po s.n. (2:1) (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)

16.02.2018, 18:00 • MEO Aréna, Přerov. • Petr Komárek (@petrkomarek7)

Češi tak berou dva body, Švédové jeden. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera! (20:23:07)
Nejlepší hráči z obou stran: Tomáš Chlubna – Daniel Torgersson.
Češi byli v nájezdech zásluhou Michala Guta o gól lepší a poráží tak Švédy 4:3 po samostatných nájezdech.

Michal GUT - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
Česko vítězí v nájezdech díky povedenému blafáku do forhendu z hole MICHALA GUTA.

5. série 2:1

Szurowski měl před sebou prázdnou branku, vtom se ale před ním zjevila hůl Ondřeje Dolíšky, která puk poslala mimo!

4. série 2:1

Gut předvedl krásný blafák do forhendu, položil si gólmana a skóroval.

4. série 1:1

Leo Lööf překonal Dolíšku blafákem mezi nohy.

3. série 1:0

Myšák to zkusil bekhendem mezi betony, tam měl ale gólman včas své betony.

Eklundův blafák do bekhendu chytil Dolíška.

2. série 1:0

Chlubna si vylámal zuby na betonech Vikmana.

Niederbach trefil jen Dolíškův beton.

1. série 1:0

Binias zvolil ránu zápěstím a překonal Vikmana.

1. série 0:0

Nilsson střelou po ledě úplně minul bránu.

Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení měli více ze hry Švédové, kteří dokonce trefili břevno. O vítězi zápasu ale budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy, které začnou po úpravě ledu.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

Ofsajd Švédů.

64:35

Chlubnova rána z osy hřiště Vikmanovi vypadla z výstroje, stačil ale puk alespoň odpálit mimo.

64:10

Běží poslední minuta prodloužení.

63:57

Novák to s pukem zkusil sám, ale byl zastaven u pravého hrazení.

63:33

Češi se s pukem stahují ke své brance.

62:55

Švédové teď byli blízko rozhodnutí, jeden z nich trefil břevno!

62:31

Gut chtěl puk vrátit Myšákovi, proti se ale postavila brusle švédského beka.

62:11

Ztečovaný pokus Svacha skončil v ochranné síti.

61:19

Leo Lööf se probil po pravé straně až před českou klec, tam ale o puk těsně před zakončením přišel.

60:26

Výborné zákroky Dolíška! Český gólman chytil tvrdé rány od Johannessona i Eklunda.

60:01

Švédové vstoupí do prodloužení zhruba půlminutovou přesilovkou.
Řádná hrací doba vítěze neurčila. Češi se ve třetí třetině ujali vedení zásluhou Pavla Nováka, za Švédy však pět minut před koncem srovnal Philip Eriksén. Následovat bude tedy za stavu 3:3 prodloužení.

60:00

59:59

Buly ve středním pásmu.

59:53

Švédové svírali dlouho český tým, nic gólového z toho ale nakonec nevzešlo. Následně přichází švédský ofsajd.

58:55

Eklund si po švédské kombinaci vyměnil puk s Eriksénem a tomu nescházelo mnoho, aby přidal svůj druhý gól v utkání. Puk projel brankovištěm!

58:35

Vyloučení v týmu Česko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Binias.

58:11

Běží poslední dvě minuty třetí části.

57:35

Torgersson se probil až za českou branku, tam ale o puk přišel.

57:25

Český tým teď oddechuje u své střídačky a jeho kouč si ještě něco vyříkává se sudím.

57:25

Buly v obranném pásmu Švédska.

56:41

Těsně před Vikmanem puk tečoval Myšák těsně mimo. Vzápětí byl puk kousíček od toho, aby přešel brankovou čáru. Jesper Vikman vůbec nevěděl, kde se černá pryž nachází. Dominik Binias ji ale nakonec do prostoru mezi třemi tyčemi neprocpal! Velká škoda pro český tým.

56:17

Střelu Niederbacha z levé strany vyrazil betonem do rohu Dolíška.

