1:3

konec (25:20, 14:25, 19:25, 21:25)

12.12.2017, 17:30 • Skupina B • Martin Augustin (@ogy_16)

21:25

Prostějovské volejbalistky děkují divákům, kteří dnes i přes porážku domácího týmu viděli výborný ženský volejbal. České šampiónky dokonce urvaly proti jednomu z favoritů Ligy mistryň první set. V dalších dvou sadách pak Turkyně vládly poměrně jednoznačně, ale ve čtvrtém setu ještě domácí hráčky soupeřky hodně potrápily a volejbalistky Fenerbahce ho rozhodly až v koncovce. Prostějovská děvčata se tak rozhodně nemají za co stydět, jejich výkon byl naopak hodně sympatický. (19:27:17)

21:25

21:25

Utkání ukončila na levém kůlu Polina Rahimovová! Fenerbahce tedy vítězí.

21:24

Opět skvělý blok hostujících hráček, na kterém ztroskotala Horká. Mečboly pro turecký tým!

21:23

Trefený blok znamená dvoubodové vedení Fenerbahce. Ještě jeden oddechový čas Prostějova.

21:22

Pereirová takticky odhadla situaci a pustila za sebe míč, který dopadl do těsného autu.

21:21

Vyrovnáno. Předchozí nedůrazný útok Prostějova je potrestán. Time-out pro trenéra Čadu.

21:20

Domácí hráčky na bloku se dotkly sítě.

21:19

Oddechový čas hostí.

21:19

Hostující hráčky chybovaly v poli a Prostějov vede v době, kdy se blížíme ke konci čtvrtého setu, o dva body!

20:19

Obrovská bojovnost domácích hráček! Herelová k tomu přidala i šikovnost, když se na síti prosadila technikou.

19:19

Výborný reflex Nové, ale míč se nakonec snesl do autu.

19:18

Veronika Trnková vrací od středu sítě vedení domácím!

18:18

Hostující hráčka to z hloubi pole trefila výborně.

18:17

Domácí dokonce otáčejí skóre! Hala je na nohou!

17:17

Rahimovová zasmečovala do autu. Je vyrovnáno!

16:17

Skvěle! Domácí holky bojují a už ztrácejí jediný bod.

15:17

Helena Horká zase vrací Prostějov do kontaktu!

14:17

Jerkovová zaservírovala mimo vymezené území.

13:17

Horká bohužel smečuje do autu. Fenerbahce vede o čtyři body.

13:16

Pěkná výměna s nešťastným koncem pro domácí. Helena Horká se obětavě vrhala po míči, ale už ho nedokázala zvednout zpět do hry.

13:15

Hosté utíkají na rozdíl dvou bodů.

13:14

Emontsová nyní ztroskotala na blokující soupeřce.

13:13

Je vyrovnáno. Zasloužila se o to Veronika Trnková na bloku.

12:13

Emontsová to přehnala s razancí a poslala míč až za zadní lajnu.

12:12

Polina Rahimovová opět ukázala své kvality na smeči.

12:11

Prostějov opět vede! Hostující hráčky nedokázaly dostat míč přes síť.

11:11

A je srovnáno.

11:10

Tomkomová chytře pustila míč na polovinu Prostějova. Domácí hráčky nezareagovaly.

11:9

Prostějovské hráčky se se soupeřkami drží a opět vedou o dva body.

10:9

Hostující hráčky snižují na rozdíl jediného bodu.

10:8

Kossányiová odrazila míč o blok soupeřek do autu. Na světě je desátý bod Prostějova.

9:8

Vzápětí stejná hráčka pokazila servis.

9:7

Veronika Trnková zatloukla míč na polovinu soupeřek.

8:7

Toksoyová zasmečovala po lajně.

8:6

A tentokrát se prosazuje Horká. Čtvrtý set je pro Prostějov hratelný!

7:6

Vedení na stranu Prostějova strhla od pravého kůlu Emontsová.

6:6

A turecký celek dokonce srovnává.

6:5

Je sníženo na rozdíl jediného bodu.

