Tenis

Australian Open - ženy (tvrdý povrch)

Lucie Šafářová (29) – Karolína Plíšková (6)

0:2 6:7 (6), 5:7

20.01.2018, 02:43 • Margaret Court Arena, Melbourne (AUS) • 3. kolo • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 3.43 1.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Úvodní set českého souboje mezi Lucií Šafářovou a Karolínou Plíškovou nepřinesl ani jeden brejkbol a zkrácenou hru nakonec vyhrála mladší z krajanek. Také druhý set byl hodně vyrovnaný a obě hráčky v něm nevyužily jeden brejkbol. Karolína Plíšková si ale za stavu 5:5 ve druhém setu vypracovala druhý, který dokázala využít, a poté zápas solidně dopodávala. Rodačka z Loun v posledním gemu předvedla tři esa a celkově jedenáct a po setech 6:7 a 5:7 zvítězila 2:0. (04:24:01)

Konec zápasu

5:7

Karolína Plíšková z pravé strany podala ven z kurtu a po dalším esu ukončila dnešní zápas! Rodačka z Loun na konci velice vyrovnaného setu parádně odpodávala a zvítězila po setech 6:7 a 5:7. Karolína Plíšková je v osmifinále.

15-40

Karolína Plíšková opět skvěle podala a má dva mečboly!

15-30

Karolína Plíšková opět fantasticky podala z pravé strany ven z kurtu a připsala si jubilejní desáté eso!

15-15

Lucie Šafářová se dokázala dostat do výměny, ve které byla trpělivá, zatímco Karolína Plíšková míč vyhodila za základní čáru.

0-15

Karolína Plíšková podává na vítězství v zápase a začíná skvěle! Z pravé strany podala ven z kurtu a zaznamenala své deváté eso!

5:6

Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.

5:6

Následuje přestávka a výměna stran.

5:6

Karolína Plíšková předvedla na levé straně kurtu fantastický bekhendový return, který vymetl vzdálenější pravý roh, a Lucie Šafářová nedokázala míč vrátit do hry! Brejkbol je využit!

30-40

Karolína Plíšková po dobrém returnu změnila tempo a doběhla si k síti po krásném dropshotu pro vítězný čopovaný forhend! Brejkbol!

30-30

Karolína Plíšková si počíhala na pomalé druhé podání a předvedla vítězný return k základní čáře – 30:30.

30-15

Lucie Šafářová mohla zahrát vítězný bekhend k levé postranní čáře, jenže ji těsně minula a míč skončil v autu.

30-0

Lucie Šafářová na konci kratší výměny po dobrém returnu své soupeřky zahrála vítězný bekhend podél pravé postranní čáry.

15-0

Karolína Plíšková se opřela do forhendu a skončil daleko v autu.

5:5

Karolína Plíšková dobře podala a na síti zahrála forhendový volej, který nebyl úplně jednoduchý, protože míč mířil za její záda.

15-40

Lucie Šafářová nedokázala využít druhého podání své kamarádky a krajanky, když trefila pouze síť.

15-30

Lucie Šafářová předvedla skvělý return pod nohy pětadvacetileté tenistky, který z forhendu zahrála míč do sítě.

0-30

Karolína Plíšková z levé strany skvěle podala ven z kurtu a poté zahrála u sítě vítězný forhend do otevřeného levého rohu.