Vítkovičtí si najeli k hostující brance, ale Novotný byl na místě.

Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, za napadení je vyloučen hostující Martin Bláha.

55:40

Za nedovolenou výstroj je na trestnou lavici odeslán domácí Lednický.

54:58

Vítkovice právě vstřelily branku!
Tak tenhle puk za svými zády asi kladenský gólman nečekal, přesto PETR FRIDRICH navyšuje vedení svého týmu na 7:1. Asistence: Jan Bernovský, Viktor Konečný.

54:20

Vítkovičtí už podruhé v krátkém sledu posílají puk na zakázané uvolnění.

53:38

Domácí mají puk pod kontrolou, hraje se na jejich útočné polovině.

52:58

Fridrich dostal rychlou nahrávku od Konečného, ale Novotného betony byly na místě.

52:23

Vítkovičtí se usazují v pásmu.

51:48

Kladno se dostalo do pásma, dobře to zkoušel Filip, ale Malík byl ve střehu.

51:08

Vítkovičtí hrají uvolněně, je na nich vidět pohoda z předváděné hry a hlavně výsledku.

50:21

Také další přesilovka je využita, po asistenci Smičky umisťuje puk za Novotného JAKUB LEWANDOWSKI – 6:1. Asistence: Petr Smička, Dominik Věntus.

49:53

Trenéři Rytířů si vybírají oddechový čas.

49:53

Emoce na straně kladenských stále planou, za sekání je zcela zbytečně vyloučen Zíka.

49:50

Kunc si najížděl na kladenskou branku s Beránkem, ale prvně jmenovaný skončil na zadním mantinelu, proti Beránkovi se postavil bránící hráč.

49:44

Po střele Beránka od kruhu se puk dostal přesně na brankovou čáru za Novotného, Bernovskému se ale nepodařilo dostat puk za ní.

49:35

Vítkovičtí zužitkovali svou přesilovku beze zbytku, po nahrávce Konečného se do střelecké listiny zapisuje také JAKUB LEWANDOWSKI – 5:1. Asistence: Viktor Konečný, Matěj Potočný.

49:01

Rytíři v této fázi hry příliš nezvládají své emoce, za napadení je potrestán Filip.

48:21

Hostujícímu Šmatlákovi trochu ujely ruce, je vyloučen za krosček.

48:04

Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.

47:24

Současně jsou vyloučeni domácí Konečný za držení hole a hostující Volráb za hrubost.

47:18

Potočný bojuje o kotouč za Novotného brankou.

47:02

46:55

Od modré znovu pálil Volráb, Vacula se znovu vrhnul do jeho střely.

46:45

Zprava pálil Ondřej Bláha, puk se odrazil a skákal po brankové čáře, jeho spoluhráč před brankou nedokázal zareagovat včas a využít odkryté části branky přímo před sebou!!

46:24

Od modré to zkusil Volráb, ale neuspěl.

45:49

Lewandowski zdatně narušuje hostující rozehrávku.

45:02

Za sekání bude pykat domácí Potočný.

44:23

Rytíři kombinovali v pásmu, ale prostor ke střele se jim hledal špatně.

43:01

Na opačné straně je ve střehu Novotný, pokus Potočného ale nevyšel.

42:26

Kladenští kolem Malíkovy klece, ale puk se jim do branky nedaří dostat.

41:46

Do úniku se dostal domácí Fridrich, jeden z hostujících hráčů hodil jeho směrem hůl, Novotný puk skrývá ve své výstroji a hra je přerušena.

41:08

Domácí využívají přesilovku, po spolupráci s Lewandowskim skóruje ADAM BERÁNEK – 4:1. Asistence: Jakub Lewandowski, Jan Bernovský.

40:36

Hosté se drží na své útočné polovině, vcelku chytře sbírají vteřiny z oslabení.

