21.01.2018, 14:30 • Erfurt (Německo) • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:23:32)
5. Karolína Erbanová (CZE) +0,93
6. Natalia Czerwonková (POL) +1,69
7. Jekatěrina Ajdovová (KAZ) +2,27
8. Alexandra Kačurkinová (RUS) +2,43
Karolína Erbanová se umístila na konečném pátém místě a zopakovala svůj výsledek z prvního závodu na 1000 metrů. Z Erfurtu tak odjíždí s jednou výhrou a jedním druhým místem z pětistovky a dvěma pátými místy z tisícovky.
Rakušanka Vanessa Herzogová, jež vynechala páteční závod na 1000 metrů, se v neděli už zúčastnila a dokázala závod ovládnout, stejně jako se jí podařilo zvítězit v sobotu na trati dlouhé 500 metrů. V cíli o 26 setin porazila Norku Hege Bokkovou a o 8 desetin Rusku Jekatěrinu Šichovovou.

Závod skončil.

13

Nakonec to ale nezvládla a nevydržela své tempo! I tak je to opět výborné páté místo se ztrátou 93 setin. Dostala se před ní ještě Šichovová, která vybojovala třetí místo.

13

Okruh před cílem ztrácí Erbanová 65 setin a útočí na třetí příčku.

13

Erbanová projela první dvoustovku s druhým nejrychlejším průjezdem!

13

V poslední jízdě se s Ruskou Jekatěrinou Šichovovou představí také česká sprinterka Karolína Erbanová.

12

Čas 1:15,26 a vedení putuje na konto Vanessy Herzogové! Norka za ní zaostala o dvě desetinky a je druhá. Kačanovová se propadá na třetí příčku.

12

Herzogová jede výborně a zaznamenává nejrychlejší průjezd na 600 metrech.

12

Předposlední jízdu obstarají Vanessa Herzogová a Hege Bokková.

11

Czerwonková útočila na vedoucí příčku Kačanovové, ale v cíli nakonec ztratila 8 desetin. Je druhá. Li pátá.

11

Start se bude muset opakovat.

11

Natalia Czerwonková a Čchi-š Li obstarají jedenáctou jízdu.

10

Tak rychlá ale jejich jízda nebyla. Ajdovová se dostává na druhé místo se ztrátou 1,4 sekundy. Neelingová je až pátá za Kačurkinovou a van der Schaarovou.

10

Nizozemka Sanneke de Neelingová i Jekatěrina Ajdovová z Kazachstánu umí kilometr pod 1:14,5.

9

Nejrychlejší jízda dosavadního průběhu závodu. Kačanovové v závěru hodně docházely síly, ale jen o osm setin zaostala za svým osobákem a s časem 1:16,14 jde do vedení! Její krajanka na ni ztratila vteřinu a půl.

9

V další jízdě se představí dvě Rusky. Darja Kačanovová a Alexandra Kačurkinová.

8

Bettroneová svou krajanku poráží o tři desetiny a je druhá. Čao těsně čtvrtá o čtyři setinky.

8

Víc napoví hned další jízda s čínskou závodnicí Xin čao a Italkou Francescou Bettroneovou.

7

Daldossiová předvedla výbornou jízdu a se ztrátou 7 desetin vybojovala průběžné druhé místo. Měla by to být přinejhorším první desítka.

7

Nad led se staví Yvonne Daldossiová a Anne Gulbrandsenová.

6

Michajlavová ztratila na vedoucí příčku téměř dva a půl sekundy. Wojciková byla ještě o jednu vteřinu pomalejší.

6

Tacjana Michajlavová a Andzelika Wojciková se spolu střetnou v šesté jízdě.

5

Cristelliová byla v této jízdě rychlejší, ale v součtu je až třetí.

5

V páté jízdě se představí Číňanka Nan Sun a Italka Chiara Cristelliová.

4

Nizozemka Van Der Schaarová s časem 1:17,87 vybojovala průběžné vedení o vteřinu a 16 setin před Bosiekovou. Korejka je třetí.

4

Sanne van der Schaarová a Min-čo Kim obstarají další jízdu.

3

Polka Bosieková zajela výborný kilometr s časem 1:19,03 a o téměř dvě vteřiny porazila svou soupeřku ze třetí jízdy Ripsrudovou, která se řadí v průběžném pořadí na druhou příčku.

3

Aktérky třetí jízdy jsou Karolina Bosieková a Martine Ripsrudová.

2

Mezitím do cíle dorazila Rumunka Ianculescuová s časem 1:21,28 na prvním místě. Riskuová je druhá o 29 setin.
A už známe důvody upravené startovky. Kromě Alusaluové nebude startovat ani Číňanka Žuej-ning Tchien. Místo 14 jízd se tak pojede jen 13 jízd.

2

K druhé jízdě se staví Rumunka Alexandra Ianculescuová a Finka Elina Riskuová. Takže to vypadá, že Alusaluová vůbec dnes startovat nebude.

1

Sadovská zaznamenala čas 1:22,29.

1

Ta měla dokonce startovat se Saskií Alusaluovou, která úplně původně měla startovat sama. Ale oficiální zdroje zatím neuvádí upravenou startovní listinu.

1

Na poslední chvíli došlo k úpravě startovní listiny. A jako první se vydává na trať osamocená Xenija Sadovská z Běloruska.