Nicolas Kicker – Lukáš Lacko

3:1 6:2, 7:5, 1:6, 7:5

18.01.2018, 01:18 • Court 13 • Jaroslava Sotáková sk

Tipsport: 5.49 1.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Lukášovi Lackovi sa nepodarilo nadviazať na skalp Miloša Raonića v prvom kole a tak sa lúči s turnajom v Melbourne hneď v tom ďalšom. Nad jeho sily bol dnes Argentínčan Nicolas Kicker, ktorý ho zdolal po setoch 6:2, 7:5, 1:6, 7:5. S konštatovaním, že na Australian Open máme posledné želiezko v ohni v podobe Magdy Rybárikovej sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok noci. (03:55:59)

Koniec zápasu

7:5

Druhý mečbal sa Lackovi už nepodarilo odvrátiť a tak končí na Australian Open na rakete Argentínčana Kickera.

40-15

Prvý mečbal sa podarilo Lukášovi Lackovi odvrátiť, no stojí pred ním neľahká úloha v podobe ďalších dvoch!

40-0

Lukáš Lacko mal na rakete víťaznú loptu, no na sieti nevynútene chyboval z forhendu. Kicker má tri mečbaly!

30-0

Lukáš Lacko si pripisuje na svoje konto ďalšiu nepresnosť a púšťa tak súpera do výraznejšieho vedenia v hre na príjme.

15-0

Diváci boli svedkami dlhšej výmeny, v ktorej ako prvý chyboval slovenský tenista a poslal loptu len do siete.

6:5

Return Lukáša Lacka bol pridlhý a letel až za základnú čiaru a tak Kicker otáča vývoj setu z 4:5 na 6:5! Po prestávke pôjde Slovák servovať na udržanie sa v zápase!

40-15

Nicolas Kicker sa dostáva po kvalitnom prvom podaní ku dvom gembalom.

30-15

Slovenský tenista je pod veľkým tlakom a pripisuje si ďalšiu nevynútenú chybu.

15-15

Po 15 na oboch stranách. Lukáš Lacko hrá veľmi nervózne a chybuje.

0-15

Loptu získava Lacko.

5:5

Lukáš Lacko zahral loptičku pod tlakom a tá letela do autu. Slovenský tenista prichádza o svoj servis a tak je razom vyrovnané 5:5!

A-40

No z setbalu je tu zrazu brejkbal!

40-40

Avšak vlastnou chybou sa sám oň pripravil. Zhoda.

30-40

Esom sa dostáva Lukáš Lacko k prvému setbalu!

30-30

Po 30 na oboch stranách.

15-30

Slovenský tenista je dve loptičky od zisku setu!

15-15

Po 15 na oboch stranách. Kicker teraz poslal dve dlhé údery priam až na základnú čiaru. Prvý Lukáš Lacko ustál a ešte dokázal loptu vrátiť, no druhý už nie a loptička skončila na páske.

0-15

Lacko šiel hneď po servise na sieť, kde na druhý pokus ukončil výmenu z forhendu.

4:5

Hneď prvý brejkbal Lacko premieňa kvalitným bekhendovým winnerom, ide do vedenia 5:4 a po prestávke pôjde servovať na zisk štvrtej sady.

0-40

Lukáš Lacko sa dostáva po chybe súpera k trom brejkbalom!

0-30

A vzápätí si pripisuje ďalší fiftín, keď Kicker trafil loptu len rámom rakety a tá letela mimo kurt.

0-15

Lukáš Lacko sa ujíma vedenia v deviatej hre.

4:4

Slovenský tenista si teraz rozbehal svojho súpera a donútil ho chybovať. Lacko vyrovnáva stav štvrtého setu na 4:4.

15-40

Lukáš Lacko si pomáha priamym bodom z podania a m dva gembaly.

15-30

Kicker posiela loptičku z forhendu len do autu.

