SCC Classic – Happee Jyväskylä

6:2

konec (0:2, 4:0, 2:0)

21.04.2018, 15:30 • Hartwall Arena • Superfinále • Aleš Skok (@Hopicek495)

Je tu konec finského superfinále a tedy celé Salibandyliigy. To co se nepovedlo ženám SCC Clasic, tak to zvládli muži. Ti poráží Happee Jyväskylu 6:2, ačkoliv do zápasu nevstoupili vůbec dobře. Po první třetině ztráceli dvě branky, ale perfektní druhou třetinou otočili stav až na 4:2. Ve třetí třetině už hru kontrolovali a v závěru přidali dva góly do prázdné branky. Mistrem Finska ve florbalu mužů se tak stává tým SCC Classic

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (17:40:03)

59:39

Classic právě vstřelil branku!
A další branka do odkryté klece. Na vlastní polovině vybojoval balonek Janne Lamminen, který ho poslal na rozběhnutého OSKARI HEIKKILÄHO, který neměl žádný problém trefit branku.
Asistence: Janne Lamminen.

59:20

Teď od jednoho z obránců přišla střela z poloviny hřiště, ale ta se ani nedostala k Torisevovi.

59:05

Troufám si říct, že do konce superfinále nám chybí 55 sekund. Musel by se stát zázrak, aby florbalisté Happee dokázali vyrovnat.

58:20

Jyväskylä to opět zkouší bez gólmana, ale vteřinky ubíhají. Classic hraje perfektně organizovaně.

57:47

Nyní už to budou mít hráči Happee hodně těžké. Mají něco málo přes dvě minuty na to, aby vstřelili tři branky.

57:03

Oddechový čas pro Happee Jyväskylä.

57:03

Po jednom ze zakončení Happee se míčku zmocnil JUSSI PIHA a přes celé hřiště trefuje odkrytou branku.
Bez asistence.

56:31

Florbalisté v bílých dresech mají sice optický tlak, ale to je momentálně tak vše. Pětice SCC je velice pozorná.

55:38

Happee to už nyní zkouší bez brankáře.

55:27

Jyväskylä se stále ne a ne dostat k míčku. Napadají už za brankou soupeře, ale těm balonek drží na hokejkách, jak kdyby tam byl přilepený.

54:11

Classic svou přesilovku opět nevyužil a šance Happee stále žijí. Ale čas se jim rychle krátí. Navíc opět hrají bez míčku.

53:16

Nakonec se dostali do obrovské šance, když po takové klasické přesilovkové kombinaci se dostal do střely jeden z útočníků na středu hřiště. Tuomala ale ramenem vyráží a obranná čtyřka může vystřídat.

52:44

Florbalisté v modrých dresech se nikam neženou a v klidu kombinují. Vedou o dvě branky a není tak příliš kam chvátat.

51:50

Šance Jyväskylä se opět snižují. Následující dvě minuty se budou bránit pouze ve čtyřech hráčích. Pokud tedy Classic nebude skórovat.

51:44

Vyloučení v týmu Happee Jyväskylä (Pan. Kotilainen – 2 min., Nedovolené vrážení).

51:14

Po neúspěšné střele SCC šlo Happee do protiútoku. Ale zakončení se útočníkovi příliš nepovedlo a Toriseva neměl příliš práce se děravým balonkem.

50:20

Hráči v modrých dresech jsou stále aktivnější a drží míček v útočném rohu. Jyväskylä pouze visí za svými protivníky a nestíhá jejich tempo.

49:18

Blíží se nám polovina třetí třetiny a nevypadá to zatím na nějaké zdramatizování. Happee zatím v této části není příliš nebezpečné. Ale jak známo, tak ve florbale je možné naprosto vše.

48:20

SCC Classic už je opět na míčku a drží se na útočné polovině. V kombinaci jsou dnes daleko lepší než jejich soupeř.

47:19

To se jim teď mohlo vymstít, jelikož se Happee dostalo k míčku a jedovatou střelou nadělal jeden z útočníků Torisevovi problémy.

46:48

Už více jak minutu nepůjčil Classic svému soupeři balonek a kontroluje bez problémů hru.

