0:11

konec (0:2, 0:5, 0:4)

18.01.2018, 18:00 • RT TORAX ARENA • Skupina E • Gabriela Juříková

Děkuji Vám za pozornost, přeji krásný zbytek dne a brzy opět z RT TORAX ARENY na počtenou. (20:19:49)
Draci dílo dokonali a po zásluze si z RT TORAX ARENY odváží tři body. Porubští měli snahu s utkáním něco udělat, ale na bruslivý a technicky zdatný tým, který má ambice dostat se do playoff, nestačili.
Ve třetí třetině se díky dvěma gólům stal Jan Kučera druhým hattrickovým hráčem utkání. Gólově se podruhé prosadil Joshua Mácha a pátou branku utkání si připsal Robin Kaplan.

59:46

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Foldyna – 2 min., hákování).

59:30

Hurčík odráží puk po střele Holuba.

59:14

Domácí hráči docela pozdě lehají do střel.

58:05

Krátká návštěva Porubských v útočné třetině je likvidována Kaplanem.

57:06

Ke střele na šumperskou branku se po boji o puk nedostal Kubík.

56:34

Poruba je horlivá vsítit gól a vymazat Borovičkovi nulu a přitom se již podruhé provinila úmyslným ofsajdem.

55:11

Mladí Draci právě vstřelili branku! Ťukec ukončuje JAN KUČERA. Hurčík se snažil a rychlý přesun k levé tyčce, ale nahrávka a střela byly rychlejší. Kučera se stal druhým hráčem, který si v tomto utkání připisuje hattrick. Asistence: Lukáš Cekr a Petr Kubíček.

54:35

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Gelnar – 2 min., podražení).

53:55

Mladí Draci právě vstřelili branku! JOSHUA MÁCHA vystřelil z hranice kruhů a dostal stav utkání do dvouciferného čísla. Asistence: Petr Kubíček, Petr Kubíček II.

53:41

Kaplan mířil k druhé tyči a jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.

52:48

Mladí Draci právě vstřelili branku! JAN KUČERA odmítl při úniku do pásma tři hráče a bekhendem zavěsil pod horní tyč. Hurčík vystrčil loket, ale kotouč nezasáhl. Asistence: Jiří Fibigr.

52:18

Draci se vytěsnili z pásma a následný vstup byl ofsajdový.

51:10

Buly vyhrála Poruba a Foldyna okamžitě ujíždí do útočného pásma. Dlouho se z držení kotouče neraduje. Hru otáčí Moravec a opět se hraje kolem porubské branky.

51:07

Ofsajd je pískán i domácím a je vyhodnocen jako úmyslný, takže se hra přesouvá před Hurčíka.

50:59

Ofsajd hostů.

50:33

Hosté neustávají v útočení. Souboje na hrazení nabývají na emocích, stejně tak souboje na brankovišti. Vše řeší sudí domluvou.

49:00

Mladí Draci právě vstřelili branku! Porubě nebylo bránění nic platné! Hosté se svižně dostali před Hurčíka a navýšili skóre na osm gólů. Autorem branky ROBIN KAPLAN. Asistence: Milan Křivohlávek.

48:40

Následný vstup do útočné třetiny hostům opět nevyšel. Po střele na šumperskou branku se vhazuje v pravém kruhu.

48:13

Porubští dopravili puk až před Borovičku, kde se hrací předmět dostal mimo ledovou plochu. Vhazuje se po levici Borovičky.

47:59

47:40

Poruba se podruhé probojovává do útočné třetiny. Střelou ale ani jeden výpad neskončil.

46:59

Hurčík si našel střelu Minaříka. Bude se vhazovat po gólmanově levici.

46:38

Porubě je pískán icing.

45:40

Hosté ale hráče vytlačují na mantinel, takže šumperský gólman může být relativně v klidu.

45:17

To se vyplatilo a domácí mohou zkusit střelecké štěstí.

44:42

Domácí donutili Draky rozehrávat až za Borovičkovou brankou. Rambousek dobře forčekuje a nutí soupeře ke chybě.

44:04

Kaplan si v útočné třetině dělá, co se mu zlíbí. Porubští nestačí s šumperským esem bruslit.

