4:5

konec (1:1, 1:3, 2:1) Stav série: 1:4

20.03.2018, 20:15 • Aréna Sparta • Čtvrtfinále • Ondřej Jícha (@OndraJicha)

Tipsport: 2.1 4.9 2.32 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Florbalisté Bohemians mocně dotahovali a už to vypadalo, že se jim podaří prodloužit sérii. Sparta se ale na poslední chvíli vzpamatovala, a i když prohospodařila třígólové vedení. Postupovou trefu do semifinále ve prospěch Sparty obstaral Slovinec Luka Časar. (22:22:41)

59:52

Beneš se stává sparťanským hrdinou. V posledních vteřinách přišel kros na Čiháka, který zakončoval téměř z akrobatické pozice a mířil dobře k tyči. Hostující gólman ale stihl dát k tyčce ruku a zastavil míček.

59:23

Šimkova přízemná střela končí na připravením Benešovi.

59:00

Šedesát sekund mají Bohemians na vyrovnání.

58:41

Oddechový čas pro domácí.

58:21

Zezulka podobně jako Šimek zkoušel střílet na vzdálenější tyč, byl však nepřesný.

58:01

Bohemians zkouší vabank a hrají bez brankáře.

57:22

Hráči Bohemians se navíc nemohou dostat na útočnou polovinu. Čas jim neúprosně utíká.

56:12

Sparťané navíc drží míček a florbalisté Bohemians musí běhat po celém obvodu hřiště.

55:01

Sparta právě vstřelila branku!
Na začátku 56. minuty je o krok blíže vítězství opět Sparta. Garčar perfektně kličkou na brankovišti zmátl beka i brankáře a předložil míček LUKOVI ŠASAROVI, který měl lehkou úlohu a trefil odkrytou branku. Asistence: Milan Garčar.

54:20

Na obou stranách se začíná přitvrzovat. Spartu s Bohemians čeká napjatých posledních necelých šest minut základní hrací doby.

54:02

Zemanův pokus po zemi skončil na Kotoučkovi.

53:23

Pruner přihrál Zouzalovi na paty. Sparťanský útočník by jinak měl před sebou pouze Kotoučka.

52:27

Oba gólmani si v posledních minutách hodně zachytají. Nyní bude záležet především na nich.

52:08

Zeman fauloval mimo hru na hranici brankoviště. Pokračovat budou Bohemains.

52:00

Marvánkův pokus skončil zablokován. Následně byl sparťanský hráč faulován za brankou.

51:40

Další jeho pokus skončil sražen v zámezí.

50:57

Beneš ramenem likviduje bekhend Šimka.

50:25

Sparta si zahrávala, že se uchlácholila vedením v zápase a nyní musí znovu hrát. Zeman pálil z otočky ale vedle.

50:08

Bohemians právě vstřelili branku!
Vzápětí přichází nejhorší možný trest pro Spartu. DAVID ŠÁRKA se od mantinelu trefil přesně ke vzdálenější tyči a oba týmy jsou opět na stejném počtu branek. Asistence: Pavel Čihák.

50:00

Marvánek z hranice velkého brankoviště netrefuje Kotoučkovu branku.

48:56

Zeman se sice dostal až před Kotoučka, ale při souboji si pomohl rukou a tak ani nemohl zakončit, protože mu byl pískán faul.

47:33

Sparťanská standardní situaci ze slibné vzdálenosti skončila zablokována obranou Bohemians.

46:39

Ve sparťanské aréně je zaděláno na drama. Čihákův pokus sice ještě hosté zblokovali, ale Cabejšek s PATRIKEM ŠEBKEM s vypětím všech sil přeci jen dostali míček za brankovou čáru. Asistence: Daniel Cabejšek.

46:22

Košir zůstal ležet po souboji u mantinelu a musí být ošetřován.

45:24

Zouzal se pokusil zbytečně vyprovokovat Růžka a je pokárán rozhodčím.

44:50

Následně ale přišel první střelecký pokus v této třetině, který obstaral Svatoš. Kotouček pohotově zachytil.

44:14

Hosté se začínají soustředit na obranu a nikam nespěchají. Pouze odpalují míčky do bezpečí.

42:14

Skrytá střela Dobisíka, kterou musel Beneš vytahovat mimo branku až na poslední chvíli.

41:06

Sparťané se chtějí opět vrátit do jistoty ve zbytku utkání. Úvodní tlak hostů skončil střelou Prunera vysoko nad domácí branku.

40:01

Prostřední dvacetiminutovka hodně přiblížila Spartu k postupu do semifinále, když se hosté třemi zásahy dostali do vedení 4:1. Sami zbytečným vyloučením ale dostali soupeře zbytečně do hry a Krebner gólem do šatny dává Bohemains ještě naději na zvrat v zápase a prodloužení série. Závěrečná část začne ve 21:46.

40:00

39:05

Přeci jen nemá Sparta ještě jistotu postupu. Šimek perfektně na sebe natáhl pozornost soupeřů, které následně dostal ze hry přesnou kolmicí na MATYÁŠE KREBNERA, jenž neměl problém trefit odkrytou branku Sparty. Asistence: David Šimek.

