2:1 4:6, 6:2, 6:3

08.02.2018, 18:44 • Osmifinále • Jaroslava Sotáková sk

Tipsport: 1.63 2.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:3

Priamym bodom ukončuje Stan Wawrinka toto stretnutie, v ktorom zdolal Martina Kližana po setoch 4:6, 6:2, 6:3!

40-30

Martin Kližan sa na seba veľmi hnevá, po tom čo pokazil loptu na returne si to patrične odniesla jeho raketa. Wawrinka sa po skoro dvoch hodinách hry dostáva k prvému mečbalu!

4:1

Druhý gembal už Wawrinka premieňa po svojom už štrnástom ese, potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie 4:1! Po prestávke pôjde servovať Martin Kližan.

40-15

Prvý brejkbal Martin Kližan odvracia kvalitným servisom von z kurtu.

40-0

Loptička teraz vôbec nesadla na raketu Kližana, ktorý ju z bekhendu poslal len do autu. Wawrinka sa tak dostáva k šanci na čistú hru a brejk zároveň!

30-40

Prvý brejkbal Wawrinka odvracia esom!

15-40

Avšak hneď v úvode tretej sady bude musieť čeliť dvom brejkbalom súpera!

6:2

Druhý sa mu už nepodarilo odvrátiť, po tom čo sa Stan Wawrinka dostal do výmeny a pripísal si víťazný return. Švajčiarsky tenista v úvode sady odvrátil pri svojom podaní dva brejkbaly, čo ho nakoplo a od tej doby bol lepším hráčom na kurte. Druhú sadu získal pomerne jednoznačne 6:2, avšak o víťazovi zápasu ešte nie je rozhodnuté!

40-15

Ďalšia loptička z rakety Martina Kližana končí v aute a tak má Stan Wawrinka dva setbaly!

4:2

Martin Kližan napokon zvláda tento náročný gem na servise a stále prehráva v druhej sade len o jeden brejk, konkrétne 4:2!

3:1

Tretí brejkbal sa už Kližanovi nepodarilo odvrátiť a tak Stan Wawrinka po prvý raz v zápase berie jeho podanie.

40-0

Toto je zlé! Stana Wawrinku nakopli dva odvrátené brejkbaly v predošlej hre a sám si teraz vypracoval tri, pri súperovom podaní.

2:1

Esom ukončuje Stan Wawrinka tento náročný gem, v ktorom sa mu podarilo odvrátiť až dva brejkbaly od súpera.

40-A

Slovenský tenista si teraz vyšliapol na svetovú pätnástku. Na sieti ho krásne obhodil po čiare a vypracoval si tak už druhý brejkbal v tejto hre.

30-40

Skrátenie hry tentoraz nevyšlo švajčiarskemu reprezentantovi, keď loptu zastavila sieť. Martin Kližan má brejkbal na 2:1!

40-15

Wawrinka obhadzuje Martin Kližana na sieti a má prvé brejkbaly v zápase!

1:0

Druhý esom v rade ukončuje Wawrinka gem čistou hrou a ide do vedenia 1:0!

4:6

Hneď druhý setbal zápasu Martin Kližan využíva a získava sadu pomerom 6:4. Prvý set sa niesol v znamení kvalitne podávajúcich tenistov, ako prvý zaváhal na servise Stan Wawrinka. Martin Kližan toho využil a následne doviedol set s chladnou hlavou do víťazného konca.

40-A

Stan Wawrinka kazí svoj forhend a tak má Martin Kližan po pol hodine hry prvý setbal!

3:5

Kližan potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie nad nasadenou jednotkou už 5:3! Wawrinka pôjde servovať na udržanie sa v prvej sade.

40-40

Martin Kližan ukázal nervy z ocele a priamym bodom odvrátil brejkbal súpera. Zhoda.

40-30

Slovenský tenista si teraz prechodom na sieť poriadne zavaril, čo jeho súper využil. Stan Wawrinka má brejkbal na vyrovnanie!

3:4

Hneď prvý brejkbal sa podarilo Martinovi Kližanovi využiť po nepresnom údere Wawrinku. Ako prvý v zápase preráža podanie súpera a ide do vedenia v sade.