michal Kempný.

51:43

Hosté se teď na chvíli vymanili. Bekhendovou střelu Nicklase Bäckströma vyrazil Bobrovskij.

50:59

Puk propadl mezi kruhy k volnému Booneovi Jennerovi. Ten trefil Holtbyho!

50:22

Domácí se nadechli k velkému náporu. Veškerou zbylou energii vložili do ofenzivy.

50:05

Od modré čáry vypálil Ian Cole. Holtby puk vyrazil do rohu.

49:16

Zakázané uvolnění Capitals.

48:57

A už to mohlo být o jediný gól! Artěmije Panarina však vychytal Holtby, jenž puk vytěsnil do ochranné sítě!

48:22

48:22 Nick FOLIGNO - 3:5

48:22

Columbus právě vstřelil branku!
Přeci jen přichází gól naděje! Bjorkstrandova přihrávka se odrazila do předbrankového prostoru k Booneovi Jennerovi. Ten to udělal výborně, když místo střely kotouč předložil na zadní tyčku NICKOVI FOLIGNOVI a ten měl před sebou už jen odkrytou klec – 3:5. Asistence: Boone Jenner a Oliver Bjorkstrand.

48:09

Domácí to ještě zkoušejí. Nejprve se snažili něco vymyslet Calvert s Atkinsonem, ale prvně jmenovaný z voleje netrefil branku. Poté nemířil přesně ani Werenski.

47:15

Zakázané uvolnění Blue Jackets. Hra se vrací před Bobrovského.

46:40

Hosté jsou již v plném počtu.

46:28

Z ostrého úhlu vystřelil Boone Jenner. Holtby byl pozorný.

46:13

Hosté vyhazují.

45:30

45:30 Chandler STEPHENSON - 2:5

45:30

Tak tohle už pro domácí vypadá hodně špatně! Ve vlastním oslabení totiž Jay Beagle poslal do samostatného úniku CHANDLERA STEPHENSONA, který to udělal výborně. Kličkou do bekhendu si roztáhl Bobrovského a zasunul puk mezi jeho betony. Caps vedou už o tři branky. Asistence: Jay Beagle.

44:39

Christian Djoos je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro domácí celek.

43:56

43:56 Devante SMITH-PELLY - 2:4

43:56

Publikum v Nationwide Areně nyní umlčel DEVANTE SMITH-PELLY! Ten se dostal k puku na levém křídle a dojel s ním na levý kruh, odkud ho zápěstím zavěsil do vzdálenějšího růžku nad lapačku Sergeje Bobrovského – 2:4. Bez asistence.

43:39

Domácí živí naději na obrat. Nyní nedotáhli do konce přečíslení 2 na 1.

42:25

42:25 Pierre-Luc DUBOIS - 2:3

42:25

Domácí se vracejí zpět do zápasu, byť střídačka Caps hodně protestuje! Matt Calvert totiž za brankou podrazil obránce Christiana Djoose a díky tomu se dostal k puku. Rozhodčí však tento zákrok pustili a Calvert tak našel PIERRE-LUCA DUBOISE, který z mezikruží zamířil k pravé tyčce Holtbyho svatyně – 2:3. Asistence: Matt Calvert.

41:54

Washington je již v plném počtu.

41:38

41:28

Od modré střílel Set Jones, trefil jen bránícího Toma Wilsona.

40:35

Alexander Wennberg se před brankou šikovně otočil s pukem, ale Holtby byl na tuto variantu připraven.

40:02

Třetí třetina odstartuje přesilovkou Columbusu. Domácím by se kontaktní gól rozhodně hodil.

Hity – 21:18
Po druhé třetině je Washington zase blíže konferenčnímu semifinále. Na ledě Blue Jackets totiž Caps vedou už 3:1. Domácí ve druhé části nejprve vyrovnali, když se z pravé strany přesně trefil Nick Foligno. Pak už však ukázal svou velikost Alexandr Ovečkin. Ten ve 33. minutě nejprve dorazil do branky Orpikovu vyraženou střelu a v čase 38:23 využil ze svého oblíbeného místa na levém kruhu přesilovou hru.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:53

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Chandler Stephenson – 2 min., hrubost).

