3:1

konec (2:1)

20.03.2018, 15:00 • Senica • Viktor Kalinács sk

Tipsport: 2.31 3.3 2.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Senica si v reprezentačnom týždni spravila chuť a vylepšila si morálku pred najdôležitejšou časťou sezóny. Hoci domáci prehrávali s Brnom po desiatich minútach 0:1, o polhodinu neskôr už viedli a v druhom polčase upravili na konečných 3:1. (17:11:32)
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:11. Střely mimo: 5:9. Rohy: 6:7.

90+1

89

Deviata strela mimo bránu od Zbrojovky, pred nami už iba posledné sekundy duelu.

87

Medzičasom sme sa prehupli už do záverečnej päťminútovky, domáci skúsene držia loptu na vlastných kopačkách.

85

Nie, nie, Brno dnes rozhodne neodíde zo Slovenska s víťazstvom. Milošovič inkasoval iba jediný raz z desiatich pokusov, ktoré mierili na jeho svätyňu.

84

A ešte jeden roh pre českého zástupcu z HET ligy.

83

Zbrojovka zostáva pri lopte aj napriek tomu, že sa domáce FK ubránilo.

82

Dva rohové kopy po sebe. Najprv neuspela Senica, teraz skúšajú šťastie hostia.

81

Ofenzívny hráč hostí premrhal možnosť na odcentrovanie lopty, tá skončila za bránkovou čiarou a domáci gólman ju pošle do poľa.

80

Nepodarený atak jedného z domácich futbalistov sprava. Gólman hostí zasahovať nemusel a už rozohráva z päťky.

78

Nákop do pokutového územia to nebol zlý, hostia sa ale ubránili a loptu odkopli do stredu poľa.

77

Senica získala svoj šiesty roh v zápase.

76

Štvrťhodina do konca stretnutia. Podarí sa Brnu ešte zdramatizovať tento duel?

74

Dobrá lopta do ohňa, avšak Senica si túto situáciu postrážila.

73

Domáci hráč sa dopustil nedovoleného zákroku pred hranicou šestnástky. Voľný kop pre hostí z dobrej vzdialenosti.

72

Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a nariaďuje voľný kop. Proti pravidlám hral jeden z domácich futbalistov.

71

Postup hostí bol zastavený nedovoleným zákrokom na polovici ihriska.

69

Hostia mohli vyraziť do brejku, šancu na gól ale zastavila nepresnosť.

66

Centrovaná lopta sa exekútorovi nepodarila, nasleduje odkop od brány.

65

Slovenský tím nepoľavuje a získava štvrtý rohový kop na svoje konto.

63

Senica dala gól!
Náskok domácich je dvojgólový po tom, čo sa presadil PETER ĎUNGEL.

61

Nádejná šanca je minulosťou, nepresnosť pochovala nádeje hostí.

60

Brno sa snaží, avšak obrana Senice po inkasovanom góle z kopačky Lutonského už tak ľahko zakončovateľov hostí do šance nepustí.

59

V krátkom časovom slede vidíme druhý rohový kop hostí.

58

Gól po centri ale neprichádza, Milošovič pozorný.

57

Hrá sa zo strany na stranu, Brno s ďalším rohom.

55

Roh sa im príliš nevydaril, gólman hosťujúceho celku vykopáva od vlastnej brány.

54

Zblokovaný center domáceho hráča, uvidíme rohový kop.

53

Nákop do pokutového územia to nebol zlý, domáce mužstvo sa ubránilo.

52

Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju budú hostia. Predchádzal jej nedovolený zákrok domáceho futbalistu pred hranicou veľkého vápna.

50

Hostia sa môžu chytať za hlavu, rohy sa takto nemôžu zahrávať. Do útoku už mieria domáci.

49

Center sa hosťom úplne nepodaril, je to však na niečo dobré. Zblokovaná lopta – uvidíme roh.

45+2

Brno neuspelo v útoku, hlavný rozhodca sa už pozerá na hodinky.

45+1

Niečo sa určite prinadstaví, otázkou je, koľko to bude.

45

Vhadzovanie pre hostí z pravej strany na vlastnej polovici.

44

Seničania síce nevystrelili, ale udržali loptu.

43

Ani táto štandardka spoza rohovej zástavky sa gólom neskončí. Blížime sa ku koncu úvodného dejstva.

42

Rohový kop teraz sledujeme aj na druhej strane.

41

Center sa dostal do šestnástky, odkiaľ jeden z hráčov českého celku minul bránu Senice.

40

Do nového útoku sa už tlačia hostia, končí to reflexívnym zákrokom domáceho gólmana, po ktorom uvidíme rohový kop číslo dva z pohľadu Brna.

39

Domáci futbalisti ovládli aj štatistiku držania lopty – 57% : 43.

37

Prvý polčas priniesol niekoľko zaujímavých momentov, dočkáme sa ešte jedného presného zápasu do polčasovej prestávky?

