19.01.2018, 18:15 • Arena Varaždin, Chorvatsko • Skupina 2 • Petr Dejnožka

Tipsport: 1.23 11.3 5.96 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

60

60. Stanislav KAŠPÁREK - 22:19

60

Na začátku poslední minuty ještě upravuje skóre Stanislav Kašpárek parádní ranou o břevno. (22:19)

59

Tohle již bude neřešitelný problém. Drux se prosmýkl českou obranou a o zem nedal Mrkvovi šanci zasáhnout. (22:18)

58

Weinhold přesnou ranou zvyšuje na rozdíl tří branek, bohužel. (21:18)

57

Dva fantastické zákroky brankáře Wolffa zřejmě hatí české naděje na další senzační bodový zisk z evropského šampionátu! (20:18)

56

A nyní již Německo vede o dva góly, Jannis Kohlbacher z prostoru sedmičky uklidil balon přesně k tyči. (20:18)

55

Jenže to by český národní tým nemohl mít Tomáše Mrkvu, který znovu fantasticky lapil šanci Fätha! (19:18)

53

Poprvé ve druhém poločase se Němci dostávají do vedení, když do dolního rohu Mrkvovy branky zapadlo zakončení Druxe. (19:18)

52

Uwe Gensheimer našel recept na Tomáše Mrkvu a osm minut před koncem startujeme od nuly! (18:18)

52

Němci hrají v sedmi a bez brankáře s cílem vyrovnat! (17:18)

51

Devět minut a dvě vteřiny. Přesně takový časový úsek je český národní tým od dalším vítězství na evropském šampionátu. Favorizování Němci reagují dalším time outem! (17:18)

49

Mrkva si nyní nepohlídal prostor mezi nohama, Weber snižuje šťastnou střelou na rozdíl jediného gólu. (17:18)

48

48.

48

Neuvěřitelný Tomáš Mrkva! První zakončení Weinholda se od břevno odrazilo přímo k Wienczekovi, jenž následně nastřelil českého brankáře do hlavy! Mrkva je otřesený, ale v zápase bude moci pokračovat. (16:18)

47

Stehlík tentokrát volil přihrávku do křídla, odkud zaúřadoval Tomáš Číp a přidal šestou trefu v utkání. (16:18)

47

Mrkva má další skalp! Tentokrát si na něm vylámal zuby Kohlbacher, který ho trefil do levého ramene! (16:17)

46

Skvěle! Ondřej Zdráhala to vzal opět na sebe a uklidil míč nekompromisně pod břevno! (16:17)

45

Z náskoku se ale české barvy příliš dlouho netěšily, na opačné straně se se smrtícím zakončením do horní růžku vytasil opět Steffen Fäth. (16:16)

45

Rychlá výměna míče přináší ostrou ránu Stanislava Kašpárka přímo do šibenice. (15:16)

43

43. Tomáš ČÍP - 15:15

43

Po patnácti. Z křídla dnes popáté udeřil Tomáš Číp. (15:15)

43

Oba brankáři dnešního zápasu Mrkva i Heinevetter zaří! Během posledních sekund znovu vystřihli skvělé zákroky a skóre se nám tak neposunulo! (15:14)

42

Němci se po dlouhé době dostávají do vedení, zásluhu na tom má střela Patricka Wienceka. Mrkva byl tentokrát krátký. (15:14)

41

Kohlbacher premiérovým gólem v zápase srovnává dvacet minut před koncem zápasu skóre. (14:14)

40

Hru v oslabení si vyzkouší také čeští házenkáři, Jakub Hrstka si může odpočinout na trestné lavici. (13:14)

39

Na opačné straně ukázal svoji genialitu Uwe Gensheimer, který si vyběhl ze strany a technickým zakončením na vzdálenější tyč nachytal Mrkvu na švestkách. (13:14)

38

38. Tomáš ČÍP - 12:14

38

Čípovi se dnes střelecky daří, ze strany vsítil již čtvrtou branku a potrestal německou nedisciplinovanost. I nadále drží česká reprezentace dvoubrankové vedení. (12:14)

37

Vzápětí je produktivní německý hráč Steffen Fäth vyloučen na dvě minuty. Češi tak mají další možnost odskočit. (12:13)

37

Fäth zatím výrazně trápí českou defenzívu a sedmou trefou opět snižuje na rozdíl jediné branky. (12:13)

36

O chvíli později selhal i nejlepší německý střele Uwe Gensheimer, který v samostatné trháku trefil pouze tyčku! (11:13)

35

Kašpárek tentokrát místo střely posunul balon na lajnu k Tomáši Čípovi, který po výběhu neomylně umístil balon do vzdálenější šibenice. (11:13)

34

34. Pavel HORÁK - 11:12

34

Pavel Horák má dnes v zakončení velké množství štěstí, ale to k tomu prostě patří. Díky nedůslednému bloku němečtí zadáci vychýlili jeho střelu mimo moc brankáře Heinevettera. (11:12)

34

Philipp Weber využívá přesilovou hru a srovnává. (11:11)

33

Jan Stehlík si přidržel Wienczeka příliš dlouho, za což je okamžitě vykázán na trestnou lavici. (10:11)

32

Zdráhala se ani ze své druhé sedmičky nezmýlil a vrátil na českou stranu vedení. (10:11)

31

Fäth pokračuje ve svém střeleckém koncertu i po přestávce a šestou trefou srovnává stav utkání. (10:10)

29

Skvělý Mrkva vytasil ruku proti střele Fätha a vytáhl balon mimo tři tyče! (9:10)

