MOL liga žen

DHC Sokol Poruba – Iuventa Michalovce

27:28

konec (13:16)

14.04.2018, 18:00 • sportovní hala Sareza, Ostrava • 25. kolo • Libor Štěpán (@libstep73)

Tipsport: 2.54 8.0 1.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z Ostravy je to vše, děkuji za pozornost. (19:39:55)
Michalovce tímto vítězstvím udržely třetí místo v tabulce, Poruba i přes porážku zůstává na 5. místě, ale Olomouc a Veselí mají o zápas méně.
DHC Sokol Poruba – Iuventa Michalovce 27:28 (13:16)
Nejvíce branek: Polášková 6/1, Desortová 5/2, Minarčíková 4 – Rebičová 6, Holešová 5, Trehubová Fiľková 5. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Vyloučení: 3:3. Diváci: 135.
To vše sledovalo 135 diváků.
Na počátku druhého poločasu se ozvala bolest Poruby, která ji trápí celou sezónu. Tou je mizerná produktivita. Výsledkem byl šestigólový náskok slovenských favoritek již po 6 minutách od změny stran a hráčky Michalovců ho poté dlouho kontrolovaly, takže se zdálo, že je po zápase. Ještě v 50. minutě byl stav 19:25, jenže pak se začaly dít věci. 4 góly během 2 minut se Ostravanky dostaly na dostřel, v 58. minutě snížily na jednobranový rozdíl, Roháčková poté chytila sedmičku, ale vyrovnat přes veškerou snahu Poruba nedokázala. Michalovce po více než 2 měsících vítězí na hřišti soupeře, naopak Poruba doma prohrála poprvé od poloviny listopadu.

Konec zápasu. (27:28)

60

Střela Revajové sražena na roh a ten už Poruba rozehrát nestihne. (27:28)

60

Roháčková další skvělý zákrok, 20 sekund na vyrovnání! (27:28)

60

Žlutá karta pro domácí lavičku, která reklamovala faul. Konkrétně pro asistenta Chrastinu. (27:28)

60

Revajová trefila jen nohy Mulikové. (27:28)

59

Domácí v sedmi bez brankářky. (27:28)

59

Ostravanky si na to berou poslední oddechový čas. (27:28)

59

Habánkovou na sedmičce vychytala Roháčková a Poruba může vyrovnat! (27:28)

58

Faul na brankovišti a sedmička pro hosty. (27:28)

58

Polášková se probila středem a snižuje na rozdíl jediné branky! (27:28)

57

Chyba Čovićové, hodila si míč na nohu. (26:28)

57

Andrýsková v rychlém kntru z levé strany dává, znovu je to jen o dva! (26:28)

57

Kišiková z následné akce dává gól, ale neplatí pro přešlap. (25:28)

56

Odpískán faul domácím při zisku míče, což se divákům nelíbí. (25:28)

56

Minarčíková se prosadila středem. (25:28)

55

Wollingerová měla štěstí. První ránu pálila do dvojbloku, ale míč se k ní vrátil a už nechybovala. (24:28)

55

Konečná ještě vykřesala naději. (24:27)

54

Habánková utekla do brejku a o zem uklidňuje hráčky hostů do závěru. (23:27)

54

Kroky Poláškové, zbytečná chyba. (23:26)

53

Srbka Čovićová ukončuje střelecký půst Michalovců. (23:26)

53

Habánková trefuje tyč, míč šel mimo, ale rozhodčí víděli teč, což se domácím vůbec nelíbí. (23:25)

52

Vyloučení Rechtorisové poněkud mění situaci. (23:25)

52

Revajová v brejku trefila o zem břevno, ale mohla dorážet a to už proměňuje. Hala žije, domácí jsou na dostřel! (23:25)

51

Na konci 51. minuty se trefuje Minarčíková. (22:25)

51

Trehubová Fiľková trefuje proskokem břevno. (21:25)