15-15

Po 15 na oboch stranách. Lukáš Lacko vie, že ak by prišiel teraz o svoje podanie, bolo by to veľmi zlé!

15-0

A Nicolas Kicker začína lepšie aj v geme na príjme. Slovenský tenista mu to uľahčil svojím nepresným úderom.

4:3

Argentínčan hneď tento gembal premieňa opäť raz ide do vedenia! Slovenský tenista pôjde po prestávke servovať s novými loptami na vyrovnanie.

40-30

Tak predsa len sa dostáva Nicolas Kicker ku gembalu na 4:3!

30-30

Kicker nechce pustiť svojho súpera do výraznejšieho vedenia, po 30.

15-30

Lukáš Lacko získava druhý fiftín v rade a ide do vedenia v hre na príjme.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

15-0

Nicolas Kicker začína hru na servise kvalitným prvým podaním.

3:3

Slovenský tenista získava svoj gem na servise a opäť dorovnáva stav štvrtej hry.

3:2

Lukáš Lacko posiela loptičku zo svojej rakety len do siete a výrazne pomáha súperovi k čistej hre a zisku rýchleho gemu!

40-0

Argentínsky reprezentant má po dlhšej dobe šancu na čistú hru!

30-0

Lukáš Lacko zahral kratší return po delovom podaní súpera, no Kicker si nabehol na sieť, kde výmenu ukončil forhendovým winnerom.

15-0

Nicolas Kicker začína gem na servise priamym bodom!

2:2

Lukáš Lacko si bez väčších problémov drží svoje podanie a vyrovnáva stav štvrtého setu na 2:2!

2:1

Argentínčan zvládol veľmi náročnú situáciu, keď čelil dvom brejkbalom súpera, no oba sa mu podarilo úspešne odvrátiť a doviesť gem do víťazného konca.

A-40

Nicolas Kicker sa dostáva ziskom troch fiftínov v rade ku gembalu.

40-40

Vzápätí ani ten druhý a tak gem putuje do zhody.

30-40

Prvý brejkbal sa mu ešte nepodarilo premeniť. Kicker hrá pod tlak oveľa lepšie.

15-40

Lukáš Lacko sa dostal do výmeny, pohotovo ju ukončil víťazným forhendom po čiare a má dva brejkbaly.

15-30

Nicolas Kicker si teraz pomáha prvým podaním.

0-30

Aktívnou hrou núti Lacko svojho súpera čoraz viac chybovať.

0-15

Lacko začína veľmi dobre aj v hre na príjme.

1:1

Priamym bodom z podania premieňa Lukáš Lacko hneď prvý gembal a vyrovnáva stav štvrtej sady.

30-40

Lenže tretí fiftín v rade mu už Lukáš Lacko nedovolil pridať a sám si vypracoval gembal.

30-30

Po 30 na oboch stranách. Nicolas Kicker sa dostal do výmeny po slabšom servise von z kurtu, na čo Lukáš Lacko doplatil.

15-30

Loptu získava Kicker.

0-30

Lacko sa dostáva do výraznejšieho vedenia v hre na servise.

0-15

Kicker začína gem na príjme nevynútenou chybou z bekhendu.

1:0

No druhý už áno, keď sa blysol pekným jednoručným bekhendom po čiare. Kicker si v úvode štvrtej sady drží svoje podanie a vedie 1:0!

40-30

Prvý gembal sa mu ešte nepodarilo premeniť.

40-15

Nepresný Lackov úder teraz posiela Argentínčana do výraznejšieho vedenia a dvom gembalom.

30-15

Aj Lukáš Lacko sa dočkal prvého fiftínu v geme na príjme.

30-0

Lukáš Lacko bol nútený dôjsť si pre loptičku na sieť, kde ho následne argentínsky tenista obhodil krížnym forhendom.

15-0

Nicolas Kicker začína štvrtý gem lepšie. Lacko sa dopúšťa forhendovej nepresnosti.

