16.02.2018, 01:00 • Prudential Center, Newark • Lukáš Ureš

Tipsport: 2.65 3.82 2.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Nico Hischier (NJD); (1+2), 2 střely, 14:46
2. Stefan Noesen (NJD); (2+0), 2 střely, 16:28
3. Damon Severson (NJD); (1+1), 2 střely, 19:43

Česká stopa utkání

1. Pavel Zacha (NJD); (0+0), 0 střel, 16:12 (03:42:48)
New Jersey Devils jednobrankový náskok ve třetí třetině nakonec navýšilo zásluhou Hischiera a Noesena. Konečným výsledkem cenné dva body tedy zůstanou v Prudential Center.

59:20

Kinkaid si ještě připisuje zákrok, po chycení střely z hole Pesceho.

59:00

Běží poslední minuta závěrečné třetiny. Hraje se ve středním pásmu.

58:21

Velmi pěkná souhro hostí. Zpoza branky dostal rychlou přihrávku na vnitřní oblouk pravého kruhu Teräväinen, který ale přes bránícího hráče zakončil nepřesně.

57:47

Na levém křídle Teräväinen neúspěšně nahodil puk do útočné třetiny.

56:19

Hra je teď poměrně plynulá, ale žádný z týmů už se do útočných akcí moc nepouští.

54:54

Před brankou dobře zapracoval Severson, který na Kinkaida nepustil střelu Faulka z modré čáry.

54:05

Také Skinner je zpět na ledě a hra pokračuje opět v plném počtu hráčů na obou stranách.

53:49

Lindholm v protiútoku musel krotit kotouč ve středním pásmu, což celou snahu Hurricanes značně zpomalilo.

53:30

Hosté vyhazují přes celé hřiště.

53:00

Bratt opouští trestnou lavici a začíná zkrácená přesilová hra New Jersey.

52:34

Hall vystihl úmysl v soupeře v obranném pásmu a rychle vyrazil dopředu. Ihned za modrou čarou byl poslán k zemi, ale ještě z pokleku poslal do útoku Vatanena.

52:05

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jeff Skinner – 2 min., nedovolené bránění).

51:54

Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:54

Ze středu modré čáry Faulk nabil opět Teräväinenovi, který pálil z té samé pozice. Domácí po sražené střele vyhazují.

51:21

Teräväinen po naznačení střely skutečně rychle vystřelil zápěstím ke vzdálenější tyči. Kinkaid vyráží.

51:00

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Jesper Bratt – 2 min., sekání).

50:40

V Prudential Center hýří obrovská energie. Domácí fanoušci si zápas užívají.

48:38

48:38 Stefan NOESEN - 5:2

48:38

Devils právě vstřelili branku!
Brankář Darling po třiceti vteřinách opět loví puk ze své sítě! Střelu Damona Seversona od modré čáry tečoval mezi kruhy STEFAN NOESEN. Ten hodně nepříjemně poslal vysoký puk na ledovou plochu, od které se vzápětí opět vymrštil nad Darlingovu lapačku. Tohle bylo pro brankáře Hurricanes opravdu těžké. Asistence: Damon Severson.

48:06

48:06 Nico HISCHIER - 4:2

48:06

Domácí opět vedou o dvě branky, na které Carolina už nemá tolik času. Z obranné třetiny vystartoval do přečíslení dva na jednoho NICO HISCHIER, který ale volil individuální koncovku a tak z pravého kruhu vyslal nechytatelnou střelu k levé tyči. Asistence: Taylor Hall a Keith Kinkaid.

47:54

Dlouhý pas Vatanena nikdo nezpracoval a za pukem tak musí spěchat Pesce.

46:48

Hayes to zkusil z otočky od levého hrazení. Sražené střely se ujal Slavin, jenž rychle rozjíždí útočnou akci na polovinu Devils.

45:29

Z levé strany si sjel mezi kruhy Williams, proti kterému nikdo nešel a útočník Hurricanes měl tak dost času na svou střelu zápěstím, proti níž měl Kinkaid plné ruce práce.

44:54

Lappin ze slibné pozice mezikruží nastřelil pouze Darlingovu výstroj.

44:27

U pravé tyče stojící Faulk nepustil přihrávku zpoza branky na sjíždějícího Palmieriho. Nyní vytváří zámek domácí Devils.

43:06

43:06 Důležitý zákrok Kinkaida.

43:06

Senzační zákrok Kinkaida! Po zákroku proti Fleuryho střele od modré čáry musel Kinkaid zasahovat proti Ryanově dorážce! Ten u levé tyče už nasměroval puk za brankovou čáru, ale brankář Devils kotouč zastavil svou holí.