6:4

Domácí hráčky vycítily šanci a bojují. Nyní se však blok Prostějova dotkl sítě.

6:3

Skvěle! Po útoku Laury Emontsové si bere hostující kouč De Brandt oddechový čas.

5:3

Hanačky odpovídají pátým bodem.

4:3

Hostující tým snižuje na rozdíl jediného bodu.

4:2

No vida! Tomkomová se marně natahovala za smečí protihráčky.

3:2

Nádhera! Tereza Slavíková technicky přehodila blok soupeře a míč spadl do nekryté části dvorce.

2:2

Nekompromisní smeč Rahimovové.

2:1

Tentokrát napálila chorvatská hráčka míč do autu.

1:1

Vyrovnáno. Jerkovová se dotkla sítě.

0:1

První bod čtvrtého setu jde na konto žlutočerných.

0:0

Začal čtvrtý set.

0:0

Ve třetím setu hráčky Fenerbahce pokračovaly v dominantním výkonu a otočily tak skóre zápasu na 2:1. Uvidíme, zda se ještě prostějovské volejbalistky dokáží ve čtvrté sadě zvednout a zabojovat o páté dějství.

19:25

Třetí set skončil.

19:25

Domácí hráčky poté odvrátily ještě jeden brejkbol, ovšem teď už je set u konce.

18:24

Herelová trefila lajnu, takže opravdu bod pro Prostějov.

18:24

Pozor, tak ještě challenge...

18:24

První nekompromisně odvrací Nina Herelová.

17:24

Setboly! Zařídila je Natália Pereirová.

17:23

Prostějovské hráčky snižují.

16:23

Domácí kouč Čada zkoušel challenge, ale hráčky z Istanbulu se sítě nedotkly.

16:22

Uslupehlivanová na pravém kůlu technicky přehrála Kossányiovou.

16:21

Domácí se ale nevzdávají.

15:21

Škoda! Domácí hráčky v této výměně bojovaly, ale vše nakonec utnula Brazilka Pereirová.

15:20

A třetí! Emontsová zaúřadovala na bloku a přichází oddechový čas hostující lavičky.

14:20

Konečně druhý bod v řadě!

13:20

Opět přichází alespoň korekce Prostějova.

12:20

Dvacátý bod Fenerbahce. Na středu sítě se prosazuje Erdemová Dündarová.

12:19

Na každý bod Prostějova hostující hráčky okamžitě nalézají odpověď.

12:18

Kathleen Weissová si připisuje bod a hecuje své spoluhráčky.

11:18

Polina Rahimovová na pravém kůlu okamžitě odpovídá.

11:17

Z těžké pozice smečovala Erdemová Dündarová a poslala míč do autu.

10:17

Hostující hráčky ale soupeřkám nedovolují žádnou bodovou sérii.

10:16

Desátý bod Prostějova v setu zařídila smečí Helena Horká.

9:16

Další bod z ruky Pereirové.

9:15

Důrazný útok Horké. K tomuhle kouč Čada své svěřenkyně nabádá při oddechových časech.

8:15

Domácí hráčky korigují skóre.

7:15

Turkyně trestají každé zaváhání domácích. Nedůrazného zakončení útoku využila Pereirová.

7:14

Hráčky tureckého velkoklubu si drží svůj náskok.

7:13

Natália Pereirová teď ukázala své kvality na kůlu.

7:12

Trnková v útoku úspěšná.

6:12

Oddechový čas kouče Čady.

6:12

Veronika Trnková poslala míč těsně za koncovou lajnu.

6:11

Následuje ale další bod pro hostující tým.

6:10

Pereirová zasmečovala do autu.

5:10

Laura Emontsová snižuje důraznou smečí.

4:10

Rahimovová zabodovala technickým úderem.

4:9

Přichází ale další bod pro Fenerbahce.

4:8

Tentokrát hostující hráčka servis pokazila.

3:8

Rahimovová si připisuje eso. Prudký servis prošel mezi zkoprnělou dvojicí domácích volejbalistek.

3:7

Domácí hráčky bohužel nechytily začátek setu. To se bude těžko otáčet.

3:6

Útok od levého kůlu přinesl domácím hráčkám snížení.

