konec (8:14)

17.12.2017, 14:30 • Utkání o bronz • Vít Muzikář

Tipsport: 2.57 8.0 1.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Díky za pozornost a házené zdar! (16:01:56)
Bronz pro Nizozemsko. To vedlo po prvním poločase o šest branek a vypadalo to na zcela jednoznačnou záležitost. Jenže Švédky přidaly v druhé půli v obraně, hrály sice stále 0:6, ale obrana byla daleko agresivnější. Seveřanky se dokonce dostaly do vedení.

Jenže švédské naděje schytaly ránu, když se Robertsová nechala vyloučit za úder do obličeje Maleisteinové. Tou dobou byla v šatně již Brochová, která vyfasovala po třetím vyloučení červenou kartu v době, kdy faulovala Blomstrandovou na levé spojce.

Tohle byl moment, který hodně ovlivnil souboj o bronz na světovém šampionátu žen. Najednou se Nizozemky tou přesilovkou chytly, dostaly zpět hlavou do utkání a ačkoliv jim ve druhém poločase zcela odešel útok, tak berou bronz. Nic s tím nezmohla ani rozchytá Idéhnová, která ve druhé půli nahradila Bundsenovou ve švédské brance.
Což potvrdila i Westerová svým sedmým zákrokem zápasu proti Mellegardové z levého křídla.

Konec zápasu. (21:24)

60

Ale Malesteinová proti riskujícím soupeřkám rozhoduje z výskoku z pravé strany o tom, že Švédky tenhle skvělý obrat nedokonají a budou donuceny k slzám smutku, nikoliv štěstí. Bronz pro přemožitelky českých házenkářek ze čtvrtfinále MS, tedy pro Nizozemsko. (21:24)

60

Gulldénová sedmičkou pravačkou k ůlevé tyči proti Westerové ještě snižuje. (21:23)

60

Abbingová do prázdné branky dává na rozdíl tří branek. (20:23)

59

Polmanová z levé strany k tyči a tohle je asi věc, která rozhodne strhující závěr duelu o bronz na MS žen! (20:22)

59

To je drama! To je drama! Házenkářský pán Bůh si potykal s Westerovou, protože ta byla překonaná, ale po dohrávce Robertsové z levé spojky do levého křídla zakončila do zadní tyče Mellegardová. (20:21)

58

Lagerquistová na pivotu, na sppojce Gulldénová či Robertsová proti obraně 0:6. (20:21)

58

Švédsko si vzalo timeout. (20:21)

58

Rychlý kříž po výhozu Westerové zleva na pravou stranu a Malesteinová technicky do levé poloviny branky dostává Nizozemky opět blíže k té nejméně cenné medaili ze světového šampionátu v zemi, kde je házená takovým náboženstvím. (20:21)

57

Gulldénová nahrávala na pravou spojku do druhé vlny, ale tu vychytala Westerová. (20:20)

57

Polmanová z druhé vlny z levé strany po nahrávce Abbinghové a proti Blomstrandové na zadní tyč srovnala a prodloužení už není daleko. (20:20)

56

Robertsová se na levé spojce otočila kolem soupeřky a z šesti metrů pod víko dává Švédkám opět větší šanci na velký obrat v duelu o bronz proti Nizozemsku. (20:19)

56

Švédsko útočí na spojce s Gulldénovou či Robertsovou. (19:19)

55

Polmanová pálila z výskoku ze středu do pravé nohy Idéhnové. (19:19)

55

Blomstrandová faulovala levou spojku Polmanovou a míč pro Nizozemsko. (19:19)

55

Chyba Robertsové na levé spojce dostala Nizozemsko do útoku s Grootovou na pravé spojce a na levé straně s Polmanovou. (19:19)

54

Nizozemsko se chytlo a dostalo zpět do zápasu vyloučením Robertsové, protože jinak bylo zralé na ručník ve druhém poločase. (19:19)

54

Westbergová a její spoluhráčky jdou na střídačku, protože si Švédsko bere timeout. (19:19)

54

Smeetsová vyrovnává, když Abbinghová dohrála z levé spojky do levého křídla, z čehož plynulo zakončení na zadní tyč. (19:19)

53

Nejprve Gulldénová nemohla dohrát akci z levé spojky do levého křídla na Sandovou, protože spoluhráčka šla střídat, ale následně zapadla střela Westbergové z dvanácti metrů ze středu k pravé tyči. (19:18)