39:53

Důrazný Matt Calvert si našel před brankovištěm volný kotouč a snažil se ho dotlačit za brankovou čáru. Holtby se však rychle zorientoval a nedovolil domácímu hráči skórovat! Bude se ale vylučovat.

39:29

John Carlson poslal dopředu rozjetého Chandlera Stephensona. Ten z levé strany přestřelil

39:01

Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:23

38:23 Alexandr OVEČKIN - 1:3

38:23

Hosté úspěšně sehráli svou přesilovkovou klasiku! John Carlson našel na levém kruhu stojícího ALEXANDRA OVEČKINA, který z první vypálil a puk zapadl k bližší tyčce Bobrovského branky – 1:3. Asistence: John Carlson a Jevgenij Kuzněcov.

37:43

Kuzněcov hledal na zadní tyčce Ovečkina, který puk ze vzduchu netrefil.

37:21

Cam Atkinson zahrál vysokou holí. Vhazuje se před Bobrovským.

37:10

Seth Jones si pomohl nedovoleně v souboji s Ovečkinem. Jeho zákrok byl klasifikován jako držení.

36:28

Z rány Zacha Werenskiho nemohl Holtby moc vidět. Clonil mu totiž Vanek, ale přesto dokázal puk vyrazit.

35:27

Brett Connolly se natlačil za obranu domácích, ale Bobrovskij mu puk vypíchl. Poté pálil z dobré pozice Michal Kempný, ale Bobrovskij byl opět na místě.

35:00

Josh Anderson posílal z levé strany puk před branku, ale tam scházeli jeho spoluhráči. Hosté se tak snadno ubránili.

34:46

Tečované nahození Werenskiho proskákalo až do náruče Bradena Holtbyho. Ten přerušil hru.

34:30

Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Ještě jedna reklamní přestávka – poslední ve druhé třetině.

34:07

Pěkná kombinace mezi Wennbergem a Panarinem. Ruský útočník však nedokázal zakončit přesně.

33:29

Se střelou Alexe Chiassona si poradil Bobrovskij. Máme tu reklamní přestávku.

32:50

32:50 Alexandr OVEČKIN - 1:2

32:50

Hosté podruhé v zápase vedou! Orpikovu ránu od modré čáry vykopl Bobrovskij jen před sebe a před brankou zaparkovaný ALEXANDR OVEČKIN vrátil bekhendovou dorážkou puk za jeho záda – 1:2. Asistence: Brooks Orpik a Christian Djoos.

31:35

Rána Michala Kempného od modré čáry byla zablokována. Dopředu míří domácí.

31:07

Rozehrávka Setha Jonese byla tečována do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:16

Na druhé straně přerušil Holtby hru po střele Brandona Dubinskyho. Následuje reklamní přestávka.

30:00

Dmitrij Orlov si udělal prostor na modré čáře a jedovatou střelou prověřil Sergeje Bobrovského. Ten ji vykopl levým betonem.

29:38

Zápas dostal zase nový náboj. Uvidíme, zda domácí využijí momentální euforie.

28:40

28:40 Nick FOLIGNO - 1:1

28:40

K obratu velí kapitán! Rozjetý NICK FOLIGNO se dostal na pravém křídle ke kotouči, z kruhu pro vhazování vystřelil a puk zapadl ke vzdálenější tyčce hostující branky. Braden Holtby zřejmě na střelu domácího forvarda neviděl. Asistence: Ryan Murray a Ian Cole.

27:52

Nahození Brookse Orpika vypadalo hodně nebezpečně. Puk se odrazil zpět do hry buď od Bobrovského nebo brusle clonícího Beaglea.