1:6

Ten sa mu už podarilo využiť po kvalitnom prvom podaní! Slovenský tenista zlepšil svoju hru, získal tento set pomerom 6:1 a znížil tak stav zápasu na 1:2 na sety.

40-A

Lukáš Lacko sa dostáva k druhému setbalu!

40-40

Lenže teraz prichádza nepresný úder práve z rakety slovenského tenistu. Zhoda.

30-40

Priamym bodom z podania svoje predchádzajúce zaváhanie napráva a má setbal!

30-30

Lenže teraz sa dopúšťa Lacko dvojchyby, po 30.

15-30

Po jednom z kratších úderov si Lukáš Lacko nabehol na sieť, kde si pripísal na svoje konto víťazný úder z forhendu.

15-15

Po 15 na oboch stranách. Nicolas Kicker bojuje ako lev o každý fiftín.

0-15

Lukáš Lacko začína gem na servise svojím ďalším esom.

1:5

Slovenský tenista berie podanie svojmu súperovi a pôjde servovať o malú chvíľu na zisk tretej sady.

40-A

Lackovi sa podarilo dostať do výmeny, v ktorej bol trpezlivejším hráčom a stačilo mu už len počkať si na chybu súpera.

40-40

Lenže teraz nenašiel Lacko recept na kvalitný servis súpera a jeho return skončil na sieti. Druhá zhoda.

40-A

Ziskom troch fiftínov v rade sa dostáva Lukáš Lacko k výhode a brejkbalu!

40-40

Zhoda. Slovenský tenista sa prezentoval veľmi aktívnou hrou, dostala súpera pod tlak, následne si nabehol na sieť, kde ju ukončil bekhendovým slajzom.

40-30

Lenže teraz Kicker chyboval. Loptičku zahral rýchlo po odskoku, no zastavila ju páska.

40-15

Argentínsky tenista má dva gembaly na zníženie.

30-15

Nicolas Kicker si pripisuje na svoje konto prvé eso v zápase!

15-15

0-15

Lukáš Lacko odohral loptičku veľmi rýchlo po odskoku na čo jeho súper nestihol zareagovať a bol z toho víťazný úder.

1:4

Slovenský reprezentant potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie už 4:1, po tom čo sa mu podarilo odvrátiť v tejto hre brejkbal.

40-A

Slovenský tenista sa rozhodol rýchlo ukončiť výmenu, neplytvať svojimi silami a urobil dobre má gembal!

40-40

Tento gem stále pokračuje a je dosť možné, že je z hľadiska ďalšieho vývoja zápasu kľúčový!

40-A

Veľmi dobrým čítaním hry sa teraz prezentoval slovenský tenista, keď zahral loptičku nie silou ale rozumom do odkrytej časti dvorca.

40-40

Lukáš Lacko brejkbal odvracia kvalitným prvým servisom! Druhá zhoda.

A-40

Nicolas Kicker sa dokonca dostáva ku brejkbalu!

40-40

No vzápätí prišla nevynútená chyba z rakety slovenského reprezentanta a tak gem putuje do zhody!

30-40

Lukáš Lacko otáča vývoj tejto hry a má gembal na potvrdenie brejku.

30-30

Lukáš Lacko nechce pustiť svojho súpera k brejkbalovým šanciam a pomáha si dobrým servisom.

30-15

Nicolas Kicker sa dostal po orvom servise súpera do výmeny a zakončil ju víťazným úderom.

15-15

Po 15 na oboch stranách. Po kvalitnom servise si Lukáš Lacko rozbehal svojho súpera a ten bol pri poslednej loptičke neskoro a už ju nedokázal vrátiť späť do hry.

15-0

1:3

Nicolas Kicker bol nútený nabehnúť si na sieť, no tam chyboval a loptu poslal veľmi nízko, len do pásky. Lacko využíva hneď prvý brejkbal a vedie už 3:1.

