konec (1:1, 1:1, 1:2)

15.11.2017, 17:30 • Ostravar aréna • 21. kolo • Monika Baloghová

Tipsport: 1.56 5.0 4.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z Ostravy je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera, a budu se těšit zase někdy na počtenou. (20:15:05)
Dnešní kolo je pro vítkovické a jihlavské hráče definitivně za námi. Jihlavští se v každé části museli na vítkovické gólově dotáhnout, nejdůležitější branku ale dali necelou minutu před koncem třetí třetiny svým kapitánem Čachotským. Zbývající čas, byť v oslabení, ale s vědomím prázdné vítkovické klece, si už dokázali celkem s přehledem uhlídat, a proto si z Ostravy vezou dárek v podobě tří bodů.

59:57

Lev, Roman ani další z vítkovických na Voldena asi už nevyzrají.

59:50

Vítkovice se přece jen dostali k Voldenovi, ale hosté si nechtějí nechat protéct tři body mezi prsty.

59:44

Domácím se nedaří vymanit se z obranného pásma.

59:37

Hosté vyrazili do pásma, jen z nich netrefil prázdnou klec Vítkovic!!

Dukla právě vstřelila branku!
Hosté se dostávají do vedení! Po nahrávce Stříteského poslal puk pod betonem Bartošáka do branky kapitán Jihlavy TOMÁŠ ČACHOTSKÝ – 3:4. Asistence: Matěj Stříteský, Petr Ulrych.

58:28

Na Voldena se řítil Lev, neměl ale čas vystřelit, nahrál tedy zpět na Výtiska, ale ani on puk do branky nedostal.

57:44

Bartošák v pohotovosti, nejprve to nadvakrát zkoušel Hlinka, do třetice to zkusil Anděl, ale ani on neuspěl.

57:22

Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznějších šancí.

56:56

Stříteský vypíchl kotouč Květoňovi.

56:24

Ofsajd pro vítkovické.

56:00

Kotouč zašlápnut u mantinelu za Voldenem, sudí hráče povzbuzují ke hře.

55:35

Ofsajd pro hráče z Vysočiny.

55:25

Dnešní utkání sleduje 5 633 diváků.

54:55

Kolouch se v pásmu střetl se Stříteským, trochu víc otřesen se zdá jihlavský bek.

54:35

Roman byl za brankou Jihlavy přidržen, poslal puk do hry, ale nikde na žádného hráče nenarazil, kotouč tedy doputoval až k Bartošákovi.

54:25

Volden loví puk ze své lapačky, následuje komerční přestávka.

53:37

Za svou brankou kvedlal pukem Bryhnisveen, nemohl se rozhodnout, jak rozehrát proti číhajícímu Stránskému.

53:14

Od Bartošáka rozehrává Trška.

52:58

Jihlava v plném počtu.

52:27

Tato přesilovka se vítkovickým zatím příliš nedaří. Ani diváci s ní nejsou spokojeni.

51:43

Jihlava vyhazuje puk daleko od své branky.

51:31

Zdráhal musel jet na branku sám, ale zakončil do Voldena.

51:03

Hosté okamžitě vyhazují puk až k Bartošákovi.

50:58

Hákováním si nedovoleně pomohl Čachotský a odjíždí za katr.

50:46

Vítkovičtí v pásmu, Květoň nahrál za branku Tyborovi, ten se ale mezi dvěma hráči soupeře s pukem nepropasíroval.

50:00

Kajínek se střetl se Szturcem vedle jihlavské branky, sudí jsou ale v klidu. Jihlavský bek odjíždí bez hokejky na střídačku.

49:34

Jihlavští jsou v ráži, vítkovičtí naopak trochu zaraženi.

48:09

Szturc se zvedá z ledu a pomalu odjíždí na střídačku. V Ostravar aréně to vře. Své rozhodnutí rozhodčí odjeli vysvětlovat.