45:50

SCC opět uklidňuje hru a nežene se do nějakého rychlého a zbrklého útoku. V klidu kombinují na své polovině a hráči Happee jen lítají mezi nimi.

44:35

A do šance se dostal hned navrátilec z trestné lavice Ukkonen, který se řítil z pravé strany na Torisevu. Jenže z tohoto souboje opět vyšel jako vítěz brankář.

44:17

Classic svou přesilovou hru nevyužil a stav tak zůstává nezměněn.

43:20

A to se také stalo. Po dlouhém nahození se dostal k šanci jeden z útočníků Happee, když trefil balonek ze vzduchu, ale Toriseva byl pozorný a nedopustil snížení.

42:32

SCC kombinuje a nepůjčuje Happee balonek. Vše ale končí nepřesnou střelou a Jyväskylä se může osvobodit.

42:17

Vyloučení v týmu Happee Jyväskylä (Ukkonen – 2 min., Nedovolené vrážení).

41:13

Jyväskylä se ale ubránila a je to ona, která se snaží dostat na polovinu svého soupeře. Classic při vedení 4:2 už zdaleka nenapadá tak vysoko a čeká na svého soupeře na polovině hřiště.

40:43

Závěrečná třetina je odstartována a s balonkem na svých hokejkách začínají opět hráči SCC. Ti kombinují na své polovině.

40:01

Druhá třetina je u konce a byla to jednoznačná partie v podání SCC Classic. Ti po první třetině ztráceli dvě branky, ale čtyřmi góly průběžné skóre totálně otočili a dvacet minut je tak dělí od zisku finského titulu. Nicméně třetí třetina bude určitě ještě hodně zajímavá.

40:00

39:50

V posledních vteřinách druhé třetiny si hraje Happee s balonkem na své polovině.

39:00

A šance byla k vidění i na druhé straně. Tu nakonec hasí pěkným zákrokem Tuomala.

38:05

Paul Kotilainen natáhl ke střele téměř na polovině hřiště, ale o kousek minul branku Torisevy.

37:20

Oba góly SCC dělila necelá minuta a Happee musí dotahovat už dvougólovou ztrátu.

36:16

A už je to o dvě branky! Z vlastní poloviny našel kousek za středovou čarou Janne Lamminen SAMIHO JOHANSSONA, který nekompromisní střelou pod horní tyč upravuje už na 4:2!

35:35

Krásný protiútok SCC! Florbalisté v modrých dresech utekli do přečíslení tři na dva. Zprava se přenesla hra nalevo k Eemeli Salinovi, ten ho vrátil na střed LASSI VÄNTTINENOVI, který střelou z první posílá svůj tým poprvé do vedení!
Asistence: Eemeli Salin.

35:01

Jyväskylä pěkně zaútočila a zakombinovala na své útočné polovině. Hra se přelila od levého mantinelu k pravému. Nakonec vše končí nepřesnou střelou.

33:57

Dostali se nakonec až k zakončení, které řeší brankář Tuomala a zakládá protiútok.

33:25

Classic začíná svou další akci trpělivou kombinací na vlastní polovině.

32:39

Další aktivní presink SCC přinesl vybojování balonku a možnost opět zaútočit.

31:16

Ale teď Jyväskylä mohla jít do vedení! Ale přečíslení dvou na jednoho gólem nekončí. Krásná přihrávka téměř do odkryté branky končí střelou nad branku.

30:40

Florbalisté SCC napadají hodně vysoko a to dělá Happee velké problémy.

29:45

Na chvilku se dostala do útoku také Jyväskylä, ale její přečíslení nedopadlo příliš dobře.

29:20

Classic pokračuje v tlaku a pálí další a další střelu.

28:01

A máme vyrovnáno! Krásná standardní situace v podání SCC. Krister Savonen přiklepl balonek rozběhnutému EEMELI SALINOVI, který střelou z otočky zamířil přesně k tyči. Tuomala byl bez šance.
Asistence: Krister Savonen.

27:35

Tlak stále neutichá. Hráči Happee pořádně nevědí, kam dřív skočit.

26:32

Classic pokračuje ve svém náporu a dere se za vyrovnáním.

