2:0

konec (2:0)

03.03.2018, 16:15 • Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • 27. kolo • Petr Sumbal

Tipsport: 1.65 3.99 5.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:12:56)

Fauly: 14:13
Zápas skončil, Sevilla zaslouženě dokráčela k vítězství 2:0 nad Bilbaem, když obě branky padly už v prvním poločase v rozmezí pěti minut. První brance zápasu předcházelo Murielovo trefené břevno. A byl to znovu Luis Muriel, který se nakonec stejně jako první radoval z gólu, stalo se tak ve 27. minutě po střele z pravé strany. O pět minut později vedla Sevilla už 2:0, tentokrát se přesnou hlavičkou k tyči prosadil Franco Vázquez. Hosté byli v první půli horším týmem, když už se do dvou šancí dostal Iñaki Williams nezužitkoval je. Druhý poločas přinesl méně šancí a všechny se zrodily až v jeho závěru. Vždy v nich byli hráči Sevilly a pokaždé jim stál v cestě brankář Kepa Arrizabalaga. Zejména jeho zákroky proti voleji Nolita a pokusu o přehození od Vázqueze, byly parádní. Bilbao si v závěru ani nedokázalo vytvořit tlak, a tak už nic na své porážce 0:2 nezměnilo.

90+2

90+2

Sevilla si hlídá závěr utkání, nedovoluje Bilbau se přiblížit k její brance.

90+2

Dnešní utkání sleduje 25 185 diváků.

90+1

Nastavují se pouze dvě minuty.

90+1

Centr ze standardní situace letěl na zadní tyč, kde ho nedokázal zastihnout Iñigo Martínez.

90+1

Gabriel Mercado zezadu postrčil Raúla Garcíu. Tohle je šance pro hosty alespoň snížit.

90

Poslední střídání zápasu. Místo Correy si zahraje na poslední minuty Guido Pizarro.

89

Mikel San José předvedl dobrou práci, nedovolil včasným obranným zákrokem dostat se domácím útočníkům do další šance.

88

Iñaki Williams si přehodil míč na pravačku, ale znovu jen potvrdil, že se mu dnes v zakončení nedaří. Technickou ranou zpoza vápna přestřelil branku.

88

Enric Saborit si to odvážně a přímočaře namířil směrem k brance Sevilly. Střela se už ale obránci Bilbaa nepovedla.

87

Po zranění už je připraven naskočit do hry dánský obránce Simon Kjaer. Ze hry odchází Clément Lenglet.

85

A na druhé straně je v ofsajdu útočník Athleticu Bilbaa, a jeho nejlepší střelec v této sezoně, Aritz Aduriz. Dnes je zatím nevýrazný.

84

Banega znovu ukázal skvělý cit pro přihrávku, když našel pěkným obloučkem za obranu nabíhajícího Sarabiu. Ten však byl v ofsajdu.

83

Žluté karty za nesportovní chování dostali Joaquín Correa a Iñigo Martínez.

82

Trochu se postrkali Raúl García a Franco Vázquez. Pak se přidali další hráči a rozhodčí musí uklidňovat vášně.

82

Rohový kop z levé strany dokázal vyboxovat do bezpečí brankář Bilbaa Kepa Arrizabalaga.

81

Domácí ale budou pokračovat v tlaku, protože budou zahrávat rohový kop.

80

Yeray byl u míče dříve než domácí Nolito, takže teď ušetřil Kepu od dalších starostí.

79

Mikel San José dsotal žlutou kartu za faul zezadu na Franca Vázqueze.

78

78. Nolitova střela z levé strany.

78

Už podruhé těžil z Banegovy přihrávky Nolito. Ale útočník Sevilly z levé strany pálil jen do připraveného Kepy.

77

Bilbao je znovu vysoko napadáno hráči Sevilly, a tak musel jen nakopnout míč dopředu Kepa Arrizabalaga. Jenže tohle zatím Bilbau nejde, balón skončil znovu na kopačkách domácích.