48:09

48:09 Josef SKOŘEPA - 3:3

48:09

Je vyrovnáno!! Za obrovského nesouhlasu téměř celé Ostravar arény se jihlavané dostali rychle před Bartošáka, Kubalík nahrál před brankou na JOSEFA SKOŘEPU a na tento tah už nestačil Bartošák zareagovat – 3:3. Asistence: Tomáš Kubalík.

48:09

Hosté sice slaví gól, ale v útočném pásmu zůstal na ledě ležet Szturc.

47:41

Bartošák si poradil s kombinací Jiránka s Kubalíkem.

47:14

Vhazování pře útočnou modrou vyhráli domácí, Zdráhal si stáhl kotouč a vyrazil do pásma, byl podražen, ale rozhodčí trestat nikoho nebude.

47:09

Vítkovice v ofsajdu, následuje komerční přestávka.

46:27

Do útoku se přesunuli jihlavští, Váňa z druhé vlny sice vyplašil Bartošáka, ten však rychle rozehrává a posílá svůj tým ke kolegovi na opačné straně kluziště.

46:00

Tomi poslal cíleně puk na zadní mantinel, Klok se k němu ale nedostal včas.

45:23

Hra je přerušena, puk se dotkl ochranné sítě za Voldenem.

45:02

Stránský poslal puk na spoluhráče, ale ten odskočil až k modré čáře.

44:42

Domácí rozehrávají dlouhými přihrávkami, po chvíli jsou v pásmu.

44:12

Jihlavští se usadili před Bartošákem, ten po pokusu Ulrycha skryl puk pod lapačkou.

43:13

Hráči bojovali u mantinelu o puk, vítkovičtí se díky tomu dostali do ofsajdu.

42:26

Zakázané uvolnění domácích.

42:12

Vítkovičtí znovu u Voldena, ale nějak se nemohli domluvit.

41:48

41:48 Jakub LEV - 3:2

41:48

Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí využívají přesilovku! Baranka našel cestičku mezi hráči, poslal puk na JAKUBA LVA, a i když se Volden stačil přesunout k vedlejší tyči, puk zapadl do horní části branky – 3:2. Asistence: Ivan Baranka, Radoslav Tybor.

41:25

Za podražení bude pykat hostující Čachotský.

41:20

Nájezd hráčů ve žlutých dresech na vítkovickou branku nevyšel.

40:55

Jihlavští se musejí vrátit ke svému brankáři a znovu rozehrát hru.

40:31

Hosté se drží v útoku, vítkovičtí se jim snaží sebrat kotouč.

40:04

Ani třetí třetina nezačíná jinak než vyhraným vhazováním Jihlavy.

40:01

1/3 – 10:8
2/3 – 14:7
Ani druhá třetina nepřinesla vítěze, oba týmy vstřelily po gólu a tak je hra i skóre stále vyrovnaná. Domácí měli k dispozici něco málo přes půl minuty trvající dvojnásobnou přesilovku, ale tu nedokázali využít. Jihlavští potvrzují pravidlo, že hrát se má vždy až do konce, v tomto případě do konce třetiny, protože necelé dvě minuty před koncem dokázali využít vyraženého kotouče a srovnat stav. Uvidíme, zda se ve třetí části dočkáme více než jedné branky do každé sítě. Buďte u toho s námi.
Další třetina začne přibližně v 19:20.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:44

Jihlavští zaútočili na Bartošákovu branku, Zeman puk do branky nedostal.

39:22

Vítkovičtí v útočném pásmu, Volden je ale pozorný.

38:51

Hraje se ve středním pásmu, kotouč mají pod kontrolou hosté.

38:01

38:01 Lukáš ŽÁLČÍK - 2:2

38:01

Je znovu vyrovnáno!!! Po střela de la Roseho se puk odrazil od Bartošáka, čehož využil LUKÁŠ ŽALČÍK a poslal puk do odkryté části vítkovické branky – 2:2. Asistence: Erik de la Rose, Lukáš Anděl.