51

Polášková snižuje na rozdíl 4 branek, naděje Poruby ještě žije. (21:25)

50

Druhý oddechový čas Michalovců. (20:25)

50

Konečná zůstala sama na brankovišti a neminula. (20:25)

50

Přihrávku na Revajovou sráží na roh Habánková. (19:25)

49

Dobrá práce Desortové v obraně. Ale domácí nemají čas. (19:25)

48

Andrýsková také přestřeluje. (19:25)

48

Polášková přestřelila, ale byla přistrčena. (19:25)

47

Podstřel Wollingerové mířil mimo branku, na druhé straně dobrý zákrok Mulikové. (19:25)

47

Nezdařená kombinace Poruby do křídla. (19:25)

46

Trehubová Fiľková ihned vrací Slovenkám šestibrankový náskok. (19:25)

46

Minarčíková vyloženě prostřelila z pravé spojky Mulikovou. (19:24)

45

Rebičová si seběhla na střední spojku a střílela k pravé tyči, což Roháčková úplně nečekala. (18:24)

45

Revajová ale na druhé straně nedala, vzápětí výborně zasáhla v obraně. (18:23)

45

A další tyč v podání Michalovců. (18:23)

44

Trehubová Fiľková střílela z pravé spojky, sraženo na roh. (18:23)

44

Minarčíková ze středu poslala míč na opačnou stranu, než Muliková čekala. (18:23)

43

Domácí kompletní. (17:23)

43

Další oblouček Holešové z křídla končí tentokrát na tyči. (17:23)

42

Rebičová využila prázdné branky a po chybě domácích v útoku dává gól z vlastní půlky. (17:23)

41

Andrýsková je navíc vyloučena, v utkání podruhé. (17:22)

41

Wollingerová měla volnou cestu středem a přes faul Andrýskové dává gól. (17:22)

41

Revajová důrazná na levém křídle a tvrdou ranou do šibenice snižuje na rozdíl 4 branek. (17:21)

40

Kišiková přestřeluje ze střední spojky. (16:21)

39

Hosté musí střílet, ale ani se k tomu po chybě nedostali. Jenže v protiútoku nedává Rechtorisová. (16:21)

39

Faul na pronikající Wollingerovou. (16:21)

39

Další přerušení, ze země je odstraňováno lepidlo. (16:21)

38

Polášková o zem proměňuje sedmičku. (16:21)

38

Maiwaelderová dnes pravděpodobně skončila, netváří se vůbec pěkně. (15:21)

38

Zároveň dostala pravděpodobně od faulované Minarčíkové úder do týla Maiwaelderová a je ošetřována. (15:21)

38

Rebičová sundala Minarčíkovou při střelbě a je vyloučena. Navíc sedmička. (15:21)

37

Ale faul v útoku Trehubové Fiľkové vrací domácím míč. (15:21)

37

Ztráta míče v podání Ostravanek. (15:21)

36

Shození na pivota a Trúnková je v těchto situacích neudržitelná. (15:21)

36

Dlouhá kombinace Poruby, střelu z dálky Poláškové Muliková se štěstím chytila nohama. (15:20)

35

Ale hostům se útok také nepovedl. (15:20)

35

Revajová chybovala a Rechtorisová míč na hřišti nezachytila. (15:20)

34

Poruba reaguje druhým oddechovým časem. (15:20)

34

Habánková po chybě v rozehrávce proměnila brejk. Michlovce poprvé vedou o 5 branek. (15:20)

34

A vzápětí Rebičová z levé spojky na bližší tyč pod nohou brankářky. (15:19)

34

S góly se vyloženě roztrhl pytel. Andrýsková. (15:18)

33

Trehubová Fiľková rychle odpovídá. (14:18)

33

Rechtorisová se vyloženě prodrala ke gólu středem. (14:17)

32

Trúnková je první, která se ve druhém poločase prosazuje a Michalovce vedou už o 4 góly. (13:17)

32

Střela Desortové sražena na zem. (13:16)

