3:1 6:7 (5), 7:5, 6:4, 7:6 (4)

16.01.2018, 01:10 • Court 2 • 1. kolo • Jaroslava Sotáková sk

Tipsport: 5.03 1.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

7:6

GEM, SET, ZÁPAS! Lukáš Lacko premieňa druhý mečbal v tomto zápase a poráža nasadenú 22-ku turnaja Miloša Raoniča v štyroch setoch!
Slovenský tenista sa postaral určite o najväčšie prekvapenie v mužskej časti turnaja a postúpil do druhého kola, kde bude jeho súperom lepší z dvojice Kicker-Thompson! S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem ešte pekný zvyšok noci!

6-4

Víťazným bekhendovým úderom po čiare sa dostáva Lukáš Lacko k druhému mečbalu v tomto zápase!

40-30

Miloš Raonić posiela svoj forhend len do siete a tak má Lukáš Lacko po niečo vyše troch hodinách prvý mečbal!

5:4

Čistou hrou ide Lacko do vedenia 5:4! Všetok tlak je teraz na Milošovi Raonićovi, ktorý po prestávke pôjde servovať na udržanie sa v zápase.

40-30

Skvelé! Slovenský reprezentant sa dostal do výmeny a následne ju ukončil víťazným úderom z bekhendu.

6:4

Neuveriteľné! Raonić sa znovu vybral na sieť, kde ho Lacko obhodil opäť krížnym forhnedom. Slovenský reprezentant premieňa druhý setbal a ide do vedenia 2:1 na sety!

A-40

Slovenský tenista sa dostal do výmeny, hneď vzápätí si nabehol na sieť a tam kraťasom slávil úspech.

40-30

Výborne! Raonić si veľmi nesmelo nabehol na sieť a Lukáš Lacko ho tam obhodil krížnym forhendom.

40-40

A takisto aj ten druhý! Priamym bodom z podania posiela Lukáš Lacko gem do zhody.

15-40

Miloš Raonić si teraz nabehol na sieť, kde forhendovým víťazným úderom ukončil výmenu a má dva brejkbaly!

30-40

Lukáš Lacko teraz poslal svoj forhend až za základnú čiaru a bude tak čeliť brejkbalu.

A-40

Lukáš Lacko je teraz lepším hráčom na kurte a má k dispozícii ďalší brejkbal.

7:5

Slovenský tenista sa dostal do výmeny, dostal pod tlak súpera a ukončil ju víťazným forhendom po čiare. V druhom dejstve to bolo ešte o niečo vyrovnanejšie, keď si obaja hráči veľmi dobre držali svoje podania, no v závere ťažil Lukáš Lacko z pomalšieho pohybu súpera a vyrovnal tak stav stretnutia na 1:1!

A-40

Lukáš Lacko sa dostáva po nevynútenej chybe súpera k prvému brejkbalu v tomto sete, ktorý je zároveň aj setbalom!

6:7

Druhý už bol nad jeho sily a tak prvý set získava Miloš Raonić v pomere 7:6! Lukáš Lacko sa však nemusí za nič hanbiť. Úvod zápasu mu síce nevyšiel, no postupne sa dostal do tempa a v tajbrejku bol Kanaďanovi vyrovnaným súperom. Ešte však o ničom nie je rozhodnuté!

4-6

Výborným forhendom po čiare sa teraz predviedol tenista z Kanady, ktorému sa Lacko len nečinne prizeral. Raonić má dva setbaly!

3-2

Lukáš Lacko získava minibrejk!

5:5

Kanaďan sa teraz na seba právom hnevá, keď pokazil veľmi ľahkú loptičku a pomohol tak súperovi k zisku gemu.

2:3

Ale druhý brejkbal sa už stáva korisťou slovenského tenistu. Raonić si veľmi nepresvedčivo nabehol na sieť, kde ho Lacko obhodil a vzal si tak späť stratené podanie.

40-15

Forhend Miloša Raonića končí len vedľa bočnej čiary a tak má Lukáš Lacko prvé dva brejkbaly v zápase.

0:3

Kanadský tenista si bleskovo vypracoval náskok 3:0, po tom čo potvrdil brejk z predošlej hry! Nasleduje prestávka, po nej pôjde opäť servovať Lukáš Lacko.

0:2

Ten hneď aj premieňa. Slovenský tenista robí v závere gemu dvojchybu, čo nakoniec potvrdilo aj jastrabie oko.

30-40

Toto je veľmi zlé! Servis Lukáša Lacka bol veľmi pomalý, čoho využil jeho súper a víťazným returnom si vypracoval prvý brejkbal v zápase.