26:48

Columbus je už v plném počtu.

26:41

Nyní vyhazuje Letestu. Domácí odehráli výborné oslabení a publikum ožilo.

26:15

Střela Johna Carlsona neprolétla až na Bobrovského. Calvert vyhazuje.

25:19

Jenner je na ledě, domácí se brání ve čtyřech.

25:09

Od modré pálil Alexandr Ovečkin, domácí střelu zablokovali!

24:47

Josh Anderson zasáhl hokejkou do obličeje Bretta Connollyho. Hosté mají k dispozici 32 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!

24:44

Z pravého kruhu střílel Jevgenij Kuzněcov. Bobrovskij zasáhl pravým betonem a následně si poradil i s dorážkami Nicklase Bäckströma!

24:17

Ryan Murray posílá puk do středního pásma. Domácí se zatím dobře brání.

23:30

Domácí na úvod oslabení vyhazují.

23:18

Hosté v plném počtu a hned si zahrají přesilovku oni! Za nedovolené bránění je vyloučen Boone Jenner, který hodil obránce Carlsona na Holtbyho.

22:52

Hostům se podařilo vyhodit.

22:18

Panarinův pas pohotově tečoval Alexander Wennberg. Puk ale končí na pravém betonu Bradena Holtbyho!

21:59

Další rána Panarina, Brooks Orpik jeho pokus zablokoval.

21:39

Už ne, hosté vyhazují.

21:30

Artěmij Panarin střílel zápěstím nad branku. Domácí ale zůstávají v pásmu.

21:16

Nicklas Bäckström zahákoval Setha Jonese a domácí si zahrají první přesilovku v utkání!

21:03

Artěmij Panarin přihrál z druhé vlny najíždějícímu Zachovi Werenskimu. Ten ale trefil jen Niskanena.

20:31

Jednoduchý zákrok si po akci Marka Letestua připsal Holtby. Domácí získali buly v útočném pásmu.

20:09

Po úvodním vhazování se pustil dopředu Dmitrij Orlov. Jeho střelu od modré čáry zachytil lapačkou Bobrovskij.

Hity – 14:11
Po první třetině šestého zápasu série prohrává Columbus s Washingtonem 0:1. Hraje se bojovný, rychlý hokej, ale do šancí se trochu snadněji dostávají Caps. Ve 13. minutě také jednu z nich proměnili, když si Dmitrij Orlov sjel s pukem až mezi kruhy a nekompromisní bombou propálil Bobrovského. Velkou příležitost na navýšení náskoku pak ještě měl Alex Ovečkin, jenž neproměnil samostatný únik. Modré kabáty se ale určitě jen tak nevzdají, dnes už totiž nemají kam uhnout.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:38

A teď zase hosté. Před brankou zůstal volný John Carlson, ale už přeci jen zakončoval z ostrého úhlu a Bobrovskij si to pohlídal.

19:20

Po nepřesné střele Matta Calverta vrátil jeden z domácích hráčů z rohu puk zpět do ohně. Tam ho tečoval Matt Calvert, ale Braden Holtby má kotouč někde pod sebou! Blue Jackets v závěru třetiny přitlačili soupeře.

19:03

Zajímavou nabídku Wennberga se snažil tečovat Matt Calvert, ale puk zastavil holí jeden z obránců Caps.

18:05

Hosté dostali puk do bezpečí a poslali na led čerstvé síly.

17:43

Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Holtbym.

16:48

David Savard střílel od modré čáry. Puk skončil jen na zadním mantinelu.

15:53

15:53 Ovečkinova šance.

15:53

Alexandr Ovečkin se dostal za obranu soupeře a najížděl sám na Bobrovského. Svou akci zakončil střelou těsně vedle levého horního růžku!

15:35

Nabídku Setha Jonese netrefil před odkrytou brankou ideálně Pierre-Luc Dubois! To byla obrovská šance Modrých kabátů.

