FBS Olomouc – Crazy girls FBC Liberec

2:4

konec (0:0, 1:1, 1:3)

17.02.2018, 18:00 • SH Čajkaréna Olomouc • 20. kolo • Týna Zíková (@tyn_zikova)

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a těším se u dalších utkání. Přeji krásný zbytek sobotního večera. Na shledanou! (19:51:25)
Dnešní utkání sledovalo 74 diváků.
A je konec! Třetí třetina musela rozhodnout o jasném vítězi tohoto utkání. Poslední část byla opět velmi vyrovnaná, nicméně lépe se dařilo Liberci, který nakonec bere všechny tři body.

59:35

Olomouc to nevzdává a bojuje do poslední chvíle.

59:01

Probíhá poslední minuta tohoto utkání!

58:56

Mandátová opět přestřeluje!

58:25

Dlouhá nahazuje míček na branku, Franková bez problémů chytá.

57:42

Mandátová nastřeluje tyčku!

57:21

Mlejnková nemá svůj den, další její střela šla mimo branku.

56:59

Cholinská posílá míček až za mantinel.

56:27

Liberec právě vstřelil branku!
Parádní střelou z poloviny hřiště se prosazuje kapitánka KLÁRA LEIEROVÁ. Asistence: Nikol Pekárková.

56:14

Osamocená Pařízková netrefuje liberecké zařízení.

55:23

Leierová trefuje pouze Frankovou.

55:03

Proti střele Oháňkové se postavila Šamaninová.

54:38

Cholinská pálí mimo.

53:44

Olomouc rozehrává na vlastní půdě.

53:06

Svou ránu zkouší i Pekárková. Domácí gólmanka v klidu zasahuje.

52:35

Hra pokračuje a Franková zůstává v brance.

52:34

Hra je přerušena z důvodu zranění. Na zemi zůstala ležet domácí gólmanka Franková. Vypadá to na problém s kotníkem. Doufáme, že nejde o nic závažného.

52:29

Mlejnková od pravého mantinelu trefuje boční síťku.

52:15

Zmatek před libereckou brankou lépe zvládly Crazyny.

51:35

Olomouc kombinuje na útočné polovině.

51:17

Oddechový čas pro domácí.

51:17

Hosté se zásluhou MICHAELY MLEJNKOVÉ dostávají opět do vedení. Asistence: Oxana Šamaninová.

51:16

Míček proletěl jen těsně vedle ruky Frankové. Bohužel pro Liberec mimo branku.

50:51

Utkání se začíná velmi vyostřovat.

50:14

Ljachová dostala nahrávku před branku, ale nedokázala ji využít.

49:18

Podobná situace i na druhé straně, zakončit mohla Kronychová.

48:28

Olomouc kombinuje na vlastní polovině.

48:14

Horáčková mohla zakončit, ale před Štěpánovou promáchla.

47:23

Tvrdá střela Mlejnkové od levého mantinelu neprošla za záda Frankové.

46:48

Je opět srovnáno! Zmatku před domácí brankou využila Mlejnková, která našla volnou OXANU ŠAMANINOVOU. Ta již neměla problém se zakončením do odkryté brány. Asistence: Michaela Mlejnková

46:11

Mlejnková si naběhla do střelu, trefila však jen gólmanku Frankovou.

45:34

Oháňková se chystala ke střele, ale byla zastavena Pekárkovou.

44:52

Cholinská nahrávala před branku, ale míček žádná z jejích spoluhráček netrefila.

44:07

Mlejnková trefuje první hráčku v cestě.

43:53

Olomouc právě vstřelila branku!
Autorem branky je MARTA HORÁČKOVÁ. Asistence: Barbora Pařízková.

43:31

Mandátová vyslala parádní střelu, ale jen těsně nezapadla do branky.

43:15

Kronychová mohla zakončit, ale špatně trefila balónek.

42:51

Hra je přerušena kvůli zranění. Na zemi zůstává ležet Dlouhá. Doufejme, že je vše v pořádku.

41:54

Mlejnková ze středu pálí těsně vedle branky.

41:08

Ljachová neprostřelila bránící Oháňkovou.

40:38

Domácí zakládají útočnou akci. Liberec se snaží aktivně napadat

40:05

Třetí úvodní buly získává Olomouc.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:14.
I druhá třetina se nesla ve velmi vyrovnaném tempu. Domácí hráčky nedokázaly využít pětiminutovou přesilovou hru, která pokračovala z první třetiny. K vylučování došlo i v průběhu druhé části a mohli jsme vidět hru 4 na 4. Jako prvním se podařilo skórovat hostům. Ke konci druhé části dokázala Olomouc vyvíjet obrovský tlak a podařilo se jí srovnat . O výsledku tedy bude muset rozhodnout třetí třetina, do které budou oba celky vstupovat za stavu 1:1.

39:42

Ke střele se na druhé straně dostává Leierová, trefuje však pouze gólmanku.

