18.03.2018, 00:00 • Air Canada Centre, Toronto • Vít Muzikář

Tipsport: 1.77 4.08 4.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Tomáš Plekanec (TOR) 0+0, dvě střely, čas na ledě: 12:52
2. Roman Polák (TOR) 0+0, tři střely, čas na ledě: 19:46 (02:57:03)
Hvězdy zápasu:
1. Curtis McElhinney (TOR) 33 zákroků, 60 minut, 100%, žádný inkasovaný gól
2. Andreas Johnsson (TOR) 1+0
3. William Nylander (TOR) 1+0
Toronto přehrálo Montreal úplně ve všem. Vynikající výkon podal Nylander či Plekanec. Domácí měli navrch hlavně ve druhé třetině.Celkem snadná nula pro McElhinneyho. Navíc první branku ve své kariéře v NHL zaznamenal v závěru mezi rukou a tělem brankáře Johnsson. Zkrátka, večer, ve kterém hrálo Toronto s daleko větší lehkostí a uvolněností než Montreal a v hokejové klasice tak vítězí jasně a bez problémů 4:0.

59:53

Zřejmě poslední zákrok Lindgrena v tomto zápase.

59:47

Galchenyukova dorážka zprava mířila do levého betonu McElhinneyho.

59:20

Gardiner vzal rozehrávku s Polákem a následně nikdo z domácích hráčů nevystřelil na branku soupeře.

58:46

Dermott hledal spoluhráče bekhendem na pravé straně a za kotoučem poté do útočné třetiny spěchal Moore.

58:23

Zakázané uvolnění domácích.

58:01

Po kříži Dermotta se rozjel na pravé straně Nylander, avšak branku minul.

57:33

Marleau si vyměnil kotouč s Marnerem na levé straně, ale jeho střela z kruhu nebyla čistá.

56:43

Gardinerova rozehrávka nebyla přesvědčivá, ale nic vážnějšího se nestalo. Kotouč stále drží Toronto.

55:27

55:27 Andreas JOHNSSON - 4:0

55:27

Toronto právě vstřelilo branku!
Carrick posunul kotouč na pravou stranu k Hymanovi. Ten nabral velice dobrou rychlost a posléze po nahrávce pod sebe se prosadil svým prvním gólem v kariéře v NHL ANDREAS JOHNSSON mezi levou rukou a tělem Lindgrena. Asistence: Zach Hyman, Connor Carrick.

55:00

Snad první o něco větší emoce v zápase. Za brankou Toronta byla k vidění strkanice, které se účastnil Shaw a také Ščerbak.

54:38

Benn přihrával na pravou stranu útočné třetiny, ale proti Gallagherovi zasáhl na přední tyči McElhinney.

54:22

53:55

Lindgren zastavil kotouč pro rozehrávajícího Juulsena zprava, následně se hosté dostali do pásma díky Byronovi.

53:21

Ofsajd Toronta při akci po levé straně.

4:0

Branky a nahrávky: 17. Nylander W. (Gardiner), 23. Kapanen (Dermott, McElhinney), 40. Kadri (Marner, Rielly), 56. A. Johnsson (Hyman, C. Carrick)

Toronto Maple Leafs: McElhinney (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), R. Polák, Gardiner (A), C. Carrick, Dermott – Co. Brown, Bozak, J. van Riemsdyk – Marner, Kadri, Marleau – A. Johnsson, W. Nylander, Hyman – Kapanen, Plekanec, D. Moore.

Montreal Canadiens: Ch. Lindgren (Niemi) – Petry (A), Reilly, Juulsen (A), Alzner, Lernout (A), Jo. Benn – Gallagher, Drouin, Byron – Lehkonen, J. de La Rose, Galchenyuk – Hudon, L. Shaw, Ščerbak – Carr, McCarron, Deslauriers.

Rozhodčí: St. Pierre, Hebert – Miller, Cherrey

14:32 MTL 2 Galchenyuk, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
16:01 TOR 1:0 W. Nylander (Gardiner)
23:00 TOR 2:0 Kapanen (Dermott, McElhinney)
28:13 MTL 2 Alzner, držení
38:36 MTL 2 McCarron, vysoká hůl