Švédsko právě vstřelilo branku!
To je velká škoda pro český tým. Švédové ve třetí třetině nebyli lepším týmem, přesto vyrovnávají. Eklund nahrál na modrou čáru PHILIPOVI ERIKSÉNOVI, jehož nahození Dolíška kvůli cloně přes sebou vůbec neviděl a puk tak skončil až za jeho zády. Asistence: William Eklund.

53:57

Styfovi střílený pas vůbec nevyšel a namísto toho křížný puk zachytil Myšák. Ten ho v útočném pásmu předal Cikhartovi, jehož střelu lízl ještě nohou švédský bek a Vikmanovi nadělal zákrok o něco větší potíže.

53:36

Hru zastavil svým zásahem Dolíška.

53:19

Novák s Myšákem jeli dva na jednoho, ovšem druhý jmenovaný těsně před brankou netrefil pas z pravé strany.

53:02

Magnusson vyslal jedovatou střelu zápěstím z mezikruží, která jen těsně prolétla nad českou brankou!

52:44

Povedlo se jim to až nyní a oba celky střídají.

52:30

Češi se s pukem nemohou dostat z vlastního pásma.

52:00

Sedláček zakončil český nápor střelou tahem z pravé strany, Vikman ji našel ve své lapačce.

51:20

Novák vyslal z levé strany skrytou ránu zápěstím, která jen těsně minula švédskou klec!

50:32

Nyman podklouzl s pukem na vlastní modré čáře, čehož mohl využít Myšák, ovšem k zakončení bekhendem se přes tři hráče neprobil.

49:46

Styfovu tvrdou ránu tahem přes klubko těl Dolíška vytáhl mimo svým pravým betonem.

49:18

Na křížnou přihrávku na levé křídlo Hampl z pozice beka nedosáhl, hra se přelila za českou klec.

48:54

Buly před švédskou brankou se bude opakovat.

48:53

Kremláčkovo nahození od modré čáry si ve výstroji pokryl Vikman.

48:15

Hned po buly pálil do horní části branky zprava Hedlund, jeho pokus byl ale českými hráči zblokován.

48:09

Icing českého týmu.

47:52

Cikhart chtěl zkusit střelu mezi třemi hráči, to mu ale nevyšlo.

46:36

46:36 Pavel NOVÁK - 3:2

46:36

Česko právě vstřelilo branku!
Krásnou ránu teď předvedl PAVEL NOVÁK, kapitán českého týmu. Od pravého mantinelu vyslal jedovku zápěstím, která se zastavila až zadní tyčí Vikmanovy klece. Švédský gólman se po křížné střele betonem natahoval marně. Asistence: Dominik Vacík, Ondřej Baláž.

45:54

Situaci tři na dva chtěl střílenou nahrávkou zleva řešit Chlubna, puk ale jeden ze Švédů ztečoval do rohu kluziště.

45:21

Cikhart chytrou zadovkou bekhendem našel najetého Myšáka, tomu ale puk uzmuli švédští bránící hráči.

44:53

Jedovku vyslal z levého kruhu Nilsson, Dolíška proti ní ale vytáhl povedený zásah lapačkou.

44:47

Puk drží ve své rukavici Dolíška, buly po jeho levici.

44:20

Na nahrávku za obranu si sjel Hedlund, stejně jako na druhé straně Koláček byl ale při útočném snažení zablokován soupeři.

43:43

Švédové sice vyhráli buly, ale puk jim utekl do středního pásma.

43:41

43:27

Po akci Niederbacha musel Dolíška vypomoci s rozehrávkou za svou brankou.

43:05

Buly před Dolíškou.

41:54

Koláček si vlevo našel prostor ke střele, kterou Vikman vyrážečkou nasměroval do rohu kluziště. Vzápětí pálil z osy hřiště Bláha a před brankou nebezpečně dotíral Mácha.

41:28

Švédové vyhodili puk přes všechny čáry.

41:15

Švédové už jsou ve čtyřech, nahození Hampla od modré čáry zblokoval do ochranné sítě Leo Lööf.

40:41

Myšák si najel mezi kruhy a Vikman jeho ránu zápěstím vyrazil mimo!

40:27

Vyloučení v týmu Švédsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Magnusson.

40:20

Češi musejí svůj útok začínat od vlastní branky, Švédové se osvobodili.

