2:4

konec (1:0, 1:1, 0:3)

23.11.2017, 04:00 • Honda Center, Anaheim • Petr Sumbal

Tipsport: 2.1 3.85 3.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemné čtvrteční ráno. (07:26:27)
Československá stopa v utkání:
Žádný český hráč do tohoto utkání nezasáhl.
1. Erik Haula (VEG) 0+0
2. John Gibson (ANA) 45 zák., 4 góly, 91,8%
3. Jonathan Marchessault (VEG) 1+2
Vegas vítězí nad Anaheimem 4:2, když se mu ve třetí třetině povedlo dokonale otočit průběh zápasu. Ducks v průběhu zápasu vedli už 2:0, když se postupně prosadili Manson a Grant. Vegas sice nehráli špatný hokej, ale nedokázali překonat skvěle chytajícího Gibsona. Povedlo se jim to až v poslední minutě druhé třetiny, když se trefil Marchessault. A tím odstartoval obrat Golden Knights. Třetí třetinu totiž hosté ovládli 3:0. Nejprve vyrovnal Miller, pak vstřelil vítězný gól Neal a pojistku přidal dvě minuty před koncem Karlsson.

59:50

Sami Vatanen ještě nahodil puk do pásma, ale vyrovnat už domácí nestihnou.

59:29

Anaheim je nastěhovaný v útočném pásmu, k odvolání brankáře se zatím neodhodlal.

58:47

Vatanenova rychlá střela od modré byla nepřesná.

58:00

58:00 William KARLSSON - 2:4

58:00

Golden Knights právě vstřelili branku!
Vegas přidávají čtvrtou branku a tohle už bude pro Anaheim hodně těžké zvrátit. Smith našel nádherným pasem z rohu před brankou stojícího WILLIAMA KARLSSONA a tomu už stačilo nastavit hokejku a překonal Gibsona. Asistence: Reilly Smith, Jonathan Marchessault.

57:04

Cogliano nabil na pravý kruhu Montourovi, Po jeho střele ale jen zaduněl mantinel za brankou Vegas.

55:15

Derek Grant měl hodně času, aby mohl z levé strany pořádně zamířit. Maxime Lagacé přesto dokázal vynikajícím zákrokem betonem kotouč vyrazit.

54:47

Brendan Leipsic ukázal svou rychlost a vytvořil si na levém křídle prostor pro střelu. Gibson své mužstvo zákrokem podržel.

54:01

54:01

Brandon Montour střílel od modré, střela ale na Lagacého neprošla. Vatanenův pokus poté už ano, ale brankář Vegas dokázal zasáhnout.

53:27

Vatanenova střela minula branku Lagacého a následně hosté puk vyhodili z pásma.

52:51

Chris Wagner je teď hodně vidět. Jeho střela z pravé strany orazítkovala tyč branky Golden Knights.

52:01

Hned po zakončení byl Silfverberg seknut a Jonathan Marchessault už sedí na trestné lavici za tento prohřešek.

51:57

Chris Wagner našel úžasnou přihrávkou Silfverberga a ten netrefil úplně prázdnou branku, kterou měl před sebou.

51:18

51:18 James NEAL - 2:3

51:18

Vegas právě dokonali obrat v zápasu! Z levé strany vypálil Marchessault, Gibson puk vyrazil před sebe a proti dorážce JAMESE NEALA už neměl šanci zasáhnout. Neal střílel do prázdné brány. Asistence: Jonathan Marchessault, William Karlsson.

50:17

Trochu nenápadně vypálil z levé strany Neal. Ale jen provětral lapačku Johna Gibsona.

49:37

Millerova střela od modré byla nepřesná. Pak ještě pálil Pierre-Édouard Bellemare, ale jeho pokus byl pro změnu zablokovaný.

48:08

Gibson vyrazil puk jen před sebe a neocitl se v dobré brankářské pozici. Dorážet se pokoušel Neal, ale nepovedlo se mu to.

