NHL

Nashville Predators – Calgary Flames

3:4

konec (1:1, 1:1, 1:2)

16.02.2018, 02:10 • Bridgestone Arena, Nashville • Kryštof Severa (@KrystofSevera)

Tipsport: 1.98 3.94 3.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa v utkání:
Martin Frolík (CGY) 0+0, 2 střel, čas na ledě 20:01
David Rittich (CGY) 60 minut, 29 zákroků, 3 góly, 90,6%

Navíc odřídil utkání jako čárový rozhodčí Libor Suchánek. (05:07:45)
1. Yannick Weber (NSH) 1+0
2. Ryan Johansen (NSH) 1+1
3. Dougie Hamilton (CGY) 1+1
Krásnou hokejovou třetí třetinu mohli vidět diváci v Bridgestone Areně. Hosté šli poprvé v duelu do vedení ve čtvrté minutě poslední třetiny, když krásnou kombinaci zakončil Mark Jankowski. O sedm minut později vedli Flames již o dvě branky, když se překvapivou ranou prosadil Curtis Lazar.

Domácím se podařilo ještě snížit, když chybu Ritticha potrestal Nick Bonino, ale na víc už se domácí nezmohli a Flames tak mohou slavit dva body za ubojovanou výhru.

59:58

Závěr utkání hosté zvládnou! Střela od modré míjí branku Ritticha a ten tak dokáže napravit své zaváhání!

59:51

Rozhodčí potvrzují to co prakticky dokázal veřejně dostupný záznam. David Rittich svým excelentním zákrokem podržel svůj tým, ale hra se ještě bude vracet na 9,2 vteřiny do konce utkání.

59:51

Fiala ještě reklamuje, že Rittich vytahoval kotouč za brankovou čárou. Rozhodčí si jdou zatelefonovat.

59:50

Fantastický Rittich! Tentokrát se lapačkou dokázal přesunout proti Fialově dorážce do odkryté klece!

59:35

Střela přes celé kluziště míjí klec Predators!

59:23

Fiala vehementně dorážel u levé tyče domácí branky a po přerušení hry mu něco svého řekl i Rittich. Tlak Preds pokračuje.

59:16

Oddechový čas pro hosty.

59:16

Zákrok večera! David Rittich byl v těžké situaci, neboť tvrdou ránu z voleje v podání P. K. Subbana vůbec neviděl, ale nakonec skryl letící puk ve své lapačce a přerušil hru!

59:01

Minuta do konce třetiny. Závar před Rittichem nekončí gólem. Predst stále v pásmu.

58:45

Preds v pásmu a kombinují.

58:25

Podobná situace nastává i teď. Přesilovky dnes Predators opravdu nejdou.

57:59

Hosté se hnali na odkrytou branku, ale byli včas zavření vracejícími hráči Preds.

57:47

Domácí bez brankáře a v početní výhodě!

57:47

Oddechový čas pro domácí.

57:47

Zbytečný zákrok Hamiltona teď komplikuje situaci Predators.

57:34

Mattias Ekholm vypálil ostrou rýnu, který byla před Rittichem tečována, ale i tak si brankář Flames poradil.

57:23

Rittich zastavuje nahození ze středního pásma a raději přerušuje hru.

57:07

Ellis se opřel do kotouče na modré čáře a Rittich musel předvést svůj rozštěp a vykopnout kotouč levým betonem.

56:54

Rittich teď podržel svůj tým, když z bezprostřední blízkosti vychytal Fialův pokus. Tohle byla velká šance Predators na srovnání duelu.

56:20

Fiala nastřelil z levého kruhu oblouk branky.

55:55

Josi tvrdě atakoval hrazení jednoho z hostí, tohle si říkalo o vyloučení.

55:24

Josi zblokoval střelu z pravého mantinelu, nicméně domácí se nacházejí tam, kde se nacházet vůbec nechtějí. U vlastní branky.

55:07

Ofsajd Predators znamená přerušení hry a také komerční přestávku.