0-40

Lukáš Lacko má po nepresnom forhende súpera tri brejkbaly !

0-30

Lukáš Lacko je teraz obrazne povedané "na koni" a do kurtu mu spadne snáď všetko.

0-15

Argentínčan Kicker začína svoj gem na servise dvomi chybami.

1:2

Slovenský reprezentant výborne odservoval tento gem a čistou hrou ide do vedenia 2:1!

0-40

Lukáš Lacko si opäť pomáha servisom a vôbec nepúšťa súpera do výmeny.

0-30

Vzápätí si pripisuje slovenský reprezentant ďalšie eso!

0-15

Priamym bodom z podania začína Lukáš Lacko tretí gem.

1:1

Ribrejk sa podaril! Slovenský tenista si berie hneď späť svoje stratené podanie a vyrovnáva stav tretej sady.

0-40

Kicker šiel cez druhé podanie, ktoré bolo značne slabšie. Lukáš Lacko toho využil a taktiež má v geme na príjme tri brejkbaly!

0-30

Vzápätí si pripisuje ďalší fiftín. Lacko si po dlhej dobe nabehol na sieť, kde ukončil výmenu víťazným forhendom.

0-15

No v geme na príjem ide slovenský tenista do vedenia.

1:0

Opäť teraz platilo staré známe do tretice všetko dobré, no škoda, že nie pre nášho reprezentanta. Lacko hneď v úvode tretej sady prichádza o svoj servis.

40-30

Lacko náročnú situáciu zvláda a odvracia ja druhý brejkbal!

40-15

Konečne sa podarilo Lackovi zabodovať v tejto hre!

40-0

Lukáš Lacko bude hneď v úvode tretej sady čeliť hneď trom brejkbalom!

30-0

Aj druhý fiftín si pripisuje Nicolas Kicker.

15-0

Kicker dostal jednoručným bekhendom po čiare Lacka pod tlak a ten následne zahral loptu len do siete.

7:5

Slovenský tenista, nevynútenou chybou, posiela loptičku len do siete a pomáha tak svojmu rivalovi. Nicolas Kicker získava aj druhé dejstvo a vedie v zápase už 2:0 sety. O víťazovi stále nie je rozhodnuté, no Lukáš Lacko to bude mať veľmi ťažké, ak chce pomýšľať na víťazstvo.

40-15

Argentínsky tenista si pomáha servisom má dva setbaly !

30-15

Priamym bodom z podania sa dostáva Kicker do vedenia v dvanástej hre!

15-15

Sovenskému tenistovi sa podarilo dostať sa do výmeny, no potom prišla chyba a lopta skončila na páske. Po 15 na oboch stranách.

0-15

Argentínčan cíti veľký tlak a začína gem na servise dvojchybou.

6:5

Lenže tretí bol už nad sily Lukáša Lacka. Nicolas Kicker si berie podanie súpera a po prestávke pôjde servovať na zisk druhej sady!

40-30

Aj druhý brejkbal je už minulosťou. Lacko ho odvracia delovým prvým podaním!

40-15

Prvý Lukáš Lacko odvracia priamym bodom z podania.

40-0

Argentínsky tenista Kicker má tri brejkbaly!

30-0

Lukáš Lacko výrazne pomáha svojmu súperovi nepresnými údermi.

15-0

Nicolas Kicker začína veľmi dobre gem na príjme.

5:5

Nicolas Kicker si nenechal túto šancu ujsť a tak sa pokračuje v sade ďalej.

40-30

Je to tá prvá možnosť! Argentínčan má možnosť vyrovnať na 5:5.

30-30

Po 30 na oboch stranách! Tak čo bude to gembal alebo setbal ?

30-15

Kicker ničí teraz svojho súpera dlhými údermi a núti ho stáť dva metre za základnou čiarou.

15-15

Argentínskemu reprezentantovi vôbec nesadla loptička na raketu a letela mimo kurt, po 15.