40:02

Úvodní buly třetí části vyznělo pro Švédy.

40:01

Do třetí části si český ponese 54 sekund trvající přesilovku.
Třetí třetina, která bude ještě dost zajímavá, začne zhruba v 19.28.
Český tým ve druhé třetině přidal na aktivitě a naprosto po zásluze srovnal. Oba české góly obstaral Tomáš Chlubna, jenž nejprve ranou do šibenice v 27. minutě využil přesilovku a poté zhruba dvě minuty před sirénou zblízka vyrovnal na průběžných 2:2. Češi měli i další šance, ty ale pochytal solidní výkon podávající švédský gólman Vikman.
Střely na branku ve druhé třetině: 16 – 7.
Střely na branku po 40 minutách hry: 30 – 19.

40:00

39:55

V časové tísni to ještě zkusil od modré čáry Baláž, ale trefil jen před sebou stojícího soka.

39:45

První Krutilův střelecký pokus zastavil bránící Švéd, druhý z větší blízkosti dobře postavený Vikman.

39:27

Běží poslední minuta druhé části.

38:55

Vyloučení v týmu Švédsko (Leo Lööf – 2 min., krosček).

38:45

Myšák svou střelou pořádně zaměstnal Vikmana, který měl opět plné ruce a nohy práce.

38:20

Švédové si mohli vedení vzít zpět, po ráně jednoho z nich kotouč propadl Dolíškovi těsně před brankovou čáru, odkud ho před hráči ve žlutém odpálil jeden z českých obránců!

37:42

37:42 Tomáš CHLUBNA - 2:2

37:42

Český nápor je po zásluze odměněn brankou na 2:2! Po dobré práci Simona s Novákem v předbrankovém prostoru se kotouč dostal na hůl TOMÁŠE CHLUBNY, jenž se zblízka nemýlil a přidává svůj druhý gól v zápase. Asistence: Pavel Novák, Michal Gut.

37:36

Další velká šance Čechů! Po Chlubnově ráně z pravé strany Vikmanovi puk vypadl a zmocnil se ho Gut, jenž je tak tak pod švédským gólmanem puk nedostal do sítě.

37:29

Nebezpečnou střelu Guta z pravé strany musel Vikman likvidoval nadvakrát.

36:03

Dvě velké šance Česka! Nejprve se Luža zprava protáhl před branku, bekhedem trefil Vikmana a Urbanovi nescházelo mnoho, aby trefil odkrytou branku. Útočník čtvrtého českého útoku ji navzdory ležícímu brankáři těsně minul. Nedlouho poté střílel z dobré pozice na pravém kruhu Myšák, ovšem se zašuměním v publiku trefil jen zadní plexisklo.

35:23

Švédové se na chvíli usadili v útočném pásmu a jeden z nich prověřil Dolíškovu pozornost.

34:35

Místo něj přišlo úporné snažení u pravé Vikmanovy tyče, kterému švédský gólman odolal jen za cenu velkých potíží.

34:08

Češi mají více ze hry, teď jim chybí jen nějaký delší souvislejší tlak.

33:48

Hedlund jen protečoval touš do útočného pásma svého celku.

33:00

Švédové se štěstím vyhodili puk ze své třetiny do středního pásma.

32:48

Ránu najetého Biniase zleva podržel ve výstroji Vikman.

32:22

Nahození Johannessona z levého rohu kluziště Dolíška moc neviděl a na poslední chvíli jej vyrazil hřbetem své lapačky za bránu.

31:52

Švédové jsou kompletní, Češi zahráli na zakázané uvolnění.

31:44

Cikhart nahrál na modrou čáru Hamplovi, jehož nahození ale trefilo jen nohu jednoho z před brankou stojících Švédů.

31:22

Švédskou protiakci po neúspěšné české střele zprava musel hasit zákrokem Dolíška.

31:03

Hampl prudce nahodil puk na švédskou klec, před jejímž strážcem ještě značně dotíral Mácha. Ten se pak stal předmětem menší potyčky s beky Švédska.

30:31

Od modré čáry pálil z první Luža a Vikman se musel hodně natahovat, aby puk vyrazil těsně vedle své brány!