76

Franco Vázquez se svíjí na půlící čáře v bolestech po faulu zezadu od Saborita. Ten musí být rád, že nedostal druhou žlutou kartu.

75

Nolito dostal za odkopnutí míče žlutou kartu.

75

75. Vázqueze parádně vychytal Kepa.

75

Pablo Sarabia naservíroval míč z pravé strany před branku, kam nabíhal Franco Vázquez. Ten ale nedokázal tváří v tvář překonat Kepu. Ten vytáhl skvělý zákrok pravou rukou proti Vázquezovu obloučku.

74

Byl odpískán ofsajd útočníkovi Bilbaa Aduritzovi. Byla to ale hodně hraniční situace.

73

Na druhé straně se snažil Kepu překvapit dalekonosnou střelou Franco Vázquez. Kepa byl sice docela daleko ze své branky, ale míč skončil vedle.

72

Beñat Etxebarria našel plachtícím centrem na zadní tyči zabíhajícího Aritze Adurize. Jeho hlavička ale byla příliš slabá.

71

Tentokrát se kopal rohový kop pro změnu na druhé straně hřiště. Bilbao se ale radovat ze snížení nemůže. Hráči Sevilly byli ve vzduchu důraznější.

70

Následný rohový kop se Seville nepovedl, skončil totiž ofsajdem.

69

69. Nolitův parádní volej a skvělý zákrok Kepy.

69

O pár chvil později už se Nolito ke střele dostal a bylo to hodně nebezpečné. Po centru Banegy zakončoval Nolito z voleje a Kepa Arrizabalaga předvedl skvělý zákrok svou pravou rukou.

69

Nolito se hned chtěl předvést fanouškům Sevilly, ale individuálně se ke střele nakonec neproháčkoval.

68

Rohový kop měl přímo ohrozit brankáře Kepu, ale trefil jen boční síť jeho branky.

68

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Nolito.

68

Sarabia dostal přihrávku za obranu od Banegy. Hosté dokázali ale velmi rychle zareagovat a poslali míč do zámezí na rohový kop.

67

Joaquín Correa nejprve zpomalil akci a pak se pokusil o překvapivý centr do vápna. Ten hosté zablokovali. Pak ještě centroval Muriel, ale ani jemu to nevyšlo.

66

Iñaki Williams si v souboji o míč pomohl zjevným faulem.

65

Domácí rozehráli standardku velice nápaditě. Banega našel přihrávkou Miguela Layúna. Tomu ale střela vůbec nevyšla.

64

Enric Saborit dostává první žlutou kartu zápasu za faul na Layúna. Ttrefil ho rukou do obličeje. Mexičan tomu ale hodně přidal. Spadl, jako by ho zasáhl Mike Tyson.

63

Pablo Sarabia předvedl rychlou kličku a pak posílal přihrávku někde na úroveň penaltového puntíku. Ale nikoho v bílem dresu Sevilly nenašel.

62

Iñigo Martínez předvedl hodně nepříjemnou malou domů na svého brankáře. Kepa to nakonec zvládl a u míče byl jako první.

61

Gabriel Mercado, obránce Sevilly, pohotovým skluzem zastavil centr Bilbaa směřovaný před branku domácích.

61

Ten však nezakončili vůbec přesně, takže bude míč vykopávat od své branky Sergio Rico.

60

Hosté tentokrát zastavili akci Sevilly už v jejím zárodku, a proto mohou podniknout protiútok.

59

Kepa Arrizabalaga chtěl míč boxovat, ale nepočínal si jistě a nakonec si to rozmyslel. Míč tak spadl na hlavu Muriela, který však netrefil branku.

59

Po trochu nepřehledné skrumáži nakonec skončil míč v zámezí a bude to rohový kop pro Sevillu.

58

Hosté byli přistiženi v ofsajdu. Bylo to těsné, ale rozhodčí to viděli naprosto přesně.

