Předvýběr.CZ Florbal MB – 1. SC TEMPISH Vítkovice

1:2

po s.n. (0:2) (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

16.01.2018, 20:00 • SH Most • Finále • Ondřej Jícha (@OndraJicha)

Až v nájezdech se rozhodlo o dnešním vítězi. Šťastnější v nich byly Vítkovice, které na rozdíl od Mladé Boleslavi proměnily dva, zatímco Středočeši žádný. Stejně jako předloni si tak ze zisku tpohárové trofeje může radovat ostravský celek, který napodobil i ženské kolegyně a domů do Ostravy si veze cenný double. (22:18:18)

Jan JASTŘEMBSKÝ - 1:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým 1. SC TEMPISH Vítkovice.

Autorem vítězné branky je JASTŘEMBSKÝ JAN

4. série 0:2

Nájezdový specialista Curney po zemi nepřekvapil Součka a Vítkovice si tak berou zpět pohárovou trofej.

Také Hájek si rozhýbal BAuera, kterého si položil a následně bekhendem překonal. Vítkovice jsou blízko triumfu.

3. série 0:1

Jelínek byl také blízko gólu, ale svůj bekhend zvedl až příliš a míček poslal do břevna.

Jastřembský je první úspěšným exekutorem. Dlouhá klička do bekhendu mu vyšla a zakončil přesně k tyči.

2. série 0:0

Řehoř to vzal k brance klusem a stejně jako Natovovi i jemu ujel míček. Souček ještě nemusel zasahovat.

Delong šel zatím nejrychleji. Baurea si ale nerozhýbal a trefil ho do nohy.

1. série 0:0

Natov zkusil kličku do forhendu. Na poslední chvíli mu ale ujel míček.

Jako první šel na řadu vítkovický Petr Jankulár, který zkoušel hru nervů a prohrál, protože potáhl míček dozadu.

Samostatné nájezdy začínají.
Deset nastavených minut oběma týmům nestačilo. Bylo hodně znát, že už se nikam neženou a spíš vyčkávají. Rozuzlení tak přijde v nájezdech.

70:00

Prodloužení skončilo.

69:50

Sice ještě přišla jedna střela, ta ale skončila v rohu. Jdeme na nájezdy.

69:40

Vítkovice drží míček a nikam s ním nespěchají.

69:01

Poslední minuta prodloužení.

68:23

Novotný ze vzduchu nemohl ohrozit Součka.

67:50

Oba týmy se střídají. Každý chvilku, tahá pilku. Vše nasvědčuje tomu, že ani v prodloužení se nerozhodne a na řadu přijdou nájezdy.

66:45

Řehoř proti Jastřembskému vystoupil včas, aby zablokoval jeho střelu.

65:40

Natova vychytal už Souček, který kryl střelu do středu brány.

65:29

Jelínek trefuje tyčku. Štěstí stálo na straně Vítkovic.

64:55

Curney s seběhl na střed. Trefil pouze Hájka.

64:26

Boleslav dlouho rozehrává na vlastní polovině. Na obou týmech je vidět, že ani jeden nechce udělat chybu, která by znamenala konec zápasu.

63:06

Nejdřív Novák, poté vítkovický Hrubý na poslední chvíli zamezili přihrávce, která by jinak byla pro soupeře gólová.

62:09

Z otočky pálil tentokrát Gruber, i on zamířil mimo.

61:08

Novotný se dostal až před Součka. Zakončit už ale nedokázal.

60:32

Natov ztratil před vlastní brankou míček. Rýpar poté vystřelil mimo.

60:16

Hubálek z otočky míjí Bauerovu branku.

60:01

V závěrečné dvacetiminutovce žádný gól nepadl. Jde se tak do prodloužení, které bude oproti lize desetiminutové a hrát se bude v pěti na obou stranách nikoliv ve třech, jak je v nejvyšší soutěži novinkou.

60:00

59:46

Jelínek navíc musí pro míček za vlastní branku.

59:10

Padesát sekund mají oba celky na to, aby rozhodly. Prodloužení je spíš však reálnější variantou.

58:37

Natov promáchl a hrál vysokou holí. Pokračovat budou Vítkovice.

58:16

Od mantinelu pálil na druhé straně nebezpečně z otočky Tadeáš Chroust.

