konec (0:0)

22.10.2017, 16:30 • Franz Horr Stadion, Vídeň • 12. kolo • Ondřej Klos

Tipsport: 3.98 3.89 1.81 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (18:26:58)
Sledovali jsme Vídeňské derby mezi Austrií a Rapidem, které končí výhrou Rapidu 0:1, když se v 55. minutě dokázal prosadit Schobesberger. Zbytek utkání přinášel spoustu faulů a žlutých karet, dokonce v 81. minutě dostal Galvao kartu červenou. Rapid přeskakuje svého soupeře a je třetí, Austrie klesá na čtvrté místo.

90+3

90+2

Žlutou kartu dostává Kevin Friesenbichler (FK Austria Vídeň).

90+1

Rozhodčí Robert Schörgenhofer se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec zákaldní hrací doby.

90

Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Sonnleitner.

89

Rohový kop pro domácí celek.

88

Rapid se opět dokázal ubránit a vykopl míč až k domácímu brankáři.

87

Domácí trenér vrhá všechny své síly do útoku. Uvidíme, zda to bude stačit.

86

Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Thomas Salamon, přichází Manprit Sarkaria.

85

Žlutou kartu dostává Abdul Kadiri Mohammed (FK Austria Vídeň).

84

Holzhauserův pokus jde pouze do shluku těl a hosté odkopávají do bezpečí.

83

Po hrůzostrašném faulu Galvaa to budou mít hosté ještě přetěžké.

82

Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Louis Schaub, přichází Maximilian Hofmann.

81

Červenou kartu dostává Lucas Galvão (SK Rapid Vídeň).

80

Oba celky jsou hodně nervózní, hlavně hostující Rapid, kterému se vůbec nedaří.

79

Teď se uvedl útočným faulem na brankáře Strebingera.

78

Neviditelného Leeho střídá veledůležitý Monschein, který je nejlepším střelcem svého týmu, i když většinou zůstává na lavičce.

77

Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Jinhyun Lee, přichází Christoph Monschein.

76

Nepřesná kombinace rapidu končí u domácího brankáře Pentze.

75

Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Philipp Schobesberger, přichází Joelinton.

74

Žlutou kartu dostává Thomas Murg (SK Rapid Vídeň).

73

Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Galvao.

72

71

Austria kombinuje na své polovině hřiště a čeká na chybu Rapidu.

70

Do zakončení se dostával Friesenbichler, jenže minul.

69

Útočným faulem se provinil Auer, který si koleduje o druhou žlutou kartu.

68

Nepřesná kombinace domácích končí u brankáře Strebingera.

67

Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Giorgi Kvilitaja, přichází Veton Berisha.

66

Žlutou kartu dostává Stephan Auer (SK Rapid Vídeň).

65

Domácí trenér Fink jednoznačně podporuje útok.

64

Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Heiko Westermann, přichází Abdul Kadiri Mohammed.

63

Lee si počínal nedovoleně a rozhodčí Robert Schörgenhofer správně píská faul.

62

Domácí hráči se nevzdávají a nadále se snaží vstřelit branku.

61

Žlutou kartu dostává Raphael Holzhauser (FK Austria Vídeň).

60

Žlutou kartu dostává Mario Sonnleitner (SK Rapid Vídeň).

59

Domácí sice odstartovali úvod poločasu lépe, nicméně hosté z první šance se ihned prosazují.

58

58. Philipp SCHOBESBERGER - 0:1

58

Rapid Vídeň právě vstřelil branku! PHILLIP SCHOBESBERGER obdržel parádní přihrávku vzduchem do pokutového území od Schauba. Zakončení hlavičkou provedl přesně k pravé tyči, brankář Pentz neměl nárok.

57

Nepřesnou přihrávkou se prezentoval domácí Westermann na Friesenbichlera.

56

Domácí mužstvo kombinuje na své polovině hřiště a snaží se vyzrát na hosty, kteří sice nenapadají, ale vystavěli obrannou tvrz na polovině hřiště.

55

O dalekonosnou střelu se pokusil Abdullahi, jenže jeho pokus jde trestuhodně vysoko nad.

