Liga mistrů

ERA Basketball Nymburk – Sidigas Avellino

81:77

konec (28:16, 44:40, 66:56)

23.01.2018, 18:30 • ČEZ Sportovní hala, Nymburk • Skupina D • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.67 15.0 2.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:12:12)
Statistiky

Nejvíce bodů: Ray 24 – Scrubb 24
Nejvíce doskoků: Ray 11 – Leunen 13
Nejvíce asistencí: Lawrence 6 – Leunen, Fesenko 5
Utkání je u konce a bylo to až do závěru velké drama. Nymburk sice zvládl zase odskočit na 12 bodů, jenže Avellino bojovalo, snižovalo a nebylo daleko od srovnání. Závěr utkání si ale Nymburk zvládl pohlídat a po další výhře získal jistotu postupu mezi šestnáctku nejlepších.

Konec zápasu. (81:77)

39:56

A dal obě! (81:77)

39:56

Okamžitě přišel faul, trestné hody bude házet Ray. (79:77)

39:56

Rich opět snížil. (79:77)

39:45

Ray proměnil po faulu obě šestky, domácím se tak může o něco lépe dýchat. (79:75)

39:43

Domácí tým si bere oddechový čas (77:75)

39:43

Do rychlého brejku se dostal Rich a i když jej stíhal Benda, dokázal skórovat. (77:75)

39:26

Mohlo být rozhodnuto, trojka se však Nymburku nevyvedla. (77:73)

39:11

Doskok domácích pod útočným košem. (77:73)

38:44

Divoká rozehrávka hostů skončila míčem v zámezí, dá se už očekávat, že hosté budou sahat k taktickým faulům. (77:73)

38:32

Důležitý koš přidal po útočném doskoku Benda. Je to o čtyři. (77:73)

38:10

Tu druhou už ale ano. (75:73)

38:10

Na čáře trestného hodu byl Rich, první šestku neproměnil. (75:72)

37:46

Leunen nedal trojku, Ray si doskočil pod vlastním košem. (75:72)

37:22

Náskok navýšil Ray, když doskočil pod útočným košem a završil tak i double-double. (75:72)

37:00

A tato akce skončila košem. Ndiaye snížil na jednobodový rozdíl! (73:72)

36:44

Po Lawrencově faulu dal Scrubb dva trestné hody a navíc budou hosté rozehrávat z autu. (73:70)

36:35

Mohlo to být o deset, ale po trojce Leunena je to o pět! (73:68)

36:09

Přes hlavu mohl přidat dva body Peterka, jenže míč pouze poskočil po obroučce. (73:65)

35:52

Fitipaldo musel zakončit, minul a pod košem domácích se poté dopustil faulu Fesenko. (73:65)

35:27

Trojku dal i domácí Ray, ten se dostal do opravdu slušné střelecké pohody. (73:65)

34:49

Jenže Scrubb zareagoval přesnou trojkou. Tohle ještě bude drama... (70:65)

34:25

Benda napravil svůj předcházející faul a střelou ze střední vzdálenosti navýšil náskok svého týmu. (70:62)

34:06

Proměnil jednu šestku, je to zase pouze o šest bodů. (68:62)

34:06

Pod košem byl faulován Fesenko, provinil se Benda. (68:61)

33:18

No a na tohle domácí zareagovali oddechovým časem. (68:61)

33:18

Avellino se dostalo do protiútoku a po dlouhém pasu skóroval střelou o desku Scrubb. (68:61)

33:11

Ray musel pálit a jeho pokus z velké dálky byl krátký... (68:59)

32:49

Wells trefil trojku! (68:59)

32:28

Bohačík se sice hezky uvolnil a po otočce vystřelil, jenže minul a Hruban se vzápětí dopustil faulu. (68:56)

31:55

Trocha nepřesností a faulů, čekáme na další přesný střelecký pokus. (68:56)

30:32

Jako první se ve čtvrté čtvrtině trefil Peterka, Nymburk vede o dvanáct. (68:56)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (66:56)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (66:56)

29:50

Fitipaldo pod košem zvládl snížit. (66:56)