53

Polmanová našla ze středu na levé spojce Abbinghovou a ta narvala míč pod víko proti Idéhnové. (18:18)

52

Robertsová zasáhla Malesteinovou útočící po pravé straně od obličeje a Nizozemsko bude hrát přesilovku šest na pět. (18:17)

52

Grootová dirigovala hru z pravé spojky až přišla dohrávka do pravého křídla a Malesteinová zakončila na delší tyč. (18:17)

51

Westerová dobře četla střelu ze spojky a Nizozemsko jde do kontru proti obraně s Westbergovou. (18:16)

51

Blomstrandová získala z pravé spojky v souboji jedna na jednu proti Abbinghové devítku. (18:16)

50

Nizozemská hra vabank bez brankářky v sedmi lidech skončila střelou Abbinghové z pravé spojky vedle zadní tyče. Nizozemsku se to bortí jako domeček z karet. (18:16)

50

Avšak Westerová vykopla střelu ze spojky v podání Gulldénové, která táhne Švédsko ve druhém poločase za senzačním obratem. (18:16)

50

Teď navíc zásah levou rukou Idéhnové proti střele Polmanové z pravé spojky. (18:16)

49

Nizozemky jsou absolutně mimo a tohle prostě nezvládají. Ve druhém poločase jejich výkon rapidně klesl. (18:16)

49

Jízda Švédska nemá konce a Gulldénová je ze sedmičky přesná pravačkou do pravého horního rohu branky do protipohybu Westerové. (18:16)

49

Brochová dostává třetí dvojku a a tím pádem červenou kartu, když faulovala levou spojku Blomstrandovou. Tohle Nizozemsko absolutně nezvládá ve druhém poločase. Navíc sedmička pro Gulldénovou. (17:16)

48

Další fatální hrubka nizozemského týmu na spojce a Snelderová se poté zmohla pouze na taktický faul zřejmě proti Gulldénové po ztrátě míče. (17:16)

48

Westerová s menšími obtížemi nepustila míč po střele ze spojky do sítě a Nizozemsko hraje s Van Der Heijdenovou na pravé spojce. (17:16)

47

Gulldénová s Blomstrandovou vymyslely střelu Robertsové z levé spojky na přední tyč, ale Sandová se nedostala k dorážce z levého křídla. (17:16)

47

Van Der Heijdenová rozdávala balony z pravé spojky, ale zcela nepochopitelná dohrávka do pravého křídla, kde nebyl nikdo dává míč Idéhnové. (17:16)

47

Švédky vyměnily brankářku ve druhém poločase a především přidaly na agresivitě v obraně, která je nadále hraná systémem 0:6. (17:16)

47

Totální kolaps Nizozemska, Sandová dostala z levého křídla na zadní tyč Švédsko do vedení. Oranžové družstvo si bere timeout. (17:16)

46

Idéhnová může být švédskou hrdinkou, protože pokryla střelu spojky i následnou dorážku z pravého křídla Malesteinové. (16:16)

46

Blomstrandová po nahrávce Gulldénové ze středu tak činí svým gólem z pravé spojky levačkou. (16:16)

45

Ztráta a Švédky můžou za necelých patnáct minut druhého poločasu dorovnat skóre a ztrátu šesti branek. (15:16)

45

Teď navíc faulovala Mellegardová pravou spojku a pod tlakem pasivity mají Nizozemky devítku. (15:16)

45

Nizozemsko má obrovský problém s agresivní obranou soupeřek. (15:16)

44

Gulldénová na Blomstrandovou do druhé vlny na pravou spojku na šest metrů a po střele z šesti metrů je to pouze o jednu branku. (15:16)

44

Malesteinová na levé spojce ztratila balon a následoval pas do kontru v podání Jacobsenové, kdy z brejku snížila sama Mellegardová. (14:16)

43

Faul na Polmanovou v podání Jacobsenové na devítce nebude potrestaný dvojkou. (13:16)

43

Idéhnová vyhodila míč na střed na Gulldénovou, ale ta se neprosadila. (13:16)

42

Technická chyba Grootové na levé spojce na druhé straně. Nizozemsko je hodně nervózní ve druhém poločase. (13:16)

42

Lageruqistová udělala na šesti metrech zřejmě po nahrávce Gulldénové útočný faul na brankovišti proti Grootové. (13:16)

42

Švédky dobře pokryly souhru střední spojky s pivotkou, takže nezakončovala Grootová. (13:16)

41

Před brankou Grootové z pravé spojky do bližšího horního rohu branky bylo pískáno, takže gól neplatí. (13:16)