40:01

Domácí ve druhé části přidali dvě branky a zvýšili tak svůj náskok. Kladno nebylo bez šance, ale vítkovickou klec střeží zatím velmi pozorně chytající Malík. Vítkovice také nabídly svému soupeři tři přesilovky, ale ty nebyly využity. Dvacet minut v další třetině je dostatečná doba, aby mohli hosté srovnat. Nejprve ale musejí přežít své oslabení.
Další třetina začne přibližně v 19:21.

40:00

39:54

Na trestnou lavici usedá hostující Filip za krosček, společnost mu bude dělat Martin Bláha, který dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

39:44

Kotouč je více zašlápnut u mantinelu než ve hře.

39:05

Zatím jen do slovní potyčky se pustili hostující Kulma a domácí Věntus, rozhodčí se snaží uklidnit hru.

38:40

Vítkovice v pásmu, střela Vaculy od modré končí u Novotného.

37:41

Na zteč kladenské branky vyrazili Fridrich s Konečným, ale hosté byli proti.

37:34

Hosté kombinují v pásmu, střelu Tržila od modré lapil Malík do lapačky.

37:13

Ondřej Bláha se rychle dostal až k vítkovické branky, ale nastřelil jen náruč Malíka.

36:20

Takříkajíc ze zálohy vypálil u hostující branky Lednický, ale Novotný měl betony na správném místě.

36:07

Rytíři se dlouhou dobu drali o místo v pásmu, ale je z toho nakonec jen ofsajd.

35:20

35:00

Vítkovičtí se brání dobře, kotouč znovu putuje ke kladenské kleci.

34:48

Hraje se ve středním pásmu,hosté mají puk pod kontrolou.

34:01

Domácí vyhazují až za Novotného.

33:43

Kladenští zkoušejí Malíkovu pozornost, do střely Ondřeje Bláhy obětavě padl Vacula.

33:20

Vítkovice znovu špatně vystřídaly, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká tentokrát Bílý.

32:52

Rytíři rozjíždějí útok, ten je ale zastaven zadržením Bernata u mantinelu.

32:02

Domácí znovu ostřelovali Novotného klec, skóre na světelné tabuli se však nemění.

31:06

Domácím se snaha vyplatila, s přispěním branky zvyšuje vítkovické vedení kapitán PETR FRIDRICH – 3:1. Bez asistence.

28:17

Zakázané uvolnění Kladna.

28:05

Kladenští se znovu usadili před Malíkem, ale Lewandowski už může opustit trestnou lavici.

27:43

Přetahovaná o kotouč ve středním pásmu.

27:15

Vítkovičtí posílají puk směrem k Novotnému.

26:54

Vacula naskakuje do hry, hosté mají k dispozici klasickou přesilovku.

26:44

Jednu z kladenských střel Malík odpálil do boku, kde číhal Martin Bláha, pohotový Kunc ale před ním odpaluje puk.

26:32

Filip tvrdě nastřelil Fridricha, ten se skácel k zemi, ale okamžitě se snaží hrát dál.

26:05

Vítkovičtí špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Lewandowski. Domácí se brání ve třech.

25:25

Domácí posílají puk do středního pásma.

24:54

Za krosček je vyloučen domácí Vacula. Hosté mají příležitost srovnat.

23:59

Kladenští se přesunují k Malíkovi, ale ten zasahovat pro tentokrát nemusel.

23:36

Po nahrávce směrem k modré prověřil Novotného Smička.

23:00

Domácí se nahrnuli před Novotného, tak dlouho to zkoušeli, až se prosadil JAN BERNOVSKÝ – 2:1. Asistence: Petr Fridrich, Viktor Konečný.

22:34

Kladenští se drží kolem vítkovické branky, ale ani Hašek nedokázal umístit vyražený kotouč.

21:06

Hostům přechod do pásma nevyšel, hra je přerušena.

20:35

Vítkovičtí začali zostra a už od prvních vteřin ostřelují kladenskou branku.

