Statistiky:
Pořadí v cíli
1. Francie (Anaïs Chevalierová, Antonin Guigonnat)
2. Rakousko (Lisa Theresa Hauserová, Julian Eberhard) +2,4
3. Norsko (Marte Olsbuová, Johannes Bø) +4,4
4. Ukrajina (Irina Varviněcová, Artěm Tyščenko) +10,8
5. Rusko (Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Anton Šipulin) +16,1
......
12. Slovensko (Anastasia Kuzminová, Matej Kazár) +1:05,3
18. Česko (Veronika Vítková, Ondřej Moravec) +2:50,4
Pořadí po 3. předávce
1. Francie
2. Ukrajina +6,2
3. Japonsko +12,8
4. Rakousko +13,2
5. Rusko +19,0
......
12. Slovensko +1:02,1
20. Česko +2:32,3
Pořadí po 2. předávce
1. Norsko
2. Japonsko +4,6
2. Kanada +8,9
4. Francie +9,2
5. Rakousko +10,4
..........
17. Slovensko +1,08,3
19. Česko +1,16,8
Pořadí po 1. předávce
1. Ukrajina
2. Japonsko +0,4
3. Kanada +7,9
4. Německo +9,7
5. Francie +15,7
................
11. Česko +21
17. Slovensko +37
Startovní listina
1. Rakousko (Lisa Theresa Hauserová, Julian Eberhard)
2. Německo (Vanessa Hinzová, Roman Rees)
3. Kazachstán (Galina Višněvská, Vladislav Vitěnko)
4. Francie (Anais Chevalierová, Antonin Guigonnat)
5. Švédsko (Mona Brorssonová, Peppe Femling)
6. Ukrajina (Irina Varviněcová, Artěm Tyščenko)
7. Itálie (Federica Sanfilippová, Thomas Bormolini)
8. Rusko (Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Anton Šipulin)
9. Norsko (Marte Olsbuová, Johannes Bø)
10. ČESKO (Veronika Vítková, Ondřej Moravec)
11. Bělorusko (Dzinara Alimbekavová, Anton Smolski)
12. Japonsko (Fujuko Tačizakiová, Mikito Tačizaki)
13. SLOVENSKO (Anastasia Kuzminová, Matej Kazár)
14. Polsko (Magdalena Gwizdońová, Andrzej Nędza-Kubiniec)
15. Estonsko (Regina Ojaová, Rene Zahkna)
16. Korea (Anna Frolinová, Timofej Lapšin)
17. Švýcarsko (Irene Cadurischová, Joscha Burkhalter)
18. Bulharsko (Emilija Jordanovová, Vladimir Iliev)
19. USA (Susan Dunkleeová, Lowell Bailey)
20. Litva (Gabriele Leščinskaiteová, Karol Dombrovski)
21. Finsko (Suvi Minkkinenová, Tuomas Gronman)
22. Kanada (Rosanna Crawfordová, Christian Gow)
23. Rumunsko (Luminița Pișcoranová, George Buta)
24. Slovinsko (Anja Erženová, Klemen Bauer)
25. Velká Británie (Amanda Lightfootová, Scott Dixon)
26. Lotyšsko (Baiba Bendiková, Aleksandrs Patrijuks)
Češi hodlali v dnešním závodě vylepšit historické maximum z této disciplíny, avšak opět se jim štafeta nepovedla podle jejich představ. Dvě trestná kola a třináct dobíjení, to je opravdu tristní střelecký výsledek, který odsoudil naše závodníky až do hloubi pole.
Cíl
Cíl
1. Francie (Anaïs Chevalierová, Antonin Guigonnat)
2. Rakousko (Lisa Theresa Hauserová, Julian Eberhard) +2,4
3. Norsko (Marte Olsbuová, Johannes Bø) +4,4
4. Ukrajina (Irina Varviněcová, Artěm Tyščenko) +10,8
5. Rusko (Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Anton Šipulin) +16,1
......
12. Slovensko (Anastasia Kuzminová, Matej Kazár) +1:05,3
18. Česko (Veronika Vítková, Ondřej Moravec) +2:50,4
8. stř
8. stř
1. Francie
2. Ukrajina +3,0
3. Norsko +10,0
4. Rakousko +12,4
5. Itálie +14,5
....
12. Slovensko +1,01,6
8. stř
8. stř
7. stř
7. stř
1. Ukrajina
2. Kanada +10,9
3. Japonsko +11,2
4. Francie +15,1
5. Rusko +17,5
.....
11. Slovensko +58,1
7. stř
7. stř
7. stř
7. stř
1. Francie
2. Ukrajina +6,2
3. Japonsko +12,8
4. Rakousko +13,2
5. Rusko +19,0
......