54:59

Na Rittichovi je znát nervozita. Relativně jednoduchou střelu Forsberga mu vypadává z lapačky. To není zrovna dobrá zpráva pro Calgary.

54:34

Stejný scénář jako před chvílí. Icing Flames.

54:30

Hosté raději vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Hra se tak vrátí v nejbližších okamžicích před Ritticha.

53:54

Bonino se akrobaticky, s pukem ve vzduchu, dostal do útočného pásma a z úhlu chtěl prověřit Ritticha, ten zasahovat nemusel.

53:31

Ofsajd hostí. Následuje komerční pauza.

53:22

Josi nebezpečně vypálil, ale jeho rána se odrazila vedle. I tak měl Rittich co dělat, aby se včas vrátil do brankoviště a kotouč odrážející se před branku zastavil.

52:19

52:19 Nick BONINO - 3:4

52:19

Nashville právě vstřelil branku!
Domácí trestají velkou chybu Davida Ritticha. Gólman Calgary chtěl rozehrát kotouč ven z pásma, ten se mu postavil na hranu a zaplul na hůl Pontuse Åberga, který jej předložil NICKU BONINOVI, jenž jej usměrnil pod víko. Asistence: Pontus Åberg.

52:00

TeĎ hosté zavezli kotouč do pásma a mohou postupně vystřídat.

51:46

Zvýšenou aktivitu domácích řeší hosté vyhozením na zakázané uvolnění.

51:30

Domácí se teď dokázali usadit v pásmu a rotují okolo Ritticha.

51:10

Domácí rychle odvracejí kotouče z vlastního pásma a snaží se co nejdříve usadit se v pásmu.

50:14

50:14 Curtis LAZAR - 2:4

50:14

Calgary právě vstřelilo branku!
Tak toto by se dalo nazvat ledovou sprchou pro domácí! CURTIS LAZAR přejel modrou čáru, rozhodl se vystřelit a kotouč lehce změnil směr o hůl Romana Josiho a zapadl nad lapačku Rinneho! Šok pro celou halu. Asistence: Dougie Hamilton.

50:02

Hosté drží puk ve vlastním pásmu a mohou rozjet útočnou akci.

49:25

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:25

Pontus Åberg zakličkoval na pravém křídle, ale Rittich na jeho kličky reagovat nemusel, neboť absolutně netrefil branku.

48:57

Ryan Ellis měl na holi vyrovnání, ale Rittich byl proti! Český brankář se rychle přesunul od tyče k tyči a střelu domácího beka skryl ve výstroji.

48:38

Filip Forsberg pronikal mezi obránci a upadl, hala nespokojeně bučí, toto byl patrně faul.

48:20

Johnny Gaudreau se dostal s pukem do útočného pásma, napřáhl k dělovce, ale minul branku Rinneho.

47:36

Matthew Tkachuk se dostal k odraženému puku v útočném pásmu, pokusil se jej poslat bekhendem z voleje do opuštěné branky, ale vzhledem k podmínkám v jakých se nacházel mohl být rád, že trefil hrazení za brankou.

47:08

Johnny Gaudreau se po vhazování dostal do oblouku podél hrazení a tak to na úrovní hrací plochy zkusil poslat na branku. Bohužel pro hostující celek puk jen prolétl okolo branky Rinneho a nenadělal větší škody.

47:01

Totožná situace se děje i o sedm vteřin později.

46:52

Špatná rozehrávka Predators znamená zakázané uvolnění.

46:36

Ryan Lomberg nevěděl co u hrazení s pukem a tak jej hodil na branku Rinneho, ten stihl snížit svou lapačku nad beton a skryl v ní kus černé pryže. Hra přerušena.

46:22

Puk opustil hrací plochu, následuje komerční pauza.

46:01

Hostující formace slušně rozebrala hráče Preds, ale v klíčový okamžik si situaci překombinovala a musela se tak hodně rychle vracet, aby neinkasovala.

45:35

Frolík nebezpečně vypálil na Rinneho, ale ten si dokázal poradit a kotouč vyráží do bezpečí.