29:23

Nepřesná trojka v podání Raye, hosté pak ukázali dobrý doskok. (66:54)

28:52

Hrubanův faul, je ale teprve druhý v této čtvrtině, Avellino bude rozehrávat z autu. (66:54)

28:33

Velkým zrychlením se pod koš dostal Ray a o desku přidal další body. Tyhle minuty patří Nymburku! (66:54)

27:58

Už je to zase o deset bodů, na tento rozdíl dostal zápas přesnou střelou Hruban. (64:54)

27:31

Scrubb nedal trojku, Nymburk pospíchá do protiútoku. (62:54)

27:18

Po rychlém kontru a Rayově přihrávce přidal snadné body Bohačík a Nymburk se může zase trochu uklidnit. (62:54)

26:24

I když se Fesenko natahoval, na Rayův pokus nedosáhl. Je to o šest. (60:54)

25:55

Scrubb dává za tři, drama a střelecká přetahovaná pokračuje. (58:54)

25:36

Ray si nyní hodně věří a zkouší pálit ze všech pozic. Nyní ale zcela minul a Bohačík poté neproměnil dorážku. (58:51)

25:05

Přes Riche pálil Ray a uspěl. Tohle byla hodně obtížná střela. (58:51)

24:33

Benda našel přihrávkou přes hlavu volného Raye a ten se trefil za tři body. (56:51)

24:02

Rich mohl srovnat, byl ale faulován. Avellino pokračuje rozehrávkou z boku. (53:51)

23:34

No vida, Avellino je už na dostřel, hostům se zlepšila střelba hlavně za tři body! (53:51)

23:01

Scrubb dal trojku a už je to jen o tři body... (51:48)

22:40

Najednou to jde, viděli jsme dva rychlé koše za sebou. (51:45)

22:13

Stejnou mincí ale vzápětí odpověděl Benda. (49:43)

21:58

Okamžitě to ale vyvrátil hostující Scrubb přesnou trojkou. (46:43)

21:40

V úvodu třetí čtvrtiny je střelba trochu slabší. (46:40)

20:58

Nyní Berisha zkusil trojku, úspěšný nebyl. Fesenko si poté připsal obranný doskok. (46:40)

20:28

Po naznačení střely se uvolnil Berisha a po dvojtaktu si došel až do koše. (46:40)

Nejvíce asistencí: Lawrence 4 – Leunen 3
Je za námi první poločas a jestliže to ještě v polovině druhé čtvrtiny vypadalo pro domácí na pohodový zápas, tak následující minuty patřily Avellinu. Hosté po chybách soupeře snižovali krok za krokem náskok a do druhého poločasu půjdou z pouze čtyřbodovou ztrátou. Máme založeno na zajímavé drama.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (44:40)

20:00

Na poslední chvíli skóroval Fesenko a do šaten se půjde za pouze čtyřbodového náskoku domácích. (44:40)

19:26

No vida, Filloy dal trojku a hosté jsou už na dostřel. (44:38)

18:41

Fesenkův doskok pod vlastním košem dává Avellinu další šanci na útok a snížení. (44:35)

18:21

Samozřejmě následoval oddechový čas domácího týmu. (44:35)

18:21

Hostující Fesenko zblokoval pokus Nymburku, Avellino se dostalo do bleskového protiútoku a Scrubb o desku snížil už na rozdíl pouhých devíti bodů! (44:35)

18:07

Fesenko proměnil dva trestné hody a jak to tak vypadá, tak Avellino skutečně chytlo druhý dech. (44:33)

17:50

Z protiútoku ale okamžitě kontroval Berisha. Zastavil tak střelecký nápor Avellina. (44:31)

17:31

No, hosté přidali na tempu a Leunen trojkou snížil na 11 bodů. (42:31)

16:54

A z rychlého brejku přidal další dva body! (42:28)

16:31

Za hosty se konečně trefil Scrubb, musel si pro body dojít pod koš. (42:26)

16:10

Bohačík dostal přihrávku na pravé křídlo a rychle pálil. A úspěšně. Připsal si své další tři body. (42:24)