2:6

Oddechový čas pro Prostějov.

2:6

A opět zaúřadovaly hostující hráčky na bloku. Neuspěla Herelová.

1:3

Kossányiová trefila jen Babatovou, která výborně vykryla prostor u lajny.

1:2

Domácí hráčky nedokázaly důrazně zaútočit a za to je potrestala Babatová.

1:1

Vyrovnáno. Prosadila se Helena Horká.

0:1

Třetí set zahajují bodem hostující hráčky.

0:0

Začal třetí set.

0:0

Ve druhém setu už volejbalistky Fenerbahce ukázaly, proč patří ke světové špice a české soupeřky jasně přehrály. Hostující tým se zlepšil na bloku i v poli a prostějovské hráčky najednou moc nevěděly, jak mají proti kvalitní obraně soupeřek útočit.

14:25

Druhý set skončil.

14:25

A je konec druhého setu! Ten jasně ovládly hostující hráčky, které tak srovnávají stav utkání na 1:1.

14:24

A setboly pro hosty! Herelová útočila do blokující Erdemové Dündarové.

14:23

Domácí hráčky už nedostaly míč do hřiště. Blíží se konec setu.

14:22

Domácí tým snižuje.

13:22

Viděli jsme několik výborných obranných zákroků domácích hráček, které roztleskaly publikum. Bod si však nakonec přeci jen Turkyně připisují.

13:21

Blokující Jerkovová se dotkla sítě. Bod tak získává po prozkoumání videa Prostějov.

12:21

Polina Rahimovová se prosazuje z pozice na pravém kůlu.

12:20

Çakıroğluová pokazila servis.

11:20

Dvacátý bod pro Fenerbahce.

11:19

Skvěle teď domácí hráčky na bloku! Míč se odrazil do volné části kurtu od rukou Horké.

10:19

Tomkomová si připsala eso.

10:18

Skóre ale opět narostlo. Hostující volejbalistky ve druhém setu kontrolují hru.

10:17

Trnková zaznamenává desátý bod domácích ve druhém setu.

9:17

Uslupehlivanová u pravého kůlu nekompromisně.

9:16

Snížení zařizuje pro domácí tým Helena Horká.

8:16

Blok funguje ve druhém setu hostujícím hráčkám výborně. Teď si na něm vylámala zuby Laura Emontsová.

8:15

Výborně zafungoval blok hostujícího týmu.

8:14

Hostující hráčky zase odskakují dvěma body v řadě. Herelová poslala míč do autu.

8:12

Andrea Kossányiová získává pro svůj tým osmý bod.

7:12

Po sérii čtyř domácích bodů se zase prosadily hráčky Fenerbahce.

7:11

Ze středu sítě nekompromisně zabila výměnu Nina Herelová. Domácí hráčky se konečně zase dostaly do utkání!

6:11

A ono to jde! Andrea Kossányiová důrazně zasmečovala z levé strany sítě.

5:11

Po útoku od pravého kůlu domácí opět snižují.

4:11

Po delší době zabodovaly i domácí hráčky, konkrétně Lucie Nová.

3:11

A po dalším bodu hostujícího týmu si bere kouč Čada oddechový čas.

3:10

Tohle je úplně jiné Fenerbahce, než v prvním setu. Hostující hráčky získaly desátý bod.

3:9

Další bod pro turecký tým. Zařídila ho Polina Rahimovová.

3:8

Erdemová Dündarová na středu sítě lehce píchla míč do volné části dvorce. Tenhle set rozjel favorit zápasu mnohem lépe.

3:7

Hostující hráčky jsou teď velmi úspěšné na bloku. Teď se proti němu neprosadila Weissová.

3:6

Servis Trnkové skončil v autu.

3:5

Kossányiová od levého kůlu snižuje.

2:5

Před zahájením hry ještě dochází k úpravě hrací plochy.

2:5

Volejbalistky Fenerbahce jdou do tříbodového trháku a domácí kouč Čada si bere oddechový čas.

2:4

A čtvrtý bod pro hostující tým.