57:48

Přízemní pokus Rýpara. Bauer se včas dokázal dostat na zem.

57:05

Novotný podklouzl a přišel o míček. Naštěstí pro něj se Vítkovice nedostaly do brejku.

56:23

Po střele Besty se míček otřel o tyč. Bauer se stihl pouze podívat za balónkem.

56:01

Utkání jednoznačně graduje. Ani jednomu týmu se nechce do prodloužení, i když další minuty by se tenhle zápas rozhodně zasloužil.

55:43

Na opačné straně se dostal Hubálek před Bauera, do kterého napálil míček a poté se sám ocitl v brance.

55:08

Krzyžanek z půlky hřiště tvrdě napřáhl. Jeho pokus byl tečován a Souček byl velmi rád, že míček neskončil v brance.

54:32

Chyb v rozehrávce Vítkovic. Natov zachytil míček a přenechal jej Novotnému. Ten ale nakonec neprověřil Součka, poněvadž jeho střela skončial v zámezí.

53:55

Firda krosovou přihrávkou našel Lukáše Hájka, který chvilku váhal, zda má vystřelit a podle toho to tak dopadlo. Boleslavská obrana jeho pokus zablokovala a míček dostala do zámezí.

53:26

Finálové utkání sleduje 812 diváků.

52:18

Nehera byl faulován Tomašíkem, následně míčkem trefil Řehoře a poté sám fauloval.

51:07

Firdův pokus zablokoval Krzyžanek. Hned vzápětí šel raději střídat.

50:20

Na druhé straně musel ven i Bauer, aby zastavil vítkovický brejk.

50:10

Kološ z první po zemi trefuje Součka.

49:22

Brüer přízemní střelou trefil Neheru. Těžko říct, zda se jednalo o úmysl či smůlu ze strany Vítkovic.

48:45

Řehoř na hranici pravidel obral Sladkého o míček. Oba se vzápětí ocitli na zemi.

47:43

Brankář Boleslavi si nyní poradil i se střelou Firdy od mantinelu.

47:18

Jelínek ohrozil Bauera, když kopl míček nad branku a boleslavský gólman musel zasahovat konečky prstů.

46:44

Novák jasně zablokoval hůl Bestovi, Nevylučuje se.

46:16

Další pokus z hole Nováka zamířil těsně nad.

45:40

Na druhé straně se ke střele dostal Tadeáš Chroust, který ale zamířil mimo.

45:09

Bauer si jednoduše poradil s propagačním pokuse vítkovického kapitána.

44:09

Boleslav se již ujala míčku a kombinuje na polovině Vítkovic.

43:20

Pokus Hrubého ze vzduchu skončil až v ochranné síti.

43:00

Vítkovice nadále drží míček a je to Boleslav, která se musí bránit.

41:54

Sladkého skákavá přihrávka na Tokoše přes tři hráče Boleslavi neměla moc nadějí na úspěch a podle toho to také dopadlo.

40:51

Změna stran působí zřejmě na oba týmy, protože jsou nyní Vítkovice od začátku periody na míčku.

40:01

I v prostřední periodě byl k vidění pouze jeden gól, o který se tentokrát postarala Mladá Boleslav zásluhou Tomáše Chrousta. Nutno podotknout,,že Středočeši po celých dvacet minut Vítkovice k ničemu nepustily a prakticky neustále se hrálo na polovině Ostravanů. |Rozhodne se tedy pravděpodobně v závěrečné části, jež začne ve 21:25.

40:00

39:43

Na druhé straně se snad poprvé v zápase zaskvěl zákrokem Bauer po střele Delonga.

39:17

Tomašík se pokusil překvapit na bližší tyč. Míček poslal mimo.

39:01

Poslední minuta prostřední periody.

37:55

Další nebezpečný faul vítkovického obránce, ten si hodně koleduje o dvě minuty.

37:38

Hubálek doslova zahodil Natova na mantinel. Nepíská se.

36:35

Gruber zkoušel pálit z otočky. Nastřelil pouze Sladkého před sebou.

36:16

Podobně dopadl i Firda, který dlouho masíroval záda Jelínkovi.

35:38

Hrubý tak dlouho osekával Tadeáše Chrousta, až mu nakonec rozhodčí pískli nedovolený zákrok.