25:36

A máme tu snížení! Balonek se po přihrávce Mikky Leikkanena dostal k EEMELI SALINOVI, jemuž první střela nevyšla, ale druhý pokus už vypálil velmi tvrdě směrem na Tuomalu a propálil poprvé hostujícího gólmana.
Asistence: Mikka Leikkanen.

25:09

Trošku problémy v rozehrávce Happee, které ale SCC nedokázalo potrestat.

24:08

A další zdravotní problémy na straně Happee. Tentokrát leží na palubovce Jalo Kouvonen, který také není k tomu, aby hřiště opustil po svých. Dokonce je odnášen na ošetřovnu.

23:15

Petri Kauko pálil z první z bezprostřední blízkosti, ale branku přestřelil!

22:53

Přesilová hra se zatím příliš nedaří a Happee se zatím nedostalo ani k jedné střele.

22:23

Classic se osvobozuje a hraje se za brankou Jyväskyly.

21:40

Happee je nestěhované na útočné polovině, ale k pořádnému ohrožení branky se zatím nedostalo.

21:14

Vyloučení v týmu SCC Classic (Kivilehto – 2 min., Nedovolené vrážení).

20:35

Pěkná standardka Happee byla zakončena svižnou, leč nepřesnou střelou.

20:23

Druhá třetina odstartovala dalším rychlým nástupem SCC.

20:01

Máme za sebou první třetinu finského superfinále mezi SCC Classic a Happee Jyväskylä. A výsledek je zatím nečekaný. Hráči Happee po dvou rychlých brankách vedou 2:0, ačkoliv se po většinu první části bránili. Uvidíme, co nám nabídne dalších dvacet minut.

20:00

19:45

Hráči Happee kontrolují závěr třetiny s balonkem na svých hokejkách.

18:35

Happee bude dnes spoléhat spíše na rychlé protiútoky. Teď se o jeden pokusilo, ale končí to nepřesným pokusem.

18:22

Tlak SCC sílí a nepouští svého soupeře na svou polovinu. V gól zatím svůj tlak nepřetavilo.

17:23

Classic se snaží o zkorigování utkání, ale Jyväskylä brání zatím výborně.

16:32

Hra pokračuje v obranné polovině Happee.

15:50

Na hřišti se svíjí Peter Kotilainen, který padl po své střele do mantinelu a vypadá to na problémy se stehenním svalem. Ani se po svých nedokáže dostat pryč z palubovky a musejí ho odnést lékaři. Nevypadá to, že by tento šikovný útočník mohl v nejbližší době zasáhnout do hry.

15:40

Postupnou kombinací se SCC dostalo na útočnou polovinu a po faulu budou stále u balonku.

14:50

Nyní ta samá situace na druhé straně.

13:40

S míčkem se momentálně mazlí hráči Happee a trpělivě kombinují na vlastní polovině.

12:40

A další šance hráčů v modrých dresech, ve kterých nastupuje SCC Classic. Ale na zadní tyči nedokázal usměrnit balonek do odkryté klece jeden z útočníků.

12:02

Salin ukázal své rychlé nohy a dostal se před svého strážce. Ten mu však nedal prostor k pořádnému zakončení a útočník SCC musel nakonec zakončovat pouze jednou rukou. Přesto to byla zajímavá šance a zatím největší Classicu.

11:20

Útočný faul zastavuje kombinaci týmu SCC Classic.

10:28

Jenže Jyväskylä je rychle o balonek připravila a vybojovala si standardní situaci na polovině hřiště. Vůbec se jim ale nepodařila.

10:12

Classic začíná svoji další akci až za svojí brankou.

09:20

SCC zřejmě dvě branky zaskočily. Ačkoliv jsou více v držení balonku, tak k bezprostřednímu ohrožení branky Happee zatím nedošlo.

08:36

Tuomala se natahoval po střele, ale nakonec vůbec nemusel zasahovat.

07:34

Další rychlý výpad Happee, který končí střelou z otočky a až za zadním mantinelem.

06:40

Classic se snaží z dvou rychle inkasovaných branek oklepat a nastěhoval se na útočnou polovinu.

