1:4

konec (0:1, 0:3, 1:0) Stav série: 1:3

15.04.2018, 11:00 • Športová hala na Podháji • Daniel Modrovský sk

Vyjadrenia po zápase:

Peter Petrák (tréner ŠKB Martin): "Chceli sme sa pobiť v tomto zápase aby sme ešte neukončili sériu doma. Efektivita však bola na našej strane prakticky nulová, s jedným gólom nemôžeme chcieť vyhrať. Mali sme výhodu domáceho prostredia, ktorú sme ale rovnako ako včera nedokázali využiť. Celá séria sa lámala už skôr, stalo sa tak v druhom vzájomnom zápase. Viedli sme 1:3, víťazstvo sme si ale nechali ujsť pomedzi prsty. V tomto zápase nám súper ukázal, že aj z minima sa dá vyťažiť maximum. Počas základnej súťaže sme bojovali s nízkym počtom hráčov, v rámci Turčianskej súťaže nie je až taký veľký výber. Nielen kluby ako Považská Bystrica ale aj ďalšie sú nútené hľadať hráčov inde ako vo svojich liahňach, všetci pociťujeme, že Extraliga potrebuje skúsenosť i dravosť. Po skončení série ale súperovi gratulujeme k postupu, veríme, že sa pobije o najcennejšie kovy. Je však naďalej pre nás veľkým úspechom, že sme i napriek 12 statočným, ktorí nastupovali pravidelne dokázali postúpiť až do play-off. Ceníme si však aj to, že sme s víťazom základnej súťaže dokázali držať rovnocennú partiu."

Tomáš Regec (tréner HBK PROTEF Považská Bystrica): "Toto stretnutie bolo oveľa viac ubojované ako to predchádzajúce. Rozhodovali rýchle góly v druhej tretine, domácim sa po nich roztriasli kolená, na vedenie už nedokázali odpovedať. V tretej tretine sme si už výsledok dokázali ustrážiť, verili sme si, že to dokážeme prečkať bez väčších problémov. V situácii, kedy sme boli v rámci stretnutí play-off favoritom, sme sa ocitli vôbec po prvýkrát. V domácich stretnutiach nám práve tento fakt zväzoval ruky. Vonku hráči hrali veľmi dobre takticky, to bolo rozhodujúcim faktorom úspechu. Zlomový moment v prípade dnešného zápasu sa zrodil ešte na konci prvej tretiny kedy sa nám podarilo štyri sekundy pred koncom otvoriť skóre. Na tento gól domáci nedokázali odpovedať, naopak v úvode druhej tretiny inkasovali ďalšie dva góly a bolo prakticky po zápase. Po prvýkrát sme sa tak ocitli vo výnimočnej situácii pre Považskú Bystricu. Máme veľkú radosť a ideme ďalej. Naďalej sme však tímom, ktorý môže len prekvapiť. Semifinále je pre nás nová skúsenosť, do ďalšej série pôjdeme s kľudom. Chceme sa určite pobiť o finále, zbytočnú nervozitu si však nepripúšťame." (17:14:36)
Martin ukončil sériu prehrou 1:4 s Považskou Bystricou, ktorá pokračuje v súťaži ďalej. Góly: 34. Zluky (Tomka) – 15. Šamaj (Ďurkech), 18. Pružinský (Kukučka), 19. Ďurkech (Ďurkech), 29. Piják (Rufati, Čičala).

45:00

Jaroslav Sušienka (MAR) inkasuje osobný 10-minútový trest za nešportové správanie.

44:53

Sušienka ešte v závere skúša pozornosť brankára. Ten si s týmto pokusom poľahky poradil.

44:16

Oddychový čas hostí.

44:16

Róbert Drábik (MAR) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

43:56

Tomáš Čičala skúšal vyviezť loptičku z pásma. To sa mu aj podarilo.

43:19

Zluky ešte zachytil loptičku na modrej. Nasleduje okamžitá strela.

42:53

Ďalekonosný pokus Javorku. Tesne vedľa bránky.

42:35

Jaroslav Fedor (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

42:35

Tomáš Kukučka (PPB) inkasuje dve minúty za hrubosť.

42:27

Tomka na dvakrát neuspel. Buliš si pozíciu uhájil.

41:58

Domáci v plnom počte. Tomečko na hracej ploche.

41:16

Vylúčenie na strane hostí za príliš veľa hráčov na hracej ploche. Trest si odsedí Michal Bušovský.

40:26

Bušovský si vymenil prihrávku s Pijákom. Máme tu kombináciu v útočnom pásme.

39:57

Michal Tomečko (MAR) inkasuje dve minúty za vrazenie na mantinel.

38:54

Snaha domáceho tímu o zníženie počas presilovej hry. Wagner sa nedostal k dorážke.

