1:4

konec (1:2, 0:0, 0:2) Stav série: 1:2

14.04.2018, 11:00 • Športová hala na Podháji • Daniel Modrovský sk

Vyjadrenia po zápase:

Peter Petrák (tréner ŠKB Martin): "Čo sme si z jedného zápasu vonku doniesli, to sme teraz doma stratili. Zápas to bol veľmi kvalitnej úrovne, z našej strany sme ale boli premotivovaní. Chýbala nám väčšia koncentrovanosť, dnes rozhodovala každá chyba. Mrzia ma najmä nevyužité príležitosti v druhej tretiny, škoda, že sme ich nepretavili do gólu. Diváci videli útočný hokejbal, hralo sa z jednej strany na druhú. Rozhodovali výkony brankárov ale aj efektivita streľby, tá bola podstatná. Zajtra vstupuje do stretnutia s cieľom vyrovnať sériu, vrátiť sa do Považskej Bystrice. Taký je šport."

Tomáš Regec (tréner HBK PROTEF Považská Bystrica): "Stretnutie bolo v podobnom duchu ako prvé v sérii, len v opačnom garde. Domáci mali viac z hry i viac tlačili, paradoxne sme to však boli my, ktorí sme strelili góly a dostali sa do hry. Domáci museli ešte viac pridať, čo nám ale hralo do karát keďže sa nám podarilo nielen ustrážiť si výsledok ale aj streliť ďalšie góly. V druhej tretine sme boli ešte viac pod tlakom, dostávali sme sa do tejto situácie ale najmä vďaka svojim zbytočným vylúčeniam v útočnom pásme. Útočné snahy domácich sa nám ale podarilo ustrážiť a práve toto bolo pre nás impulzom do tretej tretiny. Dnešné víťazstvo považujem za zaslúžené. Ďakujeme fanúšikom za úžasnú podporu. Celú sezónu chodia na zápasy v takomto počte, počas play-off stretnutí sa ich počet zvyšuje. Práve pre nich to hráme. Hovorí sa, že posledný krok býva najťažší, hráme ale vonku a tak hrať budú musieť najmä domáci hráči. Tí budú musieť vyrovnať stav série, nám stačí počkať si na nejakú chybičku. Nebudeme sa zbytočne ponáhľať dopredu, samozrejme, rozhodnúť chceme už zajtra." (14:12:34)
Považská Bystrica dnes bola oveľa efektívnejšia a z Martina si vezie víťazstvo 1:4. Góly: 8. Fodrek (Tomka) – 1. Rufati (Čičala, Čičala), 11. Ďurkech (Škrabko), 43. Piják (Bujdák, Bušovský), 45. Čičala (Ďurkech).

44:45

Považská Bystrica dáva gól! Gól do prázdnej bránky v podaní FRANTIŠKA ČIČALU a asistencii Juraja Ďurkecha.

44:14

Ďalšie zakázané uvoľnenie na strane hostí. Tentoraz v podaní Pijáka.

44:01

Nauš osamotený na ľavej strane. Pýta si prihrávku.

43:32

Javorka z prvej. Bratina nemusel zasahovať.

43:12

Vyhodená loptička. Je z toho ale iba zakázané uvoľnenie na hosťujúcej strane.

42:45

Máme tu power-play domáceho tímu. Ten sa ešte snaží o zníženie nepriaznivého stavu.

42:44

Oddychový čas domácich.

42:16

Považská Bystrica dáva gól! Prepadnutie domácej obrany. Michal Bušovský ešte vo vlastnom obrannom pásme uvoľňoval Romana Bujdáka, ktorý smeroval na bránku spolu s LUKÁŠOM PIJÁKOM. Jurošek už gólu zabrániť nemohol.

41:56

Fodrek uvoľňuje Wagnera. Máme tu však vyhodenú loptičku v podaní Pijáka.

41:22

Tomečko ležiaci na hracej ploche. Stalo sa tak po súboji s Lukášom Ďurkechom.

41:17

Demáček prenikajúci po pravej strane. Na rade sú hostia.

40:31

Posunutá bránka hostí. Švantner si ešte vybavoval účty s Drábikom.

40:18

Hostia v plnom počte. František Čičala na hracej ploche.

39:47

Wagner z prvej. Domácim sa kráti čas.

39:10

Súboj za bránkou. Piják proti Fodrekovi.

38:38

Tlak domáceho tímu narastá. Tomka však teraz prichádza o útočné pásmo.

38:17

František Čičala (PPB) inkasuje dve minúty za sekanie.