15:39

Scrubb se pěkně uvolnil na trojkové čáře, střela už ale tak povedená nebyla... (39:24)

14:54

Viděli jsme teď po jednom útočném faulu na každé straně. Za hosty se provinil Ndiaye, u domácích Bohačík. (39:24)

14:39

Lawrence chtěl ukázat, že také umí najet pod koš, míč jej ale úplně neposlechl a vzápětí už hosté vyrazili do protiútoku. (39:24)

14:20

Wells ale okamžitě snižuje. (39:24)

14:01

Ray se prosmýkl mezi obránci a lay upem dostal míč do obroučky! (39:22)

13:53

Ndiaye se vytáhl až nad obroučku a parádním blokem zastavil Pumprlu. Domácí budou vhazovat. (37:22)

13:28

Wellsovi oba trestné hody poskočily po obroučce, poté ale oba prošly síťkou. (37:22)

13:02

Lawrence nejprve zmátl obránce, poté vyhodil za trojkovou čáru na Hrubana a ten se z dálky nemýlil. (37:20)

12:09

Do bleskového brejku se pak dostal Ray a o desku uspěl. Už je to o čtrnáct. (34:20)

12:04

Fitipaldo se vydal pod koš, proti přesile ale neuspěl a o míč přišel. (32:20)

11:43

A proměnil oba své pokusy! (32:20)

11:43

Hruban v další akci, nyní byl faulován a postaví se na čáru trestného hodu. (30:20)

11:17

Hosté zapomněli pod košem na Hrubana a ten se s ničím nemazal. Publikum potěšil drtivou smečí. (30:20)

11:02

Domácí trenér si okamžitě bere oddechový čas. (28:20)

11:02

Pod koš dostal parádní přihrávku Ndiaye a jelikož byl zrovna ve výskoku, předvedl lehkou smeč. (28:20)

10:30

D'Ercole už byl ale z brejku úspěšný a trefil se jako první v této čtvrtině. (28:18)

10:16

Z dálky vystřelil Scrubb, jeho pokus dvakrát poskočil po obroučce a poté vyskočil ven. (28:16)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (28:16)

10:00

První čtvrtina skončila. (28:16)

10:00

S klaksonem pálil Pumprla, jeho trojka však úspěšná nebyla. (28:16)

09:07

Z odskoku se trefil Ray a i on se už zapsal do historie tohoto utkání. (28:16)

08:55

Střelu za tři neproměnil Peterka, Avellino jde rychle do protiútoku. (26:16)

08:44

Scrubb byl na čáře trestného hodu a oba své pokusy proměnil. (26:16)

08:31

Střelnice pokračuje, dva body si do svého dnešního střeleckého deníčku zapisuje Bohačík. (26:14)

08:08

Pod košem domácích se zjevil Rich a zblízka neměl problém skórovat. (24:14)

07:51

Hrubanova trojka se zhoupla v obroučce a Fesenko si pak připsal doskok. (24:12)

07:32

Další nepřesný trojkový pokus hostů, Nymburk se rychle přesouvá do útoku. (24:12)

07:04

A jak má vypadat přesná trojka, to nyní předvedl Peterka. (24:12)

06:40

Fesenkův pokus za tři byl o trošičku delší, domácí si pak připsali obranný doskok. (21:12)

06:07

Trestné hody zatím hostům moc nejdou, Rich proměnil pouze druhý pokus. (21:12)

05:50

Na druhé straně zakončoval čerstvý Peterka a už je to o deset. (21:11)

05:38

Proměnil pouze první pokus. (19:12)

05:38

Akce ale pokračovala a Benda se pod vlastním košem dopustil faulu. Fesenko hází dvě šestky. (19:11)

05:34

Richova střela z otočky nebyla zcela přesná. (19:11)

05:14

Hostující lavička okamžitě reaguje oddechovým časem. (19:11)

05:14

Lawrence stál možná metr za trojkovou čárou, to mu ale nebránilo vystřelit. A k radosti tribun se trefil! (19:11)

