Kvalifikace mistrovství Evropy do 17 let

2:0

konec (1:0)

24.03.2018, 17:00 • Ander Stadium, Olomouc • Skupina 1 • Daniel Juráš

Z mé strany je to dnes vše, loučím se s Vámi, přeji příjemný zbytek dne a u některého z dalších přenosů brzy napočtenou. (18:44:49)
Dnešní zápas nabídl pohledný fotbal, ve kterém zvítězil favorit ze Španělska. Čeští mladíci nehráli špatně, celý zápas ale zaostávali ve všech herních činnostech a ve finále prohráli o dva góly. Ten první padl ještě v prvním poločase po skvělé parádě Molleji, druhý gól přidali hosté po přestávce zásluhou přesné střely k tyči Touaiziho. Česko si nevypracovalo žádnou gólovou příležitost, proto také dneska pokračuje po minulém zápase se Srbskem v bezgólovosti a s nula body zůstává na samém konci skupiny.

80+2

80+2

Hostující celek už pouze kontroluje hru a každou chvílí bude pískán konec.

80+1

Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Morante, přichází Sintes.

80

Hlavní rozhodčí přidá k utkání 2 minuty.

80

Končí základní hrací doba, u míče stále Španělé. Uvidíme, kolik minut se rozhodne hlavní rozhodčí nastavit.

79

Mollejo se řítil k bráně od půlky, krátce po tom, co se dostal do našeho vápna, byl míče čistě zbaven.

79

Čeští mladíci ale míč rychle ztratili a teď se naopak budou muset bránit.

78

Hráči v červených dresech se dopustili faulu, Češi budou mít další možnost, jak se dostat k brance soupeře.

77

Španělský celek drží míč na svých kopačkách a přihrává si ve středu hřiště. Do konce utkání zbýavají asi tři minuty a hosté stále drží dvoubrankové vedení.

76

Morante vyslal průnikovou přihrávku, žádný z jeho spoluhráčů ale nebyl dostatečně rychlý na to, aby ji stihnul.

75

Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Touaizi, přichází Camello.

74

Fotbal je stále i pět minut před koncem za téměř rozhodnutého stavu pohledný, tento fakt musí těšit i všechny fanoušky na stadionu.

73

Ortega ve snaze rozehrát míč podklouzl, zvednout se ale stihl ještě před dobíhajícím českým hráčem a nebezpečí nedopustil.

72

Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Baenna, přichází Sanz.

71

Hráči v bílém jsou na hřišti konečně pořádně vidět, střelu na bránu to ale zatím nepřineslo.

70

Standartka skončila střelou, které ale chyběla razance a znamená to tak lehkou práci pro Tenease.

69

Španělé se dopouštějí dalšího nešetrného faulu, který znamená volný kop pro český tým.

68

Český tým využívá i poslední střídání v zápase, naopak jejich soupeř má ještě všechny možnosti změny k dispozici.

67

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Firbacher, přichází Vrba.

66

Španělé stále důsledně napadají a nevypouštějí žádné souboje, jejich hra vypadá velmi sebevědomě.

65

Češi se nacházejí v obtížné situaci, čtvrt hodiny před koncem totiž prohrávají už 2:0 a do šancí se jim příliš dostávat nedaří.

64

64. TOUAIZI - 2:0

64

Španělsko právě vstřelilo branku!
Na začátku skvělé kombinace Španělska byl znovu dnes skvělý Mollejo, který míč naservíroval přesně na TOUAIZIHO, který obhlédl situaci, zamířil a přesnou ranou k tyči překonává českého brankáře.

63

Následný přímý kop nebyl využit, protože rozhodčí si všimli útočného faulu v šestnáctce hostí.

62

Za pomocí lékařů se odbelhává na střídačku, uvidíme, jestli bude muset střídat.

62

Domácí hráč stále leží na trávníku a nevypadá to s ním vůbec dobře.

61

Žlutou kartu dostává Castro (Španělsko).

60

Velmi ostrý zákrok předvedl Castro, šlapák, který předvedl, by si zasluhoval i přísnější potrestání.

59

Český tým využívá druhé střídání k podpoření ofenzivních sil.

58

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Kodydek, přichází Radosta.

57

Mollejo vystřelil z hranice pokutového území, jeho pokus nebyl vůbec špantý. Markovič si nebyl jistý jeho trajektorií, a proto jej raději boxuje pryč.

56

Hluboko do hracího pole teď vyběhl Markovič, vše ale zvládl a vysloužil si potlesk fanoušků.

55

Čeští mladíci se nemohou dostat k soupeřově bráně, jejich obrana pracuje výborně.

54

Španělé to zkoušeli i zleva, hlavička z hrancie malé šestnáctky ale končí jen v Markovičových rukavicích.