38:09

Jonák z priestoru pravého kruhu. Po zákroku brankára je hra prerušená.

37:22

Róbert Drábik (MAR) inkasuje dve minúty za hrubosť.

37:22

Roman Bujdák (PPB) inkasuje dve minúty za hrubosť.

37:22

Rastislav Bielený (MAR) inkasuje dve minúty za hrubosť.

37:22

Stanislav Lančin (PPB) inkasuje 2 + 2 minúty za hrubosť.

36:44

Tomečko z pravej strany. Je však tvrdo zrazený na plochu.

36:00

Martin v plnom počte. Javorka sa už zapojil do hry.

35:40

Výborná hra Kaněru v obrane. Domácim sa podarilo rozložiť snahu hostí o skórovanie.

35:12

Lukáš Ďurkech sa musel vrátiť do stredného pásma. Hostia opäť skúšajú založiť útočnú akciu.

34:40

Piják si pýta na modrej loptičku. Hostia však teraz majú problém s udržaním pásma.

33:59

Slavomír Javorka (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

33:42

Martin dáva gól! Malý priestor vedľa brankára dokázal trafiť DÁVID ZLUKY po asistencii Lukáša Tomku. Prebúdza tak domácu tribúnu i vlastnú striedačku.

32:21

Vhadzovanie v strednom pásme. Zluky sa vzápätí zapisuje ako ďalší neúspešný strelec.

32:01

Ruttkay sa teraz hnevá na rozhodcu. Vyžaduje od neho vylúčenie na hosťujúcej strane.

31:35

Ladiver z prvej. Prvý pokus na domácej strane v tejto tretine.

31:02

Pružinský vyštartoval po pravej strane. Hostia si už toto stretnutie užívajú.

30:24

Hostia v plnom počte. Miške na hracej ploche.

30:01

Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina výrazne priblížila hostí k postupu do semifinále. Tých už delí iba posledné dejstvo od historického okamihu.

30:00

Druhá tretina sa skončila.

29:39

Tomka z prvej. Pokus mu zblokoval Bujdák.

28:57

Zluky na Fodreka. Zakončoval Wagner a Buliš má po zákroku potrebu upraviť si výstroj. Hra je tak prerušená.

28:23

Andrej Miške (PPB) inkasuje dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

28:10

Považská Bystrica dáva gól! Tomáš Čičala pripravoval pozíciu pre Jakuba Rufatiho. Ten ešte pri tomto pokuse neuspel. LUKÁŠ PIJÁK ale výborne dosledoval hru a zvyšuje na rozdiel štyroch gólov.

27:43

Zakončenie Beniača. Ani tentoraz to domácim nevyšlo.

26:57

Bielený mohol využiť chybu hosťujúcej obrany. Spomedzi kruhov mohol strieľať, brankár bol ale pripravený.

26:19

Hostia v plnom počte. Demáček na hracej ploche.

26:16

Vyhodená loptička. Vrátiť sa po ňu musí Ladiver.

25:59

Súboj Javorku s Lukášom Bednárom. O takéto situácie nie je v tejto tretine núdza.

25:19

Nauš udržal loptičku na modrej. Posunul ju Fodrekovi, ktorý tvrdo vypálil na Buliša.

24:34

Fodrek z pravej strany. Pokus vedľa bránky.

24:18

Marek Demáček (PPB) inkasuje dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

23:54

Bieleného zblokovaná strela takmer prekvapila brankára. Ten mal šťastie.

23:28

Buliš zakročil pred Wagnerom. Teraz to bol priamy pokus bez dorážky.

22:56

Wagner sa preštrikoval až pred brankára. Teraz to bola príležitosť, ktorá volala po góle.

22:14

Ladiver posúval loptičku po pravej strane. Nedarí sa však domácim hra v útočnom pásme.

21:21

Tomáš Kukučka (PPB) inkasuje dve minúty za vrazenie na mantinel.

20:35

Bielený sa ešte pokúsil získať pásmo. Hostia však hrajú vo veľkej pohode a takéto súboje im problémy nerobia.

19:50

Buliš radšej prikryl loptičku. Wagner sa k dorážke nedostal.

19:06

Individuálne to skúšal Rufati. Hostia však už majú nahrané, podpora zozadu preto prišla neskoro.

18:27

Strelecký pokus Fedora. Bol zblokovaný a tak sa vhadzovanie zopakuje.

18:06

Striedanie v tíme ŠKB Martin: z ihriska odchádza Jurošek, prichádza Ivady.

18:06

Oddychový čas domácich.

18:06

Považská Bystrica dáva gól! Juraj Ďurkech spolupracoval s LUKÁŠOM ĎURKECHOM, ktorému sa podarilo prekonať presúvajúceho sa gólmana.