15-0

Lukáš Lacko zariskoval na returne, no nevyšlo. Loptička letela tesne do autu.

4:5

Slovenský tenista zvládol dopodávať deviatu hru druhej sady a vedie tak 5:4! Po prestávke pôjde servovať Kicker na udržanie sa v sete.

30-40

Priamym bodom z podania sa dostáva Lukáš Lacko ku gembalu na 5:4!

30-30

Po 30 na oboch stranách. Kicker bojuje o každú loptičku a rád by práve teraz prelomil podanie súpera.

15-30

Ďalšiu nevynútenú chybu si pripisuje na svoje konto Kicker a posiela tak súpera do vedenia v tejto hre.

15-15

Po 15 na oboch stranách. Bekhendový úder z rakety Argentínčana bol nepresný a skončil až za základnou čiarou.

15-0

Kickerovi sa podarilo rozbehať si Lukáša Lacka a následne výmenu ukončiť víťazným úderom z forhendu.

4:4

Po servise si nabehol Kicker na sieť, kde poslal loptičku z forhendu do odkrytej časti dvorca.

A-40

Nicolas Kicker si teraz pomáha servisom a má gembal.

40-40

Z hľadiska teraz počuť slovenských divákov, ktorí prišli podporiť Lacka a v tomto momente ho ženú vpred! Zhoda.

40-30

Lukáš Lacko zahral kratší úder, pritiahol si súpera k sieti a následne sa mu ho podarilo po čiare obhodiť.

40-15

V bekhendovej bitke ťahal z kratší koniec slovenský tenista, ktorý pod tlakom posiela loptičku len do autu.

30-15

Lenže vzápätí sa dopúšťa argentínsky tenista chyby.

30-0

Kicker sa môže oprieť o svoj servis a ide ním do výraznejšieho vedenia.

15-0

Lukáš to teraz uponáhľal! Chcel zahrať loptičku rýchlo po odskoku, no poslal ju len do siete.

3:4

Lacko si drží opäť svoj servis a znovu ide do vedenia. Nasleduje prestávka a výmena strán.

15-40

Lenže prichádza dvojchyba z jeho rakety, no tá ho však až tak mrzieť nemusí.

0-40

Lukáš Lacko má šancu na čistú hru!

0-30

Slovenský tenista položil základ výmeny kvalitným servisom, následne si už len počkal na správnu chvíľu keď zaútočil z forhendu a získal bod!

0-15

Lacko začína gem na servise esom, celkovo svojím ešte len tretím!

3:3

Bez väčších problémov Nicolas Kicker premieňa gembal a vyrovnáva stav druhej sady.

40-30

Tretí fiftín v rade Lukáš Lacko už nepridal a tak má jeho súper gembal na vyrovnanie.

30-30

Po 30 na oboch stranách. Lukáš Lacko si pripisuje na svoje konto víťazný úder, tentoraz z forhendu.

30-15

Slovenský tenista znižuje stav šiestej hry, k čomu mu dopomohol súper svojou chybou.

30-0

Nicolas Kicker zatlačil svojho súpera z bekhendovej strany, následne si obehol loptu na forhend a ukončil ju winnerom po čiare.

15-0

Return Lukáša Lacka bol pridlhý a letel mimo kurt.

2:3

Lukáš Lacko si teraz môže vydýchnuť! Podarilo sa mu podržať dôležitý servis a znovu tak ide do vedenia.

40-A

Slovenský tenista sa po dlhšej dobe vybral na sieť, kde forhendovým winnerom ukončil výmenu.

40-40

Nicolas Kicker hrá veľmi odvážne, vie že nemá čo stratiť. Forhend z rakety Lukáša Lacka bol pridlhý a skončil až za základnou čiarou. Zhoda.

30-40

No prvý gembal sa slovenskému tenistovi nepodarilo premeniť.