31

Vzápětí technická chyba hostů. (13:16)

31

První střela do břevna, ale míč se vrátil k Rechtorisové. Nakonec Sekulovou z křídla vychytala Mulíková. (13:16)

31

Začal druhý poločas. (13:16)
Vše připraveno k zahájení druhé půle, na míči začne Poruba.
První poločas byl velmi vyrovnaný. Přetahovaná o každý gól trvala až do samotného závěru. Ani jeden z týmů nedokázal dát 3 góly v řadě a tak není divu, že poprvé se objevil dvougólový rozdíl ve skóre až v 27. minutě. Favorizované Michalovce pak ukázaly větší zkušenost a klid v zakončení a do přestávky zvýšily dokonce na tříbrankový rozdíl. Nic však rozhodnuto není.

30

První poločas skončil. (13:16)

30

Technická chyba v útoku Ostravanek dala ještě jednu možnost brejku Holešové a ta těsně před sirénou zvýšila na rozdíl tří branek. (13:16)

30

Trehubová Fiľková neměla na pravém křídle mnoho místa, ale trefila přesně na zadní tyč. (13:15)

29

Desortová střelecky táhne domácí tým a snižuje. (13:14)

29

Trúnková v protiútoku v pádu trefuje břevno. (12:14)

29

Střela Polášková nadražena a pro Antikjovou lehká práce. (12:14)

28

Poruba opět pod časovým tlakem. (12:14)

27

Perfektní uvolnění Holešové na křídle, technický oblouček a poprvé vedou hosté o 2 branky. (12:14)

27

Andrýsková z nepřipravené pozice přestřelila. (12:13)

26

Série drobných faulů Michalovců, domácí musí střílet. (12:13)

25

Velmi rychle ovšem odpovídá Trúnková, jejíž postava se na brankovišti jen těžko brání. (12:13)

25

Po dlouhé kombinaci a hledání skulin vypálila Polášková a dává gól na bližší tyč. (12:12)

24

První oddechový čas Poruby. (11:12)

24

Dvě chyby ve hře Poruby znamenají brejk Holešové, která nezaváhala. (11:12)

24

Faul na Konečnou, domácí musely střílet, pokus Andrýskové byl sražen na roh. (11:11)

23

Poruba dlouho v útoku, zatím bez zakončení. (11:11)

22

První oddechový čas Michalovců. (11:11)

22

Trúnková dostala za onen faul žlutou kartu. (11:11)

22

Desortová se prosazuje z levé spojky i přes faul. (11:11)

22

Rebičová dává gól po delší pasáži bez větší šance. (10:11)

20

Wollingerová v tísni střílela slabě a vedle. (10:10)

19

V oslabení Poruba vyrovnává. Výbornou práci proti přesile ukázala Andrýsková. (10:10)

18

První sedmičku hostů proměňuje Habánková. (9:10)

18

A žlutá karta pro Rechtorisovou. (9:10)

18

Faul na brankovišti a sedmička pro hosty. (9:10)

17

Rechtorisová vyrovnává z pravého křídla. (9:9)

17

Po velké chybě Poruby v útoku měla Wollingerová volnou cestu a Mácalová neměla šanci. (8:9)

16

Sekulová za faul dostává žlutou kartu. (8:8)

15

Desortová na sedmičce opět neomylná. (8:8)

15

Kišíková má problém. Dvě rychlá vyloučení. Další jí ukončí zápas. (7:8)

15

Desortová se s trochou štěstí dostala do střelecké pozice a byla faulována. (7:8)

14

Kišíková se vrátila do hry a vzápětí dává gól Trehubová Fiľková. (7:8)

14

Michalovce v plném počtu. (7:7)

13

Chytrý pokus domácích o oblouček z křídla skončil na tyči. (7:7)

13

Trehubová Fiľková dostala i v oslabení hodně prostoru k náběhu na střed a dává gól. (7:7)

13

Polášková po obléhání branky dává gól v přesilovce. (7:6)

