2:1 6:0, 2:6, 7:5

23.04.2018, 12:43 • 1. kolo • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 2.04 1.71 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

7:5

Je dobojováno! Kolář nezvládl souboj od postranní čáry a utkání zakončil nevynucenou chybou z forhendu do sítě.

6:5

Brit boduje i přímo z prvního servisu a byť jich zatím trefil o čtrnáct procent méně, tak získává jedenáctou hru ve svůj prospěch, otáčí průběh zápasu a Zdeněk Kolář tentokrát bude podávat na udržení se v zápase.

5:5

Po Kolářově chybě z bekhendu zápas pokračuje dále! Český tenista byl dva fiftýny od triumfu, nedokázal ale zápas doservírovat do vítězného konce a je vyrovnáno 5:5.

4:5

V souboji od základní čáry přesnost svých úderů jako první neudržel Liam Broady, svůj bekhend nasměroval jen do sítě a Zdeněk Kolář získává nesmírně důležitý brejk!

Český tenista po změně stran bude podávat na vítězství v utkání.

4:4

Excelentní kraťas od Koláře, Broady už míček jen sledoval a nesnažil se odvrátit konec této hry.

4:3

Teď už dobojováno je, tedy alespoň z pohledu sedmé hry rozhodujícího setu. V souboji od základní čáry jako první neudržel nervy Kolář, forhend nasměroval za základní čáru a Broady vede 4:3.

3:3

Přímý bod Koláře z druhého podání, i český tenista si nadále drží servis ve třetím setu.

3:2

Podobný vývoj v tomto případě neuvidíme, Kolář přehnal délku svého forhendu a Broady se může hlasitě uklidnit, i potřetí v rozhodující sadě udržel servis a vede 3:2.

2:2

Ale nikterak na dlouho, Zdeněk Kolář totiž boduje přímo z podání a vyrovnává na 2:2.

2:1

Kolář nepříliš koncentrovaně zahrál forhend do zámezí a zakončuje tím třetí hru, v níž si jeho soupeř udržel podání.

1:1

Po druhém Kolářově servisu byl zahlášen aut, umpirový rozhodčí ale zkorigoval toto rozhodnutí čárového a místo dvojchyby přisuzuje českému tenistovi tuto druhou hru.

1:0

Liam Broady boduje i z druhého podání a šestou svoji možnost k zakončení této dlouhé hry již využil. Kolář pohrdl čtyřmi brejkboly a dohromady dnes zahodil již třináct takových šancí z patnácti.

2:6

Zdeněk Kolář dalším přímým bodem snadno zakončil druhý set, v němž vítězí 6:2 a o vítězi utkání rozhodne třetí sada.

2:5

Díky Broadyho chybě z bekhendu Zdeněk Kolář podruhé bere Britovi servis a blíží se k vyrovnání zápasu!

2:4

Kolář ale posléze trefil eso a bere šestou hru ve svůj prospěch.

2:3

Brit boduje přímo z podání, otáčí dlouho nepříznivý průběh páté hry ve svůj prospěch a snižuje na 2:3. Koláře nadále trápí proměňování brejkbolů, zatím zvládl jediný z deseti.

1:3

Zdeněk Kolář přímým bodem z podání zakončuje dramatickou čtvrtou hru druhého setu. Broady v ní vedl 40:0, Kolář ale hru otočil a při své výhodě měl jednoduchou pozici na zakončení hry, kterou ale pohrdl a pak musel otáčet další brejkbol, ale úspěšně a vede 3:1.

1:2

Broadyho výborný první servis ještě Kolář přehrál přes síť, na následný útočný úder Broadyho už nedokázal reagovat přesně.

0:2

Po prvním brejku si český tenista také premiérově dokázal udržet svůj servis a na úvod druhého setu vede 2:0.

0:1

Nevynucená chyba z Britova forhendu, Zdeněk Kolář do druhého setu vstupuje prolomením soupeřova servisu čistou hrou!

6:0

Zdeněk Kolář první set zakončil úvodní dvojchybou zápasu a prohrává jej 0:6, ačkoliv průběh jednotlivých her ani zdaleka neodpovídal, tak jednostrannému výsledku.

5:0

Kolář dostal možnost dobré útočné pozice na kříži, forhend ale vyhodil z kurtu a Broady i ve třetí hře na servisu přežil minimálně jeden brejkbol českého tenisty, hru otočil a vede 5:0.

4:0

A proměňuje i ten druhý! Kolářův forhend se těsně nevešel do kurtu a český tenista odevzdává míčky soupeři po druhém nezdaru v dnešním zápase.

3:0

Další chyba z Kolářovy rakety, tentokrát z bekhendové strany a Liam Broady potvrzuje první brejk zápasu navýšením skóre na 3:0.

2:0

Liam Broady proměňuje hned první brejkbol! Kolář se vydal k síti, Brit jej ale dokázal prohodit a ujímá se vedení 2:0.

1:0

Necelých deset minut trval úvodní gam, který Liam Broady zakončil přímým bodem ze servisu! Odvrátil dva brejkboly a dostal se do vedení!