41

Navíc Brochová dostala druhou dvojku v zápase za faul na Lagerquistové. (13:16)

40

Guldenová dostala míč na pivota přes Brochovou a pravačka Lagerquistové z šesti metrů zaplula k levé tyči v pádu. (13:16)

40

Výborná Idehnová rukou proti zakončení Grootové z levé spojky z šesti metrů z druhé vlny. (12:16)

40

Van Der Heijdenová na pravé spojce poté, co mělo Nizozemsko timeout. (12:16)

40

Gulldénová vyskočila na středu, Brochová nemohla reagovat adekvátně, protože tam udělala clonu soupeřka na brankovišti a pravačka střední spojky Švédska narvala míč pod víko. Westerová zcela bez možnosti zákroku. (12:16)

39

Mellegardová se posléze zapojila do obrany 0:6, kterou Švédsko hraje prakticky celý zápas a Nizozemsko se neprosadilo. (11:16)

38

Jednoduchá práce pro Idéhnovou po střele ze střední vzdálenosti, ale na druhé straně prohrálo levé křídlo Mellegardová souboj s Westerovou. (11:16)

38

Nizozemsko zkusilo akci bez brankářky sedm na šest, ale zatím se Švédsko dobře brání i s Blomstrandovou a Nizozemsko už hraje pod tlakem pasivity na spojce s Abbinghovou. (11:16)

37

Hagmanová dostala míč na levé straně od Idéhnové, ale střelu doprostřed branky špatně umístila přes Polmanovou, což si pohlídala Westerová. (11:16)

37

Sedmý zákrok Westerové v zápase, když Blomstarndová z pravé spojky obešla Abbinghovou, ale z šesti metrů pálila její levačka do pravé nohy brankářky. (11:16)

36

Zase klasika, tedy obrana Švédska 0:6 i s Jacobsenovou proti pravé spojce Van Der Heijdenové a Nizozemky ani nevystřelily. (11:16)

36

Grootová pozdě reagovala na souhru střední spojky s pivotkou Lagerqustiovou, jejíž pravačka vymetla prostor pod břevnem z šesti metrů. (11:16)

35

Van Der Heijdenová nahrávala na střed Grootové, která nedohrála akci do levého křídla na Smeetsovou, jelikož zasáhla Hagmanová a Nizozemsko se posléze pod tlakem pasivity neprosadilo. (10:16)

35

Zatím ve druhém poločase v brance Westerová a Bundsenová. Švédky celkem agresivní v obraně 0:6. (10:16)

34

Blomstrandová zaskočila střelou ze spojky nekoncentrovanou obranu soupeřek. (10:16)

34

Abbingová vypálila z levé spojky z výskoku, Idéhnová si na míč hodně sáhla, ale i tak je balon v síti. (9:16)

33

Grootovou faulovala na levé spojce zřejmě Strombergová. (9:15)

33

Gulldénová a Roberstová hrály na spojce až Robertsová nezpracovala na levé straně nahrávku ze středu, takže balon pro Grootovou. (9:15)

32

Švédsko hraje obranu 0:6 proti Van Der Heijdenové a v obraně s Robertsovou a je úspěšné. (9:15)

32

Jenže Idéhnová je prakticky vzápětí překonaná. (9:15)

32

Rychlý kontr Švédek a bomba pod víko. (9:14)

31

Naprosto snadný zákrok pro Idéhnovou po střele z levé spojky do koše. (8:14)

31

Abbingová faulovaná na levé spojce, takže je z toho devítka pro Nizozemsko. (8:14)

31

Nizozemsko začalo druhý poločas výhozem a útokem s Van Der Heijdenovou na spojce. (8:14)

31

Začal druhý poločas. (8:14)
Nizozemsko má blíže k tomu, aby získalo bronzovou medaili na mistrovství světa žen v Německu 2017, když v zemi zaslíbené házené a halovým sportům vyhrálo první poločas poměrem 14:8. Parádně mu vycházela souhra s pivotkou Grootovou.

Švédsko hrozilo především Gulldénovou ze spojky, ale jelikož rozchytalo Westerovou, která jednoznačně vyhrála brankářský souboj se svojí soupeřkou Bundsenovou na druhé straně, tak severský tým má k cennému kovu hodně daleko.

Šest branek je velká ztráta. Hlavně, když Švédky nechaly rozstřílet spojku Abbinghovou, která například ve čtvrtfinále s Češkami dostala míč celkem 14krát do sítě.

