2:4

konec (0:0, 1:1, 1:3)

26.01.2018, 17:30 • Hartwall Arena • Martin Doležal

Tipsport: 1.33 5.8 7.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tak to byla parádní třetí třetina! Jokerit nejprve nevyužil téměř dvě minuty trvající dvojnásobnou přesilovku. Za trest přišel gól z hokejky Gegerise. Jenže domácí záhy srovnali z hole Jormakky. Jenže v závěru měli k dispozici i hosté dvojnásobnou početní výhodu a ty využil Redlihs. A když se vzápětí do prázdné trefil Indrašiš, je o překvapivém vítězství Rigy rozhodnuto. (19:49:22)

59:38

59:38 Miks INDRAŠIS - 2:4

59:38

Riga právě vstřelila branku!
O vítězi je definitivně rozhodnuto. Do prázdné brány usměrnil kotouč MIKS INDRAŠIS

58:52

58:52 Mikelis REDLIHS - 2:3

58:52

Dvojnásobnou přesilovou hru hosté využívají! MIKELIS REDLHIS se dostal k vyraženému kotouči v prostoru brankoviště a z následné dorážky se již nemýlil.

58:26

Oddechový čas pro hosty.

58:26

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Petteri Wirtanen – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

58:15

Přesilová hra v závěru třetí třetiny Rize nevychází vůbec dle představ. Jokerit se bráním s naprostým přehledem.

57:17

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., podražení).

56:57

Zapolski musel zasahovat proti střele Galvinse. Domácí brankář raději přerušil hru a následně se před ním bude vhazovat.

55:46

55:46 Pekka JORMAKKA - 2:2

55:46

Jokerit právě vstřelil branku!
Ale dlouho to netrvalo a máme opět vyrovnáno. PEKKA JORMAKKA obdržel výbornou přihrávku před brankošitě. Tu zužitkoval ke střele z první a z bezprostřední blízkosti propálil Arnalise.

55:16

Helsinky na nic nečekají a vrhají veškeré síly do útoku. Jenže dnes to domácím v útoku prostě a jednoduše nejde.

54:24

54:24 Emils GEGERIS - 1:2

54:24

Tak tohle je velké překvapení. EMILS GEGERIS dostal nabito k pravému kruhu. Nekompromisní ranou usměrnil puk nad lapačku brankáře k protilehlé tyčce. asistence:

53:03

Arnalis měl opět zakrytý výhled. Toho chtěl využít Kivisto, jehož dělová rána od modré byla zablokována.

52:29

Domácí mohou litovat nevyužité šance. Téměř dvě minuty měli dvojnásobnou přesilovku, ale vystřelili pouze jednou.

51:36

51:12

Ačkoliv je hostující trojice už hodně unavená, tak Helsinky se nemohou výrazněji prosadit.

50:27

Až teď to zkoušel od modré Gilroy. Následně ještě dorážel Regin, ale v obou případech si Arnalis poradil.

49:53

Dvojnásobnou přesilovku zatím Helsinky využít nedokázaly. Zatím se drží v pásmu soupeře, ale ještě nevystřelili.

49:36

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., příliš mnoho hráčů).

49:32

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., krosček).

49:31

Jenže dnes to domácím na hokejkách nelepí. Je vidět, že herně je Jokerit lepším týmem, nicméně Arnalis nemusel čelit žádné nebezpečnější střele.

48:03

Moses dostal dobrou přihrávku před brankoviště. Ke střele se ale bohužel pro domácí nepropracoval. Helsinky jsou nadále u kotouče.

47:22

Ačkoliv bylo Dinamo Riga pasováno za velkého outsidera tohoto duelu, tak zatím hosté hrají skvělý hokej a drží se svým soupeřem krok.

46:10

Meija zkoušel za modrou čárou nahazovat kotouč na zteč před brankoviště. Žádný ze spoluhráčů se ale k zakončení nedostal.

45:16

Čas kvapem běží. Helsinky opět postupem času přebírají otěže utkání a působí v této fázi hry lepším dojmem.

44:32

Melja vypíchl kotouč soupeři a málem se dostal do brejku. Kotouč měl ale daleko od bruslí a domácí se k puku dostali před ním.

44:15

Další rychlá protiakce domácích. Útok ve třech proti dvěma zakončil Niemi, ale opět jen do míst, kde číhal brankář.

43:27

Na protější straně musel Arnalis zasahovat proti zakončení z hokejky Jensena. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

43:11

Dinamo se natlačilo před bránu a Idrašis se snažil protlačit kotouč za záda gólmana, jenže neúspěšně.

42:16

Zapolski vyjel daleko z brány. Odpálil kotouč, který by jinak skončil na holi Darzinše.

41:43

Ačkoliv Riga pokračovala v útočné snaze nic z toho nebylo. Naopak. Z protiútoku zahrozil Joensuu, ale jeho pokus nebyl přesný.

40:42

Hostující celek vstoupil do třetí periody aktivněji. Zdržuje se v útočné třetině, ale ke střele se Riga zatím nedostala.