45:16

Rittich přerušuje hru.

45:05

RInne teď neuvěřitelným zákrokem podržel svůj tým a nutno říct, že ani on sám netušil, kde má puk, ale i tak jej zády dokázal vyrazit na tyč.

44:18

Po střele od modré čáry nebezpečně doráželi na branku Rinneho Gaudreau a Monahan, druhý jmenovaný si po odpískání neodpustil menší klepnutí do brankáře domácích a jeden z obránců Preds mu důrazně, za asistence hlavního rozhodčího, domluvil.

43:24

43:24 Mark JANKOWSKI - 2:3

43:24

Krásná kombinace mezi členy třetí formace končí brankou! Jankowski zavezl kotouč do pásma, přenechal jej Bennettovi, jenž nabil Tkachukovi. Ten svou střílenou přihrávkou našel hůl MARKA JANKOWSKIHO, jenž usměrnil kotouč za záda Rinneho! Asistence: Matthew Tkachuk, Sam Bennett.

42:56

Dobrou defenzivní práci předvedl Brett Kulak, jenž ztečoval nebezpečný pas na obránce Preds.

42:34

Sean Monahan dostal kotouč před branku, ale svou střelu poslal jen do Rinneho!

42:05

Micheal Ferland Nebezpečně posílal kotouč před Rinneho klec, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal puk usměrnit ve směru branky.

41:30

Hosté v plném počtu.Ani tuto početní výhodu domácí nevyužívají.

40:50

Nebezpečnou situaci u vlastní branky Rittich zvládl a hosté vyhazují.

40:30

A máme tu další vyhození Flames.

40:07

Hned v úvodu třetiny si hosté berou puk, zavážejí jej k vlastní brance vyhazují daleko od Ritticha.

40:01

Řeč statistik
Střely na branku: 15-22
Zblokované střely: 6-15
Zákroky brankářů: 20 – 13
I druhá perioda dnešního duelu je u konce. Podobně jako v té první i v této padly dvě branky. Tu první obstaral Yannick Weber, jenž dorazil kotouč po odrazu od tyče přesně za Rittichova záda. O pět minut později potrestali domácí nedisciplinovanost spolupracující Hamilton a Monahan, když prvně jmenovaný zamířil přesně nad rameno Rinneho. Uvidíme co přinese poslední třetina, do které vstoupí domácí s přesilovkou.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:51

Po úvodním tlaku Preds se Flames osvobozují.

39:40

Předchozí dvě, respektive tři přesilovky domácím příliš nešly, bude to lepší?

39:28

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matt Stajan – 2 min., hákování).

38:55

Stajan si pomohl při napadání faulem a Preds si zahrají přesilovku. Nutno říct, že rozhodčí Stajanovi připočítal i předchozí zákrok.

38:01

Domácí se sympaticky probíjeli kupředu a Hartnell při tomto probíjení se schytal několik nepříjemných seker.Rozhodčí zůstává v klidu.

37:30

Hosté dokázali zahrozit, ale v klíčový okamžik Backlundovi utekl puk.

37:13

Forsberg bojuje o kotouč v útočném pásmu, ale příliš se mu to nedaří.

36:44

Hosté uklidňují hru ve vlastním pásmu a nikam se přílišně nehrnou.

36:08

Dlouhé nahození doletělo až k Rittichovi, který jej zpracoval, ale ač se snažil rozehrát, tak žádný ze spoluhráčů nebyl v bezpečné pozici a přihrávka se tak nezdála jako dobré řešení. Následkem je přikrytí kotouče a následné přerušení hry.

36:00

Kotouč opět mimo hrací plochu, buly v obranném pásmu Preds.

35:45

Rittich pomáhá svým obráncům s rozehrávkou, Flames míří kupředu.

35:41

35:07

Predators již v plném počtu. Krátkou početní výhodu se Flames proměnit nezdařilo, nicméně i jedna branka je vzhledem k tomu, jak přesilovka probíhala, úspěch.