05:31

Happee právě vstřelilo branku!
A po pěti a půl minutách už je to o dvě branky! Bekhendový pokus byl sražen za branku, kde se míčku zmocnil Juuso Heikkinen. Ten poté přihrál po levém mantinelu Joelu Lahtimu a ten nekompromisní ranou z otočky trefil vzdálenější šibenici!
Asistence: Juuso Heikkinen.

04:15

A poměrně brzo se dočkáváme první branky v zápase. Po sraženém pokusu se dostal balonek za branku na hůl Jamiho Manninena, který našel dobře postaveného PAULA KONTILAINENA, který trefil přesně na zadní tyč!
Asistence: Jami Manninen.

03:42

A další útočný výpad SCC a další neúspěšný.

03:25

Salin natáhl ke střele, ale jeho střela byla sražena až za mantinel.

03:10

Začátek zápasu je ve velkém tempu. Oba týmy hrají hodně aktivně a tlačí se do branky.

02:24

I Jyväskylä se dostala do útoku! Po pravé straně se řítil jeden z borců a poprvé prověřil Toriseva.

01:33

Tuomala musel předvést první zákrok po pěkné teči. Ale bez problémů si poradil.

00:56

A další střela celku, který je psaný jako domácí! Ze středu hřiště ale pokus mířil opět mimo.

00:13

První střela zápasu přišla velmi rychle a to hned po třinácti sekundách! Ale jeden z hráčů Classicu míří mimo.

00:01

SCC Classic: Toriseva (Järviö) – Leikkanen, Savonen, Lamminen, Kivilehto, Jääskeläinen, Salminen – Silin, Pylsy, Johansson – Heikilä, Piha, Lehtinen – Eronen, Sikkinen, Helin – Koskinen, Rantala, Vänttinen.

Happee Jyväskylä: Tuomala (Laakso) – Lahti, Kouvonen, Huisman, Ukkonen, Tikka, Junkkarinen – Hynynen, Savinainen, Hoikkanen – Pe. Kotilainen, Pau. Kotilainen, Manninen – Heikkinen, Kauko, Pan Kotilainen – Liponen, Kotovaara, Kunelius.

Rozhodčí: Alakare, Vilkki.
V letošním Superfinále finské florbalové ligy, tedy Salibandyliigy, se utká SCC Classic a Happee Jyväskylä.

SCC Classic je favoritem tohoto duelu. V základní části skončilo na prvním místě a cestou do Superfinále neztratilo ani jeden zápas. Ve čtvrtfinále zdolalo 4:0 na zápasy Oilers (10:5, 4:3, 6:3, 10:6). V semifinále pak stejným poměrem porazili Indians (6:3, 11:5, 6:4, 12:5).

Hapee Jyväskylä skončilo v základní části čtvrté. Ve čtvrtfinále porazilo TPS 4:1 na zápasy (6:5, 2:3, 4:3 pr., 9:3, 7:6). V semifinále si poradili s Nokian KrP 4:2 na zápasy (7:8 pr., 9:0, 2:5, 8:7 pr., 9:3, 4:1).

V obou vzájemných soubojích si vedlo lépe SCC Classic, které zvítězilo doma 10:2 a na hřišti Happee 9:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

6:2

Branky a nahrávky: 26. Salin (Leikkanen), 29. Salin (Savonen), 36. Vänttinen (Salin), 37. Johansson (Lamminen), 58. Piha, 60. Heikkilä (Lamminen) – 5. Pau. Kontilainen (Manninen), 6. Lahti (Heikkinen)

Happee Jyväskylä: Tuomala (Laakso) – Lahti, Kouvonen, Huisman, Ukkonen, Tikka, Junkkarinen – Hynynen, Savinainen, Hoikkanen – Pe. Kotilainen, Pau. Kotilainen, Manninen – Heikkinen, Kauko, Pan. Kotilainen – Liponen, Kotovaara, Kunelius.

Rozhodčí: Alakare, Vilkki

04:15 HAP 0:1 Pau. Kontilainen (Manninen)
05:31 HAP 0:2 Lahti (Heikkinen)
21:14 CSL 2 Kivilehto, Nedovolené vrážení
25:36 CSL 1:2 Salin (Leikkanen)
28:01 CSL 2:2 Salin (Savonen)
35:35 CSL 3:2 Vänttinen (Salin)