57

Iñaki Williams a Aritz Aduriz si vůbec nerozumněli. První jmenovaný posílal centr na Aduritze, který si nabíhal do jiného prostoru.

57

Sevilla rozehrávala rohový kop. Layúnovi se to ale vůbec nepovedlo. Nebylo z toho žádné ohrožení Kepovy branky.

56

Na centr z pravé strany nikdo z hostujících fotbalistů nedosáhl. Miguel Layún míč hlavou prodloužil za sebe.

55

Centr od rohového praporku letěl na zadní tyč. Skvěle se do vzduchu vyšrouboval Sergio Rico a míč vyboxoval.

54

Pablo Sarabia protestuje, že byl faulován, ale má to marné. Bude to rohový kop pro Bilbao.

54

Byl to centr do nebezpečného prostoru, ale ve vzduchu byl nejvýš Franco Vázquez, který míč hlavou odklidil do bezpečí.

53

Steven N'Zonzi zezadu fauloval hostujícího záložníka Beñata Etxebarriau. Bude z toho nebezpečná standardní situace pro hosty. Rozehraje ji právě Beñat.

52

Enric Saborit centroval z levé strany nebezpečně na zadní tyč. Tam Iñaki Williams fauloval Sergia Escudera.

51

Bilbao rychle rozehrálo. Nakonec došlo na centr z levé strany na hlavu Williamse. Ale ten byl v záklonu, a proto nemohl nebezpečně hlavičkovat.

50

Domácí se dopustili faulu, po kterém budou hosté rozehrávat standardní situaci.

50

Steven N'Zonzi odvedl dobrou práci, alespoň zpomalil akci Bilbaa. To bude míč vhazovat z pravé strany na své útočné polovině.

49

Hostům rozehrávka hodně trvala. Nakonec se k dlouhému nákopu odhodlal Kepa Arrizabalaga, ale míč poslal jen do zámezí.

48

Sevilla aktivně napadá, čímž donutila hosty až k přihrávce na brankáře Kepu.

47

Úvod druhé půle se zatím odehrává v poklidném tempu. Uvidíme, jak Bilbau pomohu hned tři změny provedené o poločasové přestávce.

46

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Aritz Aduriz.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ander Iturraspe, přichází Beñat Etxebarria.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Raúl García.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:17.
První poločas zápasu mezi Sevillou a Bilbaem je minulostí a nabídl spoustu akce. Sevilla vede po prvních 45 minutách hry na domácím stadionu 2:0. Už v prvních deseti minutách hry si vytvořili domácí dvě dobré šance, ty ale ještě Correa a po něm Lenglet nevyužili. Hosté dál jen přihlíželi skvělé hře Sevilly, která vyprodukovala další dvě nebezpečné příležitosti Sarabii a pak Muriela, který trefil hlavou břevno. Luis Muriel si gól nechal až na 27. minutu, kdy propálil Kepu z pravé strany. O pět minut později už to bylo 2:0, to se hlavou prosadil Franco Vázquez. V závěru mohl alespoň snížit Iñaki Williams, ale ve velké šanci hlavou netrefil branku.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45

Iñigo Martínez zezadu přišlápl kotník Francu Vázquezovi. Může být rád, že nedostal žlutou kartu.

44

44. Williams ve velké šanci hlavou netrefil branku.

44

Iñaki Williams se dostal do další velké šance a znovu ji nevyužil. Po centru Susaety hlavičkoval osamocen mezi stopery Sevilly, ale vůbec netrefil branku.

43

Z velké dálky z levé strany vypálil obránce Bilbaa Enric Saborit. Střela sice skákala, ale nemohla ohrozit brankáře Rica.

42

Bilbao je znovu zatažené na vlastní polovině hřiště a vyčkává, s čím přijdou hráči Sevilly. Ti zatím nikam nespěchají a přihrávají si na vlastí půlce. Zahraje si i jejich brankář Sergio Rico.