53

Mollejo byl u pravé lajny poslán k zemi a rozhodčí okamžitě píská nedovolený zákrok.

52

Prvních deset minut druhé půle se neslo ve znamení španělské hry, ti si dokázali vypracovat několik dobrých šancí.

51

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Kubáň, přichází Krobot.

50

Touaizi se snažil dostat do hlavičky, míč ale podskočil a sbírá jej český brankář.

49

Hosté momentálně tlačí soupeře, Ortega byl ve skvělé šanci zastaven výborným skluzem. Následuje rohový kop.

48

Český celek fauluje na půlce a v šanci, která se slibně rozvíjela, pokračovat nebude.

47

Hosté to zkoušeli dlouhým nákopem, na útočné polovině ale nebylo dostatek červených hráčů, kteří by mohli míč udržet.

46

Velká šance hostů! Po rohu se k odraženému míči dostal osamocený Castro, jeho dělovka skončila pouze těšně nad břevnem.

45

Španělé se dostali ke střele, jejich pokus byl ale vykryt Markovičem. Nebezpečí ale nekončí, následovat bude rohový kop.

44

Hráči v červených dresech se sami zahnali až za autovou čáru a domácí celek bude mít výhodu autového vhazování.

43

Španělsko se teď ocitlo v šanci, střelec dnešního gólu nahrával výborně rozběhnutému Touaizimu, ten ale pálí vysoko nad.

42

Druhý poločas začínají aktivněji čeští hráči, nepodařilo se jim ale v šestnáctce soupeře dostat ke střele.

41

V první půli byl k vidění poměrně opatrný fotbal, gól i přesto padl. Postaral se o něj po parádních nůžkách hostující Mollejo, který díky této parádně zajišťuje svému týmu o poločase jednogólové vedení. Uvidíme, co předvedou čeští mladíci v druhé půli, zatím je jejich hra silná hlavně v brejcích a soubojích u postranních čar. Zůstaňtě u sledování tohoto přenosu s námi, druhý poločas začne přibližně v 17:57.

40+1

40

Hlavní rozhodčí nastaví k první půli jednu minutu.

39

První poločas se blíží ke svému konci, vše nasvědčuje tomu, že skóre se už měnit nebude.

38

Nákop českého středopolaře nebyl úspěšný, míč sbírá pouze španělský brankář.

37

Jejich další akce končí ofsajdem, a proto se k míči opět dostanou čeští hráči.

36

Španělé se snažili o rychlý přechod do útočné fáze, jejich souhra na půlce ale nebyla ideální a o míč přišli.

35

Dneska velmi aktivní Salvatierra se opět snažil dostat svůj tým do šance, jeho centr z levé strany byl ale bleskově pokryt domácí obranou.

34

Čeští mladíci se teď dopustili zbytečného faulu na polovině hřiště, za tento zákrok mohla přijít klidně i žlutá karta.

33

Španělé nyní kontrolují míč a přihrávají si jej na své obranné polovině.

32

Hráčům v bílém se podařilo vymyslet skvělou kombinaci, k jejich smůle ale stále přihrávaný hráč v postavení mimo hru.

31

Uvidíme, jak zareaguje český tým na tento nepříznivý stav.

30

30. MOLLEJO - 1:0

30

Neuvěřitelná paráda! Salvatierra si pohrál s českou obranou, poté vyslal centr na hranici malého vápna. Tam se k míči dostal MOLLEJO, který vystřihl skvělé nůžky a posílá španělský celek do vedení!

29

Pro všechny fanoušky, kteří sledují zápas, jen dodám, že v této věkové kategorii se poločasy nehrají standartních pětačtyřicet minut, ale pouze čtyřicet. Do konce první půle tedy zbývá něco málo přes 10 minut.

28

Rohový kop letěl na přední tyč, kde se ukázal skvělý výskok jednoho z českých obránců. Díky němu se naši mladíci v pohodě zbavují hrozícího nebezpečí.

27

Baena si chtěl obhodit českého protihráče, ten ale zavčas zareagoval a dokázal míč vypíchnout na rohový kop.

26

Česko zahrávalo volný kop z asi třiceti metrů, jeho exekuce se ujmul Holzer, ten ovšem neuspěl.

25

Baena se snažil projít po lajně až do českého vápna, jeho skromný pokus byl ale zastaven připravenou českou obranou.

24

Nahrávka na Holzera nebyla přesná, jmenovaný se na svého spoluhráče vyčítavě divá. Tohle byla zbytečná ztráta míče.

23

První střela na bránu v zápase, španělký útočník ale nedal míči dostatečnou razanci a navíc jej umístil přesně do míst, kde stál připravený Markovič.

22

Prvních dvacet minut nanabídlo žádnou velkou šanci, španělský celek je lepší na míči. Češi ale hrají dobře z brejků, dá se říct, že zápas je zatím vyrovnaný.