35:00

Bekhendový pokus Curneyho zablokoval Besta.

33:55

Novák si z pozice obránce seběhl do středu hřiště a bez nervů vystřelil na bránu. Souček reflexivně zakročil rukou.

32:56

Tomášík ukázal svůj přehled, když se parádně uvolnil a poté udělal prostor Tadeáši Chroustovi, ten však nechal vyniknout Součka.

32:36

V zámezí skončil i pokus Tadeáše Chrousta. Boleslav ale může pokračovat v útoku.

31:57

Delong posečkal se svou střelou a udělal dobře. Sice byla sražená, ale Bauer se poprvé ve druhé třetině mohl cítit v ohrožení.

31:05

Zakonov přeběhl celé hřiště sám. Při zakončení ale ztratil rovnováhu a podle toho vypadala i jeho střela.

30:08

Sladký se dostal na hranici brankoviště, kde byl zpacifikován a oba týmy se začínají pošťuchovat. Emoce vyplouvají na povrch.

29:40

Ojedinělý pokus Jastřembského zablokoval Tomáš Chroust.

29:11

Natov se dostal mezi tři soupeře. I když neuspěl, tak připravil pozici pro Jelínka. Ten však zblízka přestřelil.

28:28

Středočeši pokračují nadále ve svém náporu a Vítkovice se musí spoléhat pouze na brejky.

27:31

27:31 Tomáš CHROUST - 1:1

27:31

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Co viselo ve vzduchu v posledních minutách, se nakonec stává skutečností. TOMÁŠ CHROUST si naběhl na střed, odkud střelou pod břevno překonal Součka. Je srovnáno a jede se od začátku. Asistence: Milan Tomašík.

26:54

Nyní si mohou Vítkovice na chvíli odpočinout. Boleslav se sama zahnala na vlastní půlku a šla střídat.

25:42

Curney promáchl na brankovišti po přihrávce Novotného. Boleslav volá po gólu. Vítkovice nevědí, kde mají být.

25:23

Boleslav je jako vyměněná a od začátku periody tlačí na Vítkovice. Ty zatím odolávají.

24:59

Podruhé v akci mladší z bratrů Chroustů, tentokrát napálil Neheru, který ho poté na oplátku fauloval.

24:15

Kombinaci na jeden dotek zakončil Tadeáš Chroust. Míček skončil na boční síti, i když už se někteří boleslavští fanoušci radovali z gólu.

23:36

Jelínek hledal Curneyho na středu. Ten ale míček nezpracoval a tak ho v klidu zachytil Souček.

23:11

Natov z otočky pálí pouze do Součka.

22:03

Gruber se vytočil z rohu. Jeho pokus na přední tyč zamířil mimo.

21:22

První vítkovický útok ve druhé třetině končí střelou mimo.

20:40

Na začátku dějství se hraje před Součkem. Vítkovický gólman může být v klidu, protože míček drží jeho spoluhráči.

20:01

Po dvaceti minutách hry jsme viděli pouze jednu branku, o kterou se postaral až v závěru části díky využité přesilové hře vítkovický Rýpar. Utkání zatím připomíná obě dvě předchozí finálové bitvy, ve kterých byla také hodně vidět taktika a moc gólů nepadlo. Prostřední perioda začne ve 20:44.

20:00

19:01

Poslední minuta úvodní části.

18:55

I Boleslav už hraje v pěti na obou stranách.

18:42

Hubálek vzal situaci na sebe a při rychlém brejku se pustil do zakončení. Trefil jenom připraveného Nováka.

18:15

Hájek byl na poslední chvíli čistě zastaven Novákem .

17:52

Vítkovice jsou kompletní a začíná další jejich přesilovka.

17:21

17:21 Josef RÝPAR - 0:1

17:21

Vítkovice právě vstřelily branku!
Početní výhodu ostravský celek využívá. JOSEF RÝPAR dostal na levé straně až moc prostoru, aby přesně zamířil pod břevno a nedal Bauerovi šanci. Asistence: Adam Delong.

16:55

Ostravané si rovněž vyzkouší přesilovou hru. Dvě minuty za sekání si vysloužil Řehoř.

16:42

Hra ve čtyřech více sedí Vítkovicím.