15:11

Individuálním průnikem to vyřešil Pierre-Luc Dubois. Jeho střelu z levé strany má Holtby v lapačce. Následuje reklamní pauza.

14:37

Domácí si teď moc nevědí rady s obranou soupeře. Pokusy o zavezení puku do útočné třetiny nejsou úspěšné.

13:51

Další šance hostí! Po akci Kuzněcova dorážel z bezprostřední blízkosti Tom Wilson, ale Bobrovskij přitlačil betony na led včas.

12:12

12:12 Dmitrij ORLOV - 0:1

12:12

Hosté skórují jako první! DMITRIJ ORLOV se dostal k puku u pravého mantinelu, odkud s ním vybruslil až mezi kruhy a bombou, která prolétla nad levým ramenem Bobrovského, otevřel skóre utkání. Asistence: Matt Niskanen a Chandler Stephenson.

11:26

Pas Wennberga před brankou tečoval Cam Atkinson, ale puk si nenašel cestu za záda Bradena Holtbyho! To byla dobrá šance Columbusu.

10:37

S průnikem Kuzněcova si poradil Zach Werenski. Dobrá práce domácího zadáka.

10:22

Savard se pokusil najít před branku najíždějícího Cama Atkinsona, ale hosté puk srazili do hlediště. Čas na další reklamní přestávku.

09:17

Brooks Orpik to zkusil od modré čáry, ale trefil jen bránícího soupeře. Domácí otáčejí hru na druhou stranu.

08:36

Domácí hráč srazil přihrávku soupeře do hlediště. Vhazuje se v obranné třetině Blue Jackets.

08:16

Carlsonovo nahození od červené čáry chytil Bobrovskij do lapačky a okamžitě rozehrál na své spoluhráče.

07:28

Hosté dostali puk až před Bobrovského a odešli střídat. Domácí tak mají trochu více času na rozehrávku.

07:00

Střelecký pokus Setha Jonese srazil do rohu obránce Niskanen. Tam se nyní o kotouč bojuje.

06:22

Nahozený puk podržel před dojíždějícím protihráčem Braden Holtby. Je tu první reklamní přestávka.

05:35

Hraje se s velkým nasazením a v tempu. Diváci zápas velmi prožívají. Ti v dolních řadách při každé domácí akci buší rukama do plexiskla.

04:46

Brett Connolly si na pravém křídle obhodil domácího obránce a z pravé strany se vřítil před Bobrovského. Ten jeho střelu na bližší tyčku vyrazil.

04:19

Přihrávka z obranného pásma domácích prošla až na pravé křídlo, kde byl rozjetý Josh Anderson. Jeho střela ale nenadělala Holtbymu větší problémy.

03:26

Po přihrávce Kuzněcova měl mezi kruhy hodně času Dmitrij Orlov. Mířil do horní části branky, ale Bobrovskij tam měl rameno!

02:51

Další ofsajd. Tentokrát se provinil celek z Washingtonu.

02:14

Oliver Bjorkstrand vjel s kotoučem do útočného pásma, ale v tu chvíli bylo pískáno. Domácí se dopustili postavení mimo hru.

01:51

Publikum se snaží dodat domácím energii. Ti jsou usazeni v útočném pásmu.

01:22

David Savard střílel na bližší tyčku. Připravený Holtby jeho pokus vyráží.

00:27

Obránce Seth Jones se dostal s pukem až za branku, odkud ho rozehrál na modrou. Tam ho zastupoval Cam Atkinson, jehož nahození ale neprošlo přes bránící hráče Capitals.

00:01

Aktéři utkání právě nastupují na led Nationwide Areny. Ještě před jeho začátkem zazní národní hymna USA.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, Cole, Nutivaara, R. Murray – Atkinson, Dubois, Panarin – Vanek, Wennberg, Jenner (A) – Bjorkstrand, N. Foligno (C), Calvert – J. Anderson, Letestu, Dubinsky.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Orlov, Carlson, Kempný, Djoos, Orpik (A) – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), Stephenson – Smith-Pelly, Eller, Connolly – Chiasson, Beagle, J. Vrána.