2:3

Na bloku si teď výborně vedly i hostující hráčky. Narazila, tuším, Herelová.

2:1

Domácí teď postavily neprůchodný blok.

1:1

Emontsová uspěla na pravém kůlu.

0:1

První bod druhého setu zařídila hostující Rahimovová.

0:0

Začal druhý set.

0:0

Prostějovské hráčky odehrály proti Fenerbahce skvělý první set. Na úplném začátku sice prohrávaly 0:2, ale pak to byly Turkyně, které po celý zbytek sady jen dotahovaly ztrátu. Domácí hráčky hrají s obrovským nasazením,ale je třeba, aby nastavenou laťku udržely i v dalším průběhu.

25:20

První set skončil.

25:20

Fantazie! Nina Herelová už první set ukončila a prostějovské volejbalistky tak zápas proti světovému gigantovi zahájily tím nejlepším možným způsobem.

24:20

Pereirová technickým úderem první setbol odvrací.

24:19

Tohle byla obrovsky dramatická výměna, ze které nakonec domácí hráčky vytěžily setboly!

23:19

Helena Horká míč odrazila o blokující protihráčku do autu! Prostějov dělí od vítězství v setu dva získané body!

22:19

Hostující obranu propálila Kossányiová.

21:19

Uslupehlivanová odrazila míč o prostějovský blok do autu.

21:18

Po smeči Pereirové končí míč v autu! Důležitý bod pro domácí.

20:18

Pozor, už je to jen o dva body!

20:17

Emontsová musela na pravém kůlu útočit z těžké pozice a míč poslala do autu.

20:16

Hostující hráčky ale první set neodevzdají.

20:15

Skvěle! Dvacátý bod Prostějova zařídila blokující Trnková.

19:15

Na levém kůlu zabodovala Lucie Nová.

18:15

Hostující hráčky získávají patnáctý bod.

18:14

Fantasticky zablokovala smečující hráčku Veronika Trnková! Další time-out pro Fenerbahce.

17:14

Trnková zapisuje další bod pro Prostějov!

16:14

Domácí hráčky dělaly v obraně, co mohly. Na zakončení Uslupehlivanové na středu sítě už ale nestačily.

16:13

Tentokrát se hráčky ve žlutočerných dresech prosadily proti blokujícím Hanačkám.

16:12

Vše bylo v pořádku. Prostějov tedy opravdu vede o čtyři body.

16:12

Ještě ale challenge hostujícího týmu. Zkoumá se, zda se Weissová či Herelová nedotkly na bloku sítě.

16:12

Prostějov vede zase o čtyři body! Domácí hráčky začaly zápas opravdu výborně.

15:12

Výborně Helena Horká! Te se prosadila přes blokující Toksoyovou.

14:12

A pozor. Už je to jen o dva body.

14:11

Tentokrát přišel úspěšný útok Turkyň. Weissová už nedokázala v kleče dostat míč do hry.

14:10

Hostující hráčky se zahnaly mimo kurt a musely jen poslat míč na polovinu soupeře. Prostějov nabídnuté šance využívá.

13:10

Právě Horká ale pokazila servis.

13:9

Helena Horká na pravém kůlu zužitkovala dobrou nahrávku od spoluhráčky.

12:9

Toksoyová zaútočila středem sítě.

12:8

Hostující hráčka smečovala z hloubi pole do autu. Prostějov navyšuje náskok.

11:8

Pereirová nedokázala dobře přijmout servis. Prostějovské volejbalistky vedou o tři body a hostující kouč si bere už druhý time-out!

10:8

Fantastická práce Andrey Kossányiové na bloku!

9:8

Emontsová ale vrací vedení Prostějovu.

8:8

Mia Jerkovová se prosadila proti domácímu bloku.

8:7

Pauza na poradu hostům pomohla. Je sníženo.

8:6

Po úspěšné smeči Veroniky Trnkové si bere hostující kouč De Brandt oddechový čas. Domácí volejbalistky začaly proti favoritkám rozhodně bez respektu!

7:6

Turecký tým ale snižuje.

7:5

Hráčka Fenerbahce se dotkla sítě. Prostějov uniká na rozdíl dvou bodů.