21

Česko zahrávalo standartní situaci, exekutor se ale ukopl a jeho centr míří deleko za hrací plochu.

20

Žambůrek se snažil prosmýknout mezi třemi hráči soupeře, tento počin se mu ale nevydařil a ztrácí tak míč.

19

Čeští mladíci se pokoušejí o vysoký pressing, zatím se jim ale nedaří soupeře připravit o míč.

18

Penner dostal skvělou přihrávku do běhu, podařilo se mu také odcentrovat. Jeho pokus ale letěl pouze do míst, kde nebyl připravený žádný z potencionálích gólových střelců a míč sbírá španělský brankář.

17

Jeden ze španělských útočníků se ale nyní dopustil útočného faulu, jeho tým proto míč ztrácí.

16

Hosté se nikam neženou, připhrávají si mezi sebou a snaží se hru otevírat do stran.

15

Španělům se podařilo vybojovat aut na útočné polovině, rozehrávají jej dozadu, až skoro na půlku.

14

Český tým rozehrává míč od Markoviče, postupně si jej střídají na nohou všichni čeští obránci.

13

První česká šance, centr Pennera ale našel pouze rukavice připraveného Ureny.

12

Salvatierra s míčem v českém vápně dlouhou váhal, domácí obránce proto zvolil skluz a míč mu čistě vypíchl.

11

Další španělská přihrávka směrem dopředu nenašla cíl a domácí brankář má dost času a prostoru na odkop.

10

Dorta dostal vynikající přihrávku do běhu, po které by mohl jít sám na bránu, celou situaci ale skvělým vyběhnutím zachraňuje Markovič.

9

Hosté zkoušeli urychlit kombinaci u pravé lajny příhrávkou z první, ta ale vůbec neletěla podle jejich představ a český tým bude házet aut.

8

Z pravé strany letěl další nebezpečný centr do českého vápna, naše obrana si ale opět poradila na výbornou.

7

Stadion působí ztichle, ozvývá se zde jen křik několika nejspíše tatínků, kteří se cítí být dalšími trenéry.

6

Markovič si připisuje první zákrok, na hranici velkého vápna vyběhl pro přetažený španělský centr.

5

Další šance Španělů, ti se dostali až do šestnáctky, zde si ale špatně nahráli a o míč opět přicházejí.

4

Se kterým si s přehledem poradila česká obrana a jeden ze stoperů odkopává míč až na půlku.

3

Španělský tým si rozhazuje míč ze strany na stranu, přichází první centr do vápna.

2

Domácí stadion nabízí chabou návštěvu, troufám si říct, že je zde několik stovek lidí. Je to smutnější o to víc, protože na toto utkání bylo vstupné zdarma.

2

Španělé se hrnuli do první šance, u pravé lajny ale došlo k útočnému faulu.

1

Španělsko: Tenas – Ortega, Del Alamo, Martret, Estacio – Morante, Castro, Salvatierra, Mollejo, Baena – Touaizi.
Náhradníci: Pons, Dionkou, Bayón, Martinéz, Pérez, Cea, Catalan, Lopez, Egea.

Česko: Markovič – Žilák, Hasala, Gabriel, Halasz – Kubáň, Holzer, Kodydek, Penner, Žambůrek, Firbacher.
Náhradníci: Benada, Zálešák, Krobot, Zeronik, Vít, Kosek, Kulig, Vrba, Radosta.

Rozhodčí: Chinkov – Džuganski, Köbeli..
Čeští mladíci do sedmnácti let pokračují ve druhé fázi mistrovství Evropy zápasem se Španělskem. V prvním zápase podlehli 0:2 Srbsku, proto se nacházejí na poslední pozici. Jejich dnešní soupeř v prvním zápase skupinové fáze remizoval s Ukrajinou 1:1, což pro španělské mladíky není výsledek, který by očekávali.
Španělská U17 předvedla famózní jízdu v říjnu minulého roku, když porazila sedm soupeřů v řadě se skóre 14:3. Od té doby se jim ale daří méně a z posledních čtyř zápasů vyhráli pouze jedinkrát – proti slabému Mali.
Česká U17 je na tom ale o poznání hůře. V posledních jedenácti zápasech totiž vyhrála pouze jednou, a to proti velmi slabé Arménii. Je ale nutno dodat, že v ostatních zápasech měli velmi těžké soupeře – například Anglii, Švédy, či Italy.
Tyto dva celky spolu v historii odehrála dva vzájemné zápasy, jednou zvítězil tým ze Španělska a jednou tým český.
Vítám vás u on-line přenosu. Dnes vás provedu utkáním fotbalových reprezentací Česka a Španělska do sedmnácti let.
Začátek utkání je naplánován na 17:00.