34:30

34:30 Dougie HAMILTON - 2:2

34:30

A máme srovnáno! Rozhodčí ještě kontrolují video, ale jedná se pouze o zjištění střelce, neboť kotouč po střele z pravého kruhu od DOUGIEHO HAMILTONA trefil vnitřní tyč a kameru, od které se odrazil ven a následně byl doražen hráči na brankovišti. Asistence: Sean Monahan, Johnny Gaudreau.

34:05

Domácí za obrovského ryku publika vyhazují.

33:44

Hamiltonova rána opět končí na Rinnem.

33:18

Giordanova rána končí na Rinneho betonech.

33:06

Kombinace Flames opět pokračují.

32:58

Sean Monahan vzal poněkud nepochopitelně celou situaci na sebe, přejel si mezi kruhy a trefil Rinneho lapačku. Touto cestou se Flames nepodaří srovnat.

32:43

A je tomu tak. Weber si odsedí dvě minuty za zbytečný krosček ve středu hřiště a Jemelin dvě minuty za sražení Lazara u hrazení.

32:43

A pozor! Lazar byl v ponechané výhodě tvrdě sražen a dost možná se dočkáme dvouminutové přesilovky pět na tři.

32:35

Bude se vylučovat, přesilovka pro Calgary.

32:23

Střelec druhé branky, Yannick Weber, získal kotouč na modré čáře a ihned jej posílal na branku. Rittichovi nikdo nebránil v pohledu na kotouč a ten končí v jeho lapačce.

32:17

Pas před Rinneho branku nenašel nikoho v bílé kombinaci dresů a domácí tak mohli zamířit kupředu. Lehké nahození od hrazení sbírá Rittich a přerušuje hru. Následuje komerční pauza.

31:42

Calgary pevně drží střední pásmo a i přes zvýšenou agresivitu dělá Nashvillu problémy jej přejít.

31:19

Icing Predators.

30:52

Vstřelená branka neuvěřitelně nabudila hokejisty Nashvillu, neboť jsou výrazně agresivnější a dohrávají své souboje.

29:30

29:30 Yannick WEBER - 2:1

29:30

Po výborných zákrocích Rinnho se do situace dvou na jednoho řítil Johnny Gaudreau, ale neprohodil obránce Flames, obratem prchal na brankáře Ritticha osamocený Arvidsson, jenž trefil pravou tyč, ale puk se od ní dostal pouze k YANNICKU WEBEROVI, jenž přehodil bezmocného Ritticha a mohl jet slavit! Asistence: Viktor Arvidsson, Ryan Johansen.

28:59

Opět neuvěřitelný Pekka Rinne! Střelu od modré čáry vyrazil finský gólman pouze před sebe, ale dokázal si poradit i s trojicí dorážek!

28:35

Flames operují v útočném pásmu. Hra ve čtyřech více vyhovuje hostujícímu týmu.

27:58

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 2 min., hrubost).

27:58

Subban si počínal před vlastní brankou velmi neférově a svého soka dvakrát trefil nepříjemný krosčekem. Uvidíme, jak se k nastalé situaci postaví hlavní rozhodčí.

27:53

Velký provoz před Rinnem teď musí řešit hvizdem rozhodčí. A strhává se velká strkanice!

27:10

Forsberg vypálil od levého hrazení a jeho rána našla jen lapačku Ritticha.

26:58

Podobně jako před chvílí zastavili Preds akci hostí, tak teď se situace otočila a tvořící se akci domácího týmu zastavují napadající hokejisté Calgary.

26:33

Dobrý forčeking Preds zastavil rodící se akci Flames hned ve středním pásmu.

26:20

Akci domácích zastavuje ofsajd a následuje komerční pauza.

25:37

Nepokoje na vhazování musí řešit Libor Suchánek společně s hlavním Pollockem. Po ústní domluvě se již situace uklidnila.