39:23

Olomouc nyní vyvíjí obrovský tlak,

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:24

Domácí hráčky měly na holích další gól! Gólmanka Štěpánová ale parádně vyjela proti a celou akci zneškodnila.

38:03

A je srovnáno! Za Štěpánovou se trefuje LUCIE CHOLINSKÁ. Asistence: Petra Mandátová.

37:59

Liberec rozehrává.

36:56

Domácí v obrovské šanci! Přečíslení 2 na 1 nevyužito!

36:28

Střelu Podroužkové vyráží Štěpánová.

35:32

Hra se přesouvá ze strany na stranu. Žádné výrazné šance nyní nevidíme.
Dnešní utkání sleduje 74 diváků.

34:51

Další olomoucká šance skončila mimo branku.

34:25

Liberci se nepodařilo dostat do útoku. Domácí stále v tlaku.

33:45

Pejzlová nyní doslova promarnila střelu z výhodné pozice.

32:58

Čermáková zkusila poslat míček po zemi, ale Franková pozorná. Na odražený míček ale žádná z libereckých hráček už nedosáhla.

32:09

Olomouc se drží na útočné polovině. Ke střele se ale nyní nedostává.

31:42

Mandátová nyní měla několik vyložených šancí. Naposledy trefila břevno hostující branky!

30:41

Mlejnková to zkouší ještě jednou, ale ani teď není úspěšná.

30:29

Střela Mlejnkové sice vypadla Frankové z ruky, ale do branky nezapadla.

29:20

Počet obou týmů na hřišti je vyrovnaný. Na míčku momentálně domácí.

29:12

28:59

Liberec v plném počtu a má k dispozici přesilovou hru.

28:43

Střela Reimerové neprošla přes Vejdělkovou.

28:16

Střela Rumlové končí v ruce Frankové.

27:12

Vyloučení v týmu FBS Olomouc (Karolína Šablaturová – 2 minuty, Sekání).

27:02

Střela Šablaturové neprošla přes Pekárkovou.

26:59

Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Klára Leierová – 2 minuty, Hrubost).

26:13

Tak to byla paráda. Velmi aktivní hrou se k míčku dostala Vejdělková, která našla ADÉLU DLOUHOU. Ta napodruhé zakončila do šibenice. Asistence: Michaela Vejdělková.

25:59

Domácí zakládají útočnou akci.

25:21

Pekárková si proběhla téměř celé hřiště. Na její ránu si ale Franková počkala.

24:55

23:42

Liberec se dostává do útočné poloviny.

22:57

Oháňková nahazovala před bránu, ale žádná z jejích spoluhráček tam nebyla.

22:13

Domácí v šanci nedokázaly dorazit míček za záda liberecké gólmanky.

21:35

Střelu Reimerové i dorážku Oháňkové skvělým zákrokem vykryla Štěpánová.

20:34

Tvrdou střelu Mandátové zastavila obranným zákrokem Mlejnková.

20:05

I druhé úvodní buly získává Liberec.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:36.
První třetina velmi důležitého utkání zatím nepřinesla žádnou branku! Hra z obou stran byla opravdu vyrovnaná. Největší šanci si v devatenácté minutě vytvořila liberecká Michaela Mlejnková, která trefila tyčku. Dvanáct vteřin před koncem první části došlo k pětiminutovému vyloučení Nikoly Čermákové, domácí Olomouc tak bude do druhé třetiny vstupovat s výhodou přesilové hry.

19:48

Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Nikola Čermáková – 5 minut, Sekání).

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:59

Krásná akce libereckého týmu! Leierová vybojovala balónek a poslala ho na volnou Mlejnkovou. Liberecká útočnice však trefuje jen tyčku!

18:45

Liberec zakládá útočnou akci.

17:59

Oháňková zkusila vypálit, trefuje však pouze bránící hráčku před ní.

17:22

Hosté se drží na útočné polovině, ale nedaří se jim střílet.

16:40

Cholinská se podél pravého mantinelu dokázala dostat do úniku, svou střelou ale trefila pouze gólmanku.

15:59

Útočná akce domácích nevyšla a Liberec získává balónek.

15:13

Mlejnková před domácí brankou dorážela, ale nepovedlo se jí míček usměrnit správně.

14:36

Cholinská zkusila překonat Štěpánovou od pravého mantinelu, ale její střela postrádala rychlost.

13:51

Štěpánová opět zasahuje a posílá Crazyny do útoku.

13:20

Šamaninová posílá balónek rovnou do rukou Frankové.

12:50

Domácí kombinují na vlastní polovině.

12:20

Mandátová špatně trefila míček a nedokázala tak vystřelit.

11:54

Leierová také zkouší pálit, ale není přesná.

11:29

Štěpánová pohotově vyráží tvrdou střelu.

11:03

Domácí gólmanka také úspěšná se svým zákrokem.

10:45

Hra začíná nabírat na rychlosti.

10:02

Liberecká gólmanka si připisuje další zákrok.

