VHK ROBE Vsetín – BK Mladá Boleslav

4:3

po prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)

22.02.2018, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • O účast • Helena Hegeďová

Je dobojováno. Valaši si v první polovině druhé třetiny dokázali vybojovat dvoubrankový náskok, který pak hosté likvidovali až do 50 minuty, kdy se dočkali vyrovnání z hole Vladislava Houšky, který byl dnes nejlepším hráčem na ledě. Zápas dospěl až do prodloužení, i když v posledních minutách třetí třetiny byly oba týmy blízko ke vstřelení rozhodující branky a zisku tří bodů. (19:41:33)

60:35

Vsetín právě vstřelil branku!
Mladá Boleslav se sice dokázala oprostit od náznaku prvotního tlaku Vsetína, poté ale Půček opět zavezl kotouč do pásma a z levého kruhu poslal puk před branku, kde čekal DANIEL KLÍMEK, který dostal puk do, v ten moment, prázdné brány. Asistence: Roman Půček, Tomáš Ondračka.

60:11

Klímek vyhrál vhazováni a Vsetínští se dostávají do útočného pásma. Drží se před brankou, zatím bez střely.

60:01

Třetí třetina je u konce. Mladá Boleslav v ní dokázala vsítit branku a srovnat tak stav na nerozhodných 3:3. Prodloužení začne za dvě minuty.

60:00

59:53

Vsetín vyhrál vhazování v útočném pásmu. Jenáček poslal puk na Půčka, který od modré vypálil. Jeho přízemní střelu ještě tečoval Zetocha, ale Mašek si klíčovou chvíli pohlídal.

59:27

Valaši najeli do útočného pásma. Půčkova prudká střela byla namířena mezi betony a Mašek ji vyrazil na druhou stranu, kde se po puku natahoval Zetocha.

59:00

Mladá Boleslav se stále drží okolo vsetínské branky. Grimova střela z pravého kruhu trefila bránícího Ondračku.

58:25

Hosté vyhráli vhazování před Chrásteckým a k puku se nedostal nikdy jiný než Vladislav Houška, který objel branku a zakončoval k pravé tyčce. Chrástecký s touto akcí počítal a puk vytěsnil. Následně Vsetín vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:19

Oddechový čas pro domácí.

58:19

Vladislav Houška zakončoval mladoboleslavské přečíslení jednoduchou střelou, se kterou si domácí gólman poradil.

57:16

Petriskovu střelu Mašek vyrazil na Ondračku. Také proti jeho střele si hostující brankář poradil a nabídl tak puk přijíždějícímu Půčkovi, který z vrcholu levého kruhu přestřelil.

56:08

Vladislav Houška se snažil nadvakrát procpat puk mezi ruku a tělo gólmana. Z pozice u levé tyčky neuspěl.

55:37

Půček zachytil mladoboleslavskou útočnou akci v zárodku a do tandemu mu na levé křídlo najel Klímek. Půček to nakonec vzal na sebe a jeho střela z pravého kruhu se po betonu a vyrážečce hostujícího gólmana svezla do ochranné sítě.

54:42

Petriska prokličkoval středním pásmem, v tom útočném už proti Imlaufovi tak úspěšný nebyl. Vsetínští se po delší době opět drží před Maškem.

53:49

Vladislav Houška byl velmi blízko ke svému druhému gólu v utkání. Najel si k pravé tyčce, kontroloval kotouč a zakončoval k levému betonu. Kotouč projel brankovištěm a skončil vedle levé tyčky, odkud jej uklidili domácí obránci.

4:3

Branky a nahrávky: 23. Klímek, 26. Zetocha (Klímek, Půček), 30. Půček (Ondračka, Jenáček), 61. Klímek (Půček, Ondračka) – 7. Grim (Simon, Jindra), 38. Zajíček (Houška V., Grim), 50. Houška V. (Zajíček, Imlauf)

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký (Chromý) – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Fojtášek – Půček, Zetocha, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Vávra, Lukačka, Krupa.

BK Mladá Boleslav: Mašek (Dusil) – Sýkora, Dotter, M. Houška, Červenka, Klikorka, Imlauf – Vasilev, Zajíček, Šípek, Simon, Moucha, Čermák, V. Houška, Jindra, Moravčík, Grim, Jelínek.

Rozhodčí: Vaněk – Goňa, Poláček

01:09 VSE 2 Vašenka, napadení
06:11 MBL 0:1 Grim (Simon, Jindra)
07:42 MBL 2 Imlauf, podražení
18:52 VSE 2 Lukačka, podražení
22:17 VSE 2 Jenáček, sekání