41

Muriel střílel z pravé strany a pak byl dohraný a skončil na zemi. Penalta se v tomto případě nejspíš správně nepíská.

40

K hlavičce se po centru od rohového praporku dostal Mikel San José, ale netrefil branku Sergia Rica.

39

Po faulu Banegy měli hosté standardní situaci. Miguel Layún odvrátil míč na rohový kop a lehce se při tom i zranil.

38

Dlouhý pas za obranu Bilbaa letěl na sprintujícího Joaquína Correau, ten si ale míč nedokázal zpracovat.

37

Rohový kop směřoval na přední tyč, kde byl Steven N'Zonzi. Toho ale hosté dokázali pokrýt.

37

Domácí nyní mohou znovu ohrozit branku Bilbaa, budou zahrávat rohový kop.

36

Z pravé strany se dostal k centru před branku Ander Iturraspe, ale trefil jen přesně ten prostor, který zrovna obýval brankář Sevilly Rico.

35

Bilbao se snaží trochu uklidnit hru a rozehrává mezi svými stopery.

34

Iñaki Williams mohl alespoň snížit! Po Córdobově přistrčení se dostal k míči a z pravé strany tvrdě střílel. Trefil ale jen Rica, který mu skvěle zmenšil střelecký úhel.

33

Sergio Escudero byl na útočné polovině faulovaný, domácí rychle rozehrávají.

32

32. Franco VÁZQUEZ - 2:0

32

Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí navyšují své vedení na 2:0! Muriel předal míč z pravého rohu hřiště na N'Zonziho. Ten se podíval a pak našel naprosto přesným centrem hlavu nabíhajícího FRANCA VÁZQUEZE. Jeho hlavička skončila přesně pod břevnem branky Bilbaa. Asistence: Steven N'Zonzi.

31

Domácí dál pokračují ve velmi aktivním výkonu. Muriel se snaží něco vymyslet na pravém křídle.

30

Joaquín Correa si nejprve při přebírání míče moc nerozuměl s Pablem Sarabiou. Pak se navíc zbytečně pustil proti přesile tří hráčů Bilbaa a balón ztratil.

29

Mikel San José se snažil co nejrychleji rozehrát po faulu domácích uprostřed hřiště. Ale vůbec mu to nevyšlo, míč poslal jen rovnou do autu.

28

Sevilla byla v prvním poločase až doposud lepším týmem, takže si vedení určitě zaslouží.

27

27. Luis MURIEL - 1:0

27

Napodruhé už to LUISI MURIELOVI vyšlo, otevírá skóre tohoto zápasu! Útočník Sevilly dostal přihrávku do běhu od Vázqueze a pak z pravé strany křížnou střelou k vzdálenější tyči propálil brankáře Kepu. Asistence: Franco Vázquez.

27

Bilbau se nepovedlo rozehrát rohový kop, centr byl přetažený.

26

Z pravé strany vypálil Iñaki Williams, jeho střelu srazil na rohový kop Clément Lenglet.

25

Následný protiútoku Bilbaa byl zastaven zákrokem na hranici faulu. Rozhodčí Mallenco nechal pokračovat ve hře.

24

24. Muriel trefil břevno

24

Luis Muriel mohl otevřít skóre zápasu! Proti jeho střele zevnitř vápna nemohl Kepa Arrizabalaga nic udělat, jen sledoval, jak míč trefil břevno jeho branky.

24

Hosté to nakonec zkusili hodně nebezpečně nákopem dopředu. A vyšlo jim to, Iñigo Córdoba se dostal ke střele. Ale Sergio Rico se nemusel ani pohnout, aby míč chytil.

23

Bilbao rozehrává další akci od svých stoperů a brankáře. Sevilla vysoko napadá.

22

Tentokrát Franco Vázquez vůbec nevystřelil, protože se vinou vlastní nepřesnosti připravil o míč.

21

Ke střele zpoza vápna se dostal domácí útočník Franco Vázquez. Byla to však celkem pomalá střela, takže nemohla vystrašit brankáře Bilbaa Kepu.