09:50

Pavlíková mohla pálit, ale netrefila se do balónku.

09:22

Rána Mlejnkové neprošla obranou.

08:48

Další domácí střela končí až za brankou hostí.

08:30

Mikulová téměř z poloviny přestřeluje libereckou branku.

07:37

Olomouc vysoko a aktivně napadá rozehrávku hostí.

06:53

Z liberecké útočné akce nic nevyplynulo.

06:31

Rána Pekárkové byla sražena mimo hřiště, Crazyny získávají standardní situaci.

05:55

Liberec kombinuje na vlastní polovině.

05:04

Střela Podroužkové nezapadla až za gólmanku Štěpánovou.

04:47

Hra je z obou stran zatím velice vyrovnaná.

04:19

Olomouci nevyšla útočná akce, na míčku Liberec.

03:52

Ljachová se snažila před brankou dorážet, ale v cestě jí stála domácí obránkyně.

03:18

Zmatku před libereckou brankou domácí nevyužily.

02:59

Domácí stále pokračují v tlaku.

02:15

A ke střele se dostává i Pejzlová. Hostující gólmanka však pohotově zasahuje nohou.

01:37

Střela Mlejnkové těsně minula bližší tyčku domácí branky.

01:06

Šamaninová ze standardní situace hledala před brankou Mlejnkovou, ale přihrávka neprošla.

00:30

Domácí se ale ničeho nebojí a hned se ujímají míčku, k zakončení se však nedostávají.

00:05

Úvodní buly utkání získává Liberec.

00:01

Následuje i zahajovací sestava domácích.
K úvodnímu buly nejdříve nabíhá zahajovací sestava Liberce.
Hráčky obou družstev nastupují na hrací plochu.
Domácí Olomouc se dnes představí ve svých červených dresech. Hosté z Liberce v dresech bílých.
Hráčky obou družstev se již rozcvičují na hrací ploše.

FBS Olomouc: Franková (Kollárová) – Mandátová, Podroužková, Peterková, Pejzlová, Mikulová – Pavlíková, Suchánková, Tomanová – Pařízková, Rozenbergová, Oháňková – Horáčková, Šablaturová, Sklenářová – Reimerová, Cholinská.

Crazy girls FBC Liberec: Štěpánová (Kadlecová) – Dlouhá, Ljachová – Čermáková, Leierová, Rumlová – Pekárková, Kronychová, M. Mlejnková – Šamaninová, Vejdělková.

Rozhodčí: Petřík Martin, Podlesný Tomáš.
"Čeká nás těžký zápas, který hodně napoví o podobě play-off. Rozhodně budeme chtít bodovat. Olomouc má v posledních zápasech skvělou formu a určitě se bude chtít doma ukázat. Nedáme jim nic zadarmo a myslím, že se diváci mohou těšit na zajímavý zápas," komentuje utkání útočnice Liberce Michaela Mlejnková.
Vzájemné zápasy
Crazy girls FBC Liberec 8:7 FBS Olomouc
FBS Olomouc 3:6 Crazy girls FBC Liberec
Crazy girls FBC Liberec
3:1 FBS Olomouc
FBS Olomouc 6:5 Crazy girls FBC Liberec
Liberecké hráčky jsou na osmé pozici se ziskem 17 bodů. Za sedmým Tatranem jsou pouze o skóre, ale dnes je nečeká nic lehkého. Přetlak na sedmé až jedenácté pozici je obrovský a každý bod bude hrát velkou roli! Poslední utkání prohrál Liberec doma s Tigers vysoko 2:17 a má dnes co napravovat!

Nejproduktivnější hráčky
Michaela Mlejnková 35+18
Klára Leierová 13+26
Oxana Šamanina 12+8
FBS Olomouc
Domácí hráčky jsou na jedenácté pozici se ziskem třinácti bodů. Na osmý Liberec ztrácí čtyři body a dnes se tak mohou výrazně dotáhnout na postupovou pozici! Olomouc v posledních utkáních nehraje vůbec špatně. Na půdě Tigers prohrála pouze 5:4 a v předchozích utkáních dokázala porazit Bohemku a Jičín. Dokáží se dnes florbalistky Olomouce vyhecovat k dobrému výkonu a dotáhnout se na pozice zaručující play-off?

Tereza Reimerová 12+7
Lucie Cholinská 12+7
Jitka Oháňková 11+8
Hezký sobotní podvečer všem florbalovým fanouškům! V dnešním utkání se podíváme na souboj mezi Olomoucí a Libercem. V tomto utkání jde o postup do play-off, a proto určitě sledujte tento přenos!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:4

Branky a nahrávky: 39. Cholinská (Mandátová), 44. Horáčková (Pařízková) – 27. Dlouhá (Vejdělková), 47. Šamaninová (M. Mlejnková), 52. M. Mlejnková (Šamaninová), 57. Leierová (Pekárková)

Rozhodčí: Petřík Martin, Podlesný Tomáš