36

Pozrime sa na to! Dokonalý zvrat od Senice, Brno v rozpätí piatich minút razom prehráva aj vďaka gólu JANA SUCHANA.

34

Snaha futbalistov Brna vychádza nazmar, center sa pred bránu ani nedostal.

32

Slovenské mužstvo reaguje vyrovnávajúcim gólom po polhodine hry, môžeme tak začať od začiatku. Za domácich sa presadil RICARDO VILLARRAGA.

30

Bleskový protiútok sa končí zákrokom Milošoviča. Skvelý prechod do útoku, to musíme pochváliť.

28

Hostia získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

27

Ani toto zakončenie Senice neohrozilo svätyňu hostí.

26

Tempo hry v posledných okamihoch akoby mierne upadlo, podstatné je tiež, aby sa žiaden z hráčov v tomto meraní síl nezranil.

24

Strela na domácu svätyňu! Brankár domáceho tímu sa musel realizovať a tento pokus chytil.

23

Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

22

Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Roh pre Brno.

20

Zbytočná snaha futbalistu celku hostí, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

19

Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a prisudzuje loptu domácim. Proti pravidlám hral jeden z hráčov hostí.

18

Výborná myšlienka od domáceho hráča, škoda len, že to všetko zhaslo na finálnej fáze.

17

Útočný výpad nedopadol podľa predstavy domáceho hráča. Gólman hosťujúceho tímu pošle loptu do poľa.

15

Zbrojovka zahráva voľný kop po faule jedného zo záložníkov Senice v stredovom kruhu.

13

Zaznamenali sme po ďalšom zakončení na obe brány, diváci sa majú na čo pozerať.

12

Brno o čosi častejšie pri lopte, hostia sa rýchlo postavili do role favorita.

10

Brno dalo gól!
Tento gól bol len logickým vyústením tlaku Zbrojovky z úvodu duelu. Hostia si ho plne zaslúžia. Michal Škoda poslal loptu Juharovi, po ktorého prienikovej prihrávke do vápna skóroval krížnou strelou MILAN LUTONSKÝ!

9

Od prvých minút vidíme dosť streleckých pokusov, Milošovič musel zase raz zasahovať.

8

Útočný faul domáceho zakončovateľa, Senica zbytočne prichádza o loptu.

7

Hosťujúci útočník skúsil šťastie spoza šestnástky, jeho rana ale netrafila priestor brány.

6

Teraz už brankár hostí zasahovať musel, na strely na bránu je to aktuálne 1:1.

4

Halouska túto situáciu nemusel brať vážne, loptu Brno poľahky odkopáva preč.

3

Ani domáca Senica sa ale nenechala zahanbiť a vybojovala si rohový kop.

2

Hostia začínajú aktívne a donútili Milošoviča k prvému zákroku už v druhej minúte.

1

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FK Senica: Milošovič – Villarraga, Otrísal, Medveděv, Lupták, Sarpei, Richtárech, Suchan, Ďungel, Celis, Kitambala
Náhradníci: Vozár – A. Kováč, Miklós, Šefčík, Castaneda, Krč

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Sedlák – Ashiru, Pilík, Škoda, Juhar – Bazeljuk.
Náhradníci: Floder, Kijanskas, Ondra Vintr, Zikl.
FK Senica

Aj Seničania musia tvrdo bojovať o záchranu. Záhorákom patrí aktuálne posledná pozícia vo Fortuna lige so ziskom pätnástich bodov v 24 zápasoch. Strata na predposledný Prešov činí iba bod, no priepastný rozdiel je už pri pohľade na bezpečnú pozíciu číslo desať, ktorú okupujú Zlaté Moravce. Práve toto miesto zabezpečí udržanie medzi elitou aj na ďalší ročník.

Naposledy Senica remizovala v Poprade s Prešovom 1:1, predtým ale prišli prehry so Senicou, Trnavou a Dunajskou Stredou. Medzi ne sa zmestila výhra nad Podbrezovou 1:0.
FC Zbrojovka Brno

Českému mužstvu patrí po dvadsaťjeden zápasoch HET ligy predposledná pätnásta priečka so ziskom devätnástich bodov a negatívnym skóre 14:30. Spodná časť tabuľky je ale vyrovnaná, hosťom dnešného zápasu stačí vyhrať dve merania síl a za určitých okolností by sa mohli posunúť až na deviate miesto. Brno na jar v piatich stretnutiach vydolovalo iba štyri body, jediný triumf zaznamenala Zbrojovka nad Olomoucom, remízu pridala so Spartou Praha a prehry prišli postupne s Bohemians 1905, Mladou Boleslavou a Libercom.

Futbalistov Brna trénuje Slovák Roman Pivarník, na poste ľavého záložníka hrá Martin Juhár, ktorý futbalovo vyrastal v Košiciach.
Vážení diváci, vitajte pri textovom prenose zo priateľského zápasu medzi FK Senica a FC Zbrojovka Brno. Obe mužstvá sa rozhodli, že si skrátia reprezentačnú prestávku prípravným duelom.

Stretnutie sa začne o 15:00.