30:17

Český tým začíná s kombinací od vlastní klece.

29:52

Švédům se s trochou štěstí povedlo dostat puk z pásma.

29:45

Vyloučení v týmu Švédsko (Eriksson – 2 min., podražení).

29:33

Eklund projel za českou bránu, tam ale jeho nebezpečná akce skončila.

29:17

Zadovka Chlubny se odrazila až na modrou čáru, odkud rychle pálil Baláž. Vikman stál přesně tam, kam puk letěl. Přesto ho před clonícím českým hráčem musel uzmout nadvakrát.

28:46

Cikhart se pral o puk u zadního mantinelu, ale boj se Švédy prohrál.

27:58

Linus Lööf projel až k české bráně a natlačil jednoho z beků dokonce na Dolíšku. Na druhé straně před nebezpečně se probíjejícím Lužou raději ukryl puk do výstroje Vikman.

27:31

Švédové operují s pukem za svou brankou.

26:41

Češi se opět natlačili před švédskou bránu a mnoho nechybělo, aby se jim povedlo vyrovnat. Vikman měl do dělat, aby puk vyrazil do bezpečí.

26:04

26:04 Tomáš CHLUBNA - 1:2

26:04

Češi zamkli Švédy v jejich pásmu. U modré čáry si vyměnili puk Baláž s TOMÁŠEM CHLUBNOU a druhý jmenovaný z levé strany vymetl pavučinky v bližší šibenici švédské klece. Vikman měl zakrytý výhled a neměl šanci úspěšně zasáhnout. Asistence: Ondřej Baláž.

25:46

Vyloučení v týmu Švédsko (Friberg – 2 min., podražení).

25:04

Magnusson přibrzdil švédský útok, o to svízelněji pro českého gólmana ale vypálil. Dolíška měl s ránou zápěstím z pravé strany co dělat, aby ji vyrazil do bezpečnějšího prostoru.

24:48

Češi přidali na aktivitě a donutili Vikmana k dalšímu zákroku. Buly v českém útočném pásmu.

24:22

Lužovu střelu vyrazil Vikman na zadní vnější oblouk své branky. Vzápětí to tribunami jen zahučelo, puk se pohyboval kousek od švédské svatyně.

23:56

Švédové dostali puk od vlastní brány až k té české.

23:21

Švédský gólman kryje i střelu od levého hrazení.

23:10

Nahrávka Myšáka zpoza branky prošla těsně před modrý půlkruh, kde se hned hotovili ke střelám Binias s Cikhartem, Vikmana ale nepřelstili.

22:35

Biniasovi se puk zapletl mezi brusle a nedokázal tak vystřelit.

22:24

Křížnou ránu Urbana z levé strany chytil do své lapačky Vikman.

22:14

Na druhé straně musel švédské snažení přerušit zákrokem Dolíška.

21:58

Češi se chvíli nachomýtali před švédskou brankou, žádná gólovka z toho ale nevzkvetla.

21:33

Gut nahrál doleva Chlubnovi, jeho střelu ale Švédové zblokovali.

21:05

Nahrávka do střední třetiny byla na Guta příliš dlouhá.

20:23

Švédové chvíli operovali před českou bránou, následně se ale museli bránit za tou vlastní.

20:02

Úvodní buly druhé části vyznělo pro švédský tým.

20:01

Druhá třetina začne zhruba v 18.43.
Český tým sice Švédy v první třetině o dva pokusy přestřílel, branky ale padaly jen do české svatyně. V páté minutě zužitkoval svůj únik Wiktor Nilsson, 18 sekund před sirénou se v tlačenici těl před Dolíškou prosadil také Daniel Torgersson. Seveřané tedy po 20 minutách hry vedou nad Čechy 2:0.
Střely na branku po první třetině: 14 – 12.

20:00

19:42

19:42 Daniel TORGERSSON - 0:2

19:42

Teď už se ale DANIEL TORGERSSON dočkal. Před českou klecí vznikla skrumáž, v níž dostal nahrávku od Stenmana a dopravil puk do prostoru mezi třemi tyčemi. Asistence: Elias Stenman.