43:20

Hurčík měl dobrý postřeh při možné dorážce Kučery. Pravou tyč včas utěsnil.

42:00

Borovička ani nemusel zasahovat při střele Bechného. Kotouč skončil na Blaháčkovi.

40:32

Hosté jsou i po přestávce páni ledu. Domácí vykrývají možné prostory k nahrávce a zrovna teď vystihl Puchala střelu Plhala po nahrávce přes brankoviště.

40:01

To uvidíme v další třetině, která začne přibližně v 19:33.
Snová třetina pro Mladé Draky a jejich snajpra Robina Kaplana, který svými třemi góly vzal Porubě asi možnost získat dnes body a donutil domácí vystřídat brankáře. Ke Kaplanovi se gólově přidali Jan Kučera a Joshua Mácha.
Porubští mají v šatně nad čím přemýšlet. Čeká je ještě dvacet minut hry a za tu dobu se dá v hokeji udělat cokoliv. Podaří se domácím zastavit šumperskou kanonádu?

40:00

39:59

Hurčík chytá střelu Kučery.

39:14

Halatovi těsně před útočnou modrou odskočil puk z hole. Bylo to tím, že mu do něj lehce strčil Mácha.

39:00

Což se jim i hodilo, protože teď zahráli icing.

38:46

Domácí se na chvíli osvobodili z tlaku a mohli tak i v klidu vystřídat.

37:48

Hodně se bruslí a bojuje na hrazení. Šumperk má ale ve všech situacích převahu.

36:20

Mladí Draci právě vstřelili branku! Rychle využitá přesilovka! ROBIN KAPLAN nic složitého nevymýšlel a z levého kruhu vypálil gólmanovi nad rameno. Asistence: Joshua Mácha a Tomáš Minařík.

35:51

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Moškoř – 2 min., hákování).

35:10

Macias z otočky poslal puk na branku. Borovička střelu vytěsnil.

34:53

34:52

Hurčík přerušuje hru po dotírání Máchy.

34:01

Střela Polácha orazítkovala porubskou tyč.

33:20

Halata vystihl šumperskou nahrávku a ujíždí na Borovičku. Na poslední chvíli jej o kotouč čistě obírá Blaháček a akce končí v pravém rohu.

33:00

První početní výhoda pro hosty a hned v jejím úvodu nastalo drama.

32:53

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Chovanec – 2 min., hákování).

31:55

Porubští se sami vytěsnili z útočné třetiny, když si Fojtík objíždějící pásmo nerozuměl s obráncem Dobešem.

31:20

Hurčík přerušuje hru po střele Kučery a připouští vhazování po své pravici.

30:30

Šumperští díl dotírají a buší na porubskou obranu co to jde. Domácí se ale snaží uhlídat hráče s pukem a nedovolit přesnou nahrávku do dobré střelecké pozice.

27:34

Mladí Draci právě vstřelili branku! Po vhazování v obranném pásmu hostů se Draci dostali ke kotouči a JOSHUA MÁCHA nedal Hurčíkovi šanci si na puk sáhnout. Střelu poslal nad jeho levé rameno. Asistence: Tomáš Minařík a Lukáš Cekr.

27:19

Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba: ze hřiště odchází Slíž, přichází Hurčík.

27:19

Mladí Draci právě vstřelili branku! ROBIN KAPLAN se prosmýkl přes obránce a po ledě poslal kotouč při projíždění brankovištěm Slížovi mezi betony. Hattrick byl na světě. Asistence: Jan Kučera.

26:08

Hosté se provinili zakázaným uvolněním, takže se Poruba mohla dál držet v útočné třetině. Jenže ani laciné získání pásma ji nepomohlo k vybojování puku a prvního překonání Dračí obrany ani gólmana.

23:48

Mladí Draci právě vstřelili branku! Rychlý přesun do útočné třetiny a nahrávky na jeden dotek skončily za Slížovými zády. Posledním, kdo se kotouče dotkl, než přešel brankovou čáru k druhé tyči, byl JAN KUČERA. Asistence: Robin Kaplan a Jiří Fibigr.

22:48

Domácí v útočné třetině dlouho nepobyly a Borovičku žádnou nebezpečnou střelou nevyvedli z klidu.

