2:0 6:3, 6:2

22.04.2018, 14:46 • Finále • Vít Muzikář

Tipsport: 1.05 12.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:2

Po servisu na téčko zakončil Nadal finále bekhendovým winnerem kros zprava a nejlepší antukář historie si tak pojedenácté podmanil Monte Carlo.

5:2

Přímý bod po servisu na kříž a bekhendovém returnu do zámezí, Nadal však půjde po přestávce podávat na ukončení zápasu.

5:1

Po bekhendovém returnu si Nadal forhendem kros zprava vynutil chybu do sítě a je gem od výhry v Monte Carlu.

4:1

Po bekhendovém returnu kros kazí Japonec forhend od základní čáry do sítě a Nadal je dva gamy od výhry!

3:1

Po servisu ukončil Nadal game forhendovým winnerem kros zleva.

2:1

Nišikori šel ihned po servisu na síť, ale Nadal prohazoval svým prvním úderem ve výměně. Vítězný bekhendový return kros a zároveň vítězný prohoz. Španěl vede o set a brejk!

1:1

Srovnáno po přímém bodu po servisu ven z kurtu!

0:1

Nadal končí gem bekhendovým returnem do sítě po prvním podání.

6:3

Nišikori odehrál velice dobrý první set, ale přesto prohrává. Nadal vítězí 6:3. V poslední výměně sady se nejprve hrálo od základní čáry až Španěl zrychlil hru forhendem po levé lajně a stejným směrem poté uzavřel winnerem první dějství finále v Monte Carlu.

5:3

Druhým forhendem ve výměně rozhodl game Nadal chybou za základní čáru, ale nyní půjde podávat na ukončení prvního setu.

5:2

Po servisu ven z kurtu si Nadal oběhl míček na forhend a úderem do pravé části kurtu se dostal k tomu, že soupeř udělal vynucenou bekhendovou chybu do sítě, jeden game dělí Španěla od výhry v prvním setu.

4:2

Forhendovým returnem kros vyhnal Nadal soupeře z dvorce a poté jej dalším forhendem donutil k chybě za základní čáru, brejk!

3:2

Po servisu ven z kurtu přitvrdil Nadal křižným forhendem zleva do bekhendu protihráče a poté napálil vítěznou forhendovou smečí do levé poloviny dvorce, 3:2.

2:2

Dvojchyba na brejkbol dvěma servisy do autu a Nadal tak nepřipouští potvrzení servisu.

1:2

Překvapení je tady, Nišikori má první brejk zápasu! V poslední výměně gamu si pomohl dlouhým bekhendovým returnem, následně nepokazil kraťas, Nadal sice reagoval stejnou mincí, ale na bekhendový prohoz po levé lajně nedosáhl.

1:1

Game končí, Nišikori vytáhl po servisu na téčko kraťas, načež kontrakraťas Nadala byl zahraný do sítě. Jedenáct minut trvala tato hra.