42:47

Prudkou dělovku Fleury schytal blokující Lappin. Hurricanes teď rozjíždí obrovský kolotoč kolem branky Kinkaida.

41:54

Střelecký pokus Lovejoye na brankáře Darlinga neprošel. Po sražené střele jdou dopředu hosté.

41:18

Za domácí uklidňuje hru Severson. Oba týmy střídají.

40:37

Slavinovu střelu těsně před domácím brankářem tečoval hodně nebezpečně McGinn! Kinkaid ale vyráží.

40:01

Ve druhé třetině poslal New Jersey do vedení Noesen, ale po minutě velmi rychle odpověděl pohledným zakončením Pesce. Konečně slovo si ovšem vzal Palmieri, který dokončil to, o co se před ním snažil Hischier. Do kabin tak po čtyřiceti minutách odchází spokojenější domácí.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:52

Docela dlouho nechali rozhodčí běžet hru za bránou Devils, kde Greene nenechal hrát protihráče.

39:00

Běží poslední minuta druhé třetiny. Hosté drží hru za brankou Kinkaida.

38:35

Palmieri z levé strany pobídl k zakončení Bratta, který si napřaženou holí říkal o přihrávku. Proti střele ovšem zakročil Darling.

37:28

Vedení je zpět na domácí straně. Zpoza branky Nico Hischier vybruslil do před brankového prostoru, kde o kotouč po vypíchnutí přišel. Následně se ale dostal ke střele přijíždějící KYLE PALMIERI, který procedil puk mezi betony Darlinga. Asistence: Nico Hischier.

36:33

Brettovo zakončení z levé strany za svá záda Darling nepustil. Po zákroku brankáře Hurricanes následuje komerční přestávka.

35:59

Fleury úspěšně eliminoval domácí útok a hned na to se hra opět otáčí na polovinu Devils.

35:32

Po rychlém přenesení hry zkoušel zaskočit Darlinga rychlou střelou z levého kruhu Zajac.

33:58

Z nulového úhlu zkoušel nastřelit Kinkaidovu výstroj opět Aho.

33:36

Z levé strany skončila nepřesná střela odražena od zadního mantinelu přímo u pravé tyče, kde byl první Stempniak. Ten ale ve spěchu poslal puk pouze skrz brankoviště do levého rohu.

32:30

Po kratším přelévání hry se New Jersey usadilo v pásmu soupeře. Hurricanes ale odhodlaně bojují o kotouč za brankou Darlinga.

31:03

Teräväinen neprostřelil bránícího Greena. Devils získávají puk a mohou založit útočnou akci.

29:44

Po nahození Aha sražené Kinkaidem, se hosté dostávají do útočné třetiny.

29:19

Proti tvrdé střele Greena si na hranici brankoviště vyjel Darling, jen s volným výhledem poklidně zasáhl.

28:42

Sražený puk našel před levou tyčí Zacha, který pod tlakem nedokázal nasměrovat dorážku mezi tři tyče.

27:43

27:43 Brett PESCE - 2:2

27:43

Carolina právě vstřelila branku!
Hodně rychlou odpovědí Hurricanes mažou brankovou ztrátu! BRETT PESCE si na pravém kruhu podržel kotouč, se kterým vyrazil až před clonícího Raska a vzápětí vyslal rychlou střelu k pravé tyči. Asistence: Jaccob Slavin a Justin Williams.

26:48

26:48 Stefan NOESEN - 2:1

26:48

Domácí New Jersey otáčí vývoj zápasu na svou stranu! Travis Zajac zabojoval a kotouč po jeho první střele vypíchl Darlingovi těsně před přikrytím lapačkou. Hratelný puk pak dopravil do odkryté sítě na pravé tyči STEFAN NOESEN. Asistence: Travis Zajac a Miles Wood.

26:17

Nordström opět na jedničku. Po objetí soupeřovy branky vrátil puk dlouhým pasem na obránce, čímž ušetřil spoustu času.

25:49

A další vyhození obranné čtyřky Hurricanes. Tahle přesilovka domácím zatím vůbec nevychází.

25:20

Kotouč po vyhrané buly Lindholmem dojel až na Darlinga, který ve správném čase bezchybně vyhazuje.

25:07

Hall při zavezení puku za útočnou modrou neuspěl. Naopak na druhé straně musel dávat pozor Kinkaid proti útoku Nordströma.

24:28

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., hákování).