30

První poločas skončil. (14:8)

30

Nizozemsko zkusilo v posledních sekundách prvního poločasu hru bez brankářky sedm na šest. Takže z levé spojky dohrávala Grootová přes bránící Toft Hanseovou a Hagmanovou do levého křídla, kde Smeetsová z výskoku a střelou o zem ukončila první dějství souboje o bronzovou medaili na MS v házené žen v Německu 2017! (14:8)

30

Švédský trhák skončil tím, že Sandová se přes bránící Snelderovou a zřejmě Knippenborgovou dostala na šest metrů na levou spojku, ale Westerová byla proti změně skóre. (13:8)

29

Westerová neinkasovala a Nizozemsko je v útoku, když hraje Grootová či Smeetsová. (13:8)

29

Toft Hansenová vystoupila z obrany, ale Abbinghová se dostala na pravou spojku na devět metrů a střelou po pravé ruce do pravé poloviny branky překonala Bundsenovou. (13:8)

28

V době, kdy míč držela Gulldénová, tak končí švédský útok a Nizozemky mohou kontrovat Abbinghovou či Grootovou na spojce. (12:8)

28

Další nechytatelná rána z levé spojky v podání pravačky Abbinghové z výskoku, kdy nahrávala ze středu Polmanová a balon propadl na přední tyč branky Bundsenové. (12:8)

27

Gulldénová pravačkou ze sedmičky snižuje do pravé poloviny branky do protipohybu Westerové. (11:8)

27

Gulldénová dostala míč na pivotku Toft Hansenovou, která byla faulovaná , takže sedmička, ale vše bez dvojky. (11:7)

26

Gulldénová chtěla pálit pravačkou z pravé spojky na zadní tyč, kde byla připravena Westerová rukama, ale Švédka byla faulovaná, takže devítka. (11:7)

26

Švédsko bude hrát bez brankářky v šesti lidech v přesilové hře. (11:7)

25

Švédsko přečetlo dohrávku do levého křídla na Smeetsovou a poté zablokovalo střelu z levé spojky z výskoku v podání Polmanové. Vše bez zásahu Bundsenové. (11:7)

25

Protože Gulldénová snižuje z levé spojky z šesti metrů pravačkou a Nizozemsku se nedaří v přesilovce, tak je tady timeout pro tým v oranžovém. (11:7)

25

Bundsenová se ani nepohnula proti ráně z levé spojky v podobě Abbinghové na zadní tyč, kterou neuhlídala Jacobsenová se spoluhráčkou. (11:6)

24

Van Der Heijdenová zasažena Westbergovou na středu na sedmi metrech do obličeje a tady přijdou dvě minuty a tím pádem přesilovka pro Nizozemsko. (10:6)

24

Nizozemsko jde do útoku na spojce s Abbinghovou a Polmanovou, Švédsko brání 0:6. (10:6)

23

Westerová nepustila míč do sítě po střele střední spojky z devítky a Gulldénová poté zakončovala vedle pravé tyče. (10:6)

23

Abbinghová vyskočila a její tvrdá bomba pravačkou z levé spojky byla razantní a skončila z devítky v síti po nahrávce střední spojky. (10:6)

22

Grootová a Knippenbergová se na levé straně obrany postaraly o ztrátu Švédska. (9:6)

22

Hagmanová rozdávala balony z pravé spojky až Švédsko málem přišlo o balon a sudí už klidně můžou zvednout ruku. (9:6)

22

Brochová si na pozici pivota odstavila soupeřku a zakončila pravačkou do sítě proti brankářce. (9:6)

21

Abinnghová nevypálila z devítky a posléze byla na pravé spojce faulovaná Van Der Heijdenová. (8:6)

21

Westerová si navíc pohlídala zakončení ze spojky ze svého pohledu k pravé tyči, a tak může kontrovat z protiútoku Grootová, Polmanová či Abbinghová. (8:6)

20

Chybu levé spojky při souhře s Gulldénovou trestá z trháku zprava Malesteinová. (8:6)

20

Polmanová se neprosadila a odešla střídat, takže hraje Švédsko na spojce s Hagmanovou proti obraně 0:6. (7:6)

19

Gulldénová využila nahrávky své spoluhráčky pod sebe a tvrdou ránou z levé spojky z šesti metrů pravačkou byla přesná. Westerová riskovala marně stranu střely. (7:6)