20:01

První třetina skončila nerozhodně a na světelné tabuli svítí stav 1:1. Zhruba v polovině třetiny se podařilo otevřít skóre vítkovickému Konečnému, po sedmatřiceti vteřinách hry ale srovnával Routa. Hraje se na obě strany, vítkovičtí mají opticky více ze hry, hosté zase produkují mnohdy nevyzpytatelné protiútoky. Uvidíme, kdo bude v následujícím průběhu tahat za delší provaz.
Další třetina začne přibližně v 19:13.

20:00

19:57

Lehké nahození hostů končí za Malíkovou brankou.

19:38

Kladenští si berou puk pod kontrolu.

19:13

Novotný je pozorný, ani tuto přesilovku an něj domácí nevyzráli.

18:39

Beránkova střela přes hráče se odrazila jen od gólmana.

18:11

V pásmu se k puku dostal Hašek, ale nenabral potřebnou rychlost.

17:38

Hašek rychle vyhazuje kotouč do bezpečí.

17:13

Za hrubost je na trestnou lavici odvelen hostující Ondřej Bláha.

17:05

Hosté zbrkle kombinují na zakázané uvolnění.

16:30

Domácí gólman rychle přikrývá puk před možnými dorážkami Filipa a Ondřeje Bláhy.

15:49

Rytíři se drží u domácí branky, ale spíše bojují o puk.

15:00

Malík si vyjel pro vyhozený kotouč, chyběly milimetry a nahrál by jej přímo na hůl Routy, který měl před sebou prázdnou branku.

14:21

Kladenský Funk se dostal do dobré šance, ale Malík měl výborný výhled a jeho úmysl vystihl.

14:01

Tato přesilovka vítkovickým rozhodně nevyšla, Funk naskakuje do hry.

13:18

Kladenským se daří držet puk daleko od své branky.

12:49

Hostům se až nyní podařilo poslal puk do bezpečí.

12:02

Prvním vyloučeným je kladenský Funk, který se dopustil sekání.

10:19

Kladno právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno!! Hosté se také nahrnuli k vítkovické kleci, zdálo se, že Malík má už puk pod kontrolou, ale sudí ukázal do branky, první gól Kladna si připisuje DAVID ROUTA – 1:1. Asistence: Tomáš Bernát, Matěj Čermák.

09:42

Domácí otevírají skóre poté, co se dostali bezprostředně k brance, po Smičkově nahrávce dokázal napodruhé dostat puk od tyče do horní části branky VIKTOR KONEČNÝ – 1:0. Asistence: Petr Smička.

09:16

Vítkovice se propracovávají do pásma.

08:41

Snaha Rytířů je pozastavena pro ofsajd.

08:13

Vhazovat se bude po pravici kladenského gólmana.

07:55

Martin Bláha viděl u branky Ondřeje Bláhu, ale nepřihrál přesně.

06:34

Po kladenském ofsajdu se domácí usazují u Novotného.

05:57

Domácí se dostali do protiútoku, Beránek měl dobrou šance, ale skóre se nemění.

05:48

Martin Bláha se bleskově přesunul před Malíka, jeho prudká střela otestovala jen pevnost gólmanových betonů.

05:27

Kotouč končí v Novotného lapačce.

04:30

Kylnar ujížděl za nahozeným kotoučem, Novotný si ale povyjel a odpálil jej do bezpečí.

04:17

Vítkovičtí budou rozehrávat od své branky.

02:12

Ondřej Bláha dostal dobrou přihrávku před branku, ale nedokázal ji včas zpracovat.

01:59

Hraje se po celé délce ledové plochy, gólmani mohou být pro tyto chvíle v klidu.

00:54

Už druhé zakázané uvolnění odpískáno vítkovickému týmu.

00:36

Vítkovičtí v pásmu, Fridrichovi střela nesedla.