25:18

Neuvěřitelný Rinne. Po konci přesilovky Predators jej Flames skutečně zahrnují střelami, po pasu Gaudreaua měl před sebou Monahan odkrytou klec, ale Rinne stihl letící puk vykopnout betonem! Neuvěřitelný zákrok. Nashville se na svého maskovaného muže skutečně může spolehnout, stejně jako v loňském play-off.

24:34

V závěru přesilovky nebezpečně vypálil Bonino, ale netrefil branku. Přesilovka Nashvillu končí.

23:55

Tato dvojitá přesilová hra se Preds skutečně nedaří a hosté opět vyhazují chvíli poté, co se puk dostal přes modrou čáru.

23:37

Mark Jankowski se vydal kupředu a svým počínáním ušetři svému týmu dobrých 20 vteřin.

23:06

Ani teď to Preds nevyšlo a Flames podruhé v krátkém časovém sledu vyhazují.

22:31

První dvě minuty třetiny dokázalo Calgary ubránit bez větší šance, teď už se Nashville usazuje v pásmu.

20:31

A máme tu první vyloučení druhé třetiny. Dvě + dvě minuty za vysokou hůl dostává hostující Sean Monahan.

20:01

První třetina duelu mezi Predators a Flames je u konce! Mohli jsme vidět několik velkých šancí, zejména první šance Arvidssona volala po gólu. Branky jsme mohli v první periodě vidět dvě. Nejprve se po skončení přesilovky prosadil dorážkou Ryan Johansen a 43 vteřin před koncem třetiny se v přesilové hře nejlépe na brankovišti zorientoval Tkachuk a srovnal na průběžných 1:1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:17

19:17 Matthew TKACHUK - 1:1

19:17

A v Bridgestone Areně je srovnáno. Dvojité stínění před Rinnem nese hostujícímu týmu ovoce! Obránci Flames si vyměnili puk na modré čáře. Ke střele napřáhl Mark Giordano, jehož ránu tečoval Monahan přímo k MATTHEWU TKACHUKOVI, jenž neměl problém s posláním kotouče do sítě! Asistence: Sean Monahan, Mark Giordano.

18:58

Colton Sissons vložil hůl mezi nohy projíždějícího Frolíka a způsobil jeho pád. Dvě minuty pro domácího forvarda.

18:35

Roman Josi projel do útočného pásma podél hrazení a nahodil puk na Ritticha. Útočné pásmo pro Predators takřka bez snahy.

18:22

Střela Gaudreau zblokována mimo. Buly po pravici Rinneho.

17:35

Tečovaná střela Subbana nadělala problémy Rittichovi a jeho obraně, naštěstí pro hostující tým si dokázala defenzíva Flames poradit a uchránit svůj tým od inkasované branky.

17:11

Až neuvěřitelné množství prostoru dostal Kevin Fiala mezi obránci Flames, kteří sice jeho první pokus o brejk zlikvidovali, ale poté mu dali nepochopitelně mnoho prostoru k dorážce a mohou být rádi, že si Rittich poradil.

16:27

Signalizovaný ofsajd, domácí se sice pracně propracovali k nahození kotouče, ale bylo jim to k ničemu, neboť musí vyklidit útočné pásmo. Chvíle klidu pro hostující defenzívu.

16:01

Domácím při útočných manévrech nevyšel pokus o nahození na branku a pro puk se tak musejí vracet až k Rinnemu.

15:22

Travis Hamonic se protáhl do útočného pásma a vypálil. Jeho ránu dokázal nadvakrát zkrotit Pekka Rinne a svým zákrokem si také vynutil přerušení hry. Následně byla oznámena komerční pauza.

15:10

Calgary dokázala svého soka odzbrojit a může zamířit vpřed.

14:44

Domácí opět tlačí svého soka v útočném pásmu, podaří se domácím zdvojnásobit své vedení?

13:45

13:45 Ryan JOHANSEN - 1:0

13:45

Krátce po skončené přesilové hře zde máme první branku duelu! Kotouč se dostal na modrou čáru, odkud jej vypálil Ryan Ellis. Jeho ránu těsně před Rittichem tečoval Smith a do branky jej dokázal dopravit RYAN JOHANSEN, který ač bráněn, tak našel prostor pro natažení hokejky a uklidil touš za brankovou čáru. Asistence: Craig Smith, Ryan Ellis.