20

Znovu chtěl Ander Iturraspe oslovit centrem v šestnáctce se pohybujícího Iñakiho Williamse. Ten byl ale i tentokrát pokrytý a k míči se nedostal.

19

Pablo Sarabia se nemohl sám řítit na brankáře, protože si rozhodčí správně všimli jeho ofsajdu.

18

Franco Vázquez skončil na zemi po celkem nešetrném faulu od Iñiga Martíneze.

18

Bilbao se znovu zmohlo jen na centr z levé strany někam do prostoru, kdy by mohl být Iñaki Williams. Jenže to bylo velmi nepřesné.

17

Následnému rohovému kopu se Bilbao ubránilo a nyní bude od své branky rozehrávat Kepa Arrizabalaga.

16

16. Sarabia mířil svou střelu k tyči

16

Pro změnu z pravé strany vypálil domácí útočník Pablo Sarabia. Mířil po zemi na bližší tyč a vybojoval rohový kop.

15

Sergio Escudero vyslal svým pasem do pokutového území Franca Vázqueze. S jeho střelou z levé strany neměl brankář Bilbaa Kepa Arrizabalaga žádný problém.

15

Domácí ale vybojovali balón zpět a z dálky se odhodlal ke střele Éver Banega. Jenže vysoko přestřelil branku.

14

Joaquín Correa sice dokázal na levém křídle zpracovat těžkou přihrávku, ale pak už míč neudržel.

13

Bilbao nakonec dokázalo vyslat z levé strany centr před branku Sevilly, ale jeho příjemce Iñaki Williams byl v ofsajdu.

12

Hosté se rohovému kopu Sevilly dokázali ubránit a nyní jsou to oni, kdo může podniknout útočný výpad.

12

Aktivní Joaquín Correa se znovu chtěl individuálně probít ke střele, ale tentokrát se neuvolnil a bude to jen rohový kop pro Sevillu.

11

Pak si ovšem hosté vůbec nerozuměli a míč skončil po jejich dlouhém pasu v zámezí.

10

Kepa Arrizabalaga poslal míč až na útočnou polovinu, kde ho dokázali ve vzdušném souboji hostující fotbalisté vybojovat.

9

Hra se po delší době přesunula také na útočnou polovinu Bilbaa. Hosté se ale zatím k blízkosti branky domácích nepropracovali.

8

8. Lenglet míč těsně nezasáhl. Předtím předvedl dobrý obranný zákrok Córdoba.

8

Rohový kop domácích byl hodně nebezpečný. Míč propadl na zadní tyč, kde chyběl Clémentu Lengletovi malinký kousek, aby ho ve skluzu usměrnil do branky Bilbaa.

7

Znovu byl Joaquín Correa blízko první brance utkání. Tentokráte dostal pas za obranu od Muriela. Skvělým skluzem mu ale míč zpod kopaček ukopl Iñigo Córdoba.

6

6. Correova střela z úhlu

6

Joaquín Correa se dostal ke střele z levé strany z velkého úhlu. Byl ale blízko brance, takže to byla velká šance. První a velmi těžký zákrok si připsal Kepa Arrizabalaga. Míč vyrazil nohou.

5

Ander Iturraspe se chtěl uvolnit kolem záložníka Sevilly Évera Banegy. Ten ho fauloval, i když to vypadalo, že Ituraspe tomu pádu trochu přidal.

5

Karty se obrátily, tentokrát fauloval hostující Mikel San José, takže jsou to domácí, kteří mohou podniknout výlet na útočnou polovinu.

4

Po faulu uprostřed hřiště rozehrává Athletic Bilbao.

3

Aktivnější jsou v prvních minutách zatím hostující fotbalisté. Adresátem dlouhé vzdušné přihrávky byl znovu Iñaki Williams, ale byl přistižen v ofsajdu.