40:01

Ve druhé části byli domácí o něco lepším celkem. Zlepšili svou hru a dočkali se vedoucí branky, když se ve 32. minutě trefil Paola. Jenže radost domácím dlouho nevydržela. O pouhé tři minuty později srovnal Batna, a stav 1:1 trvá i nadále.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

38:49

Jenže s blížícím se závěrem druhého dějství jsou domácí v útoku bezzubí.

37:47

Jevpalovs dostal kotouč do jízdy. Moc daleko se ale nedostal a musí se vracet. Helsinky opět útočí.

36:30

Na straně hostů je vidět evidentní snaha zklidnit hru. Jokerit je ale velkým favoritem a chce strhnout vedení na svou stranu.

35:49

Pujacs se v rohu kluziště dostal do souboje se soupeřem. Vyhrál a puk poslal do střední třetiny.

34:19

Jokerit ale pokračuje v útočné snaze. Po kombinační souhře napřáhl od modré Lepisto. Hostující gólman raději přerušil hru.

34:01

34:01 Oskars BATNA - 1:1

34:01

Ale z ničeho nic máme vyrovnáno. Hostům stačila jedna útočná akce ke gólu. OSKARS BATNA se s ničím nepáral, najel si do útočné třetiny a po zemi vypálil. Zapolski jeho střelu lehce podcenil, puk mu prošel pod lapačkou a doklouzal za brankovou čáru.

33:06

Momentálně je Jokerit výrazně lepším týmem. Hraje se převážně v útočném pásmu domácích.

32:15

Tolvanen se dostal ke střele a následně si puk vzal zpátky. Hledal bekhendovou přihrávkou spoluhráče, ale neúspěšně.

31:26

Snad vstřelená branka trochu rozproudí hru a uvidíme alespoň trochu atraktivní hokej. Toho jsme se zatím nedočkali.

31:04

31:04 Olli PALOLA - 1:0

31:04

Konečně jsme se dočkali gólu, a to poměrně z nenápadné akce. OLLI PALOLA si najel k pravému kruhu, využil toho, že brankář má zakrytý výhled a ranou do horního růžku rozvlnil sít. Asistence:Norman

30:03

Nepovedená rozehrávka Dinama. Píská se zakázané uvolnění a hra se dostane před Arnalise.

29:32

Do mezikruží si najel Daržinš. Jeho individuální akce skončila záhy a ke střele se nepropracoval.

28:46

27:52

Domácím se následně podařilo vyhodit a ještě nějakou chvíli podržet kotouč ve středním pásmu.

27:23

Až teď se hosté dostali ke střele. Galvins vypálil od modré čáry přímo doprostřed brány, kde číhal Zapolski.

26:46

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Rasmus Rissanen – 2 min., sekání).

26:21

Hra je opět podobně plynulá, jako v první části. Moc se nepřerušuje, ale že bychom viděli nějaké šance, to se zatím říct nedá.

25:49

Na pravém kruhu dostal Jornakka více prostoru. Toho hned využil a tvrdě vypálil.Ale opět pouze do míst, kde číhala lapačka brankáře.

25:10

Domácí jsou v této fázi hry lepším týmem. Opět se hraje před svatyní Arnalise.

24:11

Indrašis zatáhl kus černé pryže za bránu domácích. Hned se ale k němu dostali dva domácí protihráči a o kotouč ho obrali.

23:19

Střelou z otočky se prezentoval Niemi. Střela nemířila mezi tři tyče, a tak mohl hostující brankář zůstat v klidu.

22:30

Záhy se Dinamo sice osvobodilo, jenže hosté se nemohou dostat řádně ke kotouči. Jokerit výborně napadá jejich rozehrávku.

22:08

Na levé straně ujel Palola. Ten to poté zkoušel ranou po zemi, avšak Arnalis zasáhl bez potíží.

21:08

Domácí začali aktivněji. Jsou opět usazeni v obranném pásmu Dinama.

20:27

Moses se vydal na útočný výlet, jenže se ke střele nedostal, protože domácí zastavil ofsajd.

20:01

Úvodní dějství je za námi. Bohužel nám nenabídlo nic, co by stálo za zmínku. Dinamo Riga je překvapivě o něco aktivnějším týmem, avšak nebyli jsme svědky žádné větší příležitosti. Další třetina začne v 18:23.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:27

V závěrečných vteřinách se Riga usadila v pásmu soupeře. Krouží kolem brány, ale k žádné střele se nikdo zatím neodhodlal.

18:11

Následný přechod na protější stranu skončil střelou Jensena. Sražená střela do horní sítě znamená vhazování před Arnalisem.

17:43

Palola zachytil puk, vydal se s ním podél mantinelu až k vrcholu kruhu, nicméně se ke střele nedostal.

16:33

Domácí rozjíždějí kolotoč přihrávek, jenže to zatím nikam nevede. Dinamo se velmi dobře brání.

16:09

Zajímavá kombinační souhra Helsinek skončila se střelou Regina. Následně se RIga vyhozením osvobodila.

15:16

Vzápětí se vhazování opakovalo. Bohužel ale musím konstatovat, že hra nám toho moc nenabízí. Nesledujeme pohledné utkání.