37:54

Na opačné straně nastřelil tyč Bryhnisveen!!

37:43

Kolouch v pozici klečícího střelce těsně minul jihlavskou klec.

37:36

37:27

Jihlavští už podruhé v krátkém sledu vyhazují kotouč až k Bartošákovi.

36:58

Volden si může na pár vteřin oddechnout, puk je uschován v jeho náručí.

36:15

Do hry naskakuje Seman, hosté se už brání ve čtyřech.

36:10

Z tribun se ozývá stále častěji výkřik: "STŘÍLEJ!!"

35:50

Po sérii nahrávek střílel Lev, ale těsně nad.

35:36

Vítkovice budou hrát devětatřicet vteřin přesilovku 5 na 3, za podražení bude pykat Ulrych.

35:22

Téměř všech devět hráčů loví puk kolem mantinelu v útočném pásmu Vítkovic.

35:00

Jihlavští vyhazují a mohou v poklidu vystřídat.

34:35

Od modré pálil Sloboda, Volden lapá.

34:15

Za držení hole je potrestán hostující Seman.

34:15

Domácí pětice znovu doráží na Voldenovu klec, Tybor ani nadvakrát puk do branky nedostal. Následuje komerční přestávka.

33:54

Hosté poslali puk do bezpečí a urychleně střídají.

33:25

Vítkovičtí zatlačili svého soupeře k brance a nechtějí ho pustit k puku.

32:40

Zakázané uvolnění pro Jihlavu.

32:32

32:32 Daniel KUROVSKÝ - 2:1

32:32

DANIEL KUROVSKÝ si sjel za branku, tam naznačil přihrávku, ale místo toho si ji objel a zasunul kotouč k tyči, sám Volden netušil, která bije – 2:1. Asistence: Roman Szturc.

32:27

Szturcovi se v pásmu nepodařilo obejít Stříteského.

32:00

Hosté couvají ke své brance, budou od ní rozehrávat.

31:37

Kubalík se dokázal v pásmu prodrat přes Kloka, ale přišel tím o puk.

31:00

Kolouch s Květoněm dohnali za svou brankou Čachotského, ale dalo jm trochu práce, než ho odstavili od puku.

30:10

Hosté se snažili tak dlouho dostat přihrávkami do pásma, až ztratili kotouč.

29:43

Krenželok, Květoň i Roman zkoušeli najít skulinku v jihlavské brance, pro tyto chvíle ale marně.

29:29

Teď už to jihlavským nevyšlo, díky zakázanému uvolnění se bude vhazovat u jejich klece.

29:00

Anděl stíhá vyhozený puk, zakázané uvolnění to nebude, a tak se k němu vrhá také Trška.

28:46

Na opačné straně musel prokázat postřeh proti Zdráhalovi Volden.

28:19

Jihlavští se dostali k puku a následně i do pásma, střela Kubalíka z dálky ale Bartošáka neohrozila.

27:45

Volden toho příliš neviděl, protože těsně před ním projel Tomi, puk se ale ocitá v opačném rohu.

27:22

Domácí se drží v pásmu, jihlavský gólman musel zasáhnout proti Stránskému.

26:59

Kolouchovi se podařilo po vhazování uloupit kotouč svému soupeři.

26:54

Volden sklapl proti vítkovické hordě betony včas, následuje komerční přestávka.

26:38

26:19

Žalčík si najel k Bartošákovi, zblízka nastřelil jen jeho výstroj.

25:49

Domácí znovu v pásmu, Lev se ale dostal jen ke kruhu.

25:28

Vítkovičtí ujeli i s pukem, Volden musel být obezřetný.

24:38

Za podražení bude pykat domácí Sloboda.