54

Nepřesná přihrávka Bolingoli-Mbomba nenašla Kvilitaia.

53

Tentokrát roh nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť míč byl příliš vysoký a rychlý.

52

Roh se bude opakovat po tom, co ho Sonnleitner odhlavičkoval za brankovou čáru.

51

Rohový kop pro domácí celek zvaný Austria Vídeň, který ve čtvrtek prohrála s Rijekou 1:3.

50

Útočným faulem se provinil hostující Kvilitaia.

49

Rapid kombinuje kolem své poloviny hřiště a čeká na volné okýnko v obraně domácího celku.

48

Opět nám průběh utkání narušila pyrotechnika a jen těžce jde něco vidět.

47

Tajouri vybojoval volný přímý kop po tom, co ho na zelený pažit poslal Schobesberger.

46

Domácí Austria rozehrála druhý poločas.

46

Sledovali jsme velice bojovný a faulující první poločas mezi Austrií Vídeň a Rapidem Vídeň, které končí bezbrankovou remízou. Na začátku utkání byli lepší hosté, jenže po dvaceti minutách se domácí osmělili a druhá část již byla velice vyrovnaná a do šancí se dostaly oba celky.
Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

45+2

45+1

Rozhodčí Robert Schörgenhofer se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45

Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, Pentz bude odkopávat od brány.

44

44. Šance Austrie.

44

Schaub se pokusil o centr do pokutového území, jenže zde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, i tak ale budou mít rohový kop, protože Klein nevěděl o této situaci a pro jistotu zahrál míč do bezpečí.

43

Do ofsajdového postavení se zjevil domácí Friesenbichler.

42

41

Schaub nedokázal u pravé postranní čáry překonat Salomona, který bude následně vhazovat.

40

40. Šance Rapidu.

40

Velmi vyrovnané utkání pokračuje, útoky jdou z jedné strany na druhou.

39

Tentokárt se Holzhauser nevyznamenal. Strebinger bude odkopávat od brány.

38

Toho se ujal Holzhauser, přihrál si na krátko s Salomonem, který centroval na Serbesta, jehož pokus tečoval Galvao na další roh.

37

Rohový kop pro domácí Austrii.

35

Ta ovšem nepřinesla žádné nebezpečí, Rapid spěchá do rychlého brejku.

34

Austria bude mít zajímavou standardní situaci.

33

33. Šance Schwaba.

33

K dalšímu zakončení se dostal kapitán Schwab, jenže jeho pokus končí mimo bránu Pentze.

32

Nepřesná kombinace domácích končí u brankáře Strebingera, který dlouho váhá.

31

Domácí udělali chybu a do šance se hnal Murg. Ten vystřelil, jenže Pentz byl úspěšný.

30

Austria kombinuje zdlouhavě na své polovině, snad se dočkáme zrychlení.

29

Bolingoli-Mbombo se nedokázal prodrat přes Tajouriho, který rychle vhazuje a posílá míč na své obránce.

28

Do ofsajdového postavení se dostal hostující Kvilitaia, který reprezentuje Gruzii.

28

Volný přímý kop nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť Galvao dokázal usměrnit míč do bezpečí, nicméně domácí jsou nadále u míče.

27

Nadále můžeme vidět spoustu faulů, tentokrát Schwaba na Tajouriho. Připadá mi o, že spíš sleduji utkání z portugalské nejvyšší soutěže.

26

Do zakončení se dostal domácí Friesenbichler, jenže nechal vyniknout Strebingera, který míč parádně vytáhl do bezpečí.

25

Austria se dostala do zápasu a zatím sledujeme vyrovnané utkání.

24

Domácí fanoušci vytvářejí parádní atmosféru, i když není překvapivě vyrovnáno.

23

Nepřesnou přihrávku vyslal domácí Holzhauser a následně se hodně rozčiluje na svou osobu.

22

A další faul, tentokrát ze strany Schwaba na Friesenbichlera.

21

Žlutou kartu dostává Dominik Prokop (FK Austria Vídeň).

