Francie – Česko

2:5

konec (2:0, 0:3, 0:2)

13.04.2018, 19:00 • Le Coliséum Amiens, Amiens • Aleš Pur (@PurAles)

To je z tohoto utkání vše, já Vám z Amiens přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:16:16)
Utkání sledovalo 2 836 diváků.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Teddy Da Costa a David Kaše.
Je dobojováno! Český národní tým zlepšeným výkonem ve druhé půli utkání strhl výsledek na svou stranu a raduje se z výhry 5:2. V poslední třetině přišly ještě dva přesné zásahy, nejprve se trefil po bekhendové kličce David Šťastný a poté s velkou dávkou štěstí i Andrej Nestrašil. Reprezentace tak pokračuje ve výsledkově povedených výkonech, po dvou výhrách nad Švýcarskem tak v rámci EHC vítězí i nad Francií.

59:46

Ještě poslední útok Francie, pětice hráčů se snaží o kombinaci v útočném pásmu.

58:59

Tak ještě jedno vyloučení na straně České republiky, dvě minuty za podražení dostal Jakub Galvas.

58:56

Ve slibné šanci se objevil Leclerc, na Furcha se snažil vytáhnout bekhendový blafák, nicméně jeho branku minul.

57:53

Čtyřminutové oslabení Francie je u konce, oba týmy hrají v plném počtu.

57:23

Domácí Raux se už už dostával do úniku, puk mu však utekl od hole a vše pak uklidnil pozorný Furch.

56:48

Rychlá kombinace napříč pásmem skončila u Stránského, ten u tyče nedokázal zasunout puk za Hardyho. Gólman Francie zasáhl pravým betonem.

55:58

Pyrochta za vlastní brankou ztratil puk, Raux tohoto zaváhání ale nevyužil a před Furcha se nedostal.

55:37

Francouzská čtveřice se dobře brání, nepouští soupeře do šancí a případných ohrožení gólmana Hardyho.

55:05

Kautovi se svezl puk z hole a výsledkem byl vyhozený puk. Oba týmy střídají.

54:40

Galvas přihrával mezi kruhy, tam však nikoho nenašel. Puk skončil v rohu.

53:53

Český tým si zahraje přesilovou hru a to hned čtyřminutovou. 2+2 za vysokou hůl dostal Loic Lamperier.

53:29

Musil po svém najetí si do pásma našel na chvíli volného Orsavu a hned mu cpal přihrávku. Orsava pálil mimo.

52:24

Česká obrana trochu propadla ve středním pásmu a najednou z toho bylo přečíslení tři na dva. Texier jej ale pokazil nepřesnou přihrávkou.

2:5

Branky a nahrávky: 8. Da Costa (Rech), 16. Leclerc (Gallet, Texier) – 35. Stránský (Nestrašil, Pavelka), 35. Kaše (Birner, Moravčík), 37. Tomášek (Kaut, Sklenička), 42. Šťastný (Musil, Hrbas), 44. Nestrašil (Stránský)

Francie: Hardy (Ylönen) – Auvitu (A), Besch, Gallet, Hecquefeille (C), Chakiachvili, Manavian (A), Janil – Perret, Ritz, Guttierez – Leclerc, Texier, Treille – T. Da Costa, Bouvet, Rech – Raux, Berthon, Lamperier

Česko: Furch (Bartošák) – Pyrochta, Jordán (A), Hrbas, Pavelka, Klok, Sklenička, Moravčík, Galvas – Nestrašil, Hanzl (A), Stránský – Kaše, Kousal, Birner (C) – Orsava, Musil, Šťastný – Kaut, Tomášek, Ordoš

Rozhodčí: Barcelo, Gremion – Caillot, Douchy

Diváci: 2 836

02:22 FRA 2 Chakiachvili, hákování
06:02 CZE 2 Hanzl, držení
07:19 FRA 1:0 Da Costa (Rech)
07:29 CZE 2 Nestrašil, nedovolené bránění