15-40

Vzápätí si pripisuje Lukáš Lacko ďalší fiftín, tentoraz to bolo eso!

15-30

15-15

Slovenský tenista získava málo bodov po svojom druhom podaní. Po 15 na oboch stranách.

0-15

Lacko začína piatu hru priamym bodom z podania.

2:2

Kicker hneď prvý z nich premieňa a vyrovnáva stav druhej sady! Lukáš Lacko prichádza o svoj sľubný náskok.

40-15

Bekhendový úder Lukáša Lacka končí v tesnom aute a tak má jeho súper dva gembaly.

30-15

Lacko sa po kvalitnom servise dostal do výmeny a následne mu stačilo už len počkať si na nepresnosť súpera.

30-0

Nicolas Kicker je teraz na víťaznej vlne a veľmi rád by vyrovnal stav druhej sady.

15-0

Empajrový rozhodkyňa upravila výrok čiarového rozhodcu v neprospech Lukáša Lacka.

1:2

V dlhších výmenách má jasne navrch argentínsky tenista. Lukáš Lacko chce čím skôr ukončiť výmenu, z čoho pramenia všetky jeho chyby a tak si Nicolas Kicker berie hneď späť svoje stratené podanie.

40-30

No vzápätí robí slovenský tenista dvojchybu a bude tak čeliť brejkbalu.

30-30

Lukáš Lacko sa teraz mohol oprieť o svoj servis a vyrovnáva stav, po 30.

30-15

Nicolas Kicker otáča vývoj tejto hry a ide do vedenia.

15-15

Lenže teraz nemal šancu. Kicker si nabehol na sieť, kde pre neho nebol žiadny problém ukončiť výmenu.

0-15

Lackovi očividne pomohla prestávka medzi dejstvami, hrá ako vymenený.

0:2

Slovenský tenista, ako prvý v druhom sete prelamuje podanie súpera a vedie už 2:0!

30-40

Nicolas Kicker pomáha chybou svojmu súperovi a bude tak čeliť brejkbalu.

30-30

Lukáš Lacko bojuje o každú loptičku, po 30.

30-15

Kicker ťaží zo svojho dobrého servisu a presného forhendu.

15-15

Po 15 na oboch stranách. Slovenský tenista sa dostal do výmeny a následne si pripísal víťazný úder.

15-0

Priamy bod si pripisuje na svoje konto aj Kicker.

0:1

Slovenský tenista začal druhý set oveľa lepším servovaním a čistou hrou získava gem!

0-40

Lukáš Lacko si pripisuje prvé eso v tomto zápase.

0-30

Aj druhý fiftín putuje na konto Lacka.

0-15

Slovenský tenista vstupuje do druhej sady oveľa lepšie. Kicker vyhodil loptičku len do autu.

6:2

A ten hneď premieňa po Lackovej chybe na sieti! Argentínsky tenista bol lepším hráčom na kurte, robil menej nevynútených chýb a častejšie dostával svojho súpera pod tlak. Lukáš Lacko bol úplne neškodný a tak prehráva 0:1 na sety.

40-30

Nicolas Kicker sa dostáva po niečo vyše pol hodine hry k prvému setbalu!

30-30

Lukáš Lacko sa na seba veľmi hnevá. Bol blízko brejkbalovej šance, no pokazil ľahkú loptičku.

15-30

Ďalší nepresný úder z rakety Kickera posiela Lukáša Lacka do mierneho vedenia v geme.

15-15

Po 15 na oboch stranách! Argentínčan veľmi dobre čítal hru, počkal si na pohyb súpera a loptu poslal presne do opačnej strany.

0-15

Nicolas Kicker to teraz uponáhľal a svoj forhend poslal vedľa bočnej čiary do autu.

5:2

Lukáš Lacko náročný gem zvláda, po prvý raz v zápase si drží podanie a znižuje na 5:2. Po prestávke však pôjde s novými loptami podávať Kicker na zisk prvej sady.

