Finsko – Česko

2:3

po prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

08.11.2017, 18:25 • Hämeenlinna • David Suchý

Je hotovo! Čeští mladíci nejdříve dokázali otočit nepříznivý výsledek, nicméně v poslední minutě přišli o vedení. To je ale nemuselo až tolik mrzet, neboť v prodloužení vystřelil výhru Jan Jeník. Český výběr se bude po dnešním utkání připravovat na zítřejší zápas proti Švédsku. (20:42:39)

64:29

64:29 JENÍK - 2:3

64:29

Česko právě vstřelilo branku!
Prodloužení nakonec nabídlo branku! JAN JENÍK nejdříve s první střelou neuspěl, puk se odrazil zpět na jeho hokejku a poté už dokázal prostřelil Annunena. Asistence: Karel Plášek, Vojtěch Doktor.

64:02

Mohlo být rozhodnuto! Matiášek pádil sám na brankáře, jenomže jako zakončení si vybral střelu do betonu.

63:23

Kropáček to vzal na sebe, nicméně neprošel přes Utunena. Nyní hrají s pukem finští mladíci.

63:11

Hraje se zatím hodně opatrně. Je patrné, že ani jedna trojice nechce udělat žádnou chybu. To byl vzhledem k počtu hráčů na ledě mohlo mít fatální následky.

62:12

Kotouče si užila také česká trojice, která pronikla až do útočné třetiny. Jeník se velmi dobře prodral až branku, kde ale neprocedil puk na Šíra.

61:23

Utunen započal první útočnou akci prodloužení. K puku se posléze dostal Tanus, jehož objetí branky nakonec nepřineslo zakončení.

60:01

Čeští mladíci nakonec neudrželi hubené vedení a v poslední minutě dokázal soupeř srovnat krok. Nyní bude následovat prodloužení.

60:00

59:34

59:34 TANUS - 2:2

59:34

Finsko právě vstřelilo branku!
Je tomu skutečně tak! Hlavní rozhodčí uznal branku a stav je tak opět vyrovnaný! Branka je nakonec připsána KRISTIANU TANUSOVI, který ve skrumáží došoural puk za Dostála.

59:34

Finsko dokázalo dopravit kotouč do branky a znovu musí vše potvrdit videorozhodčí.

59:11

Finové se dostali do útočné třetiny a venku z branky je také Annunen.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:11

Pomalu se nám blíží konec utkání a Češi stále velmi dobře brání. Domácí Finové zatím ještě nesáhli ke hře bez brankáře.

57:47

Je tomu skutečně tak! Rozhodčí branku nepotvrdil a Češi jsou stále ve vedení!

2:3

Branky a nahrávky: 2. Kivenmäki (Suhonen, Thomson), 60. Tanus – 34. Arnošt (Svoboda, Adámek), 44. Plášek, 65. Jeník (Plášek, Doktor)

Finsko: Annunen – Kokkonen, Utunen (C), Thomson, Salmela, Ketola, Seppälä, Nousiainen – Macceli, Tanus (A), Nevasaari – Oden, Kivenmäki, Mäki – Siikanen, Petman, Suhonen – Moilanen, Immonen, Hirvonen

Česko: Dostál – Had, Klejna, Adámek, Doktor, Seemann, Kleiner, Aubrecht – Lauko (C), Šír, Kvasnica – Jeník, Strondala, Plášek (A) – Kropáček, Čajka, Matiášek – Sklenář, Artnošt, Svoboda

Rozhodčí: Pajula, Salonen – Nittyla, Nieminen

Diváci: 420

01:28 FIN 1:0 Kivenmäki (Suhonen, Thomson)
11:30 FIN 2 Maccelli, krosček
25:53 FIN 2 Ketola, hákování
33:46 CZE 1:1 Arnošt (Svoboda, Adámek)
36:07 CZE 2+10 Lauko, zásah do hlavy nebo krku+zásah do hlavy nebo krku, odpyká Matiášek
36:38 CZE 2 Arnošt, podražení
42:49 FIN 2 Immonen, hákování
43:01 CZE 1:2 Plášek
59:34 FIN 2:2 Tanus