22:08

Mladí Draci právě vstřelili branku! Valnou hromadu měl nyní před sebou Slíž a z ní vyletěl puk do vzduchu a byť se porubský gólman snažil nastavit paži, kotouč mu přepadl přes hlavu a záda do branky. ROBIN KAPLAN. Asistence: Petr Kubíček a Joshua Mácha.

21:33

Foldyna se dostává po delších bojích ke kotouči a ujíždí na šumperskou bránu. Borovička si svou levou tyč pohlídal.

21:25

Sudí pískají zakázané uvolnění Porubě.

20:59

Ofsajd Draků.

20:20

Rambousek vybojoval za šumperskou brankou puk a poslal jej před branku, kde však nestál žádný spoluhráč, aby Borovičku překvapil střelou třeba z první.

20:12

Borovička přerušuje hru po střele Havlíka.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:46.
Úvodní třetina domácímu týmu moc nevyšla. Aspoň její začátek, kdy po velkém tlaku a mnoha střelách Slíž kapituloval v šesté minutě po střele Marka Keslera a v deváté po dorážce vlastní střely Robina Kaplana.
V druhé polovině třetiny získal RT TORAX přesilovku, kterou sice nevyužil, ale malinko získal herní tempo, protože od té doby už nebyla jednoznačná převaha Draků. V poslední minutě udržel Borovička čisté konto po útoku Pavlíka s Foldynou a Barčákem.

20:00

19:40

Borovička se štěstím vyráží puk po střele Pavlíka.

18:53

Poruba ke konci třetiny drží soupeře mimo své území, ale sama se do třetiny Šumperka nedokáže protlačit.

17:10

Domácí opět zaútočili, ale jejich snažení končí těsně za útočnou modrou. Šumperští totiž přistupují rychle k hráči s pukem, takže domácí nemají dostatek času na jeho zpracování nebo nějakou akci.

16:40

15:50

Poruba se podruhé dostala do třetiny a až nyní pořádně zatápí šumperské obraně. Borovička odrazil pokus Kubíka i dorážku Spurného.

14:40

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Cekr Filip – 2 min., hákování).

13:40

Vyhraná bule v útočné třetině a střela Plhala končí v náručí porubského gólmana.

12:50

Poruba zahrála icing.

12:45

Slíž lapil střelu Kubíčka (č. dresu 17). Bude se vhazovat po levici porubského gólmana.

11:54

Domácí se ubránili dalšímu Dračímu náporu a Rambousek se Spurným se pokusili nahozením dostat do třetiny před Borovičku. Jenže svižně bruslící Šumperk se kotouče opět ujal a zaútočil.

09:55

Machů se snažil kličkou přejít přes Minaříka, ale kotouč se Mladému Drakovi zasekl za brusli a tím jej dostal i do středního pásma. Z porubské akce tak nebylo nic.

08:24

Mladí Draci právě vstřelili branku! Obrana teď gólmanovi vůbec nepomohla! ROBIN KAPLAN se natáhl pro kotouč po své neúspěšné střele a jednoruč poslal puk za nesrovnaného Slíže. Asistence: Jakub Plhal.

07:51

Souboj Halaty s Kaplanem ve středním pásmu končí pukem mimo hrací plochu.

06:54

Prudká střela Lukáše Cekra těsně nad ledem udělala Slížovi problém. Puk sklepl pod betony a jen tak tak jej skryl pod lapačkou.

06:18

Stejný prohřešek vytvořili i Draci.

06:00

Poruba se provinila ofsajdem.

05:31

Mladí Draci právě vstřelili branku! Slíž si hledal prostory, kde by viděl na kotouč. Těsně před brankovištěm střelou nahoru pod horní tyč dopravil puk MAREK KESLER. Asistence: Petr Kubíček II., Tomáš Minařík.

04:39

Borovička odrazil pokus Halaty, obránci ale raději couvali než aby kotouč doráželi do brankoviště a tím vyvinuli větší tlak na soupeře.

03:54

Situaci dva na jednoho vyřešil Slíž skrytím kotouče v lapačce poté, co prudkou nahrávku poslal na bránu Kaplan.

03:00

Puk byl krátce ve středním pásmu, ale Porubští jej nedokázali udržet na svých holích. Střelecky se ale Draci tentokrát neprosazují, protože jsou vytlačováni na mantinel.