30-40

Slovenský reprezentant nechce pustiť súpera k ďalšiemu brejkbalu a sám si vypracoval gembal na zníženie.

30-30

Lukáš Lacko si po dlhej dobe pomáha servisom a vyrovnáva stav siedmej hry, po 30.

30-15

Nicolas Kicker je dve loptičky od zisku prvej sady.

15-15

15-0

Slovenský tenista nezačína vôbec dobre.

5:1

Argentínčan pohotovo premieňa gembal a vedie v prvej sade prekvapujúco 5:1. Lukáš Lacko ide servovať na udržanie sa v prvom sete.

40-30

Ziskom troch fiftínov v rade sa dostáva Nicolas Kicker ku gembalu na 5:1.

30-30

Po 30 na oboch stranách. Nicolas Kicker posielal loptičky až na základnú čiaru, čím vytláčal súpera von z kurtu.

15-30

0-30

Prvý servis teraz odišiel argentínskemu tenistovi a Lukáš Lacko z toho profituje.

0-15

Kicker šiel cez druhé podanie, ktoré šlo presne na raketu súpera. Lukáš Lacko toho hneď využil a získava fiftín.

4:1

Pri hre od základnej čiary mal navrch mladý Argentínčan, ktorý dotlačil svojho súpera k chybe. Lukáš Lacko prehráva v prvej sade znovu o dva brejky.

40-30

Prvý, Lukáš Lacko odvracia priamym bodom z podania.

40-15

Slovenský tenista bude aj v piatej hre čeliť dvom brejkbalom!

30-15

Väčšinu fiftínov čo Lukáš Lacko získal bolo po chybe súpera a inak tomu nebolo ani tentoraz. Nicolas Kicker poslal svoj bekhend vedľa bočnej čiary.

30-0

Aj druhý fiftín putuje na konto argentínskeho reprezentanta.

15-0

Lenže gem na potvrdenie brejku nezačína Lacko najlepšie.

3:1

Nicolas Kicker vyhadzuje svoj forhend von z kurtu a tak si Lukáš Lacko berie hneď späť svoje stratené podanie!

30-40

Lukáš Lacko sa dostáva po prvý raz v zápasu ku šanci na brejk!

30-30

Po 30 na oboch stranách! Lukáš Lacko si v tejto výmene rozbehal súpera, ktorý bol pri poslednej loptičke neskoro a nepodarilo sa mu ju umiestniť do dvorca.

30-15

Argentínačan teraz svojou aktívnou hrou vyhnal súpera ďaleko za základnú čiaru, následne si nabehol na sieť, kde bez väčších problémov smečom ukončil výmenu.

15-15

V dlhších výmenách je jasne lepší Nicolas Kicker, ktorý sa nemusí nikam ponáhľať a stačí mu počkať si na chybu súpera.

0-15

Lukáš Lacko sa dostal do výmeny po druhom servise súpera a donútil ho k chybe, ktorá prišla z forhendovej strany.

3:0

Dlhý forhend pripravil Lukáša Lacka o ďalší gem! Slovenský tenista je pod značným tlakom a v prvej sade prehráva už o dva brejky, 3:0!

A-40

Lukáš Lacko posiela loptičku len do autu a tak aj v tretej hre bude čeliť brejkbalu!

40-40

No také ľahké to mať nebude! Gem putuje do zhody.

30-40

Po prvý raz v zápase sa dostáva Lacko ku gembalu!

30-30

Po 30 na oboch stranách. Lukáš Lacko bojuje o každú loptičku.

30-15

Slovenský tenista šiel cez druhé podanie, no jeho súper aj napriek tomu chyboval na príjme.

30-0

Dokonca ani na servise to Lackovi nejde tak dobre, ako v prvom kole.

15-0

Lukáš Lacko sa stále hľadá, nevie nájsť správny rytmus hry a pripisuje si na svoje konto jednu chybu za druhou.