12. Slovensko +1:02,1
6. stř
6. stř
6. stř
5. stř
1. Francie
2. Rakousko +2,5
3. Ukrajina +7,6
4. Japonsko +8,1
5. Rusko +17,9
.....
13. Slovensko +57,8
22. Česko +2:12,7
5. stř
5. stř
5. stř
5. stř
5. stř
1. Norsko
2. Japonsko +4,6
2. Kanada +8,9
4. Francie +9,2
5. Rakousko +10,4
..........
17. Slovensko +1,08,3
19. Česko +1,16,8
4. stř
4. stř
4. stř
4. stř
4. stř
1. Kanada
2. Japonsko +0,4
3. Ukrajina +1,1
4. Norsko +5,1
5. Itálie +5,5
.....
18. Česko +53,5
20. Slovensko +57
3. stř
3. stř
3. stř
3. stř
1. Ukrajina
2. Japonsko +0,4
3. Kanada +7,9
4. Německo +9,7
5. Francie +15,7
................
11. Česko +21
17. Slovensko +37
2. stř
2. stř
2. stř
2. stř
1. stř
1. Irina Varviněcová (UKR) 0+0
2. Susan Dunkleeová (USA) 0+0
3. Galina Višněvská (KAZ) 0+0
4. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) 0+0
5. Fujuko Tačizakiová (JPN) 0+0
---
19. Veronika Vítková (CZE) +30,1 (0+3)
23. Anastasia Kuzminová (SVK) +46,7 (1+4)
1. stř
1. stř
1. stř
1. stř
Start
1. Rakousko (Lisa Theresa Hauserová, Julian Eberhard)
2. Německo (Vanessa Hinzová, Roman Rees)
3. Kazachstán (Galina Višněvská, Vladislav Vitěnko)
4. Francie (Anais Chevalierová, Antonin Guigonnat)
5. Švédsko (Mona Brorssonová, Peppe Femling)
6. Ukrajina (Irina Varviněcová, Artěm Tyščenko)
7. Itálie (Federica Sanfilippová, Thomas Bormolini)
8. Rusko (Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Anton Šipulin)
9. Norsko (Marte Olsbuová, Johannes Bø)
10. ČESKO (Veronika Vítková, Ondřej Moravec)
11. Bělorusko (Dzinara Alimbekavová, Anton Smolski)
12. Japonsko (Fujuko Tačizakiová, Mikito Tačizaki)
13. SLOVENSKO (Anastasia Kuzminová, Matej Kazár)
14. Polsko (Magdalena Gwizdońová, Andrzej Nędza-Kubiniec)
15. Estonsko (Regina Ojaová, Rene Zahkna)
16. Korea (Anna Frolinová, Timofej Lapšin)
17. Švýcarsko (Irene Cadurischová, Joscha Burkhalter)
18. Bulharsko (Emilija Jordanovová, Vladimir Iliev)
19. USA (Susan Dunkleeová, Lowell Bailey)
20. Litva (Gabriele Leščinskaiteová, Karol Dombrovski)
21. Finsko (Suvi Minkkinenová, Tuomas Gronman)
22. Kanada (Rosanna Crawfordová, Christian Gow)
23. Rumunsko (Luminița Pișcoranová, George Buta)
24. Slovinsko (Anja Erženová, Klemen Bauer)
25. Velká Británie (Amanda Lightfootová, Scott Dixon)
26. Lotyšsko (Baiba Bendiková, Aleksandrs Patrijuks)
1. RAKOUSKO 31:35,1 (0)
(Lisa Theresa Hauserová, Simon Eder)
2. USA +32,8 (0)
(Susan Dunkleeová, Lowell Bailey)
3. NĚMECKO +33,3 (0)
(Laura Dahlmeierová, Roman Rees)
4. FRANCIE +36,5 (0)
(Anaïs Chevalierová, Jean-Guillaume Beatrix)
5. KAZACHSTÁN +47,8 (0)
(Galina Višněvská, Jan Savickij)
6. ČESKO +51,1 (0)
(Ondřej Moravec, Gabriela Koukalová)
Největšími favority budou Norové. Ti pošlou do boje olympijskou medaiistku Marte Olsbuovou s fenomenálním běžcem Johannesem Bø. Velké ambice má i slovenská dvojice Anastasia Kuzminová, Matěj Kazár nebo Rusové Jekatěrina Jurlovová-Perchtová a Anton Šipulin. První trojka je jistě v silách tandemu Hauserová, Eberhard. Překvapit může i dobře připravená švédská štafeta.