47:20

Na druhé straně měl velkou šanci Rickard Rakell. Lagacé nebyl v ideální pozici, ale útočník Anaheimu branku netrefil.

46:36

Možná nejlepší zákrok večera právě předvedl Gibson. Brendan Leipsic dostal puk před branku na Eakina. Jeho střelu dokázal Gibson skvělým způsobem vyrazil, když se stihl dostatečně rychle přesunout.

46:02

45:46

Tentokrát už Gibson zasahovat musel, Colin Miller na něj tentokrát střelou od modré nevyzrál.

45:32

Alex Tuch se k puku dostal na ose hřiště, ale jeho střela na Gibsona neprošla.

45:09

Ritchieho střela byla obráncem Vegas přizvednuta do ochranné sítě.

44:48

Haula po přechodu modré čáry ztratil puk a Manson mohl vyhodit.

44:29

Andrew Cogliano dokázal bekhendem vyhodit kotouč z obranného pásma.

44:02

Vylučuje se na straně Anaheimu. Liambas je na trestné lavici dnes už podruhé, tentokrát za držení hole Bellemarovi.

43:37

Cogliano hned po přejetí modré čáry vypálil. Lagacé puk chytil, Ducks alespoň získali vhazování v útočném pásmu.

42:21

42:21 Colin MILLER - 2:2

42:21

Je vyrovnáno! Vegas přežili přesilovku Anaheimu a nyní jsou zpět v zápase. COLIN MILLER vypálil od modré čáry a Gibson neodkázal kotouč v cestě do jeho brány zastavit. Asistence: David Perron, James Neal.

41:17

Rakell střílel z levé strany, Lagacé si připsal úspěšný zákrok.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:38.
Druhá třetina skončila, většinu přesilové hry si Ducks přenesou do třetí třetiny. Anaheim odstartoval třetinu lépe, po šesti minutích navýšil své vedení na 2:0, poté co první přesilovku zápasu využil Grant přesnou tečí před brankou. Také Vegas ale svou přesilovku využili, v poslední minutě druhé části zápasu se prosadil pěknou střelou mezi betony Marchessault.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:49

Ještě jednou se ve druhé třetině vylučuje. Za hákování Montoura je vyloučen Erik Haula.

39:08

Gibsonovo kouzlo je pryč! JONATHAN MARCHESSAULT dostal přihrávku na levý kruh a z první puk okamžitě napálil na Gibsona. Ten se zrovna přesouval, takže měl roztažené betony a právě tudy kotouč proklouzl do jeho branky. Asistence: David Perron, Shea Theodore.

39:01

Gibson vychytal dalšího střelce Vegas. Tentokrát se jeho obětí stal Hunt, jehož střela byla tečí hodně zpomalena.

38:45

Anaheim se brání dobře, dokonce šetří čas tím, že jsou v útočném pásmu.

38:10

Mansonovi se sice nepovedlo vyhodit, ale za malou chvíli stejně Haula neudržel pásmo.

38:06

Sami Vatanen je vyloučen za nedovolené bránění. Nechtěl pustit Carriera, aby proklouzl kolem mantinelu do útočného pásma.

37:50

Nealovu střelu lehce tečoval Montour, přesto dokázal Gibson chytit.

37:13

Erik Haula nebezpečně dorážel z hranice brankoviště, ale ani on na Gibsona nevyzrál.

36:56

John Gibson se dnes opravdu překonává. Tentokrát vychytal parádním zákrokem lapačkou střelu Reillyho Smithe z mezikruží.

36:33

Střela Karlssona od modré čáry byla tečována a skončila nakonec vedle Gibsonovy branky.

35:55

Brendan Leipsic byl u puku jako první, rychleji než Lindholm, a stihl zakončit bekhendem. Gibson předvedl zákrok svou lapačkou.