19

Nizozemsko bude hrát 0:6 proti Strombergové či Hagmanové na pravé spojce. (7:5)

19

Abbingová vyhrála souboj ze sedmičky pravačkou k pravé tyči proti Bundsenové a Švédsko si bere timeout. (7:5)

18

Lagerquistová z pivotky úspěšná po nahrávce Gulldénové, ačkoliv autorce branky bránily dvě hráčky. (6:5)

17

Nizozemsko se neprosadilo střelou z levé spojky z devítky na předín tyč a je tady kontr soupeřek. (6:4)

17

Nařízena další devítka po souhře kterou vedla Smeetsová. (6:4)

17

Zase souhra s pivotkou Brochovou, která vybojovala devítku a právě ona vyhodila balon do hry. (6:4)

16

Hagmanová neuspěla z pravého křídla proti Westerové, která v posledních minutách zavřela branku. (6:4)

16

Vyloučení v týmu Nizozemsko (Nycke Grootová). (6:4)

16

Nizozemská souhra s pivotem je parádní a Brochová tak překonává Bundsenovou z šesti metrů. (6:4)

16

Nizozemsko hraje v oslabení, ale je v útoku bez brankářky v šesti na spojce s Polmanovou či Brochovou. (5:4)

15

Westbergová nemohla přihrát z levé spojky Jacobsenové a Mellegardová byla vychytána z levého křídla Westerovou. (5:4)

15

Nizozemsko nepovolilo zakončit Hagmanové z pravého křídla a z levé spojky byla při střele z devítky zablokovaná Westbergová. (5:4)

14

První vyloučení pro Abbinghovou. (5:4)

14

Nepřesná nizozemská střela z pravé spojky přes blok a celkem jednoduchý zákrok pro Bundsenovou. (5:4)

14

Jacobsenová neuhlídala pivotku Brochovou, která je úspěšná lobem k pravé tyči parádní technickou střelou. (5:4)

13

Hagmanová poslala míč levačkou ze sedmičky do pravé tyče k radosti Westerová. (4:4)

13

Za stržení pivotky dostane Dulferová dvě minuty a navíc sedmička! (4:4)

12

Vynikající dohrávka Nizozemska z levé spojky do levého křídla, která byla také rychlá a hlavně přesná, takže Smeetsová vyskočila před Hagmanovou a umístila míč o zem do pravé poloviny branky. (4:4)

12

Švédsko hrálo chvíli 1:5 s vytaženou Jacobsenovou až za faul na pivotku Brochovou dostane dvojku Lagerquistová. (3:4)

11

Blomstrandová zkusila střelu po ruce do levé poloviny branky ze střední spojky po nahrávce Gulldénové, ale brankářka tuhle ránu krásně přečetla a vyrazila míč rukama. (3:4)

11

Nizozemsko dostalo míč na pivotku Brochovou, která poslala míč o zem do pravé poloviny branky. (3:4)

10

Zatím hodně technických chyb na obou stranách. Švédky dohrávají akce především do levého křídla na Mellegardovou. (2:4)

10

Špatná souhra spojek Švédska dává balon zadarmo bez větší námahy soupeřkám. (2:4)

10

Při kontru prohrála Van Der Heijdenová souboj jedna na jednu, když Nizozemsko útočilo po pravé straně. (2:4)

9

Strombergová na středu zablokovaná a Nizozemsko jde do kontru. (2:4)

9

Strombergová zahájila tažení Švédska na spojce také s Blomstrandovou. (2:4)

9

Švédsko vytasilo agresivní obranu i s Westbergovou až Nizozemsko ani nezakončilo, takže si míč vzala Bundsenová. (2:4)

8

Strombergová z pivota dostala příliš prostoru od Snelderové, čehož také využila po nahrávce střední spojky. (2:4)

7

Sehrávka do pravého křídla, ale noha Bundsenové byla proti změně skóre. (2:3)

7

Navíc Brochová dostane dvojku za faul na levou spojku a Nizozemsko jde do čtyř. (2:3)

7

V době, kdy hrála na spojce Strombergová tak zakončovvala z levého křídla na zadní tyč Mellegardová. (2:3)

6

Tak nakonec to byla Bontová, která za faul na levou spojku Gulldenovou dostane dvojku. (2:2)

6

Robertsová, Gulldénová a Blomstrandová kombinovaly na spojce až byl odpískán faul Van Der Heijdenové. (2:2)

6

Souhra spojky s pivotkou a Brochová v pádu do levé poloviny branky srovnává. (2:2)