24:38

Při signalizovaném vyloučení vítkovického Slobody se k brance přesunuli Zeman se Stříteským, ale Bartošák měl dobrý výhled a puk vyrazil.

24:24

Domácí se znovu dostali před branku Voldena, Roman ale v rychlosti poslal puk do rohu.

24:06

Až teď se k puku dostal Jiránek, zavezl puk do pásma a střídá.

23:39

Vítkovičtí se drží v pásmu, Tybor si sjel před branku, ale puk nedostal.

23:18

Kurovský si najel do pásma podél mantinelu, jeho střela ale končí ve Voldenově lapačce.

22:35

Zakázané uvolnění pro Duklu.

22:00

Anděl neprošel u mantinelu přes Tršku, vítkovičtí tak mohou setrvat v útočném pásmu.

21:38

Vítkovičtí v protiútoku, Olesz ale mířil příliš nad.

21:08

Bartošák podržel za brankou puk, poté rozehrál, kotouč skončil u Čachotského, ale ten si šanci nevypracoval.

20:43

Zakázané uvolnění vyprodukovali vítkovičtí.

20:27

Jihlavští nastoupili do třetiny zostra, ostřelují Bartošáka ze všech pozic.

20:03

Také úvodní vhazování této třetiny vyhráli hosté.

20:01

V první třetině byl k vidění aktivní hokej na obě strany, Vítkovice těsně před půlkou první části vstřelily úvodní branku a začaly snadněji pronikat do útoku. Jihlavský gólman chvílemi nepůsobil jistě, ale s pomoci spoluhráčů se mu podařilo odrazit ataky domácích. Před koncem této části si Jihlava zahrála přesilovku, a trvalo jí jen dvanáct vteřin, aby dokázala srovnat. Zápas má parádní náboj, určitě se k nám po přestávce vraťte.
1/3 – 10:8
Další třetina začne přibližně v 18:26.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:47

Jihlavští se přesunují ze středu kluziště k Bartošákovi.

19:35

19:29

Dukla posílá puk tentokrát až za Bartošáka.

19:15

Volden neví, kam dříve skočit, ale jeho spoluhráči mu při spršce střel vydatně pomáhají.

18:45

Hosté vyhazují, ale jen kousek za modrou, na střídání měli minimum času.

18:17

Vítkovičtí se stále drží v pásmu, ale puky odskakují od jihlavského gólmana.

17:35

Za podražení bude potrestán hostující Suchánek.

17:02

17:02 David KAJÍNEK - 1:1

17:02

Je vyrovnáno!! Hosté bleskově využívají přesilovku, Stříteský poslal puk na modrou k DAVIDU KAJÍNKOVI, který jediným mohutným nápřahem propálil vše. Bartošák toho zřejmě moc neviděl pro bránícího Výtiska, který puk také nezachytil – 1:1. Asistence: Matěj Stříteský.

16:50

Na trestnou lavici usedá domácí Lev, kapitáni jsou u rozhodčích, dojel k nim také Hlinka, aby rozhodli o výši trestu. Nakonec jsou to jen dvě minuty za hrubost.

16:43

Žalčíka deroucího se k brance stačil zastavit Klok.

16:33

Od modré to zkusil Trška, puk je sražen do ochranné sítě.

16:00

Jihlavští jsou pod tlakem, vyhodit puk se snaží marně.

14:42

Stránský se u mantinelu v útočném pásmu nenechal odstavit od puku, poslal jej na modrou ke Szturcovi, ten okamžitě vypálil na branku, Volden kotouč vyrazil jen před sebe, ale Kolouch skákající puk dorazit nedokázal.

14:17

Diviš se tlačil do branky, ale domácí gólman byl proti a schovává před ním kotouč.

14:10

Zakázané uvolnění pro domácí, kteří rozehráli příliš zbrkle.

13:37

Na Slobodu, který stíhal kotouč mířící k zadnímu mantinelu, se tlačil Zeman, puk se nakonec dostal před branku, ale Bartošák jej včas přikryl.