37:40

Fodrek atakovaný Františkom Čičalom. Bude sa vylučovať.

36:34

Krásna dlhá prihrávka nachádzajúca Švantnera. Ten mal rozhodnutie na hokejke.

35:56

Piják na Bujdáka. Táto spolupráca priniesla ohrozenie domácej bránky.

34:55

Opäť prerušená hra po vhadzovaní pred domácou bránkou. Hra sa nám priveľmi kúskuje a hráči sú nervóznejší.

34:15

Zakázané uvoľnenie na domácej strane. Kaněra už loptičku nestihol.

33:40

Bielený teraz musel prísť pomôcť svojmu brankárovi. Spolu situáciu pred bránkoviskom zvládli.

32:56

Fodrek v súboji so Švantnerom. Hra je prerušená.

32:17

Striedanie na domácej strane. Fodrek drží loptičku na svojej hokejke.

31:36

Škrabko z prvej. Veľmi nepresne.

30:18

Bujdák zasiahnutý nechtiac pri vlastnej striedačke. Opäť je tu lekár, hráč našťastie vyzerá byť v poriadku a odchádza po vlastných.

30:15

Zakázané uvoľnenie hneď v úvode tretiny. Na domácej strane sa teraz musia hráči hnevať na seba.

30:01

Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme gól nevideli. Naďalej tak platí stav z úvodného dejstva.

30:00

Druhá tretina sa skončila.

29:24

Fedor zakončil nad bránku. V tejto tretine sú síce domáci hráči aktívnejší, hostia však výborne pokrývajú protihráčov pri streľbe.

28:59

Prihrávka na Javorku neprešla. Dopredu môžu ísť hostia zásluhou Gabča.

28:16

Fodrekova príležitosť. Nechýbalo veľa aby na druhý pokus dostal loptičku do bránky.

27:37

Ján Pružinský (PPB) inkasuje dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

27:14

Fedor mal problémy s udržaním pásma. Loptička končí teraz na striedačke.

26:37

Zluky z prvej. Vhadzovanie sa zopakuje.

25:50

Súboj Fedora s Ďurkechom. Tentoraz si obaja aktéri nepôjdu sadnúť na trestnú lavicu.

25:16

25:01

Po strele Františka Čičalu zazvonila žŕdka. Domáci mali teraz šťastie.

24:46

Tomáš Čičala z prvej. Loptička minula bránku.

24:07

Oddychový čas hostí.

23:39

František Čičala pálil od modrej. Hra je po zákroku brankára prerušená.

23:23

Slavomír Javorka (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

23:09

Lukáš Ďurkech na dvakrát neuspel. Jurošek teraz svoj tím podržal.

22:34

Martin Ruttkay (MAR) inkasuje osobný 10-minútový trest za nešportové správanie.

22:34

Lukáš Bednár (PPB) inkasuje osobný 10-minútový trest za nešportové správanie.

22:34

Martin Ruttkay (MAR) inkasuje 2 + 2 minúty za hrubosť.

22:34

Lukáš Bednár (PPB) inkasuje 2 + 2 minúty za hrubosť.

22:21

Demáček z prvej. Jurošek musel loptičku následne prikryť.

21:50

Hostia v plnom počte. Škrabko na hracej ploche.

21:20

Nauš na Fedora. Tomu však zakončenie nevyšlo.

20:31

Výborná hra v obrane zo strany hostí. Tí zatiaľ zvládajú vlastné oslabenie.

19:49

Peter Škrabko (PPB) inkasuje dve minúty za podrazenie.

19:43

Prienik z pravej strany. Tomka z prvej.

19:21

Lukáš Ďurkech po vhadzovaní zakončoval z ľavej strany. Domáci si dali pozor.

18:40

18:12

Bratina si pripisuje zákrok po zakončení Beniača. Domáci ešte pokračujú v akcii.

17:58

Posunutá bránka domáceho tímu. Vhadzovanie pred Jurošekom.

17:22

Škrabko tvrdo zasiahnutý hokejkou protihráča. Vylučovať sa ešte nebude.

16:39

František Čičala vysúvaný dopredu. Je ale vytláčaný do rohu ihriska.

15:56

Kukučka v súboji s Tomečkom. Ani v tejto tretine nebude núdza o tvrdé súboje.

15:01

Začala sa druhá tretina.
Úvodná tretina priniesla zaujímavý hokejbal s množstvom dramatických momentov. Nebola núdza ani o góly, rovnako tak i strelecké príležitosti.