20

Tajouri se nedokázal individuálně prosadit přes dobře postaveného Bolingoli-Mbomba.

19

O dlouhý balón se pokusil Westermann nicméně na Friesenbichlera to nebylo ani náhodou.

18

Austria se začíná oklepávat tím, že pomalu kombinuje na své polovině hřiště.

17

Opět se Austria nevymanila z obranného bloku, hosté zatím dominují.

16

Ljubičič se pokusil o centr do pokutového území, nicméně domácí Serbest odpravil míč do bezpečí.

15

Rozhodčí nadále umravňuje nespočet hráčů, derby jak má být.

14

Opět další faul, tentokrát ze strany Schauba, který prudce zajel do Prokopa. Na hřišti se strhla menší potyčka.

13

Hosté jsou zatím lepším týmem, domácím se vůbec nedaří kombinace na své útočné polovině.

12

Žlutou kartu dostává Ibrahim Alhassan Abdullahi (FK Austria Vídeň).

11

Domácí fanoušci vypustili pyrotechniku a na hřiště se snáší fialový oblak.

10

Toho se ujal Murg, nicméně trefil pouze dobře postavenou zeď.

9

Rapid Vídeň bude kopat zajímavou standardní situaci.

8

Úvod utkání je velice bojovný a nervózní. Domácí budou kopat zajímavou standardní situaci.

7

Jako tradičně můžeme sledovat parádní představení obou fanouškovských táborů.

6

Rapid kombinuje na své polovině hřiště a čeká na volné okénko v obraně domácího mužstva.

5

Do ofsajdového postavení se dostal domácí Friesenbichler.

4

Tentokrát nepřinesl rohový kop žádné větší vzrušení, Rapid může poprvé zaútočit.

3

Ten se bude opakovat, protože na další roh ho poslal hostující Sonnleitner.

2

Rohový kop pro domácí mužstvo.

1

Austria oblékla fialové dresy, rapid zelené. Derby může začít.

1

FK Austria Vídeň: Pentz – Salamon, Serbest, Westermann, Klein – Holzhauser – Prokop, Lee, Abdullahi, Tajouri-Shradi – Friesenbichler.
Náhradníci: Kos – Blauensteiner, Gluhakovic, Kadiri Mohammed, Monschein, Pejić, Sarkaria.

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Bolingoli-Mbombo, Galvão, Sonnleitner, Auer, Schwab – Ljubičić, Schobesberger – Murg, Schaub, Kvilitaja.
Náhradníci: Knoflach – Veton Berisha, Joelinton, M. Hofmann, Petsos, Schrammel, Thurnwald.

SK Rapid Vídeň
Rapid se v tabulce nachází na třetím místě, které zajišťuje postup do kvalifikace Evropské Ligy. Z jedenácti utkání si tým připsal pět výher, čtyři remízy a dvě porážky. Formu má oproti svému soupeři opravdu dobrou. Z posledních čtyř utkání ani jednou hráči nezažili pocit porážky či nerozhodného stavu. V posledním zápase hráči doma uvítali St.Polten. Na konci prvního poločasu otevřel skóre zápasu Joelinton a to byla jedina branka v zápase. Patnáct minut před koncem ještě Murg neproměnil pokutový kop, ale nakonec to domácí nemuselo mrzet.

Posední tři zápasy týmu:

Rapid 1:0 St.Polten
Mattersburg 0:1 Rapid
Rapid 4:2 AC Wolfsberger
| FK Austria Vídeň
Domácí se v tabulce nachází a čtvrté příčce a mají naprosto stejné skóre jako jeho dnešní soupeř. Poslední zápasy se ovšem týmu vůbec nepovedly. V posledních třech utkáni pokaždé soupeři podlehlo. Naposledy se hráči radovali z výhry na začátku října proti Achtanu. Zápas nabídl víceméně vyrovnanou partii, ve které rozhodovali maličkosti. I přesto se ale domácím hráčům povedlo vybojovat výhru 2:0. Dnešní zápas nebude mít žádného favorita jak už to v derby bývá.