5

Nejprve technická chyba Nizozemska, ale poté nezpracovala míč při trháku na pravé straně Hagmanová. (1:2)

5

Fatální chyba pravé spojky při souhře s pivotem znamená kontr Nizozemska. (1:2)

5

Mellegardová z levého křídla celkem z úhlu zakončila v pádu na zadní tyč. (1:2)

4

Na spojce Gulldénová či Blomstrandová, ale zatím bez střelby proti obraně 0:6. (1:1)

4

Brochová dostala kartu za faul na levou spojku Robertsovou. (1:1)

3

Polmanová pálila z levé spojky jedna na jednu do brankové konstrukce a hraje Švédsko s Robertsovou na spojce. (1:1)

3

Brochová vybojovala faulem na vlastní osobu devítku, takže u míče na středu Polmanová. (1:1)

3

Nizozemky v útoku s Polmanovou či Abbinghovou na spojce proti obraně 0:6. (1:1)

2

Po tvrdé ráně levé spojky z devítky je vyrovnáno. (1:1)

2

Na druhé straně byl k vidění faul Jacobsenové a Nizozemsko mělo výhoz z devítky. (0:1)

1

Nejprve byla obrana Nizozemek agilní, ale stejně přes Van Der Heijdenovou zakončila z levé spojky Robertsová z šesti metrů na zadní tyč, a sice z druhé vlny. (0:1)

1

Švédsko hrají v modrém proti Nizozemsku hrajícím v oranžovém začalo zápas výhozem. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)
Nizozemky si poradily ve čtvrtfinále s Češkami, ačkoliv tým okolo Ivety Luzumové či Markéty Jeřábkové se neprezentoval vůbec špatně. Asi klíčovým momentem byla chyba Kristýny Salčákové v době, kdy byl stav nerozhodný 19:19. Salčáková mohla jít do trháku a překlopit vedení na stranu českého týmu, jenže udělala kroky. Načež si Nizozemky pohlídaly postup do semifinále a rozbrečely tím řadu českých hráček.

Dnešní souboj o bronz z mistrovství světa nemá výraznějšího favorita. Nizozemsko má hlavní sílu na spojce v osobě Abbinghové, která se ve zmiňovaném čtvrtfinále prosadila celkem 14krát. V brance by měla být dle všeho Westerová, na pivotu zase Snelderová. Nicméně, souhru s pivotem nemají Nizozemky tak silnou jako střelbu ze spojek.

Dnešní zápas o bronzovou medaili ze světového šampionátu žen nemá podle sázkových kanceláří výrazného favorita. Každopádně, Nizozemsko je pasováno do role mírného outsidera podle bookmakerů.
Švédsko na MS v házené žen? To je naprostá klasika. Nechybělo při vůbec prvním ročníku tohoto turnaje. Celkem hrály Švédky na mistrovství světa osmkrát.

Jejich hlavní úderná síla spočívá na spojce v osobě Gulldenové. Velice dobře se prezentuje levé křídlo Mellegardová. Za zmínku stojí možná i dobré výkony Westbergové či Hagmanové.

Seveřanky byly na světovém šampionátu nejlépe šesté v roce 1993, tak je jisté, že dnes můžou dosáhnout na svojí první medaili z MS. Letos se v Německu utkaly také s českým týmem. Soupeřky nehrály vůbec špatně v prvním poločase, avšak ve druhém dějství už Švédsko víceméně dominovalo a zvítězilo poměrem 36:32.

Z dalších zápasů můžeme zmínit výhru nad Slovinskem, které hraje ve stejné skupině jako Česko v souboji o ME 2018, a sice v osmifinále 33:21. Švédky zvládly také čtvrtfinálové derby s Dánkami a braly postup do semifinále po vítězství 26:23.
Hezké odpoledne! Nizozemsko a Švédsko se utkají o bronzovou medaili v MS házené žen! Začínáme ve 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

21:24

Švédsko: Jankovićová, Westerová – Kramerová, Van Der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, Snelderová, Knippenborgová, Brochová, Grootová, Dulferová, Smeetsová, Rozemalenová, Malesteinová, van der Wisselová, Polmanová.

Nizozemsko: Bundsenová, Idéhnová – Toft Hansenová, Mellegårdová, Ekenman-Fernisová, Strömbergová, Robertsová, Sandová, Gustinová, Westbergová, Lagerquistová, Gulldénová, Blomstrandová, Hagmanová, Jacobsenová, Almová.