35:09

Tuch ujížděl spolu s Perronem dva na jednoho. Alex Tuch se rozhodl z levé strany vystřelit, ale Gibson se znovu nenechal překonat.

34:47

34:45

Hampus Lindholm nakonec nedokázal udržet kotouč na modré čáře, takže je to ofsajd Anaheimu.

34:19

Pierre-Édouard Bellemare dokázal odpálit kotouč až za branku Anaheimu, přesilovka už se domácím krátí.

33:52

Vegas získalo kotouč a dokázalo ho dostat alespoň do středního pásma.

33:44

33:13

Hra čtyři na čtyři prozatím nepřinesla nic zajímavého. Hráči Ducks dlouze rozehrávají svou akci.

32:47

Znovu se vylučuje, tentokrát na straně Vegas. Perron musel sáhnout k hákování Silfverberga, jinak by jeli Ducks do přečíslení.

31:59

Neal vystřelil z pozice mezi kruhy. Gibson puk vyrazil a následně jeho spoluhráči kotouč vyhodili z pásma.

31:44

První vyloučení na straně domácího mužstva. Mike Liambas podrazil Lepisica a už sedí na trestné lavici.

31:04

Další vynikající zákrok Johna Gibsona. Tentokrát lapačkou proti střele Alexe Tucha zápěstím z levé strany.

30:31

Brandon Montour se hezkou kličkou uvolnil a z pravé strany vypálil, zatímco jeho spoluhráči střídali.

29:17

Pierre-Édouard Bellemare napřáhl ke střele příklepem z opačné, strany, ale ani on neuspěl. John Gibson jeho střelu vyrazil.

28:48

James Neal nebezpečně vystřelil zápěstím z pravého kruhu. Ke své smůle ale o kousek minul branku Anaheimu.

27:44

Sami Vatanen střílel z podobné pozice jako před chvílí Lindholm. Ale tak úspěšný jako předtím jeho spoluhráč nebyl.

25:59

Anaheim právě vstřelil branku!
Hned první přesilovková střela Anaheimu skončila v brance. Lindholm vypálil od modré sice nepřesně, ale skvělou práci předvedl před brankou stojící DEREK GRANT. Puk tečoval šikovně tak, že změnil směr, proletěl mezi rukou a tělem Lagacého a skončil až v jeho bráně. Asistence: Hampus Lindholm, Cam Fowler.

25:47

Anaheim už je usazený v útočném pásmu a zatím jen kombinuje.

25:18

Až nyní se odehraje první přesilovka zápasu. Za nedovolené bránění je vyloučen Brayden McNabb, takže ji budou mít Ducks.

25:08

Lindbergova střela od modré čáry přes hradbu těl před ním neprošla na branku.

24:32

Manson dostal krásnou přihrávku od Cogliana a jel sám na Lagacého, Chtěl znovu zakončit mezi betony, ale tentokrát tuto mezírku netrefil. Skvělý zákrok brankáře Vegas.

24:10

Shea Theodore vypálil zápěstím od modré a kotouč těsně před Gibsonem tečoval Carrier. Přesto dokázal Gibson zasáhnout.

23:41

Oscar Lindberg znovu zaručil GIbsonovi práci. Ten musel lapačkou zasahovat po jeho střele z pravé strany.

22:35

Brendan Leipsic se uvolnil a rychle vypálil. Neměl ale štěstí v koncovce, jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

21:53

William Karlsson střílel z osy hřiště. Gibson toho asi moc neviděl, ale stejně dokázal puk vyrazit.

21:13

Lindholmova střela si nenašla cestu na branku. Následně se opět hosté dopustili ofsajdu.

20:52

Tentokrát se píská pro změnu kvůli ofsajdu hostujícího mužstva.