38:15

Naděje pro Bohemians ale přeci jen přichází. Svatoš (SPA) sekl na polovině hřiště do Šárky a dostává dvě minuty.

37:10

Zouzal vyzkoušel pozornost Kotoučka, který musel helmou vyrazit míček.

36:15

Pruner hledal před brankou Ujhelyiho, ten ale na jeho prudkou přihrávku nedosáhl.

35:16

Kieler se pokusil o individuální akci, nicméně nepřešel přes Marvánka.

34:07

Sparťanům následně stačí jeden brejk, kterým pohrozí soupeři. Kotouček však nyní zachytil míček mezi nohami.

32:38

Hráčům Bohemians se ale nedaří usadit na sparťanské polovině. Na hostech je vidět, že hrají uklidněně a nikam nespěchají.

31:50

Až nyní Šebek vybojoval míček pro Bohemians. Před tím ale jeho spoluhráči pouze pobíhali po hřišti několik minut, což je stálo velké množství sil.

30:30

Hosté navíc téměř nepůjčují soupeři míček a poslední minuty zvládají takticky skvěle.

28:04

Cizinecká spolupráce ve sparťanských řadách uklidňuje hosty. Časar našel zpoza branky MARKA KOŠČA, který z první posílá hosty již do třígólového vedení a o další krok přibližuje k postupu do vysněného semifinále. Asistence: Luka Časar.

27:51

Kotouček nyní s přehledem chytil nápřah Bartoše ze střední vzdálenosti.

27:09

Nenápadný pokus Šebka projel kolem bližší tyče Benešovy branky.

25:48

Navíc kryje záda svým spoluhráčům Beneš, jenž vytěsnil ramenem pokus Poláčka z otočky.

25:23

Tentokrát z poloviny hřiště zkusil své štěstí Časar, jenž napřáhl. Kotouček měl zakrytý výhled, ale mohl být v klidu, poněvadž střela sparťana šla vedle.

24:54

Důkazem jest i Prunerova střela z půlky, která končí těsně vedle.

24:50

Hosté jsou nadále při chuti a opět se hraje na polovině jejich soupeře.

22:37

Povzbuzení sparťané nayšují nejen své sebevědomí, ale i vedení v zápase. ROBERT KOŠIR začíná naplno projevovat svůj potenciál, se kterým přicházel ze Slovinska do Sparty a v této sérii se prosazuje již počtvrté z pěti zápasů. Asistence: Michal Kareš.

21:10

Hostům vychází výborně vstup do periody po příchodu ze šaten. MATĚJ PRUNER nabral rychlost a byl dostatečně šikovný, aby dokázal poslat míček kolem tyčky do branky. Kotouček si nepřesunul včas a inkasuje. Asistence: Dominik Bartoš.

20:01

Dvacet minut pátého čtvrtfinále kompletně kopíruje předchozí díly série. Hra je velmi vyrovnaná a opět vše nasvědčuje tomu, že náskok vítěze bude velmi těsný. Sparta stejně jako v minulých čtyřech duelech otevřela skóre, když přesilovou hru využil Zouzal. Vedení ale udržela, když šikovnou tečí srovnal krok Cabejšek. Stav utkání je nerozhodný a prostřední perioda začne ve 21:04.

20:00

19:01

Poslední minuta úvodní části.

18:23

Časar vypálil tvrdě od mantinelu a Kotouček chvíli nevěděl, kde je míček, než ho našel mezi nohama.

17:47

Pruner šikovně napadal rozehrávku soupeře a vybojoval míček pro Spartu.

16:33

A mohou plánovat dál, protože se nechali faulovat sparťany.

16:17

Hráči Bohemians nyní uklidňují hru a vyčkávají s rozehrávkou.

15:35

Garčar se pokusil opět vzít situaci na sebe, ale znovu se nedostal moc daleko.

14:35

Beneš se nyní vyznamenal. Krebner vymyslel chytrou akci, kdy nic neuspěchal a položil si sparťanského brankáře, poté ale nedokázal zasunout míček a poslal ho pouze do ruky soupeřova gólmana.

14:15

Garčar se pokusil o střelu. Šárka ho k ničemu nepustil a následně byl sám zablokován.

13:20

Florbalistům v zelenobílých dresech se však daří srovnat. Krbcovo nahození dokonale tečoval DANIEL CABEJŠEK, jenž poslal míček mimo dosah Beneše. Asistence: Kryštof Krbec.

12:42

Šimek mohl pálit sám ze středu hřiště. Nakonec ale z toho sešlo, protože mu míček sjel z čepele.

12:08

Kotouček měl nyní potíže při chytání míčku. Bohemians nakonec odpálil balónek do bezpečné vzdálenosti od branky.

10:59

Šimek se pokusil oběhnout sparťanskou branku. Na poslední chvíli byl čistě odzbrojen.