05:02

Na druhé straně zkusil něco podobného Filloy, tomu však míč poskočil po obroučce a o doskok se postarala domácí obrana. (16:11)

04:44

A pokračuje to i nadále. Benda pálil z dálky a byl přesný. (16:11)

04:20

Z rychlé protiakce se trefil Berisha, přetahovaná pokračuje. (13:9)

04:02

Kousek přešlápl, nebylo to tak za tři, ale i dva Fesenkovy body hosté zajistě berou. (11:9)

03:47

Benda házel po faulu na svou osobu dva trestné hody, oba dokázal proměnit. (11:7)

03:25

Filloy však radost Nymburku rychle ochladil. Nyní je to střelecky velmi povedená pasáž. (9:7)

03:13

Lawrence a po něm z rychlého sóla Kříž dali domácím čtyřbodový náskok. (9:5)

02:57

Po rychlém brejku je srovnáno, s trochou štěstí skóroval Rich. (5:5)

02:23

A tu Lawrence proměnil. (5:3)

02:23

Lawrence se prosmýkl kolem Riche, ten jej fauloval. Takže ke koši budou domácí ještě házet jednu šestku. (4:3)

02:12

Rich už musel zakončovat, jeho pokus z odskoku ale vůbec netrefil zařízení. (2:3)

01:44

Konečně se prosadili i domácí, jmenovitě se do listiny zapsal Benda. (2:3)

01:20

Rich házel dva trestné hody, proměnil však pouze ten první. (0:3)

01:16

Z dálky pálil Wells, jeho trojkový pokus se odrazil od obroučky. Hosté poté předvedli doskok a domácí Bohačík faul. (0:2)

00:35

První koš dali hosté, pod košem se k míči dostal Fesenko a prakticky položil míč do obroučky. (0:2)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

ČEZ Basketball Nymburk: Ray, Benda, Pumprla, Lawrence, Berisha, Peterka, Boháčik, Davis, Barač, Kříž, Vyoral, Hruban.

Sidigas Avellino: Zerini, Wells, Fitipaldo, Esposito, Leunen, Scrubb, Filloy, D'Ercole, Rich, Fesenko, Ndiaye, Parlato.

Rozhodčí: Yener Yilmaz (TUR), Marius Ciulin (ROU), Andrej Šarapa (BLR).
Oba týmy jsou již na palubovce, utkání může začít.
Zápas ve ČEZ Sportovní hale Nymburk začne v 18:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Rozhodčí

Utkání budou řídit Yener Yilmaz z Turecka, Marius Ciulin z Rumunska a Andrej Šarapa z Běloruska.
Sidigas Avellino

Italský tým je momentálně na čtvrtém místě s bilancí pěti výher a šesti porážek. Avellino tak hraje o pokračování v soutěži a každý duel je pro ně soubojem o vše, neboť v zádech má číhající Oostende a ani Bonn, Aris a Zielona Gora nejsou daleko... Se Zielonou Gorou také Avellino v posledním kole podlehlo na vlastní palubovce 57:64. Pro tým tedy velká komplikace, nicméně Italové mají vše ve svých rukou.
ČEZ Basketball Nymburk

Domácí tým kráčí za postupem mezi nejlepší šestnáctku soutěže. Na třetím místě má Nymburk bilanci sedmi výher a čtyř porážek. Minulý týden přišla jedna z proher, český mistr se vydal do Turecka na palubovku Besiktase Istambul a prohrál o jedenáct bodů v poměru 91:80. Dnes ale bude Nymburk favoritem, bude chtít potvrdit své ambice a také vrátit porážku z prvního vzájemného utkání. Avellino tehdy vyhrálo 80:63
Dobrý podvečer u basketbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání 12. kola skupiny D, střetnou se ČEZ Basketball Nymburk a Sidigas Avellino.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

81:77

ERA Basketball Nymburk: Ray, Benda, Pumprla, Lawrence, Berisha, Peterka, Bohačík, Davis, Barač, Kříž, Vyoral, Hruban.

Rozhodčí: Yener Yilmaz (TUR), Marius Ciulin (ROU), Andrej Šarapa (BLR)