17:50

Považská Bystrica dáva gól! Využitá presilová hra. Tomáš Kukučka vrátil loptičku pred modrú odkiaľ zakončoval JÁN PRUŽINSKÝ.

16:58

Gabčo z prvej. Jurošek podržal svoj tím.

16:18

Jaroslav Fedor (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

15:50

Milan Ladiver (MAR) inkasuje dve minúty za držanie.

15:36

Kukučka zadržaný Ladiverom. Domáci hráč bude vylúčený.

15:01

Začala sa druhá tretina.
Gól v úvodnej tretine sme videli až v samotnom závere zásluhou využitej presilovej hry. K víťazstvu ako aj k ukončeniu celej série sú tak nateraz oveľa bližšie hráči hostí.

15:00

Prvá tretina sa skončila.

14:56

Považská Bystrica dáva gól! Využitá presilová hra. Juraj Ďurkech prihrával na ľavú stranu kde sa mu ukazoval KAROL ŠAMAJ. Ten následne prestrelil domáceho brankára.

14:02

Rufati odstavený od loptičky. Hostia následne prichádzajú o útočné pásmo.

13:30

Michal Tomečko (MAR) inkasuje dve minúty za držanie.

13:09

Súboj Tomečko s Pijákom po ktorom sa bude vylučovať. Na domácej strane.

12:40

Zastrájajúci sa Tomečko. Domácim hráčom nezostáva nič iné ako skúšať prekonať brankára.

11:54

Bujdák zbytočne neriskoval. Okamžite odpálil loptičku do bezpečia.

11:21

Javorka len posunul loptičku do rohu ihriska. Skôr tam bol hosťujúci Bušovský.

10:36

Tomka vyzýva spoluhráčov na rýchlejší pohyb. Tí však majú naďalej problémy s prechodom do pásma.

09:56

Juraj Ďurkech postavený na modrej čiare. Loptička sa k nemu nedostala.

09:12

Tomka pri loptičke skôr ako Lukáš Ďurkech. Martinskí hráči pozorní v obrane.

08:48

Individuálna akcia Fodreka. Ten sa dostal až k strele na bránku.

08:15

Sušienka ešte zasiahol pred vlastným brankárom. Domáci sa opäť pokúsia o rýchly protiútok.

07:53

Hostia v plnom počte. Teska na hracej ploche.

07:18

Fedor spoza ľavého kruhu. Buliš stál v bránke pripravený.

06:45

Loptičku dokázal odpáliť Gabčo. Hostia sa oslobodzujú.

06:19

Zakončenie Zlukyho. Domáci vytvárajú na súpera obrovský tlak.

05:52

Simon Teska (PPB) inkasuje dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

05:18

Demáček zabojoval o pásmo. Zluky mu ale následne nedovolil vystreliť.

04:34

Buliš trafený loptičkou do masky. Hra je prerušená.

04:12

Druhý pokus Pijáka. Tentoraz končí vysoko nad bránkou.

03:42

Piják pred domácou bránkou. Jurošek nemusel zasahovať.

02:56

Fodrek vysúva Bieleného. Tomu sa podarilo aj zakončiť.

02:14

Gabčo z prvej. Nepresný pokus.

01:46

Bednár prichádza o útočné pásmo. Hostia sa musia vrátiť pred vlastnú bránku.

00:56

Zakončujúci Demáček. Hostia takisto v náznaku príležitosti.

00:28

Fodrek to skúsil po ľavej strane. Zozadu ho ešte istil Bielený.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

ŠKB Martin: Jurošek (Ivady) – Fodrek, Zluky, Javorka, Fedor, Sušienka, Tomečko – Wagner, Tomka, Bielený, Nauš, Ladiver, Beniač, Jonák, Ruttkay, Drábik, Kaněra

PROTEF Považská Bystrica: Lančin (Buliš, Bratina) – Bujdák, Bušovský, Kukučka, Pružinský, Teska, Ďurkech J. – Bednár, Švantner, Gabčo, Čičala T., Rufati, Piják, Miške, Ďurkech L., Demáček, Šamaj

Rozhodca: Jakubec, Pikula.
Po sobotňajšom stretnutí v Martine sú na koni hráči Považskej Bystrice, ktorí dokázali otočiť vývoj série. Hnaní svojimi fanúšikmi dokázali poraziť Martin na jeho ihrisku a už dnes môžu rozhodnúť o svojom postupe do semifinále.

Martin má tak teraz nôž na krku. Jeho hráči sa budú musieť spoľahnúť jeden na druhého a veriť tomu, že sériu ešte môžu priniesť do Považskej Bystrice na rozhodujúci duel.