23:59

Z ostrého úhlu zkusil překvapit skrytou střelou Aho. Brankář domácích utěsnil levou tyč a přerušuje hru.

23:27

Lindholmovu střelu Kinkaid vyrazil na pravý kruh, kam se z mezikruží dostal jako první dorážející Skinner! Kinkaid dobře zasáhl i proti následné dorážce.

22:42

Pětka New Jersey uzamkla soupeře v útočném pásmu, ale díky aktivně obraně Carolina nepustila domácí do žádného zakončení.

22:02

Ze střední třetiny Skinner našel na levém křídle rozjetého Di Giuseppeho, který svou střelu zápěstím namířil přímo do připraveného Kinkaida.

21:00

Hall z modré čáry nic nevymyslel a po kratší době Hurricanes vyráží do protiútoku.

20:20

Na levém křídle Slavin neprošel přes střední pásmo a byl donucen se vrátit zpět do obranné třetiny, kam vzápětí vyrazila útočná formace Devils.

20:01

Rychle plynoucí průběh první třetiny po deseti minutách zpomalil. Mohli jsme sledovat poměrně opatrný hokej. O úvodní branku se postaral v osmnácté minutě Jeff Skinner, jehož zakončení ještě konzultovali videorozhodčí. V samotném závěru ale přes pravé křídlo ujel na pravý kruh Damon Severson, jehož zakončení skončilo za brankovou čarou po odrazu od levé tyče.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:42

19:42 Damon SEVERSON - 1:1

19:42

Je srovnáno! Nico Hischier prošťouchl puk na DAMONA SEVERSONA, který sólovou jízdu zakončil střelou z pravého kruhu, která se po odrazu vzdálenější tyče odrazila za brankovou čáru. New Jersey tak přes úvodní sirénou odpovídá na inkasovanou branku. Asistence: Nico Hischier.

19:22

18:28

Rask i podruhé nedokázal prostřelit aktivní obranu Devils. Domácí se osvobozují vyhozením.

18:00

Coleman úspěšně vyblokoval střílejícího Raska.

17:36

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Taylor Hall – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

17:22

17:22 Jeff SKINNER - 0:1

17:22

Hosté i po přesilové hře pokračovali v tlaku, ze kterého si nakonec odnáší první branku! Pas přes zahuštěný prostor před brankovištěm dostal na spodní část levého kruhu Vicot Rask, který ještě našel u pravé tyče přijíždějícího JEFF SKINNER. Ten přihrávku nejprve přikopl do tyče, ale vzápětí jej dorazil pomocí hole. Hlavní sudí nejprve rozpažil, ale po rychlé konzultaci s videorozhodčím ukázal na středový kruh. Asistence: Victor Rask.

16:17

Bránící Greene vytěsnil další pokus Teräväinena. Přesilová pětka Caroliny se stále drží v útočném pásmu.

15:44

Rychlou střelu Aha vykopl Kinkaid levým betonem na střed pravého kruhu, kde se do dorážky z první pustil Teräväinen! Tlak hostí narůstá.

15:19

Aho po naznačené střele přihrál k levé tyči Lindholmovi, jehož pas přes brankoviště skončil sražen do ochranné sítě.

15:11

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Jesper Bratt – 2 min., podražení).

14:32

Nahození Zajace ze středu levého kruhu velmi nebezpečně tečoval přímo před brankou Wood. Brankář Hurricanes ale zasahovat nemusel.

13:58

Rozjetý Ryan zkoušel zaměstnat Kinkaida střelou z vrchu pravého kruhu, ale střela za domácí branku srazil Moore.

13:11

Jediný útočící Williams nedokázal prohodit bránícího hráče Devils a následně o kotouč přichází.

11:57

11:57 Darling na poslední chvíli vložil hůl do Woodovy střely.

11:57

Velká šance Devils! Rozjetý Greene vyrušil Darlinga při rozehrávce a kotouč se náhle dostal k Woodovi. Ten z první mířil do odkryté branky, ale Darling včas zareagoval a svou holí vytěsnil střelu mimo.

11:37

Slavin svým obloučkem odevzal kotouč soupeři. Hosté střídají.

11:21

Tvrdá střela Moora proletěla pásmem hostí přímo do náruče zakleknutého Darlinga. Komerční přestávka.

10:00

Wood se snažil přebruslit posledního bránícího hráče a jít sám na Darlinga! Bruslařský souboj ale Riemsdyk nevzdal a útočníka Devils do zakončení nepustil.

09:31

V útočném pásmu Hurricanes si Hanifin šikovně najel do prostoru mezikruží, kam náhle dostal přihrávku. Všemu už chyběla jen koncovka.