19:30

Na křížný pas si najel Torgersson, ovšem Sedláček ho k zakončení nepustil.

19:13

Ztečovaná nahrávka doputovala na pravý kruh k Erikssonovi, jehož střelu do horní části branky poslal Dolíška vyrážečkou do ochranné sítě.

19:07

18:56

Následně Vikman pokryl i střelu Sedláčka od modré čáry, stejně jako nebezpečnou teč, kterou před ním předvedl Myšák.

18:15

Akci dvou Čechů proti třem Švédům se Cikhart rozhodl zakončit sám křížnou střelou, kterou Vikman ztečoval vedle.

17:51

Podobnou střelu na bližší tyč si na druhé straně pohlídal Dolíška.

17:11

Češi na chvíli zamkli Švédy v jejich obranné třetině. Chlubna prověřil Vikmana střelou ke vzdálenější tyči, proti které švédský gólman vytrčil svůj pravý beton. Následně chráničem své nohy zlikvidoval i tvrdý pokus z ostrého úhlu.

16:47

Sohrnerovu střelu přes obránce dokázal Dolíška vytěsnit vyrážečkou mimo tři tyče.

16:14

Krutilovi po vyhraném buly utekl puk na modré čáře a jen tak tak, že nedal sám vzniknout švédskému brejku.

16:00

Před dotírajícím Biniasem srazil puk pryč Norlund. Následné české nahození ztečovali Švédové do ochranné sítě.

15:07

Češi zprvu mohli jít do situace dvou proti dvěma. Následně pozlobil Švédy Simon, který se nebezpečně pohyboval před jejich klecí. Seveřané jej ale dokázali ustrážit.

14:44

Znovu musel český gólman do akce, nahození ze strany srazil mimo betonem.

14:29

Švédové překazili českou akci hned zárodku. Následně se Hedlund v útočném pásmu obtočil kolem svého strážce a nahrál na modrou čáru Eriksénovi, který střelou švihem prověřil Dolíškovu koncentraci.

13:50

O puk se bojuje ve středním pásmu.

13:07

Zakončení bekhendem na dlouhou hůl zvládl u pravého kruhu Hagman. Dolíška ale k tyči včas přitiskl svůj beton a puk se od něj odrazil do rohu kluziště.

12:50

Simon vyslal ránu od pravého hrazení, kterou švédský gólman dobře viděl, klekl si u své levé tyče a puk chytil.

12:37

Nahození Szurowského srazil betonem do rohu Dolíška.

11:40

Mezi třemi soupeři se snažil probít k zakončení bekhendem Magnusson, přesile ovšem nakonec o´podlehl. Následně Češi zatáhli puk na chvíli před Vikmana, ovšem bez střelecké aktivity. Kolem švédské branky jen několikrát projeli.

11:21

Ránu z větší vzdálenosti kryje ve své výstroji Ondřej Dolíška.

10:50

Nahození Styfa od modré čáry si zkoušel zpracovat Nilsson, místo toho ale zamotal do souboje hokejek s českým obráncem, který prohrál.

10:35

10:15

Doleva obdržel nahrávku zcela volný Eklund a ze strany se řítil sám na Dolíšku, volil střelu tahem, kterou ale branku úplně minul.

09:53

Hedlund objel českou bránu, ale k zakončení se přes tři soupeře nedostal.

09:16

Rýsoval se další švédský únik na branku, Svach ho ale v poslední chvíli zvládl svou holí zneškodnit.

09:01

Po české akci střílel od modré čáry Hampl do připraveného Vikmana.

08:34

Linus Lööf pálil z levého kruhu, Dolíška byl nachystán na pravém místě a puk svou výstrojí poslal do rohu. Poradil si také s dalším pokusem Švédů.

08:03

Dvě skryté švédské střely teď letěly na českého gólmana, obě dokázal Dolíška vytěsnit vedle.

07:33

Švédský útok narazil na modré čáře na červený český blok. Seveřané tak musejí začínat odznova.

07:15

Za pukem se hnal Gut, před ním ale stihl rozehrát vyjetý Vikman. Krátce poté se u švédské klece strhla drobná potyčka, a to poté, co švédský gólman schoval puk do své výstroje.