14:13

Po nahození Wirtanena se bude vhazovat v obranném pásmu Dinama.

13:48

Dinamo se opět dostalo za branku domácích. Indrasis se pokoušel vypíchnout kotouč soupeři, avšak neúspěšně.

13:15

Hosté jsou nicméně i nadále o něco aktivnějším týmem než Helsinky.

12:38

Na levém kruhu to z otočky tažnou střelou zkoušel Kulda. Jeho přímá střela skončila na rameni gólmana.

11:57

Až ted. Joensuu clonil před bránou. Protečoval letící kotouč, jenže jej neusměrnil mezi tři tyče.

11:10

Kotouč přechází z jedné strany na druhou. Co se týče útoku, tak ani domácím ani hostům se v této chvíli střelecky vůbec nedaří.

10:47

Tolvanen se dostal k rohu mantinelu v útočném pásmu. Posílal přihrávku před bránu, ale žádný spoluhráč kotouč nezachytil.

09:34

Postupnými krůčky Jokerit srovnává krok se svým soupeřem. Na Arnalise ale ještě moc střeleckých pokusů nemířlo.

09:06

Ačkoliv Darzinš ztratil kotouč ve vlastní obranné třetině, tak to pro hosty dobře dopadlo. Jensen totiž na puk nedosáhl.

08:16

Ačkoliv sledujeme plynulou hru s ofenzivní snahou, tak bohužel na nějakou vážnější šanci zatím stále čekáme.

07:50

Kulda zajel za bránu a zpětnou přihrávkou hledal spoluhráče před brankovištěm. Neúspěšně, ale Riga je stále u puku.

07:02

Vhazovat se bude ve středním pásmu, blíže k brance Arnalise.

06:08

Mcmillan se vydal do útoku s Razgalsem. Útočná dvojice ale přišla o kotouč ještě ve střední třetině.

05:48

Hra je poměrně dost plynulá. Oba týmy se snaží prezentovat aktivně a ofenzivně. Což je pro oko diváka jen dobře.

05:25

Zajímavá kombinační souhra skončila ranou od modré. O tu se postaral Lepisto, jenž poslal puk do výstroje gólmana.

04:10

Ještě nějakou chvíli se hrálo před svatyní Jokeritu. Domácí jsou již u puku a obrací hru.

03:22

Riga je překvapivě aktivnější. Kapitán Dinama si najel mezi kruhy a prověřil pozornost Zapolskise.

02:53

Další útočná akce hostujícího týmu skončila nepřesnou ranou z hole Indrašise.

01:36

Ališauskas zachytil puk,vyvezl ho k protější brance a vypálil. Jokeritu tato přesilovka vůbec nevychází.

01:06

Zatím se Dinamo brání dobře. Helsinky se nemohou usadit v útočném pásmu.

00:39

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., hrubost).

00:06

O první útok se postaral Moses, který pálil z vrcholu pravého kruhu do připravené lapačky.

00:01

Jokerit Helsinky: Zapolski (Ratilainen) – Gilroy, Kivistö, Lepistö, Wirtanen, J. Jensen, O. Lauridsen, Rissanen – Anttila, Moses, Regin (C) – Joensuu, N Jensen, O'Neill – Tolvanen, Palola, Norman – Jormakka, H. Ikonen, Niemi.

Dinamo Riga: Armalis (Kalninš) – Salmela, Zile, Galvinš, Balinskis, Stollery, Pujacs, Ališauskas, Batna – Gegeris, Meija, Darzinš – Jevpalovs, Indrašis (C), Razgals – McMillan, E. Kulda, Lipsbergs – Bičevskis, M. Redlihs..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Riga

je ve zcela opačné pozici než dnešní soupeř. Lotyšský tým je na posledním místě se ziskem pouhých 44 bodů z 52 utkání. Na předposlední místo západní konference ztrácí 14 bodů, takže už teď je jisté, že Dinamo bude mít velmi neúspěšnou sezónu. Z posledních pěti duelů vytěžila Riga jediný bod.
Jokerit Helsinky

má po 52 odehraných duelech na svém kontě 97 bodů, a to aktuálně stačí na třetí příčku západní konference. Na druhé CSKA, které má o dva zápasy méně, ale Jokerit ztrácí propastných 24 bodů! Co se týče formy, tak z posledních pěti zápasů, Helsinky vyhrály pouze jednou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:4

Branky a nahrávky: 32. Palola (Norman), 56. Jormakka (Palola, Norman) – 35. Batna, 55. Gegeris (Batna, Meija), 59. M. Redlihs (Indrašis, Darzinš), 60. Indrašis

00:39 RIG 2 Meija, hrubost
26:46 JOK 2 Rissanen, sekání
31:04 JOK 1:0 Palola (Norman)
34:01 RIG 1:1 Batna
49:32 RIG 2 M. Redlihs, krosček
49:36 RIG 2 McMillan, příliš mnoho hráčů
54:24 RIG 1:2 Gegeris (Batna, Meija)
55:46 JOK 2:2 Jormakka (Palola, Norman)