15:52

Potyčka Kološe se Sladkým skončila nerozhodně. Oba dva si tak jdou odpočinout na trestnou lavici.

15:48

Jastřembský hledal krosem Tokoše. Přihrávka ale byla zablokovaná, když šla přes tři boleslavské hráče.

15:16

Vítkovice se snaží dostat do zápasu a drží delší dobu míček na svých holích.

14:31

Besta se vrací. Že by ale Vítkovice hrály o jednoho muže méně, nebylo vůbec poznat.

14:14

Ani teď Curney se nedokázal prosadit. Těžko říct, jestli myslel na střelu nebo krosovou přihrávku.

13:37

Vítkovice si v útočném rohu vynutily faul. Šetří další cenné vteřinky.

13:16

Středočechům se zatím přesilovka vůbec nedaří a nejen, že se nemohou dostat do zakončení. Nemají pod kontrolou ani míček.

12:31

Mladá Boleslav dlouho držela soupeře na jeho polovině, až nakonec přišel faul a Besta (VIT) dostává dvě minuty za blokování hole.

11:26

Tomáš Chroust se pokusil o individuální akci po straně. Sám se ale pustil proti přesile a o míček tak přišel.

10:44

Standardní situace zakončená Delongem končí vysoko nad. Vítkovice tuto šanci doslova zahodily.

10:42

Pokus Delonga skončil na Řehořovi, ten ho následně s pozdravem poslal na mantinel.

09:23

Hrubý se dostal ke střele ze středu. Na poslední chvíli mu do střely sáhl Curney. Střela vítkovického útočníka tak zamířila vedle.

08:54

Tentokrát z dálky vypálil Novák. Trefil prvního bránícího hráče před sebou, a proto míček skončil i mimo území velkého brankoviště.

07:50

Další Tomašíkův pokus, tentokrát z dálky, skončil na tyči. První vážnější ohrožení dnešního zápasu na straně Mladé Boleslavi.

07:10

Další jistý zákrok Bauera. Oba gólmani jsou zatím v začátku zápasu bezchybní.

06:44

Curney se ukázal i na druhé straně hřiště, když zablokoval střelu Hubálka.

06:00

Standardní situaci ze středu hřiště zakončoval po odskoku Curney. Přízemní střelou trefil pouze Součka.

05:38

Další pokus obstaral od mantinelu Vilím. Nyní už byl boleslavský gólman připraven a bez problémů míček zachytil.

04:47

Tokoš bez přípravy vypálil ze standardní situace na Bauera. Ten byl rád, že ho míček zasáhl, protože se ani nehnul.

04:30

První střelu obstaral Tomašík po přihrávce Krzyžanka. Souček připraven.

03:29

Vítkovický útok měl jít přes Hájka. který posílal míček před branku. Tam se ho ale ujal Natov.

02:36

Ne na dlouho. Dopředu jde opět Mladá Boleslav. Ani tentokrát z útočné akce nic nevytěžila. Souček zatím nemusel zasahovat.

01:51

Vítkovice si nyní osahávají míček. S rozehrávkou nikam nepospíchají.

01:16

Tomašík se pokusil založil útok, ale také on skončil s míčkem u mantinelu. Tentokrát byl však faul na něj.

00:46

Středočeši nakonec skončili s míčkem v rohu, kde následně faulovali.

00:20

Novotný zaváží míček za vlastní branku a plánuje první útok Boleslavi.

00:01

Technology Florbal MB: Bauer (Rytych) – Novák, Novotný (C), Kološ, To. Chroust, Ta. Chroust, Bína, Řehoř, Rožnovják, Pluhař, Gruber, Křenek, Jelínek, Curney, Zakonov. Trenér: Jan Pazdera.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Hrubý, Jankulár, Firda, Sladký (C), Nehera, Vilím, Rýpar, Gál, Děček, Hájek, Bräuer, Hubálek, Jastřembský, Delong, Němec, Besta. Trenér: Pavel Brus

Rozhodčí: Furmánek Jakub, Šolc Vlastimil.
Historická bilance

Mladá Boleslav se ve finále poháru představila čtyřikrát. Dnes se bude jednat o její pátou účast. Finálovou šňůru nastartoval v roce 2013 ještě pod názvem Billy Boy. V následujících třech ročnících se dostala do souboje o trofej jako Florbal MB. Její bilance zatím činí 3 vítězství a 1 porážka