13:14

Vítkovičtí příliš spěchali do pásma, je pískán ofsajd. Bude se pokračovat po komerční přestávce.

12:41

Skořepa dostal přihrávku přesně na hůl, ale těsně před vítkovickou brankou se mu už nepodařilo vystřelit.

12:05

K puku se dostal Bryhnisveen a přesunuje hru k Bartošákovi.

11:15

Za svou brankou si sebral puk Suchánek a posílá jej do středního pásma ke spoluhráčům.

10:59

Vítkovice rozehrávají od své branky.

10:32

Jiránek se Skořepou si u domácí branky nerozuměli.

10:07

Zmatku před bránou Jihlavy málem využil Lev, ale puk letící nízko nad ledem poslal jen do Voldena.

09:36

Jihlavané v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou, i přesto je Bartošák ve střehu.

08:18

08:18 Petr KOLOUCH - 1:0

08:18

Krenželok poslal puk na PETRA KOLOUCHA, kterému sice ujel v otočce kotouč, ale on si pro něj přesto došel a jedinou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Asistence: Daniel Krenželok, Šimon Stránský.

07:50

Szturc si objel Voldenovu klec, protlačil se mezi hráči Jihlavy do lepšího střeleckého úhlu, aby byl poté mírně odhozen na led, sudí pískat nebude.

07:41

"Zametači" ledu neodvedli kvalitní práci a musejí se vrátit zpět, u mantinelu za brankou Jihlavy zůstalo plno sněhu.

07:41

Puk mizí v náručí Voldena, následuje komerční přestávka.

07:31

07:14

Vítkovičtí točí jihlavskou čtveřici, Trškova rána od modré proletěla kolem branky.

06:44

Hosté posílají kotouč až k Bartošákovi.

06:39

V hale to zahučelo jako v úlu, sudí ale rozpažuje, to je branková konstrukce zazvonila.

06:11

Baranka příliš dlouho čekal se střelou, nakonec nahrával, aby dostal puk zpět, ale jeho dělovka končí na zadním mantinelu.

05:55

Domácí jsou usazeni v pásmu, ale nestřílejí.

05:31

Za sekání bude pykat hostující Skořepa.

05:21

Bude se vylučovat na straně Jihlavy, Bartošák je na střídačce.

04:58

Květoň vystřelil ještě před kruhy, Voldenova lapačka zachytila puk v pohodě.

04:38

Výtisk si sjel za svou branku pro puk a Květoň s Tyborem mohou vyrazit do útoku.

04:15

Vítkovičtí zamířili do útoku, Kurovský si objel Voldenovu branku, ale zakončoval nepřesně.

03:48

Nahozený kotouč končí na zakázaném uvolnění hostů.

03:09

Kubalík s Jiránkem se prodrali do pásma, Kubalíkovu střelu Bartošák vyrazil, Jiránek se ale k dorážce nedostal.

02:48

Jihlavští byli příliš zbrklí, jejich ofsajd je posouzen jako úmyslný.

02:23

Oba týmy hrají velmi aktivně, domácí ale musejí vycouvat z pásma a budou rozehrávat od své klece.

02:02

Vítkovický útok zastavuje ofsajd.

01:49

Kajínek zadržel puk, na červené, jihlavští mohou do pásma.

01:29

Domácí provedli rychlý výpad, ale Volden zasahovat nemusel, z protiútoku zkusil vyzrát na Bartošáka Zeman.

01:08

Další vhazování u vítkovické klece.

00:59

První zásah pro Bartošáka, toho prověřoval Seman.

00:40

Z opačné strany to zkoušel najíždějící Krenželok, ale také minul.

00:25

První ohrožení branky si ale připsali domácí, Květoň mířil těsně vedle.

00:05

První vhazování vyhrává Jihlava, která okamžitě nahazuje puk do pásma.