2

Bilbao chtělo vést svůj útok přes hrotového útočníka Iñakiho Williamse, ten si ale míč špatně zpracoval, takže jsou na tahu domácí.

1

Hosté zapojili do své rozehrávky i brankáře Kepu Arrizabalagu. Ten musel ale míč velmi rychle odkopnout před napadajícími hráči Sevilly.

1

Domácí Sevilla hraje v bílých dresech, hostující Athletic Blibao v pruhovaných bíločervených.

1

Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Sevilla FC: S. Rico – Layún, Mercado, Lenglet, Escudero (C) – Banega, N'Zonzi – Sarabia, F. Vázquez, Correa – Muriel.
Náhradníci: Soria – Kjaer, Arana, Ben Yedder, Pizarro, Sandro Ramírez, Nolito.

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – Lekue, Yeray, I. Martínez, Saborit – San José, Iturraspe – Susaeta (C), Vesga, I. Córdoba – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Etxebarria, Etxeita, de Marcos, Merino, Aduriz, Raúl García.

Rozhodčí: Mallenco – Fernández, de Ceraín.

Vzájemné zápasy

V této sezoně půjde o druhé utkání mezi těmito dvěma kluby. To první vyhrálo Bilbao nad Sevillou na domácím hřišti 1:0. Jediný gól vstřelil v říjnovém osmém kole ve 43. minutě Mikel Vesga. Už čtyři zápasy po sobě platilo, že vzájemný zápas vyhrál ten tým, který hrál před domácím publikem. V lize tohle pravidlo platí dokonce už osm zápasů. Narušuje ho totiž dvojzápas v Evropské lize v sezoně 2015/16. Ve čtvrtfinále slavilo postup až na penalty Bilbao. Sevilla s Bilbaem na domácím hřiště v lize pětkrát v řadě neprohrála.
Athletic Bilbao

Athletic Bilbao by se určitě rád viděl v tabulce španělské La Ligy výše, než se aktuálně nachází. S 32 body mu patří až dvanácté místo, což znamená v tuto chvíli klidné vody, které nejsou ohroženy sestupem, ale jsou daleko i od pohárových příček. Na ty ztrácí Bilbao devět bodů, na první sestupové místo má náskok bodů dvanáct. V případě dnešní porážky by však teoreticky mohl klesnout až na patnácté místo. Naopak posunout se moc nemůže, protože jedenáctá Celty Vigo má náskok tří bodů. Z posledních osmi ligových utkání Bilbao dokázalo jen jednou vyhrát. Bylo to proti Málaze 2:1. Naposledy Athletic remizoval na domácím hřišti 1:1 s Valencií, což byl pozitivní výsledek. Venku naposledy Bilbao prohrálo s Atléticem Madrid 0:2 a v La Lize čeká na vítězství na stadionu soupeře už čtyři utkání.
Sevilla FC

Sevilla se tradičně řadí mezi mužstva, která ve španělské lize bojují o pohárová umístění. Po 26 kolech má tento klub na kontě 42 bodů, což ji řadí na páté místo tabulky. To by na konci znamenalo přímou účast v základní skupině Evropské ligy. Sevilla by samozřejmě ráda pomýšlela ještě na vyšší umístění a chtěla by se kvalifikovat do Ligy mistrů. Na čtvrté místo ale ztrácí už osm bodů. Navíc se musí dívat i pod sebe, protože pouze jeden bod na ní zaostává Villarreal a o čtyři body méně má sedmý Eibar. Z posledních čtyř utkání dokázala Sevilla tři vyhrát, straší ji ale divoká domácí prohra 2:5 proti Atléticu Madrid. Následně si Sevilla napravila reputaci vítězstvím 1:0 na stadionu Málagy. Doma se nicméně Seville v poslední době nedaří, z posledních pěti utkání vyhrála před vlastními fanoušky v lize jediné.
Zdravím a vítám všechny příznivce fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 27. kola španělské La Ligy mezi týmy Sevilla FC a Athletic Bilbao. Zápas se odehraje na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.