07:04

07:04

Hra se přerušuje, český gólman si upravuje něco v souvislosti se svou maskou.

06:54

06:30

Střelu Torgerssona z pravé strany sice Dolíška neviděl, šla mu ale přímo do postavení, a tak ji vyrazil vedle sebe do bezpečnějšího prostoru.

05:54

Simon bekhendem poslal puk na modrou čáru, kde stál obránce Bláha. Ten si kvůli střele povyjel dopředu, pak ovšem klopýtl a o puk přišel.

05:02

Češi chvíli mačkali Švédy v jejich pásmu, dva útočníci clonili brankáři při případné střele. Ta však z českých holí nepřišla.

04:05

04:05 Wiktor NILSSON - 0:1

04:05

Švédové se z první vážnější možnosti utkání dostávají do vedení. Za českou obranou se zjevil osamocený WIKTOR NILSSON, který se tváří v tvář Dolíškovi nemýlil. Puk umístil lehce nad ledem střelou forhendem k pravé tyči české branky. Asistence: Leo Lööf.

03:45

Sohrner musel přihrávat od pravého mantinelu za sebe do středního pásma.

03:05

Akci českého týmu táhl dravým průnikem Cikhart, jednomu z beků ale puk poté přeskočil hůl a doputoval až do střední třetiny.

02:42

Před Simonem puk ve středním pásmu uzmuli švédští beci.

02:09

Švédové se zmocnili puku ve středním pásmu a chvíli o něj bojovali v rohu své útočné třetiny.

01:31

Češi se prostřednictvím Chlubny trochu krkolomně dostali z pásma až za branku Švédů, tam ale forvard s číslem 10 na drese o puk přišel.

00:59

Gut chtěl střílet na levém křídle, ovšem zastavil jej bek Leo Lööf.

00:37

Češi dostali puk do útočného pásma, ovšem k vážnější šanci to z jejich strany nevedlo.

00:10

Švédové vyhráli buly, nicméně Češi stihli rychle kotouč od své brány odklidit.

00:08

Český útok ale hned zkraje duelu zastavil icing.

00:01

Úvodní buly první části vyhráli Češi.

00:01

Dozněly hymny obou národních týmů, zápas za malou chvíli začne.
Oba týmy už nastupují na led.

Česko: Dolíška (Bednář) – Hampl, Krutil, Baláž, Vacík, Sedláček, Bláha, Kremláček, Svach – Cikhart, Myšák (A), Binias – Chlubna, Gut (A), Novák (C) – Koláček, Konečný, Mácha – Luža, Urban, Simon. Trenér: Karel Beran.

Švédsko: Vikman (Clang) – Johannesson, Leo Lööf, Norlund (A), Eriksén, Forsjäl, Styf, Friberg – Hedlund, Sohrner, Hagman (A) – Magnusson (C), Eklund, Nilsson – Eriksson, Stenman, Torgersson – Szurowski, Niederbach, Linus Lööf – Jägermyr. Trenér: Tobias Pehrsson.

Rozhodčí: Hradil, Fiala – Gebauer, Ganger.
Oba týmy absolvují rozbruslení na ledové ploše. Češi nastoupí v červených dresech, Švédové ve žlutých.
Utkání budou jako hlavní sudí posuzovat pánové René Hradil a Vojtěch Fiala, na čarách jim budou pomáhat pánové Jiří Gebauer a Jiří Ganger.
Oba týmy jsou po prvním utkání v rozdílném rozpoložení. Švédové nevstřelili Rusku ani jeden gól, sami přitom inkasovali tři a prohráli 0:3. Češi naopak zvládli duel s Finy, které přemohli v poměru 4:3.
Dobrý páteční podvečer, dámy a pánové! Druhý hrací den Turnaj čtyř do 16 let v Přerov uzavřel duel týmů České republiky a Švédska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 27. Chlubna (Baláž), 38. Chlubna (Novák, Gut), 47. Novák (Vacík, Baláž), rozh. náj. Gut – 5. Nilsson (Lööf), 20. Torgersson (Stenman), 55. Eriksén (Eklund)