Portugalská Primeira Liga

Sporting Lisabon – CD Aves

3:0

konec (1:0)

14.01.2018, 21:15 • Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků) • 18. kolo • Michal Raška

Tipsport: 1.17 7.43 15.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:14:29)
Je konec. Sporting nakonec vyhrál naprosto v pohodě 3:0 a Bas Dost si připsal hattrick. v 31. minutě se dostal po skvělém centru ke hlavičce Dost a zakončil k pravé tyči. Ve 42. minutě mohlo být srovnáno, ale hostující hráč nastřelil pouze břevno. V 52. minutě proměnil pokutový kop Bas Dost a domácí šli do vedení 2:0. Sporting si jasně hlídal konec utkání a v 90. minutě se dostal naprosto sám před bránu po skvělé přihrávce Bas Dost a zkompletoval hattrick. Sporting tak jde na první místo před Porto, které má ale jeden zápas k dobru.

90+4

90+3

Domácí dál drží míč a o vítězi je skoro jasné od druhé vstřelení branky.

90+1

Rozhodčí nastavil čtyři minuty navíc.

90

90. Bas DOST - 3:0

90

Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Nakonec se nám zrodil v utkání hattrick, který vstřelil BAS DOST! Po skvělí přihrávce z pravé strany se ocitl před bránou naprosto osamocen a střelou k pravé tyči poslal Sporting do tříbrankového vedení a zkompletoval hattrick.

88

Příliš dlouhá přihrávka na Amiltona skončila jen u brankáře Patrícia.

87

Dalekonosná rána Cristiána Aranga skončila jen u zákroku Rui Patrícia.

86

Rohový kop hostů skončil jen na hlavě domácího obránce.

84

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Daniel Podence.

82

Martins si zpracovával míč ve vápně, ale ke střele se nedostal, jelikož hostující obránce mu vypíchl míč.

80

Dost si naběhl do vápna, ale na míč po skvělém centru nedosáhl.

79

Střela domácího hráče skončila vedle brány Quima.

77

Poté letěl centr do vápna, ale ke střele se žádný hráč Sportingu nedostal.

76

Domácí vybojovali rohový kop z pravé strany.

74

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Bryan Ruiz.

73

Domácí drží míč ve své moci a takřka ho nepůjčují svému soupeři.

72

Cristiano Piccini si chtěl vymodlit faul v pokutovém území, ale ani tentokrát hlavní rozhodčí neodpískal druhou penaltu.

70

Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Vítor Gomes, přichází Paulo Machado.

67

Fábio Coentrão si počínal nedovoleně, když k zemi poslal Diego Gala.

66

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Rúben Ribeiro, přichází Rodrigo Battaglia.

64

Druhý pokutový kop se nekoná a následuje pouze sportovní odevzdání míče hostům.

63

Rozhodčí ještě přezkoumá záběr ve vápna právě na Dosta, který byl zasažen hostujícím hráčem. Ovšem jestli jde o penaltový zákrok posoudí hlavní rozhodčí João Pinheiro.

61

Nyní se na zemi ocitl domácí hráč a prozatím jediný střelec Bas Dost, který potřebuje ošetření zdravotníků, když byl zasažen protihráčem.

58

Diego Galo si naskočil na centr, který na něj letěl z pravé strany, ale následně zamířil vedle pravé tyče.

57

Po centru hostů do vápna se sice nedostal žádný hráč Aves ke střele, ale vybojovali autové vhazování a poté rohový kop.

56

Další faul domácích zbrzdil Sporting u útočného snažení. Zatím ale na hřišti dominuje jenom jeden tým a je to samozřejmě ten domácí.

54

Poté se ale hráč Sportingu dopustil faulu a u míče tak bude Aves.

53

52

52. Bas DOST - 2:0

52

Sporting jde do dvoubrankového vedení! BAS DOST si s pokutovým kopem poradil náramně, když si počkal kde půjde brankář a následně zakončil přesně k pravé tyči!

51

51. Faul Gomese v pokutovém území.

51

Hostující hráč Vítor Gomes se dopustil faulu ve svém vápně, kde k zemi poslal Martinse a následuje pokutový kop.

51

Byla nařízena penalta pro Sporting.

50

Gelson Martins si zpracoval míč na hranici vápna a následně vystřelil, ovšem rána mu moc nesedla a skončila vedle brány.

49

Goncalo se nyní provinil faulem a Sporting má přímý kop z levé strany.

48

Domácí postupnou kombinací se opět dostávají blíže k bráně Quima.

47

Střela domácího hráče skončila jen vedle brány a Quim se tak postará o odkop od své brány.

46

Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Alexandre Guedes, přichází Cristián Arango.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:19.
První půle je za námi. Sporting zatím zaslouženě vede 1:0, když se v 31. minutě dostal po skvělém centru ke hlavičce Dost a zakončil k pravé tyči. Ve 42. minutě mohlo být srovnáno, ale hostující hráč nastřelil pouze břevno.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1

Hosté ještě mají autové vhazování na levé straně.

45

Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

44

Aves se opět dostali ke střele, ale tentokrát to byl hodně nepodařený pokus, který skončil velmi daleko vedle brány.

42

Útočník hostů se dostal do skvělé střelecké příležitosti, ale orazítkoval pouze horní tyč!

