Olympijské hry - muži

Olympijští sportovci z Ruska – Norsko

6:1

konec (3:0, 2:1, 1:0)

21.02.2018, 08:40 • Hokejové centrum Kangnung • Čtvrtfinále • Adam Lacek (@laci_17)

Tipsport: 1.05 20.0 30.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (10:59:05)
Statistiky dnešního zápasu:

Střely na branku: 32:14
Trestné minuty: 10:10
Přesilové hry: 3/4:0/4
Vyhraná vhazování: 29:25

Branky a nahrávky: 9. Grigorenko (Kablukov, Tělegin), 14. N. Gusev (Mozjakin, Dacjuk), 20. Vojnov (N. Gusev, Kaprizov), 29. Kalinin (Kovalčuk, Vojnov), 34. Nestěrov (N. Gusev, Dacjuk), 54. Tělegin (Grigorenko, Kablukov) – 28. Bonsaksen (M. Olimb, K. A. Olimb). Rozhodčí: Hribik (CZE), Mayer (USA) – Köhlmüller (GER), Ritter (USA). Diváci: 3553.
Žádné překvapení se nekonalo. Olympijští sportovci z Ruska si ve čtvrtfinále jasně poradili s Nory v poměru 6:1 a postupují do pátečního semifinále, ve kterém se střetnou s Čechy. Utkání začne v 8:40 středoevropského času.

Skóre dnešního utkání otevřel v 9. minutě Michail Grigorenko, jemuž ke gólovému úniku pomohl i odraz od čárového rozhodčího. Další branku přidali Rusové v početní výhodě, kterou šikovnou střelou z nulového úhlu využil Nikita Gusev.

Další branku přidal v samotném závěru úvodního dějství v ponechané výhodě obránce Vjačeslav Vojnov. Po první dvacetiminutovce tak favorité vedli 3:0 a bylo prakticky po zápase. Úvodních dvacet minut znamenalo konečnou také pro norského brankáře Haugena, který měl zároveň problém s kontaktní čočkou.

Ve druhém dějství se dokázali prosadit i Norové. Dezorientovanou obranu Rusů v čele s Košečkinem překvapil obránce Alexander Bonsaksen. Chvíli na to byl úspěšný střelec vyloučen a Rusové další přesilovou hru opět zužitkovali, po krásné Kovalčukově přihrávce se trefil Sergej Kalinin.

V 34. minutě přidal další přesilovkovou branku obránce Nikita Nestěrov, který otřel střílenou přihrávku o protihráče Bonsaksena. Závěrečná třetina už se dohrávala jen z povinnosti, Rusové se příliš nikam netlačili, norské akce končily neúspěšně. O jediný zápis se postaral v 54. minutě po krásné akci Ivan Tělegin.

Olympijští sportovci z Ruska se tak po jasné výhře mohou začít připravovat na semifinálový souboj s Českou republikou. Norové v turnaji končí na 8. místě.

59:31

Utkání už se jen dohrává, Rusové se nikam netlačí a nechávají hrát Nory.

58:54

Jonas Holös se vrací z trestné lavice, Rusové dnes nevyužili první přesilovou hru.

58:37

Nikita Gusev ze své pozice z pravé tyčky dlouho hledal spoluhráče na přihrávku, nakonec zkusil sám zakončit, trefil jen obránce před sebou.

58:00

Ilja Kovalčuk si užívá přesilovou hru, pomalým uspávacím stylem se snaží vymyslet co nejzajímavější přihrávku pro své spoluhráče.

57:28

Martin Röymark se po nedůrazu Kovalčuka dostal do úniku, který musel zastavit až zákrok Košečkina.

56:54

Za sekání míří na trestnou lavici norský kapitán Jonas Holös. Za pět vteřin se vrátí na led Nikita Gusev a začne přesilová hra Rusů.

56:26

Po chybě norské obrany se Michail Grigorenko řítil do šance, kterou zastavil Jonas Holös faulem. Rusové drží kotouč a snaží se ušetřit co nejvíce vteřin.

55:57

Ilja Kablukov předvedl výbornou práci při vlastním oslabení, v útočném pásmu získal kotouč a v klidu jej vrátil spoluhráčům dozadu.

55:30

Kombinace Norů vedená bratry Olimbovými nebyla úspěšná, Rusům se podařilo osvobodit.

54:59

Rusové se tlačili do další šance, ke které si však Nikita Gusev pomohl faulem. Český rozhodčí Hribik vylučuje ruského šikulu za hákování.

54:37

Kovalčuk se svými parťáky se sice dlouho drželi s kotoučem v útočném pásmu, nakonec si nedokázali vytvořit žádnou šanci.

53:54

Vstřelený gól opět přidal na ruském sebevědomí a přeci jen ještě favorité utkání nasadili větší tempo.

53:15

53:15 Ivan TĚLEGIN - 6:1

53:15

Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
Krásná akce Rusů končí šestým gólem v norské brance! Ilja Kablukov zavezl kotouč do útočného pásma, zpětnou přihrávkou našel Michaila Grigorenka, který jej ještě přenechal pro IVANA TĚLEGINA, jenž dokázal prostřelit Haukelanda! Asistence: Michail Grigorenko a Ilja Kablukov.

6:1

Olympijští sportovci z Ruska: Košečkin (I. Sorokin) – Vojnov, Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, J. Jakovlev – Kalinin, Andronov (A), Kovalčuk (A) – Kaprizov, Dacjuk (C), N. Gusev – Barabanov, Prochorkin, Širokov – Grigorenko, Kablukov, Tělegin – Mozjakin.

Norsko: Haugen (21. Haukeland) – Holös (C), Nörstebö, Sörvik, Bonsaksen, Espeland, Ödegaard, Johannesen – P. Thoresen (A), Roest, Rosseli Olsen – Hoff, M. Olimb (A), K. A. Olimb – Reichenberg, K. Forsberg, S. Thoresen – Kristiansen, Bastiansen, Röymark – Trettenes.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Mayer (USA) – Köhlmüller (GER), Ritter (USA)