28

Zatím nejlepším střelcem Německa v utkání je jednoznačně Steffen Fäth, který si střelou do Mrkvova protipohybu připsal pátou trefu v zápase. (9:10)

27

Vzápětí Petrovský vystihl německou akci, nabídl střelu téměř přes celé hřiště pro Pavla Horáka, který ale posadil balon pouze na břevno! (8:10)

26

Na druhé straně Leoš Petrovský nešetrně zastavil útok našeho západního souseda a připsal si zisk žluté karty. (8:10)

26

Drux navíc dostane dvouminutový trest, který nabídne českým házenkářům v závěru prvního poločasu přesilovou hru. (8:10)

26

26. Tomáš ČÍP - 8:10

26

Pěkná útočná akce přinesla posunutí balonu až na křídlo, kde ho o zem uklidil do sítě Tomáš Číp. (8:10)

25

25. Tomáš MRKVA - 8:9

25

Brankář Tomáš Mrkva nejprve skvěle zastavil německý útok a následně přes celé hřiště trefil odkrytou branku. Zatím to vypadá, že Martin Galia má v Tomáši Mrkvovi velkou konkurenci. (8:9)

24

Obranná jistota Jan Landa si tentokrát pomohl faulem, za který si posedí dvě minuty na trestné lavici. (8:8)

23

Steffen Fäth měl nyní doslova z pekla štěstí, na jeho střelu si Mrkva sáhl, ale mimo tři tyče jí vytěsnit nedokázal. (8:8)

21

Německo rozhodně nemůže být zatím spokojené s vývojem zápasu a na průběh reaguje trenér Christian Prokop oddechovým časem! Naopak Češi znovu předvádí houževnatý výkon a troufnu si říci, že vedení je zasloužené. (7:8)

20

Po zákroku na Zdráhala dostává dvouminutový trest Patrick Wiencek. Česko si zahraje první přesilovku. (7:8)

19

Němci znovu neúspěšní, výborně! Češi dokázali navázat na skvělé výkony ze základní skupiny a zatím jsou favoritovi z Německa více než vyrovnaným soupeřem! (7:8)

19

19. Ondřej ZDRÁHALA - 7:8

19

Dvoubrankové manko je fuč, Češi se dostávají po delším čase do vedení! Ondřej Zdráhala ukázal pohlednou samostatnou akci, po které se štěstím dostal míč až do sítě brankáře Heinevettera. (7:8)

18

Ondřej Zdráhala vylepšuje svoje svoje střelecké statistiky a hlavně srovnává stavu utkání na 7:7. (7:7)

17

Outsider z Česka se stále nevzdává a znovu snižuje na rozdíl jediného gólu. Již druhý gól v utkání vstřelil Pavel Horák. (7:6)

17

Žlutá karta pro tým Česko (Jan Landa). (7:5)

16

Drux zastavil Zdráhalu nedovoleně a po právu mu do statistik přibyla žlutá karta. (7:5)

15

Nejlepší střelec Německa Uwe Gensheimer čekal až do patnácté minuty na první branku, ta přichází z rychlého trháku. Zároveň německý mančaft poprvé v utkání odskakuje na rozdíl dvou branek. (7:5)

14

Fäth svým třetím gólem v zápase vrací Němcům ztracené vedení. (6:5)

13

O tom, že Pavel Horák je skvělý zadák již víme, nyní ale prokázal i svoji útočnou dravost. Jeho nekompromisní střela přináší další české vyrovnání. (5:5)

13

Na začátku třinácté minuty posouvá Němce o krok dopředu Steffen Fäth. (5:4)

11

Velké štěstí měl nyní při zakončení Stanislav Kašpárek, jehož střela pod tělem propadla do německé sítě. (4:4)

10

Po delší době se do vedení dostává Německou, prsty v tom má zejména Hendrik Pekeler a jeho přesné zakončení. (4:3)

9

Z náskoku se ale naše barvy ani tentokrát příliš dlouho neradovaly, přesná rána do dolního rohu Mrkvovy branky vyšla z ruky Fätha. (3:3)

9

9. Tomáš ČÍP - 2:3

9

Pavel Horák chytrou přihrávkou vybídl znovu ke skórování Tomáše Čípa, který se napodruhé mýlit nedokázal. (2:3)

7

Ondřej Zdráhala zapisuje do svých statistik žlutou kartu. (2:2)

6

Zdráhalovu střelu vychytal německý brankář, následně poslal do trháku Groetzkiho, který si sám před gólmanem Mrkvou věděl rady. (2:2)

5

A útok byl úspěšný, Roman Bečvář ostrou ranou zpoza brankoviště rozvlnil německou síť a poslal český výběr poprvé do vedení. (1:2)

4

Rozhodčí poprvé v zápase využívá možnost podívat se na video a následně přiznává branku na českou stranu! Rána Kašpárka skončila v moci gólmana Heinevettera, však těsně za brankovou čarou. (1:1)

4

Häfner otevírá střelecký účet zápasu, když poslal Mrkvu na opačnou stranu. (1:0)

22:19

Německo: Heinevetter, Wolff – Gensheimer, Lemke, Wiencek, Reichmann, Pekeler, Weinhold, Weber, Fäth, Groetzki, Häfner, Janke, Kühn, Kohlbacher, Drux.

Česko: Mrkva, Galia – J. Hrstka, Bečvář, Landa, Horák, Kotrč, Kašpárek, Stehlík, Petrovský, Zdráhala, Číp, Sviták, Mubenzem, Kasal, Š. Zeman.

Rozhodčí: Gubica, Miloševič (oba Chorvatsko) – Gousko, Repkin (oba Bělorusko)