02:27

Porubští se na skok zastavili v útočné třetině. Nyní je hra opět před Slížem a je přerušena po střele Kučery.

01:39

Slíž tak po střele Minaříka skrývá puk ve výstroji. Bude se vhazovat po jeho levici.

01:18

Havlík za svou brankou vyhrává jeden souboj za druhým, ale jeho spoluhráči nedokáží kotouč vytáhnout ze třetiny.

00:48

Porubský gólman přerušuje hru po střele Křivohlávka.

00:10

Machů posílá kotouč za Borovičkovu bránu. Domácí ale souboj na hrazení prohrávají a hra se přesouvá před Slíže.

00:01

Krásný čtvrteční večer z RT TORAX ARENY!

Trenéři Pavel Leksovský (POR) a Petr Rutar (SUM) nahlásili pro dnešní utkání
tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Hurčík) – Machů, Puchala, Dobeš, Havlík, Macurák, Bechný, Hlaváč, Gelnar – Rambousek, Spurný, Kubík – Halata, Moškoř, Fojtík – Barčák, Pavlík, Foldyna – Chovanec, Macias K. T.

HK Mladí Draci Šumperk: Borovička (Zlatnický) – Blaháček, Cekr L., Kubíček P. Kubíček P. II, Plhal, Křivohlávek, Cekr F., Holub – Kesler, Minařík, Moravec, Horký, Kaplan, Kučera, Kavan, Mácha, Fibigr, Polách

Rozhodčí: Klapetek – Bojda, Mikler.
Před utkáním:

Porubští potřebují další body, Šumperk by rád před Třinec. Kdo bude po šedesáti minutách tím šťastnějším týmem? Podaří se Porubským potrápit i druhý nejlepší tým skupiny?
Odpovědi budeme znát po dvacáté hodině. Utkání totiž začíná v 18 hodin.
HC RT TORAX Poruba

To Poruba má vážnější starosti. Všemi silami se snaží uhájit extraligovou příslušnost a svými výkony v posledních zápasech, byť v některých nebodovala, ukazuje, že si jde za svým cílem. Zatím sice pomalými krůčky. Oceláře doma potrápili a prohráli o pouhý gól 2:3, předtím na Technice vyhráli na nájezdy, protože domácí na poslední chvíli vyrovnali. V posledním utkání na Warrioru dlouho nebylo známo, kdo zápas vyhraje, ale Poruba byla tím šťastnějším týmem a i díky tomu, že Vsetín své sobotní utkání prohrál, přinejmenším do dnešního se dostala Poruba na předposlední místo.
HK Mladí Draci Šumperk

Momentálně obývají druhou příčku tabulky se čtyřiceti osmi body. na lídra Nadstavby E Třinec ztrácí jeden jediný bod, který ztratili v zápase se Vsetínem. Na Lapači vyhráli až v prodloužení. Na druhou stranu, kdyby doma v posledním sobotním utkání dovolili Třinci bodovat, asi by jejich bodové manko bylo větší. Ale právě že Oceláře překvapivě porazili 7:4, dýchají jim na záda.
Máme tu další herní den NOEN Extraligy mladšího dorostu a v něm duel Poruby se Šumperkem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

0:11

Branky a nahrávky: 6. Kesler (Kubíček, Minařík), 9. Kaplan (Plhal), 23. Kaplan (Kubíček, Mácha), 24. Kučera (Kaplan, Fibigr), 28. Kaplan (Kučera), 28. Mácha (Minařík, Cekr), 37. Kaplan (Mácha, Minařík), 49. Kaplan (Křivohlávek), 53. Kučera (Fibigr), 54. Mácha (Kubíček, Kubíček), 56. Kučera (Cekr, Kubíček)

Rozhodčí: Klapetek – Bojda, Mikler

05:31 MDS 0:1 Kesler (Kubíček, Minařík)
08:24 MDS 0:2 Kaplan (Plhal)
14:40 MDS 2 Cekr, hákování
22:08 MDS 0:3 Kaplan (Kubíček, Mácha)
23:48 MDS 0:4 Kučera (Kaplan, Fibigr)
27:19 MDS 0:5 Kaplan (Kučera)