13:37

13:15

Forsberg to zkusil z velkého úhlu, Rittich vyráží.

12:45

Z tlaku Preds byly vyprodukovány dvě střely Subbana, ani jedna však Ritticha přímo neohrozila.

12:01

Hosté se dvakrát v krátkém časovém sledu osvobozují.

Krátce před šancí Monahana byl tvrdou ranou sestřelen Arvidsson, který opustil hřiště a vydal se do kabiny. Kotouč jej nepříjemně zasáhl do kotníku.

11:34

Hamilton sekl unikajícího Johansena a je z toho první přesilovka utkání.

11:12

Sean Monahan mohl otevřít skóre, ale sám byl překvapen tím, jak se k němu odrazil kotouč a neodkázal přehodit Rinneho beton.

10:52

Kotouč z ničeho nic přiletěl z levého rohu před branku Rinneho, ten raději volí přikrytí kotouče a přerušuje tak hru.

10:40

Rinne přerušuje po dlouhém nahození hru. Následuje komerční pauza.

10:20

Opět Viktor Arvidsson, který tentokrát dostal dlouhý pas na útočnou modrou čáru, kterou přejel, golfákem vypálil, ale Rittich zakročil svou vyrážečkou a jeho pokus vyrazil! Důležité zákroky brankáře Calgary.

10:05

Stajan sice zavezl puk do pásma, ale pak o něj takřka bez boje přišel.

09:14

Na druhé straně výborný Rittich! Forsberg posílal bekhendem puk z levé strany před branku, kde byl najety Arvidsson, jehož výborně vychytal levým betonem brankář Flames.

09:01

Brett Kulak se z ničeho nic zjevil před Rinnem, pokusil se o kličku do bekhendu, ale finský mág v bráně Preds udržel své nervy a neskočil na Kulakovo naznačení.

08:35

Jankowski sice vyhrál buly na Kulaka, ale ten svou střelou neomylně trefil jen obránce, který se mu postavil do cesty.

08:10

Frolík sice operoval před brankářem Rinnem, ale ani jeden z jeho spoluhráčů, kteří s kotoučem kombinovali v rohu kluziště, nenašel odvahu k pasu na českého forvarda.

07:40

Mikael Backlund Si poradil u hrazení se svým soupeřem a vybojoval puk pro svůj tým.

07:08

Útočná akce Flames neměla dlouhé trvání a kotouč je opět v neutrální zóně.

06:37

Rozehrávku Preds pozastavil ve středním pásmu Sean Monahan a Flames mohou zamýšlet jak se v následné útočné akci zachovají.

06:22

Hamonic dostal kotouč na pravé křídlo, kde nikým nehlídaný operoval s pukem. Při pokusu o střílený pas mu však kotouč sjel z hole a Rinne tak jednoduše přerušuje hru. Následuje komerční pauza.

05:52

Ellis vypálil skrytou ránu, ale Rittich si dokázal poradit.

05:39

Miika Salomäki nahodil puk na Rittichovu klec a odjíždí střídat.

05:10

Rinne ve své brance ničí jednu šanci Flames za druhou. Obrana Preds teď svému brankáři skutečně moc nepomáhá.

04:39

Sam Bennett se tlačil z pravé strany před Rinneho, ale ten mu svou vytyčenou holí vyrazil puk z čepele.

04:19

Nepřesný pas vyhnal Järnkroka ven z pásma.

03:48

Scott Hartnell společně s Watsonem postupovali na jediného obránce, zpětný pas druhého jmenovaného však hůl prvně jmenovaného nedokázal najít.

03:24

Preds nebezpečně operovali před Rittichem, ale v zakončení je potrápila nepřesnost a z velmi dobrých pozic nedokázali ohrozit brankáře Flames.

03:03

Ellis vypálil od pravého hrazení. Jeho ránu tečoval lehkým dotykem Viktor Arvidsson a Rittich musel přerušit hru.