6:5

Také Rahimovová nezaservírovala do dvorce.

5:5

Kossányiová kazí svůj servis.

5:4

Hostující tým ještě vyzkoušel Jestřábí oko. Herelová ale trefila míč do hřiště.

5:4

Hanačky se zatím drží. Výborný útok Herelové od pravého kůlu.

4:4

Domácí hráčky nedokázaly udržet míč ve hře. Opět je vyrovnáno.

4:3

Andrea Kossányiová úspěšná na levém kůlu.

0:2

Také druhý bod jde na konto tureckého týmu.

0:1

Hostující hráčky jsou do vedení. Helena Horká smečovala do sítě.

0:0

0:0

VK Prostějov: Kossányiová, Horká, Trnková, Cruzová, Weissová, Tomášeková, Herelová, Kovářová (L), Nová, Zatloukalová, Slavíková, Emontsová.

Fenerbahce SK Istanbul: Yilmazová (L), Dalbelerová (L), Dağdelenlerová, Uslupehlivanová, Akinová, Babatová, Toksoyová, Pereirová, Tomkomová, Erdemová Dündarová, Çakıroğluová, Rahimovová, Jerkovová.

Rozhodčí: Siniša Isajlović (AUT) – Katarzyna Soloková (POL).

0:0

Oba celky se proti sobě v minulosti v evropských pohárech postavily už šestkrát. Hned pět zápasů skončilo výhrou Fenerbahce 3:0, v jednou případě pak získaly prostějovské volejbalistky set.

0:0

VK Prostějov:
Nejlepší český tým posledních let čeká těžký vstup do letošního ročníku Ligy mistryň, vždyť hostí jednoho z favoritů soutěže. Volejbalistky Prostějova ale rozhodně předem flintu dožita neházejí a turecký velkoklub budou chtít potrápit. Nutno říci, že ani prostějovský klub není v Lize mistryň žádným nováčkem. Celek, který od roku 2009 nepustil na český trůn nikoho jiného, hned čtyřikrát postoupil ze skupinové fáze do play off, v němž zatím nikdy nepřešel přes první kolo. V letošní sezóně české Extraligy vyhrály Hanačky všech deset zápasů a dosud ztratily jen čtyři sety.

0:0

Fenerbahce SK Istanbul:
Fenerbahceˇpatří k nejlepším klubům světa. Jde o třináctinásobného šampióna své země – osmkrát vyhrály volejbalistky istambulského klubu již neexistující národní šampionát a pětkrát v současnosti fungující tureckou ligu. Naposledy se jim to povedlo v loňské sezóně. Na mezinárodní scéně pak ženský tým Fenerbahce opanoval Mistrovství světa klubů v roce 2010, v sezóně 2011/12 vyhrál Ligu mistrů a o dva roky později také druhou nejprestižnější klubovou soutěž Evropy – CEV Cup. V letošní sezóně volejbalistky tohoto celku prohrály z jedenácti ligových zápasů jediný a v tabulce jim patří druhá pozice.

V kádru převládají domácí hráčky, ale najdeme v něm samozřejmě i několik hvězdných zahraničních posil. Jmenovat můžeme brazilskou reprezentantku Natálii Pereirovou, či zkušenou Chorvatku Miu Jerkovovou. Trenérem týmu je belgický odborník Jan De Brandt.

0:0

Vítám tu všechny volejbalové příznivce! V úterý vstoupí do letošního ročníku Ligy mistrů české šampiónky z Prostějova. Ty v utkání 1. kola skupiny B přivítají turecké Fenerbahce SK Istanbul, tedy jeden z nejlepších klubů světa. Prostějov se tak může těšit na volejbalový svátek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:3

Fenerbahce Istanbul: Yilmazová (L), Dalbelerová (L), Dağdelenlerová, Uslupehlivanová, Akinová, Babatová, Toksoyová, Pereirová, Tomkomová, Erdemová Dündarová, Çakıroğluová, Rahimovová, Jerkovová.

Rozhodčí: Siniša Isajlović (AUT) – Katarzyna Soloková (POL)