20:24

Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním Anaheimu. Hra se vrátí před branku Ducks.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 5:38.
První třetina skončila. Vegas bylo aktivnějším týmem a vyprodukovalo více střel i gólových šancí, ale prohrává po prvních dvaceti minutách hry s Anaheimem 0:1. Ducks totiž jednu svou šanci využili, prosadil se po individuální akci Manson. GIbson si připsal několik velmi dobrých zákroků a jednou mu pomohla i tyčka. Anaheim by se měl ve druhé třetině zlepšit, jinak mu celkem reálně hrozí, že o své vedení přijde.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:21

Z mezikruží střílel bez přípravy Erik Haula, ale nemířil přesně.

18:40

Další závar vznikl před brankou Anaheimu. Gibson znovu svůj tým podržel a nepřipustil vyrovnání Vegas.

18:28

William Karlsson střílel velmi nebezpečně z levé strany z velké blízkosti. John Gibson předvedl skvělý zákrok lapačkou.

18:04

Střela Cogliana z levé strany byla zablokovaná a proletěla vedle branky Vegaa.

17:24

Cody Eakin si chtěl přichystat na ose hřiště puk na střelu, ale Manson mu puk sebral, než se mu to podařilo.

16:41

Andrew Cogliano zachytil ještě v útočném pásmu puk a hned do nastřelil na branku. Maxime Lagacé jeho střelu vyrazil.

16:15

David Perron s Jamesem Nealem nezvládli přechod modré čáry. Ofsajd.

16:00

Z pravé strany vystřelil Deryk Engelland. Gibson byl znovu pozorný a kotouč schoval do své lapačky.

15:37

Reilly Smith střílel z pravé strany a dostal také možnost dorážky. Gibson ho pokaždé vychytal.

15:11

William Karlsson těžký skákavý kotouč nezpracoval dobře, takže nemohl z mezikruží zakončit.

14:43

Střela Hunta z levé strany byla zablokovaná Silfverbergem.

14:16

Alex Tuch byl před Gibsonem úplně sám. Zkusil zakončovat bekhendem, ale to se s velkým úspěchem nesešlo.

13:52

Derek Grant našel pěknou přihrávkou Ritchieho a ten z pravé strany jen těsně minul branku Vegas.

12:56

Rakellova střela byla zablokovaná, Lagacé tentokrát nemusel zasahovat.

11:49

Z levé strany vypálil Oscar Lindberg, do dorážky se obětavě vrhl Brandon Montour a střelu zablokoval.

10:46

Eric Haula předvedl za brankou Anaheimu hezký hit na Antoina Vermetta.

09:16

09:16 Josh MANSON - 1:0

09:16

JOSH MANSON předvedl opravdu nádhernou individuální akci. Prošel ze středního pásma až před branku. Jeho první střela byla zablokovaná, ale on se znovu k puku dostal a zakončil přesně mezi betony brankáře Lagacého. Asistence: Brandon Montour.

08:17

08:17 Proti střele Marchesseaulta předvedl Gibson skvělý zákrok ramenem.

08:17

Jonathan Marchessault dostal přihrávku před bránu, kde byl úplně sám. Hned vypálil a Gibson předvedl skvělý zákrok ramenem.

07:43

Anaheim se konečně dostal i si pukem ze svého obranného pásma, ale už ve středním pásmu o něj znovu přišel a hostě opět nahodili puk za modrou.

06:37

Anaheimu se přechod do útočného pásma nepovedl, je mu odpískáno postavení mimo hru.

06:21

Cam Fowler se dostal do zajímavé příležitosti, ale tváří v tvář Lagacému neuspěl.

05:40

Anaheim se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.

05:02

Colin Miller vypálil od modré, kotouč ale na branku Ducks neprošel, odrazil se od Cogliana mimo.

04:19

04:19 Smith trefil pravou tyč branky GIbsona.

04:19

Reilly Smith si hezky vyměnil puk s Perronem a vypálil. Puk se otřel o tyčku branky Johna Gibsona!

03:54

Derek Grant se natlačil z pravé strany před branku. Maxime Lagacé si prostor u své tyčky pohlídal.