2:0

Avšak druhý gembal už Kicker premieňa, potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie 2:0!

40-15

Čistá hra to nebude! Lukáš Lacko poslal return presne na telo súpera, ten si s ním nedokázal poradiť a loptičku odohral len do autu.

40-0

Bekhend slovenského tenistu bol pridlhý a letel až za základnú čiaru.

30-0

Aj druhý fiftín v tejto si hre si pripisuje reprezentant z Argentíny.

15-0

Slovenský tenista mal veľmi dobre rozohranú výmenu, no v jej závere hral loptičky viac menej na istotu do stredu dvorca, čo dokázal Nicolas Kicker využiť.

1:0

Lenže druhý sa mu už odvrátiť nepodarilo. Lukáš Lacko šiel opäť len cez druhé podanie, Kicker ho dostal vo výmene pod tlak a donútil ho chybovať.

40-30

Prvý brejkbal Lacko odvracia priamym bodom z druhého podania.

40-15

Úvod zápasu nášmu tenistovi vôbec nevychádza. Lacko poslal loptičku len do siete a bude tak čeliť dvom brejkbalom.

30-15

Slovenský tenista šiel cez druhé podanie čoho využil jeho súper Kicker a ide tak do mierneho vedenia.

15-15

Lukáš Lacko si pripisuje na svoje konto priamy bod a zároveň aj prvý fiftín zápasu.

15-0

Do duelu lepšie vstupuje Nicolas Kicker, ktorý bol vo výmene od základnej čiary ofenzívnejší a ukončil ju víťazným úderom z forhendu.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Hráči akurát prichádzajú na kurt, kde po žrebe bude nasledovať krátka rozcvička pred zápasom! Ako prvý bude servovať slovenský tenista Lukáš Lacko.
Vítam všetkých tenisových priaznivcov, ktorí sa tešia na kvalitný tenis aj v túto nočnú hodinu!
Prvý grandslam sezóny je už v plnom prúde. Zo slovenských zástupcov máme na turnaji už len Magdalénu Rybárikovú, ktorá včera premiérovo postúpila do tretieho kola, a Lukáša Lacka, ktorého dnes čaká zápas druhého kola.

30-ročný slovenský tenista Lukáš Lacko sa momentálne nachádza na 86. mieste svetového rebríčka ATP. Jeho kariérnym maximom je 44. pozícia. Lukáš, si ako generálku pred prvým grandslamom sezóny zvolil turnaj v Aucklande, kde sa prepracoval z kvalifikácie do hlavnej časti turnaja. Osudným sa mu stalo až osemfinále, kde skončil na rakete holandského reprezentanta Robina Haasa po setoch 7:6(4), 6:3. Lukáš Lacko čaká na výraznejší výsledok na Australian open, jeho maximom je 3.kolo z vlaňajška a z roku 2012. V prvom kole sa postaral slovenský reprezentant o veľkú senzáciu, keď vyradil Kanaďana Miloša Raonića v štyroch setoch.

Jeho dnešným súperom bude 25-ročný Nicolas Kicker , ktorý sa nachádza na 93. mieste vo svetovom rebríčku. Tenista reprezentujúci Argentínu sa doteraz predstavoval najmä na turnajoch nižšej úrovne. Pred prvým grandslamom sezóny odohral dva zápasy, no ani v jednom sa mu nepodarilo zvíťaziť. Avšak tu v Melbourne parku zaskočil v prvom kole domáceho hráča Thompsona a poradil si s ním v päť-setovej bitke. Vlani sa do hlavnej časti pavúka Nicolas Kicker neprebojoval cez prvé kolo kvalifikácie.

Vzájomná bilancia
Hráči sa na okruhu ATP ešte nestretli, čiže pôjde o ich premiérový zápas. Tenisoví odborníci favorizujú slovenského reprezentanta, tak sa nechajme prekvapiť či naplní rolu favorita!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.