12

Kišíková vyloučena. (6:6)

11

Ale Holešová rychle vyrovnává, z těžkého úhlu pálila podél nohou Mácalové. (6:6)

11

Sekulová utekla do brejku po přihrávce přes celé hřiště a nemýlí se. (6:5)

10

Trehubová Fiľková přestřelila. (5:5)

10

Mácalová výborně chytila protiútok a následně dostává Wollingerová další žlutou kartu Michalovců. (5:5)

9

Polášková naskočila na pravé spojce a trefuje přesně. (5:5)

9

Kišíková složila Desortovou, která byla v časové tísni, a dostává žlutou kartu. (4:5)

8

Po dobré práci obou obran se prosazuje až Holešová v samostatném úniku. (4:5)

7

Revajová ale v oslabení dokázala skórovat. (4:4)

7

Kišíková se opět prosazuje z pivota a Michalovce poprvé vedou. (3:4)

6

Andrýsková je za faul na Wollingerovou při střelbě vyloučena na 2 minuty. (3:3)

6

Rebičová opět rychle vyrovnává. (3:3)

5

Andrýsková dostala druhou šanci a střelou do protipohybu ji využívá. (3:2)

4

Konečná za onen faul dostává žlutou kartu. (2:2)

4

Kišíková se přes faul prosadila z pivota. (2:2)

4

Andrýsková ale z devítky minula branku. (2:1)

3

Opět velmi dobře domácí obrana a Poruba může zvýšit náskok. (2:1)

3

Desortová neomylně dává sedmičku. (2:1)

3

Faul při střelbě a sedmička pro domácí. (1:1)

2

Rebičová vzápětí vyrovnává z levé spojky. (1:1)

2

Desortová z prvního domácího útoku pronikla z pravé spojky a dává gól. (1:0)

1

Střela Trehubové Fiľkové zablokována. (0:0)

1

Na míči začínají Michalovce a jako tradičně je první útok dost opatrný. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)
Bojové pokřiky, za malý okamžik začínáme.
Skončily rozcvičky a oba týmy jsou představovány divákům.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mácalová, Mučková – Noworytová, Desortová, Konečná, Maiwaelderová, Sekulová, Andrýsková, Polášková, Rechtorisová, Minarčíková, Revajová, Varmužová.

Iuventa Michalovce: Muliková, Antikjová – Holešová, Kišíková, Rebičová, Trúnková, Habánková, Janičićová, Holejová, Wollingerová, Holubová, Bajčiová, Trehubová Fiľková, Čovićová.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
Ve vzájemném zápase v lednu uspěly Michalovce, které doma zvítězily 26:24. Ale venku se jim nedaří, prohrály poslední tři zápasy. Naopak Porubě se doma daří, již šest utkání v řadě neprohrála. Mírným favoritem je slovenský tým. Potvrdí tuto roli, nebo se budou radovat domácí Ostravané?
DHC Sokol Poruba
Ostravanky už mají play-off zajišteně, jsou na pátém místě, třetí z českých týmů, ale mají oproti soupeřkám o zápas navíc a osmý Prešov na ně ztrácí pouze dva body. Poruba by tedy dnes potřebovala zvítězit, aby si udržela přijatelnou pozici pro čtvrtfinále a nenarazila například na suverénní Most.

Iuventa Michalovce
Slovenský tým znovu touží zvednou pohár mistra Slovenska nad hlavu, obhajuje titul. V československé tabulce Michalovce drží třetí příčku za Slavií a Mostem, je tedy nejlepší ze slovenských týmů a předstihnout ho může jen Šala.
Michalovce – Zlín 39:30
Most – Michalovce 34:29
Michalovce – Bánovce 39:26
Slavia – Michalovce 30:27
Michalovce – Olomouc 29:28
Přeji krásný sobotní podvečer, vítejte u duelu házenkářské MOL ligy žen. Společně se zaměříme na duel Poruby a slovenských Michalovců.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.