Francouzská Ligue 1 Uber Eats

RC Štrasburk – Paris Saint-Germain

2:1

konec (1:1)

02.12.2017, 17:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • 16. kolo • Marek Jašek

Tipsport: 20.1 9.7 1.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

A je konec této bitvy! Paris Saint-Germain poprvé v lize zažívá hořkost porážky. Domácí Štrasburk předvedl ukázkový týmový výkon a v zápase rozhodně nezaostával, jak se předpovídalo. Hlavním kámenem úrazu se z pohledu hostujícího celku určitě stalo to, že dnes ideální den nezažíval Neymar spolu s Ángelem Di Maríou. Skóre zápasu otevřel ukázkovou hlavičkou Nuno Da Costa, PSG dokázalo do konce poločasu reagovat. Kylian Mbpappé se zničehonic zjevil v malém vápně a svou volejí nedal brankáři šanci. Poslední branka padla necelých třicet minut před koncem. Stéphane Bahoken zakončil svůj samostatný únik střelou pod horní tyč. V závěru utkání rozhodčí udělil několik žlutých karet. Víc už se v zápase nestalo, přeji pěkný večer. (19:10:09)

90+9

90+9

V naprostém závěru zápasu nezvládl emoce Presnel Kimpembe a obdržel žlutou kartu za nesportovní chování.

90+9

A další žlutá karta. Hlavní rozhodčí má v nastavení opravdu napilno, dalším viníkem se stal Jonas Martin.

90+9

A ještě jedna šance hostujícího celku! Presnel Kimpembe se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti a stačilo mu už jen trefit branku, ale to se mu nepovedlo a jeho pokus letěl nad.

90+9

Šance přecejen přišla! K voleji se minutu před koncem dostal Adrien Rabiot a nahrádní brankář si připsal pěkný zákrok! Poté zaslouženě obdržel uznání od spoluhráčů.

90+8

I přes velice dlouhé nastavení se PSG zatím nedostal k žádnému přímému ohrožení branky, možná se fanoušci dočkají teď po standartní situaci.

90+6

Neymar ke svému nemoc sympatickému výkonu přidáva žlutou kartu. V souboji byl pozdě a zajel do protihráče. Útočník PSG raději ani neprotestuje.

90+4

Dani Alves vyslal parádní centr do vápna a k hlavičce se dostal Neymar, ale potvrdil, že mu to dnes vůbec nejde a svůj pokus poslal daleko na d branku.

90+4

A opět se bude žlutit. Tentokrát se provinil Dimitri Liénard, konec utkání se odehráva v hodně ostrém duchu.

90+2

Ostrým faulem obránce Idriss Saadi a hlavní sudí ho odměnil žlutým napomenutím.

90

Hlavní rozhodčí bude nastavovat neuvěřitelných devět minut nad rámec základní hrací doby!

90

První střela na branku od PSG v druhé půli, ale nutno poznamenat, že netěla pouze doprostřed. Brankář Alphonse Aréola neměl nejmenší problém.

89

Čárový rozhodčí si všiml, že Kylian Mbappé se nachází v ofjsajdovém postavení a přerušil hru odmávaním.

88

PSG se v druhém poločase nepovedl ani jednou mířit mezi tři tyče! Obrana domácího celku pracuje na jedničku.

86

Do zakončení se dostal Kylian Mbappé v malém vápně, ale jeho pumelice letěla pár decimetrů od pravé tyče. Míč do hry pošel brankář odkopem.

85

Další roh pro PSG a opět ztroskotal na dobře postavené obraně.

2:1

konec (1:1)

Branky: 13. Da Costa, 65. Bahoken (Da Costa) – 40. Mbappé (Rabiot)

Karty:   50. Da Costa (SSG), 90+2. Saadi (SSG), 90+4. Liénard (SSG), 90+9. Martin (SSG) – 43. Berchiche (PSG), 90+6. Neymar (PSG), 90+9. Kimpembe (PSG)

Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:15. Rohy: 0:13. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 20:5.

RC Štrasburk: Kamara (71. Oukidja) – Seka, B. Koné, Mangane, Lala – Aholou, Liénard – Terrier, Martin, Bahoken (83. Saadi) – Da Costa.
Náhradníci: Oukidja – Blayac, Caci, Grimm, Saadi, Sacko, Salmier.

Paris Saint-Germain: Aréola – Berchiche, Kimpembe, Marquinhos, Dani Alves – Draxler (80. Verratti), Rabiot, Pastore (80. Lo Celso) – Neymar, Mbappé, Di María (74. Cavani).
Náhradníci: Trapp – Cavani, Kurzawa, Lo Celso, Meunier, Nkunku, Verratti.

Rozhodčí: Buquet – Cano, Debart