15:00

Prvá tretina sa skončila.

14:44

Milan Kováčik teraz inkasoval úder vysokou hokejkou a sklátil sa k zemi. Našťastie to nebude také zlé, po prehliadke lekárkou pokračuje ďalej. Aj rozhodcovia tak zažívajú krušné chvíle.

13:50

Od modrej nabíjal Nauš. K teču sa nikto z jeho spoluhráčov nedostal.

13:22

Tomáš Kukučka (PPB) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

12:45

Bielený zostáva otrasený po súboji pri striedačke hostí. Odchádza naspäť za pomoci spoluhráčov.

12:15

Hostia reklamujú faul na Demáčka. Už tu máme prvú roztržku.

11:54

Kaněra to skúsil spomedzi kruhov. Slabší pokus končí na brankárovi.

11:19

Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Vhadzovanie pred Bratinom.

10:50

Nauš na vhadzovaní. Loptička na domácich hokejkách.

10:14

Považská Bystrica dáva gól! Hosťujúci hráči vleteli do útočného pásma. Peter Škrabko vrátil loptičku LUKÁŠOVI ĎURKECHOVI, ktorý ešte vo veľkej rýchlosti trafil presne.

09:24

Tomáš Čičala si teraz nerozumel so spoluhráčmi. Po jeho prihrávke a následnom teči končí loptička na striedačke.

08:42

Tomka spoza pravého kruhu. Loptička končí nad bránkou.

08:18

Demáček na útočnom výlete. Po pravej strane prenikal pred bránku.

07:48

Martin dáva gól! Využitá presilová hra. MICHAL FODREK po prihrávke Lukáša Tomku triafa presne aj vďaka zakrytému výhľadu brankára.

07:18

Máme tu vyhodenú loptičku po teči zo strany Bujdáka. Hostia tak nemôžu striedať.

06:45

Rufati dostáva loptičku z obranného pásma. Hostia nepúšťajú domácich pred bránku.

05:52

Ivan Švantner (PPB) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

05:02

Nauš zostáva v strednom pásme. Ďurkech v súboji s ním.

04:23

Tomka prenikajúci po ľavej strane. Zozadu ho ešte istí Zluky.

03:46

Domáci nasťahovaní v útočnom pásme. Ruttkay zakončoval vedľa bránky.

02:44

Tomečko bol pri loptičke skôr ako hosťujúci Tomáš Čičala. Loptičku mu berie.

02:14

Tomáš Čičala brnká na nervy domácim obrancom. Hostia sa ich snažia znervózniť.

01:55

Bušovský prepadáva na modrej čiare. Dopredu môže ísť Jonák.

00:58

Považská Bystrica dáva gól! Gól vytiahnutý prakticky z rukavice brankára. JAKUB RUFATI svojou aktivitou otvára skóre po asistenciách Tomáša Čičalu a Františka Čičalu.

00:25

Dlhá prihrávka na Wagnera v úvode stretnutia. Domáci hráči sa snažili dostať loptičku z vlastného pásma.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

ŠKB Martin: Jurošek (Ivady) – Zluky, Fodrek, Javorka, Tomečko, Fedor, Sušienka – Wagner, Tomka, Bielený, Beniač, Nauš, Jonák, Kaněra, Ruttkay, Drábik

PROTEF Považská Bystrica: Lančin (Buliš, Bratina) – Bujdák, Bušovsý, Kukučka, Pružinský, Teska, Ďurkech J., Bajánek – Gabčo, Švantner, Piják, Čičala F., Rufati, Čičala T., Škrabko, Ďurkech L., Demáček, Bednár, Miške

Rozhodca: Neczli, Kováčik.
V prvom stretnutí na ihrisku v Považskej Bystrici dokázali prekvapujúco zvíťaziť hráči hostí, ktorí po základnej časti skončili na ôsmom mieste. Pre favorita a víťaza základnej časti to bol veľký šok z ktorého sa ale dokázal otriasť v druhom stretnutí a po napínavom priebehu vyrovnať sériu vďaka výsledku 4:3 po nájazdoch.

Vyrovnaná séria sa však teraz sťahuje na ihrisko tímu z Martina, ktorý dnes pred búrlivou kulisou doplnenou o fanúšikov hostí bude chcieť doma potvrdiť stúpajú formu. Nielen vďaka doplneniu svojho hráčskeho kádra ale aj realizačného tímu si môže v tejto sérii veriť a postarať sa tak o najväčšie prekvapenie tohto ročníka súťaže.