10:32

Sparta právě vstřelili branku!
Tentokrát už jí ale plán vyšel. MAREK ZOUZAL si počkal na střelu, potáhl a přízemní střelou na vzdálenější tyč otevírá skóre dnešního duelu. Asistence: Ondřej Svatoš.

10:16

Garčarovi střela nesedla a Sparta musí zakládat další útok.

10:09

Bohemians se nyní dokázali osvobodit na pár vteřin.

09:38

Košir vyběhl na osu hřiště a Kotouček musel zasahovat rukou na vzdálenější tyči.

08:53

Hodně rychle půjde ale nazpátek před branku soupeře. protože je vyloučen Dobisík (BOH), který dostal dvě minuty za sekání.

08:38

Sparta se ale stěhuje na vlastní polovinu.

08:10

Marvánek byl dlouho tísněn v rohu. Nakonec si vynutil faul.

07:01

Bartoš zazmatkoval a zbytečně se zbavil míčku, který poslal do autu. Pokračovat budou Bohemains.

06:12

Pruner zkusil překvapit střelou z rohu. Ničeho nedocílil. Stejně tak i z protiútoku Kieler.

05:16

Pět minut zápasu je za námi a oba týmy hrají nezvykle ze zabezpečené obrany. Navíc hra se často kouskuje.

04:44

Ujhelyi se Zouzalem se dostali do šance dvou na jednoho. Pokus končí na zadním mantinelu. Nicméně je to první pozdvížení mezi diváky.

04:22

Stejně tak končí na opačné polovině i Krebnerův pokus z půlky.

03:59

Zemanův pokus od mantinelu končí na prvním bránícím hráči.

03:40

Koščo hledal na brankovišti své spoluhráče. Defenzíva Bohemians jeho úmysl přečetla a zachytila míček.

03:17

Zničený míček zastavil akci zelenobílých. Následuje buly uprostřed hřiště.

02:58

Zouzal s Bartošem dlouho operovali u mantinelu. Nakonec dostala obrana Bohemians míček za mantinel.

02:00

Domácí drží míček v úvodu zápasu více na holích. Obrana Sparty je hodně pozorná v začátku utkání.

01:41

Krebner se pokoušel něco vymyslet sám, z výhody však nic nevytěžil a Bohemians budou opět rozehrávat v rohu.

01:10

Premiérový sparťanský pokus končí hodně vedle v rohu.

00:39

K prvními zakončení v zápase se dostal Zezulka. Byl však spíše zaskočen, že může střílet a podle toho vypadal i jeho bekhend, který skončil na boční síti.

00:01

Ještě než začne samotný zápas, tak dnes se bude slavit jedno velké jubileum. Arbitr pátého čtvrtfinálového zápasu Petr Černý nastupuje dnes k již 600. utkání, které bude řídit v roli rozhodčího.

FbŠ Bohemians: Kotouček (Kratěk) – Zezulka, Krebner, Cabejšek, Šefčík, Čihák, Krbec – Poláček, Šebek, Dobisík – Šimek, Miščík, Mandík – Kieler, Höffer, Kindl (C) – Šárka, Růžek, Prášek. Trenér: Michal Jedlička.

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Čermák, Garčar (C), Ježek, Kalaš, Koščo, Marvánek, Zeman, Bartoš, Veselý – Bína, Časar, Kareš – Košir, Krejča, Pruner – Svatoš, Ujhelyi, Zouzal. Trenér: Ondřej Kašpárek

Rozhodčí: Petr Černý, Jiří Janoušek.
Hezký den všem sportovním fanouškům. Vítáme vás u sledování pátého čtvrtfinále mezi FbŠ Bohemians a ACEMA Sparta Praha. Sparťané vedou v sérii 3:1 na zápasy a již dnes mohou rozhodnout o svém postupu do semifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

4:5

Branky a nahrávky: 14. Cabejšek (Krbec), 40. Krebner (Šimek), 47. Šebek (Cabejšek), 51. Šárka (Čihák) – 11. Zouzal (Svatoš), 22. Pruner (Bartoš), 23. Košir (Kareš), 29. Koščo (Časar), 56. Časar (Garčar)

FbŠ Bohemians: Kotouček (Kratěk) – Zezulka, Krebner, Cabejšek, Šefčík, Čihák, Krbec – Poláček, Šebek, Dobisík – Šimek, Miščík, Mandík – Kieler, Höffer, Kindl – Šárka, Růžek, Prášek.

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Čermák, Garčar, Ježek, Kalaš, Koščo, Marvánek, Zeman, Bartoš, Veselý – Bína, Časar, Kareš – Košir, Krejča, Pruner – Svatoš, Ujhelyi, Zouzal.

Rozhodčí: Petr Černý, Jiří Janoušek

08:53 BOH 2 Dobisík, Sekání
10:32 SPA 0:1 Zouzal (Svatoš)
13:20 BOH 1:1 Cabejšek (Krbec)
21:10 SPA 1:2 Pruner (Bartoš)
22:37 SPA 1:3 Košir (Kareš)