00:04

Domácí vyhráli vhazování.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Malík (Piták) – Bílý, Zapletal. Raška, Smička, Vacula, Kunc – Lednický, Fridrich (C), Kadula, Beránek (A), Mrva (A), Bernovský, Kylnar, Konečný, Věntus, Lewandowski, Potočný

Rytíři Kladno: Novotný (Jiroušek) – Funk, Volráb (A), Šmatlák (A), Zich – Bláha M., Tržil, Bláha O. Hašek, Bernát, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Rendla, Čermák, Filip (C), Neiss

Rozhodčí: V. Šutara – P. Bartek, M. Dohnal.
Na této úrovni se Vítkovice s Kladnem setkaly v play-off naposledy v sezóně 2011/2012, vítkovičtí si v osmifinále hraném na dvě vítězná utkání se svým soupeřem poradili 4:2 a 5:3.
V letošní sezóně se oba týmy potkaly v základní části jen dvakrát, obě utkání vyhrálo Kladno (5.4 pp; 6:3).
Kladenským statistikám vévodí s osmašedesáti kanadskými body útočník Matyáš Filip (32+36). Se šestnácti body jsou nejlepšími obránci týmu Adam Zich a Patrik Šmatlák (oba 3+13). Jednaosmdesát trestných minut má na svém kontě útočník Matyáš Filip. O něco lepšími statistikami, než jeho kolega, se může pyšnit gólman Petr Jiroušek s průměrem 3,59 a úspěšností 89,67 %, který odchytal předchozí dva zápasy play-off.
Lídrem Vítkovic je s šestatřiceti kanadskými body útočník Jakub Lewandowski (24+12), nejlepším nahrávačem je s jednadvaceti nahrávkami útočník Jan Bernovský (11+21). Nejlepším bekem je s patnácti body Marcel Kunc (4+11). Nejvíce trestných minut – devětatřicet – si od rozhodčích vykoledoval útočník Viktor Konečný. Nejvytíženějším gólmanem je Dominik Piták, dva zápasy osmifinále ale odchytal Nick Malík s průměrem 2,58 a úspěšností 92,73 %.
Vítkovice skončily po druhé části extraligy na 12. místě tabulky, za bilanci 9-1-1-15 a pasivní skóre 71:85 si připsaly 30 bodů. Tým z třináctého největšího města České republiky – Kladna – se po druhé části umístil na 5. místě, bilance 13-1-1-11 a aktivní skóre 112:97 jim vyneslo 42 bodů.
V prvním sobotním zápase si Kladno vytvořilo dvougólový náskok hned v první třetině, na začátku třetí části se Rytíři dostali do vedení 5:1, Vítkovice se ale osm minut před koncem třetí třetiny pustily do mohutného finiše, do prodloužení ale zápas nedokázaly dovést. První výhru 5:4 si tak připsalo Kladno.
Do druhého utkání v neděli vstoupili lépe opět kladenští, a to gólem po třiceti vteřinách hry. Zhruba pět minut před koncem druhé části vítkovičtí srovnali, v poslední třetině přidali další dvě branky, a po výhře 3:1 srovnali stav série na 1:1.
Ve třetím utkání osmifinálové série, která se v této kategorii hraje na tři vítězné zápasy, se poprvé na domácím ledě představí Vítkovice, které bojují o postup s Rytíři z Kladna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

7:1

Branky a nahrávky: 10. Konečný (Smička), 23. Bernovský (Fridrich, Konečný), 32. Fridrich, 42. Beránek (Lewandowski, Bernovský), 50. Lewandowski (Konečný, Potočný), 51. Lewandowski (Smička, Věntus), 55. Fridrich (Bernovský, Konečný) – 11. Routa (Bernát, Čermák)

Rozhodčí: V. Šutara – P. Bartek, M. Dohnal

09:42 VIT 1:0 Konečný (Smička)
10:19 KLA 1:1 Routa (Bernát, Čermák)
12:02 KLA 2 Funk, sekání
17:13 KLA 2 Bláha O., hrubost
23:00 VIT 2:1 Bernovský (Fridrich, Konečný)
24:54 VIT 2 Vacula, krosček
26:05 VIT 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Lewandowski