02:36

Místo útočných manévrů se musí hokejisté Flames rychle vracet, neboť se nedokázali udržet v pásmu.

02:17

Stajan šikovně protečoval kotouč do útočného pásma a Calgary může ohrozit branku Rinneho.

01:58

Střelu z mezikruží V podání Jankowskiho likviduje Rinne a přerušuje hru.

01:49

Hamonicovu ránu se snažil tečovat Brodie, ale neúspěšně.

01:27

Domácí ztratili kotouč v obranném pásmu a hosté mohou zahájit své útočné manévry.

00:52

Po levé straně se probíjel Filip Forsberg, ale narazil na Hamiltona a k Rittichově kleci neprošel.

00:15

Giordano vypálil od modré čáry, ale jeho pokus zamířil dobrý metr vedle branky.

00:11

Založení útočné akce se domácím nezdařilo a je odpískáno zakázané uvolnění.

00:06

Úvodní vhazování sice vyhrál hokejisté Flames, ale kotouče se prakticky okamžitě ujali domácí.

00:01

V Bridgestone Areně probíhá tradiční předzápasový rituál v podobě hymen. Za pár okamžiků začínáme!
Začátek duelu bude mírně pozdržen. Očekávat se dá cca v 2:10.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Jemelin, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Åberg, C. Smith – Hartnell, Bonino, Järnkrok – Salomäki, Sissons, Watson.

Calgary Flames: Rittich (Gillies) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Hathaway – Lomberg, Stajan, Lazar.

Rozhodčí: Rooney, Pollock – Suchánek, Shewchyk.

Jedním z čárových rozhodčích v dnešním duelu bude český sudí, Libor Suchánek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Calgary
Flames aktuálně okupují třetí příčku v Pacifické divizi,kde odehráli 57 duelů, které jim přinesly 66 bodů. Poslední zámořský tým Jaromíra Jágra musí, na rozdíl od svého dnešního soupeře, sbírat skutečně každý bod, neboť situace v tabulce pod ním, není nikterak růžová. Los Angeles a Anaheim ztrácejí na Plameny pouhý bod a navíc LA má odehráno o jeden zápas méně. Co se týče samotné řeči statistik, tak lídrem bodování Flames je Johnny Gaudreau, jenž nasbíral 66 bodů. Z toho je 48 asistencí, což z něj dělá nejlepšího nahravače týmu. Střelcem Calgary je Sean Monahan, který rozvlnil síť soupeře celkem v sedmadvaceti případech.
Nashville
Hokejisté Preds zažívají úspěšnou základní část. Během pětapadesáti duelů získali hokejisté Nashvillu 77 bodů, což znamená první místo v centrální divizi. Nezbytné je zmínit, že nejbližší pronásledovatelé Predators mají odehráno více duelů. Lídrem bodování je P. K. Subban, který nasbíral 44 bodů. Podobně je na tom i v kolonce asistencí, kterých nasbíral 29, nejvíc z celého týmu. O příčku nejlepšího střelce se dělí dvojice Kevin Fiala a Viktor Arvidsson, kteří nastříleli 18 branek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

3:4

Branky a nahrávky: 14. Johansen (C. Smith, Ellis), 30. Y. Weber (Arvidsson, Johansen), 53. Bonino (Åberg) – 20. Tkachuk (Monahan, Giordano), 35. D. Hamilton (Monahan, J. Gaudreau), 44. Jankowski (Tkachuk, S. Bennett), 51. Lazar (D. Hamilton)

Rozhodčí: Rooney, Pollock – Suchánek, Shewchyk

11:34 CGY 2 D. Hamilton, sekání
13:45 NSH 1:0 Johansen (C. Smith, Ellis)
18:58 NSH 2 Sissons, podražení
19:17 CGY 1:1 Tkachuk (Monahan, Giordano)
20:31 CGY 2+2 Monahan, vysoká hůl+vysoká hůl
27:58 CGY 2 Backlund, hrubost