19.04.2018, 20:45 • Amsterdam Arena, Amsterdam • 32. kolo • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.13 9.28 16.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Noussair Mazraoui, přichází Jurgen Ekkelenkamp.

79

79. Hakim ZIYECH - 4:1

79

Ajax právě vstřelil branku!
Dvacet minut po třetím gólu přichází i ten čtvrtý! Za svůj vynikající výkon je odměněn také HAKIN ZIYECH, který si navedl míč na osu hřiště a levačkou vystřelil do tyče, od které se balón odrazil pár centimetrů za brankovou čáru.

70

Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Jerold Promes, přichází Evren Korkmaz.

68

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Klaas-Jan Huntelaar, přichází Kasper Dolberg.

64

David Neres zkusil štěstí z dálky a nechybělo moc, aby znovu změnil skóre. Jeho projektil se zastavil až o pravou tyč Unnerstallovy brány.

59

59. Klaas-Jan HUNTELAAR - 3:1

59

Na třetí trefu si domácí fanoušci museli počkat do devětapadesáté minuty! Roel Janssen ztratil balanc a nechal projít Ziyechův nákop k Neresovi. Ten ještě přihrál před malé vápno, odkud se z otočky snadno prosadil KLAAS-JAN HUNTELAAR.

53

53. Maximilian Wöber (AJA)

53

Velká šance pro domácí celek! Lasse Schöne vnějším nártem parádně odcentroval z levého křídla a připravil loženku pro Wöbera, který z dobré pozice trefil břevno!

45+3

45+3. David NERES - 2:1

45+3

Kdo by to byl ve třiačtyřicáté minutě řekl, že Ajax půjde do přestávky s vedením v zádech! DAVID NERES nejprve pustil přihrávku pod sebe, pak si přece jenom vzal balón od Kristensena a po nešikovném zákroku jednoho z obránců nekompromisně vypálil mimo dosah Larse Unnerstalla.

45

45. David NERES - 1:1

45

Červenobílí bleskově odpovídají a srovnávají krok! De Ligt se vydal na útočný výlet a zasekávačkou na levou nohu se zbavil hned dvou obránců, nakonec přihrál k vzdálenější tyči a DAVID NERES to měl při koncovce z malého vápna jednoduché.

43

43. Ralf SEUNTJENS - 0:1

43

Venlo právě vstřelilo branku!
Hosté z první šance překvapivě otevírají skóre! Vracející se Kluivert neodvrátil Promesův nákop z hloubi pole, k míči se dostal RALF SEUNTJENS a parádní ranou z dálky nedal Onanovi žádnou šanci zakročit.

38

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Jöel Veltman, přichází Rasmus Nissen Kristensen.

12

Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Danny Post, přichází Roel Janssen.

8

8. Schöneho neproměněná penalta

8

Nebylo žádným překvapením, že si míč na penaltový bod postavil sám faulovaný Schöne. Svou šanci na otevření skóre ale promarnil a vystřelil do ideálního místa pro vyrážejícího Unnerstalla, který správně zvolil skok do pravé strany.

7

Již v sedmé minutě je tady penalta pro domácí celek! Schöne si narazil se spoluhráčem a poprvé otestoval pozornost Unnerstalla. Po jeho zákroku došlo k faulu na probíjejícího se Schöneho a hlavní sudí byl nekompromisní.

4:1

konec (2:1)

Branky: 45. Neres, 45+3. Neres, 59. Huntelaar, 79. Ziyech – 43. R. Seuntjens

Neproměněná penalta: 8. Schöne (AJA), brankář Unnerstall zneškodnil

Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 14:3. Střely mimo: 11:5. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 4:8.

Ajax Amsterdam: Onana – Veltman (C) (38. Kristensen), de Ligt, Wöber, Ziyech – Schöne, van de Beek, Mazraoui – Neres, Huntelaar (68. Dolberg), Kluivert.
Náhradníci: Lamprou – Bakker, Cassierra, de Wit, Dolberg, Orejuela, Kristensen, Ekkelenkamp, Matusiwa.

VVV Venlo: Unnerstall – Dekker, Promes (70. Korkmaz), Röseler, Labylle – Rutten, Post (C) (12. R. Janssen), van Bruggen – V. van Crooij, R. Seuntjens, Hunte.
Náhradníci: D. van Crooij, Verbong – Bezzat, Castelen, R. Janssen, Korkmaz, Jakobsen, Linhorst.

Rozhodčí: Kamphuis – Kleinjan, Siebert