00:01

Na led vjíždějí hráči Jihlavy, brzy budeme moci začít.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – D. Krenželok, Baranka, Sloboda (A), Klok, Trška, Výtisk (A), Puzič – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Lev, Olesz (C) – Š. Stránský, Kolouch, Szturc – Tomi, T. Jáchym, Kurovský.

HC Dukla Jihlava: Volden (Škarek) – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Ulrych, Bryhnisveen, Kajínek, Váňa – T. Kubalík (A), Skořepa, Jiránek (C) – Čachotský, F. Seman, Zeman – Žálčík, M. Hlinka, Anděl (A) – Diviš, R. Hubáček, Rys.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

První letošní vzájemné utkání dopadlo lépe pro Jihlavu, která vyhrála na svém ledě 4:2, když zápas otočila ve svůj prospěch až v poslední třetině třemi vstřelenými góly. Zároveň tím odstartovala čtyř zápasovou šňůru Vítkovic bez jediného bodu.
Kanadské bodování Jihlavy vede s jedenácti body útočník Tomáš Čachotský (4+7), nejlepším střelcem je se sedmi góly útočník Filip Seman (5+1). Nejlepším nahrávačem a zároveň obráncem je s osmi přesnými příhrami Erik de la Rose (1+8). Jihlavští jsou nejslušnějším týmem extraligy, pouhých šestnáct trestných minut udělili sudí jejímu útočníkovi Tomáši Jiránkovi. Třiačtyřicet bodů v Radegast indexu mají obránce Jakub Suchánek a útočník Tomáš Jiránek. Vytíženějším z dvojice gólmanů je Jakub Škarek s průměrem 2,51 a úspěšností 90,24 %.
Lídrem Vítkovic je dle kanadského bodování útočník Ondřej Roman se šestnácti body (6+10), nejlepšími střelci jsou ale s devíti góly útočníci Jakub Lev (9+6) a David Květoň (9+4). Nejlepším obráncem je s devíti body Marek Hrbas (3+6). Nejvíce trestných minut nasbíral útočník Roman Szturc a to devětačtyřicet. Ve statistice Radegast indexu má obránce Jan Výtisk už 114 bodů. Gólmanskou jedničkou domácích je Patrik Bartošák s průměrem 2,35 a úspěšností 92,04 %,
Vítkovičtí nabrali před reprezentační přestávkou výbornou formu, z šesti zápasů si připsali hned patnáct bodů, když prohráli jen v předehrávce 30. kola v derby s Třincem, těsně 1:2. Domácí celek tyto výkony vynesly v neúplné tabulce na 5. místo, za bilanci 9-2-2-7 a aktivní skóre 60:49 si připsali 33 bodů. Dukle se už tolik nedařilo, z šesti posledních zápasů urvala jen osm bodů a polovina těchto zápasů se rozhodovala až po samostatných nájezdech. Jihlavští se před pauzou propadli na předposlední, 13. místo s bilancí 4-3-3-9 a pasivním skóre 42:53 mají na svém kontě 21 bodů.
V prvním zápase po reprezentační pauze nastoupí Vítkovice před domácími fanoušky, soupeřem jim bude Dukla Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:4

Branky a nahrávky: 9. Kolouch (D. Krenželok, Š. Stránský), 33. Kurovský (Szturc), 42. Lev (Baranka, Tybor) – 18. Kajínek (Stříteský), 39. Žálčík (de la Rose, Anděl), 49. Skořepa (T. Kubalík), 60. Čachotský (Stříteský, Ulrych)

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 5 633

05:31 JIH 2 Skořepa, sekání
08:18 VIT 1:0 Kolouch (D. Krenželok, Š. Stránský)
16:50 VIT 2 Lev, hrubost
17:02 JIH 1:1 Kajínek (Stříteský)
17:35 JIH 2 Suchánek, podražení
24:38 VIT 2 Sloboda, podražení