40

Hosté se ovšem po rohovém kopu dopustili faulu na brankáře Rui Patrícia.

38

Hosté vybojovali rohový kop z pravé strany a mohou tak ohrozit domácí bránu.

36

Sporting vybojoval autové vhazování na pravé straně.

35

Střela domácího hráče Bruno Fernandese skončila těsně vedle levé tyče.

33

Domácí dál pokračují v tlaku, který mají od začátku zápasu.

31

31. Bas DOST - 1:0

31

Nováček v dresu Sportingu Rúben Ribeiro nacentroval krásný míč do vápna, přesně na hlavu BASE DOSTA, který zakončil přesně k pravé tyči a poslal domácí do vedení! Asistence: Ribeiro.

30

Ovšem z něj nakonec nic nebylo a ještě byl hostující hráč ošetřen doktory na hrací ploše.

28

Sporting tak má přímý kop z třiceti metrů.

27

Hosté se provinili faulem, konkrétně Claudio Falcao.

25

Míč nyní skončil vedle hostující brány a Quim má odkop od své svatyně.

24

Po centru z pravé strany se dostal ke hlavičce Bas Dost, ale zamířil vedle levé tyče.

23

Ale ani nyní se do ohrožení Quimovy brány nedostali a obrana Avese jen odkopla míč.

22

Nyní získali rohový kop domácí.

21

Hosté nyní získali rohový kop z levé strany. Ovšem po jeho zahrání se Gomes provinil faulem.

20

Bas Dost z hranice vápna vypálil svojí slabší levou nohou jen do brankáře Quima, který byl připraven.

18

Salvador Agra se skvěle prohnal po pravé straně, následně si míč zasekl ve vápně před Mathieuem, ale ke střele se nedostal, jelikož brankář Patricio po míči skočil a chytil ho do své moci.

17

Poté se ale domácí hráč provinil nedovoleným zákrokem.

16

Přihrávku z pravé strany odvrátila obrana hostů a odkopla míč do zámezí. Následuje autové vhazování.

15

Skvěle to na pravé straně udělal domácí hráč, který dostal míč do nebezpečné pozice před bránu, ale tam ho nakonec odkopla obrana Avese.

14

Ovšem s centrem z něj si obrana Sportingu lehce poradila a odvrátila míč do bezpečí.

13

Po rohovém kopu se domácí provinili faulem přibližně pětadvacet metrů od své brány a Aves má volný kop z pravé strany.

12

Rui Patricio musel jít ven z brány aby zmenšil úhel hostujícímu hráči, který nakonec vystřelil, ale domácí brankář byl připraven a následuje rohový kop.

11

Akce hostů je u konce, jelikož se hostující hráč ocitl v ofsajdovém postavení.

10

Nyní se do kombinace Sportingu zapojil i domácí brankář Patricio.

8

Nakonec ale tento domácí útočník odešel do zámezí po svých a vypadá to, že bude moct pokračovat.

6

Domácí hráč Martins utrpěl při zákroku nějaké zranění a hra je přerušena.

5

Hosté nyní vybojovali volný kop, po kterém přiletěl centr do vápna, ale tam se žádný z hráčů Avese nedostal ke střele.

4

Poté se ke střele dostal Acuňa, ale ta šla přímo do připraveného Quima, který si s jeho pokusem lehce poradil.

3

Nyní domácí vybojovali rohový kop z pravé strany.

2

Domácí od začátku drží míč na svých kopačkách a pomalu se dostávají blíže k vápnu hostů.

1

Sporting Lisabon: Patrício – Piccini, Coates, Mathieu, Coentrão – R. Ribeiro, B. Fernandes, Acuňa, W. Carvalho – Dost, G. Martins.
Náhradníci: Salin – Battaglia, B. César, Doumbia, A. Pinto, Podence, B. Ruiz.

CD Aves: Quim – Ponck, Amilton, Petrolina, V. Gomes – Agra, Galo, A. Guedes, Rodrigo – Falcao, Goncalo.
Náhradníci: Facchini – Arango, Falcone, Rodrigo Defendi, Lenho, Sami, Machado.

Rozhodčí: João Pinheiro – Bruno Rodrigues, Nuno Eiras.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CD Aves:

Aves se momentálně nachází až na patnáctém místě se čtrnácti body a skóre 16:26. V posledním zápase zavítal na půdu Chaves. Těsně před poločasem se prosadil Derley a hosté šli do vedení. Nakonec srovnal stav utkání v 78. minutě William a Aves si tak po remíze 1:1 odvezlo bod. Nejlepším střelcem je s třemi góly Agra. Hlavním trenérem je L. Vidigal.
Sporting Lisabon:

Sporting se momentálně nachází na třetím místě se skóre 38:10. V posledním utkání ligy se utkal na domácí půdě s Maritimem. Po prvním poločase sice vedl jen 1:0 po brance Dosta, ale nakonec vyhrál suverénně 5:0, kdy si Dost připsal hattrick. Nejlepším střelcem je s šestnácti góly právě Dost. Hlavní trenér je J. Jesus.
V 18. kole portugalské Primeira Ligy se proti sobě utkají týmy Sporting Lisabon a CD Aves. Poslední vzájemný zápas ovládl Sporting, když vyhrál na půdě Avese 2:0. Nyní se bude hrát na Estádio José Alvalade v Lisabonu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 50 466 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.