Rozhodčí: Hebert, O'Rourke – Racicot, Brisebois.

Průběh série – 2:3 na zápasy:
Série mezi Columbusem a Washingtonem je mimořádně vyrovnaná. Vždyť hned čtyři z pěti zápasů rozhodovalo až prodloužení. Capitals v nastavení prohráli první dva duely na domácím ledě a nevypadalo to s nimi vůbec dobře. Utkání číslo 3 však rozhodl ve druhém prodloužení Lars Eller a odstartoval tak obrat celku z hlavního města USA. Ten mohou svěřenci kouče Barryho Trotze zakončit už dnes.

1. zápas: Washington – Columbus 3:4 po prodl. (2:0, 0:1, 1:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Kuzněcov (Bäckström, Carlson), 19. Kuzněcov (Bäckström, Carlson), 46. Smith-Pelly (J. Vrána, Carlson) – 25. Wennberg (Jenner, Vanek), 42. Vanek (Dubois, Panarin), 56. S. Jones (Panarin, Atkinson), 67. Panarin (Cole, Dubois)

2. zápas: Washington – Columbus 4:5 po prodl. (2:1, 1:3, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Beagle (Orpik, Jeřábek), 14. Ovečkin (Carlson, Oshie), 25. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 57. Oshie (Bäckström, Carlson) – 19. Atkinson (N. Foligno), 29. J. Anderson (Werenski, S. Jones), 32. Atkinson (Panarin, S. Jones), 39. Werenski (Bjorkstrand, Panarin), 73. Calvert (Werenski, J. Anderson)

3. zápas: Columbus – Washington 2:3 po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Dubois (Panarin, S. Jones), 45. Panarin (Atkinson) – 26. Niskanen (Ovečkin, T. Wilson), 35. Carlson (Bäckström, Ovečkin), 89. Eller (Connolly, Smith-Pelly)

4. zápas: Columbus – Washington 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky:
47. Jenner (J. Anderson) – 7. T. Wilson (Kuzněcov), 30. Oshie (Ovečkin, Carlson), 43. Ovečkin (Kuzněcov, T. Wilson), 58. Kuzněcov

5. zápas: Washington – Columbus 4:3 po prodl. (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Bäckström (Stephenson, Kempný), 24. Kuzněcov (Orlov), 37. Oshie (Carlson, Bäckström), 72. Bäckström (Orlov, Stephenson) – 11. Calvert (S. Jones), 25. Calvert, 43. Bjorkstrand (Cole, Wennberg)
Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího hokeje! Dnes v noci je na programu šestý zápas čtvrtfinálové série Západní konference mezi Columbusem Blue Jackets a Washingtonem Capitals. Caps vedou 3:2 na zápasy a mohou tak již završit velký obrat v sérii, v níž po dvou domácích duelech prohrávali 0:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

3:6

Branky a nahrávky: 29. N. Foligno (R. Murray, Cole), 43. Dubois (Calvert), 49. N. Foligno (Jenner, Bjorkstrand) – 13. Orlov (Niskanen, Stephenson), 33. Ovečkin (Orpik, Djoos), 39. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov), 44. Smith-Pelly, 46. Stephenson (Beagle, Orpik), 60. Eller (Beagle)

Rozhodčí: Hebert, O'Rourke – Racicot, Brisebois

Diváci: 18667

12:12 WSH 0:1 Orlov (Niskanen, Stephenson)
21:16 WSH 2 Bäckström, hákování
23:18 CBJ 2 Jenner, nedovolené bránění
24:47 CBJ 2 J. Anderson, vysoká hůl
28:40 CBJ 1:1 N. Foligno (R. Murray, Cole)
32:50 WSH 1:2 Ovečkin (Orpik, Djoos)