Play-off NHL

Winnipeg Jets – Minnesota Wild

3:2

konec (0:0, 1:0, 2:2) Stav série: 1:0

12.04.2018, 01:15 • Bell MTS Place, Winnipeg • Čtvrtfinále Z. konference • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

52:47

52:47 Joe MORROW - 3:2

52:47

Winnipeg právě vstřelil branku!
Utkání plné zvratů pokračuje. Nikolaj Ehlers nabil na modrou napřaženému JOEU MORROWOVI, jehož dělovka z první se ještě otřela o bránícího Charlieho Coylea, načež kotouč zamířil mezi Dubnykovy betony. Winnipeg sedm minut před koncem třetí třetiny vede! Asistence: Nikolaj Ehlers.

44:51

44:51 Patrik LAINE - 2:2

44:51

Jak je dobré míti Laineho aneb ani ne o minutu později je opět vyrovnáno! PATRIK LAINE vybojoval puk ve středním pásmu, vyměnil si ho se Stastnym a poté z vrcholu kruhů parádní dělovkou propálil Dubnyka! Asistence Paul Stastny.

43:56

43:56 Zach PARISE - 1:2

43:56

Minnesota právě vstřelila branku!
No a sotva o dvě minuty později hosté přidávají další gól a najednou vedou! Koivu dokázal zblokovat Byfuglienovu nepovedenou střelu od modré a vyslal do přečíslení dva na jednoho Pariseho a Granlunda. Na konci této rychlé akce stál ZACH PARISE, který nedal přesouvajícímu se Hellebuyckovi šanci!

41:46

41:46 Matt CULLEN - 1:1

41:46

To jsou věci. Vedení Winnipegu vydrželo jen pár minut, na začátku třetí třetiny začínáme opět od nuly! Nepostaral se o to nikdo jiný, než MATT CULLEN, který se tak v play-off prosadil už za šestý tým v NHL! Skvělou práci odvedl Greenway, který v mezikruží neobsazeného Cullena našel. Asistence: Jordan Greenway a Nate Prosser.

37:37

37:37 Mark SCHEIFELE - 1:0

37:37

Tuto přesilovku už Jets využívají a v závěru druhé třetiny se ujímají vedení! Hosté si až příliš všímali Patrika Laineho, čehož si všiml Blake Wheeler a našel v mezikruží trestuhodně neobsazeného MARKA SCHEIFELEHO, který přesnou střelou překonal Dubnyka! Asistence: Blake Wheeler a Dustin Byfuglien.

3:2

Branky a nahrávky: 38. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 45. Laine (Stastny), 53. Morrow (Ehlers) – 42. Cullen (Greenway, Prosser), 44. Parise (Mikael Granlund, M. Koivu)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Morrow, Byfuglien, Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Stastny, Laine – Perreault, Little, Armia – Copp, Lowry, B. Tanev.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Brodin, Dumba, Soucy, Spurgeon, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Niederreiter – Parise, M. Koivu, Mikael Granlund – Greenway, Cullen, Coyle – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

Rozhodčí: Pollock, St. Laurent – Murchison, Cherrey

20:24 MNS 2 E. Staal, podražení
26:46 WPG 2 Byfuglien, hrubost
37:17 MNS 2 Prosser, držení
37:37 WPG 1:0 Scheifele (Wheeler, Byfuglien)
41:46 MNS 1:1 Cullen (Greenway, Prosser)
43:56 MNS 1:2 Parise (Mikael Granlund, M. Koivu)