03:25

Mike Liambas i William Carrier dostávali trest na pět minut za bitku, počet hráčů na ledě zůstává u obou týmů neměnný.

03:25

Více ran rozdal domácí Mike Liambas. Když se do sebe oba hráči zaklínili, do bitky vstoupili rozhodčí a rozdělili je.

03:25

Bitka. Carrier proti Limbasovi.

02:50

Pierre-Édouard Bellemare byl před brankou dobře postavený, ale přihrávka od Carriera na něj neprošla.

02:40

Další zákrok Gibsona. Tentokrát po střele Engelanda z levé strany hned po vyhraném vhazování.

02:36

Střelou od levého mantinelu se prezentoval William Carrier. Gibson puk chytil a nechal si ho. Vhazovat se bude po jeho pravici.

02:13

Colin Miller vypálil, Gibson zasáhl svou vyrážečkou.

01:49

Vegas bylo signalizování postavení mimo hru, takže museli jeho hráči vyklidit útočné pásmo.

00:38

Andrew Cogliano střílel z otočky. Puk na branku Vegas neprošel, ale nebezpečně ještě dorážel Jakob Silfverberg.

00:17

První zakázané uvolnění Anaheimu. Vhazovat se bude před Gibsonem.

00:01

Ještě předtím na kostce nad ledem věží video, které oslavuje milník Antoina Vermetteho v podobě tisíce utkání odehraných v NHL.
Hymna USA právě dozněla, a to znamená, že zahájení zápasu už nic nebrání.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Holzer, Fowler (A), Bieksa, Vatanen – Perry (A), D. Grant, Rakell – Silfverberg, Wagner, Cogliano (A) – Roy, Vermette, N. Ritchie – L. Shaw, Rasmussen, Liambas.

Vegas Golden Knights: Lagacé (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Engelland, Theodore, Hunt, C. Miller – Neal (A), Haula, Perron – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Tuch, Eakin, Leipsic – O. Lindberg, Bellemare (A), Carrier..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vegas Golden Knights

Vegas se po skvělém startu do sezony přeci jen trochu tabulkou propadli, ale i tak si stále udržují dobrou úroveň a jsou na pátém místě Západní konference. Proti Ducks se Vegas pokusí natáhnout svou šňůru vítězství už na tři utkání v řadě. Naposledy si poradili 4:2 s Los Angeles, předtím 5:2 s Vancouverem. Vegas se daří hlavně na domácím ledě, v roli hoste je to o něco horší. Naposledy sice vyhrálo ve Vancouveru, ale předtím prohrálo v šesti ze sedmi utkání na cizích stadionech.
Anaheim Ducks

Anaheim je v tabulce Západní konferenci na sedmém místě a navíc hraje ve velmi solidní formě, protože z posledních pěti zápasů jich čtyři vyhrál, navíc poslední tři v řadě. Minule uspěli Ducks až na nájezdy, když porazili San Jose 3:2, Na domácím ledě Anaheim ze třinácti utkání vyhrál jen šest, tady je velký prostor ke zlepšení. Aktuálně ovšem zvítězil ve třech z posledních čtyř.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování utkání NHL mezi týmy Anaheim Ducks a Vegas Golden Knights. Úvodní buly bude vhozeno krátce po půl páté ráno v Honda Center.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

2:4

Branky a nahrávky: 10. Manson (Montour), 26. D. Grant (H. Lindholm, Fowler) – 40. Marchessault (Perron, Theodore), 43. C. Miller (Perron, Neal), 52. Neal (Marchessault, W. Karlsson), 58. W. Karlsson (R. Smith, Marchessault)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Holzer, Fowler (A), Bieksa, Vatanen, Montour (A) – Perry, D. Grant, Rakell – Silfverberg, Wagner (A), Cogliano – Roy, Vermette, N. Ritchie – L. Shaw, Rasmussen, Liambas.

03:25 ANA 5 Liambas, bitka