Vhazování (%): 66 – 34
Hity: 25 – 22
Přesilová hra: 0/2 – 1/4
Trestné minuty: 8 – 4
Je dobojováno. Lightning odstartovali třízápasový trip po Kalifornii výhrou v San Jose 5:1! Byli to ale domácí, kteří se jako první dostali do vedení. Již po 25 vteřinách se prosadil Joonas Donskoi. V 8. minutě ale srovnal svou první trefou v NHL obránce Jake Dotchin. Od druhé třetiny bylo na ledě již pouze jedno mužstvo. V prostřední periodě se postupně prosadili Nikita Kučerov, Slater Koekkoek a Vladislav Naměstnikov. Ve 47. minutě pak ještě přidal pátou branku Bolts znovu Vladislav Naměstnikov. Ruský útočník si v zápase připsal dva goly a asistenci. Po třech kanadských bodech pak ještě měli spoluhráči Naměstnikova z první útočné formace Nikita Kučerov (gól, dvě asistence) a Steven Stamkos (tři asistence). K výhře Lightning také výrazně přispěl gólman Andrej Vasilevskij!

59:59

To se ale již nestane. Posledním hráčem, který se dotkne puku je Coburn.

59:38

Domácí se ještě snaží alespoň snížit. Zleva nyní zase střílel Hansen.

59:18

Z pravého kruhu pro vhazování střílel Meier, Vasilevskij podržel puk ve své moci.

59:01

Probíhá poslední minuta tohoto utkání.

58:51

Hedman se vrací s toušem do obranné třetiny.

57:55

O kotouč bojuje v rohu v obranném pásmu domácích hned několik hráčů.

57:20

Buly po levici Andreje Vasilevskiho.

1:5

Branky a nahrávky: 1. Donskoi (J. Thornton, Pavelski) – 8. Dotchin (Point, Gourde), 21. Kučerov (Naměstnikov, Stamkos), 30. Koekkoek (Gourde, Strålman), 32. Naměstnikov (Stamkos, Kučerov), 47. Naměstnikov (Kučerov, Stamkos)

San Jose Sharks: M. Jones (41. Dell) – Vlasic, Braun, J. Ryan, Burns, Dillon, Heed – Donskoi, J. Thornton (A), Pavelski (C) – M. Karlsson, Couture (A), Hertl – Meier, Tierney, Bødker – Hansen, Goodrow, J. Ward.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Hedman, Dotchin, Sergačjov, Strålman, Coburn (A), Girardi, Koekkoek – Naměstnikov, Stamkos (C), Kučerov – Palát, Point, Gourde – Kunitz, T. Johnson, Callahan (A) – Killorn, J.T. Brown.

Rozhodčí: Ian Walsh, Brad Watson – Michel Cormier, Travis Gawryletz

Diváci: 17 044

00:25 SJS 1:0 Donskoi (J. Thornton, Pavelski)
07:17 TBL 1:1 Dotchin (Point, Gourde)
10:03 SJS 2 Heed, držení protihráče
16:52 TBL 2 Koekkoek, sekání