09:17

Ryan na prudký pas nedosáhl a je odpískáno další zakázané uvolnění Caroliny. Vhazovat se bude před Wardem.

08:22

Teprve druhé přerušení v první třetině. Lappinova střela skončila sražena Wardem přímo na hranici brankoviště, kde kotouč odpálil na zakázané uvolnění jeden z bránících hráčů.

08:03

Řadou přihrávek Devils vyvezli puk z obranné třetiny. Dopředu může jít Zacha.

07:42

Střelecký pokus Di Giuseppeho sražen do pravého rohu.

07:34

Hurricanes se zatím špatně dostávají přes útočnou modrou.

06:26

Nyní Hall využil volného prostoru a opět si sjel až na střed levého kruhu, odkud jeho střela přes přehuštěný prostor na Darlinga neprošla.

06:00

Ze středu modré čáry sjel Hall na vnější oblouk levého kruhu, odkud svou pohotovou střelu zápěstím namířil mimo tři tyče.

04:47

Z pravého hrazení Lindholm pálil na Kinkaida, který puk vyrazil přímo na Pesceho. Ten se ale k dorážce díky pohotové obraně nedostal.

04:16

Až nyní je hra přerušena. Woodova přihrávka skončila sražena v ochranné síti.

03:37

Hanifin nahazuje puk do útočné třetiny, kde se hosté příliš dlouho neohřáli. Zatím se hraje stále bez přerušení.

02:29

Prudký pas na útočné modré prošťouchl Bratt na najíždějícího Lapina, ale ten na puk nedosáhl. Hurricanes uklidňují hru.

01:52

Před brankou se dostal ke střele Palmieri. Pozorný Darling jeho koncovku vystihl a puk sráží do levého rohu.

01:34

Hischier se snažil procpat z levého křídla k levé tyči, ale byl vytlačen za branku.

01:14

Domácí Devils vyvezli pouze do střední třetiny, ale nyní se opět hraje za brankou Kinkaida.

01:00

Do útočné třetiny zavezl puk obránce Slavin, který hned na to spěchá na střídačku.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Cam Ward v posledních sedmi zápasech (5-1-1) inkasoval 2.13 gólu na zápas.

Carolina Hurricanes

S jedním odehraným zápasem navíc má Carolina o jeden bod méně a dýchá New Jersey přímo na záda. Tři výhry vystřídali rovněž tři prohry. Nyní je Carolina opět na vítězné vlně, když z posledních tří zápasů porazila Vancouver, Coloradu a také Los Angeles. Celková bilance branek z těchto tří zápasů je (14-5).

Top kanadské bodování

1. Sebastian Aho (21+25) – 46
2. Teuvo Teräväinen (13+32) – 45
3. Justin Williams (10+26) – 36
New Jersey Devils

Devils mají odehráno padesát šest zápasů, ve kterých nasbírali celkem šedesát čtyři bodů, které stačí na sedmé místo Východní konference. Čtyři porážky v řadě zastavilo New Jersey až na lede Flyers, kde utkání poslal do prodloužení Hischier. Nakonec museli rozhodnout až samostatné nájezdy, které rozhodl Stafford.

1. Taylor Hall (23+36) – 59
2. Nico Hischier (10+24) – 34
3. Jesper Bratt (12+21) – 33

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

5:2

Branky a nahrávky: 20. Severson (Hischier), 27. Noesen (Zajac, Wood), 38. Palmieri (Hischier), 49. Hischier (Hall, Kinkaid), 49. Noesen (Severson) – 18. Skinner (V. Rask), 28. Pesce (Slavin, Williams)

New Jersey Devils: Kinkaid (Läck) – A. Greene, Lovejoy, J. Moore, Vatanen, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Palmieri – Bratt, Zacha, Stafford – Wood, Zajac, Noesen – Coleman, J. Hayes, Lappin.

Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Slavin, Pesce, H. Fleury, Faulk, Hanifin, T. van Riemsdyk – B. McGinn, J. Staal, E. Lindholm – T. Teräväinen, V. Rask, Williams – Skinner, Aho, Stempniak – Nordström, D. Ryan, Di Giuseppe.

15:11 NJD 2 Bratt, podražení
17:22 CAR 0:1 Skinner (V. Rask)
17:36 NJD 2 Hall, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
19:42 NJD 1:1 Severson (Hischier)
24:28 CAR 2 J. Staal, hákování
26:48 NJD 2:1 Noesen (Zajac, Wood)