2013 BILLY BOY Mladá Boleslav – Panthers Otrokovice 10:3
2014 Florbal MB – Bulldogs Brno 5:4 po nájezdech
2015 Florbal MB – 1. SC Vítkovice 2:3
2016 Florbal MB – 1. SC Vítkovice 1:3

Vítkovice mají o jednu účast ve finále více než Mladá Boleslav. První finále si zahrály v historicky prvním ročníku s podtitulem 2001, tehdy jako 1. SC Ostrava. Podruhé se do závěrečného souboje o trofej probojovaly o čtyři roky později, následně se o triumf mohly poprat v ročníku 2011 a na závěr přišla doposud trvající tříletá série. Doposud se zisku trofeje radovaly třikrát. Ve dvou případech odešly poražené.

2001 SSK Future – 1. SC Ostrava 3:6
2005 Tatran Střešovice – 1. SC SSK Vítkovice 7:4
2011 TJ JM Chodov – 1. SC Vítkovice 5:7
Oba dnešní soupeři se ve finále poháru utkají potřetí za sebou, což se v historii poháru stane vůbec poprvé. Před dvěma lety v Plzni vyhrály po famózním obratu v závěru zápasu Vítkovice 3:2 a překazily středočeskému sokovi útok na zlatý hattrick.

Mladá Boleslav si přichystala odvetu o rok později do Zlína, kde porazila svého soupeře 3:1 a vrátila se zpět na pohárový trůn.
Cesta do finále

Jakožto loňští finalisté, začaly oba týmy letošní pouť pohárem až v osmifinálových skupinách. Oba celky zvládly tu svou bez největším problémů a s plným bodovým ziskem postoupily do čtvrtfinále z prvního místa to celkem suverénně.

Osmifinálová skupina

Mladá Boleslav zvítězila vždy minimálně o čtyři branky. Doma přehrála Českou Lípu 8:4, následně v Chomutově uspěla 13:5 a nejvýrazněji porazila Tatran 10:2. Nutno ovšem podotknout, že Pražané přistoupili k zápasu s hodně omladěnou sestavou a mnoho hráčů z A-týmu chybělo.

Vítkovice byly ještě suverénnější ve skupině D než Mladá Boleslav v "Áčku". "Největší" potíže měly s městským rivalem Ostravou, kterého porazily 9:4. Dalším soupeřům z divize už nedaly šanci. Šumperk deklasovaly vysoko 8:1 a Letku ještě výrazněji poměrem 13:2.

Čtvrtfinále

Mezi posledními osmi účastníky poháru se výsledkový projev obou dnešních soupeřů výrazně změnil. Mladá Boleslav znemožnila v domácím prostředí Ostravu, které na zpáteční cestu přibalila neskutečných dvacet gólů. Vítkovice naopak měly co dělat, aby postoupily dál, protože prvoligový Hattrick Brno byl nakonec těžším soupeřem, než by se mohlo na první pohled dát a favorit nakonec uspěl jen těsně 4:3.

Semifinále

I v semifinále podala přesvědčivější výkon Mladá Boleslav, která si lehce poradila s Bohemians a po výhře 12:3 si zajistila postup do finále. Rovněž Vítkovice hrál s pražským soupeřem. Proti Tatranu vždy využily lepšího začátku třetin a nakonec si pohlídaly vítězství v poměru 5:2.
Mladá Boleslav půjde do finále jakožto loňský obhájce ze Zlína a pokud se jí podaří vyhrát, tak se může radovat z celkového triumfu počtvrté za posledních pět let. Potřetí za sebou budou poslední její překážkou Vítkovice, které vyhrály poslední finále konané na území Čech.
Příjemný úterní večer. Po finálovém utkání žen přijde na řadu i souboj o pohárovou trofej v případě mužů. Složení závěrečného duelu je přitom stejné, jako v předchozích dvou letech. Proti sobě se postaví Mladá Boleslav a Vítkovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

1:2

Branky a nahrávky: 28. Chroust To. (Tomašík M.) – 18. Rýpar J. (Delong A.), rozh. náj. Jastřembský J.