Markéta Vondroušová – Julija Putincevová

2:1 4:6, 7:6 (2), 6:3

11.04.2018, 10:35 • 1. kolo • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.3 3.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V dalším kole se utká s vítězkou zápasy mezi druhou nasazenou Elise Mertensovou a Mandy Minellaovou. Z tohoto střetnutí je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (11:25:15)
česká tenistka prohrávala v průběhu zápasu už 4:6 a 2:5, ale zvládla ve druhém setu senzační comeback, odvrátila tři mečboly a vyhrála v tiebreaku 7:2. Za stavu 1:1 na sety se ovšem muselo kvůli dešti čekat a to dlouho.

Duel byl nakonec dohrán dnes, a i tentokrát se Vondroušová dostala do problémů. Za stavu 0:3 se však nadechla k dalšímu velkému obratu a šesti hrami v řadě vybojovala postup do osmifinále.
Obhájkyně loňského titulu, kdy se ještě hrálo v hale v Bielu, dokázala nakonec zvládnout náročný zápas s Julií Putincevovou, který začal už v pondělí a dohrán byl ve středu dopoledne.

Konec zápasu

6:3

Putincevová kazí úder, posílá ho za základní lajnu. Vondroušová šňůrou šesti vyhraných gemů v řadě postupuje do osmifinále!

40-0

Putincevová dostává varování.

40-0

Tři mečboly pro Vondroušovou! Putincevová rozbila raketu a musí si ji vyměnit.

30-0

Vzápětí posílá útok podél lajny do levého autu.

15-0

Evidentně rozhozená Putincevová kazí half-volej.

5:3

Vondroušová získala pátý gem v řadě! Výborně umístěným bekhendem do levého růžku nedala soupeřce šanci.

A-40

Kazaška kazí return. Výhodu má Vondroušová.

40-40

Vondroušová odvrací hrozbu ztráty setu prudkým forhendem podél lajny a do mírného protipohybu Putincevové.

30-40

Šestnáctá dvojchyba a brejkbol pro Putincevovou.

30-30

Jenže Vondroušová odpovídá senzačně trefeným křižným forhendem do pravého rohu, za kterým se Putincevová stihla jen ohlédnout.