20.10.2017, 12:30 • DRFG Arena, Brno • Skupina D • Daniel Kinc

Konec zápasu. (14:29:36)

59:40

Kometa je v útočné třetině a zde se nejspíš také celý duel dohraje.

59:13

Indrák po chybě Svobody našel před brankou osamoceného Madera, ale ten z blízkosti trefil jen tyč!

58:28

Jeden z hostů velmi šikovně tečoval puk ze vzduchu, který trefil Pletichu do masky, ale nakonec mu byla odpískána hra vysokou holí.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:14

Meluzín s Kavickým se ale neprosadili, Olomoučtí se opět ubránili.

56:32

Utkání se již pouze dohrává za zcela rozhodnutého stavu, nicméně Kometa pokračuje ve své aktivitě a ráda by přidala ještě jeden gól.

55:53

Dvě tutovky Olomouce! Pleticha se nyní famózně vyznamenal svým ramenem, a vytáhl dvě ostré střely soupeře na brankové čáře skvělými zákroky!

55:20

Ofsajd první pětky brněnské Komety.

54:51

Minárik parádní zadovkou uvolnil před brankou Kadlice, Mokrý se však pohotově roztáhl na čáře a jeho pokus o zakončení po ledě pokryl!

54:10

Po nepřephlených situacích ve středu hřiště vyrazili domácí dopředu, jeden z nich ale do šance Kuncovi nahrál jen rukou, a tak rozhodčí musel zapískat.

53:15

Caha následně zleva uvolnil na pravém křídle zcela volného rozjetého Meluzína, jeho prudký pokus zápěstím nicméně mířil těsně vedle.

52:38

Na opačné straně zatopil obraně soupeře znovu Kavický, nicméně tentokrát Mokrý dobře zasáhl.

51:58

Pleticha nyní nevěděl přesně, kde má puk, ale dokázal se včas zorientovat a vyrazil jej do bezpečí.

51:34

Herní pohoda domácích pokračuje, už znovu jsou svěřenci Romana Meluzína usazeni v pásmu.

50:51

Kometa právě vstřelila branku!
Brňané nakonec přesilovku zhodnotili a přetavili v šestý gól! Kavický si několikrát vyměnil kotouč se Studeným a obránce domácích nakonec vteřinu před koncem přesilovky prudce nahodil, aby jeho pokus skvěle tečoval ROBIN CAHA a na změnu směru gólman Krátký reagovat nedokázal – 6:0! Asistence: Adam Studený, Daniel Kavický.

50:00

Jeho spoluhráči navíc poté rychle vyhodili až za branku Pletichy.

49:37

Mokrý měl plné nohy a ruce práce, ale nakonec celou situaci ustál, vyrazil hned tři střely a dokázal podržet svůj celek.

48:52

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Krátký – 2 min., sekání).

48:30

A šestý gól nebyl daleko! Gajarský jel v akci 2 na 1 se Střondalou, akci zval na sebe nakonec, ale Mokrý srazil své betony včas a pokus vyrazil!

47:48

Kometa poté zůstala v pásmu a může pokračovat v ohrožování branky soupeře.

47:05

Obrovská šance Brna! Meluzín vypíchl puk obránci a našel před gólmanem zcela volného Kavického, jenže ten rychlým blafákem nenašel místo mezi nohama gólmana!

46:27

Handl si najel před branku a z pravé strany ohrožoval Pletichu, který dokázal utěsnit prostor u své levé tyčky a dobře nadvakrát zasáhl!

45:54

Filip Pleticha musel opět zasahovat, ale na ránu od modré čáry viděl a dokázal ji ukrýt ve své lapačce.

45:12

Oba celky jsou kompletní, vyloučení Mader s Gajarský jsou zpět na ledě.

44:55

Svižné tempo hry ve třetí části pokračuje i nadále, do útoku se žene opět Kometa.

44:21

Pleticha musel nyní dvakrát v krátkém sledu zasahovat, s oběma pokusy soupeře si ale poradil a po tom druhém přerušil hru.

43:44

Kunc za brankou rychle dobruslil puk, ale soupeře o něj neokradl, a tak jej aspoň velmi tvrdě, nicméně čistě dohrál.

43:12

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Gajarský – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Mader – 2 min., hrubost).

43:05

Další tutovka Brna! Střondala se zbavil soupeře stahovačku, našel Gajarského, který okamžitě dával puk před prázdnou na Svobodu, ale ten puk nedosáhl!

42:10

Brňané jsou ale obratem zpět v útočné třetině a snaží se aktivně pokračovat v diktování tempa hry.

41:33

Kometa puk vybojovala zpět a zavezla jej do pásma, nicméně Kunc na modré čáře nenašel přesně J. Sedláčka a hosté se osvobodili.

40:47

Zakázané uvolnění Komety.

40:28

A právě Gajarský poté v mezikruží tečoval prudké nahození od modré čáry, puk nasměroval ale jen do ochranné sítě.

40:15

Hned na úvod třetí části se Kometa vydala dopředu. Svoboda vysunul po pravé straně Střondalu, ten žabičkou hledal před brankou Gajarského, ovšem ten branku minul.

40:01

Prostřední část je za námi a vše nasvědčuje tomu, že je o vítězi rozhodnuto! Kometa přidala ve druhé třetině čtyři branky, když se postupně trefili Gajarský, Střondala, Kučeřík a naposledy znovu v oslabení Vojtěch Střondala. Domácí svého soupeře ve druhé třetině hodně přehráli a hosté mají před závěrečnou třetinou rozhodně o čem přemýšlet. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 14:00.

40:00

39:34

Kometa hraje stále v neuvěřitelném tempu a drží svého protivníka v obranném pásmu v šachu, Olomoučtí už by se nejraději viděli v kabině.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

38:49

Domácí ale ihne vyrazili dopředu s dalším přečíslením, Kavický však přesný pas na brankoviště nedostal.

38:12

Hosté se po téměř sto vteřinách v obranném pásmu, během nichž musel Mokrý třikrát zasahovat, osvobodili a odjíždějí střídat.

36:50

Už notnou řádku minut se hraje bez přerušení, v útoku nyní usazeni opět domácí, kteří se snaží ohrozit brankáře Mokrého.

36:18

Mírného zaváhání obrany Brna mohl využít Indrák, ten nejprve pálil zleva, poté se vytočil před branku, avšak ani jednom z případů neuspěl.

35:30

Olomouc se konečně dokázal osvobodit, jenže Kometa se po levé straně žene s dalším útokem.

34:49

Olomoučtí hokejisté se musejí cítit jako na kolotoči, Brno je stále v pásmu a navíc během své kombinace stíhá i střídat.

34:05

O několik desítek vteřin později se na něj navíc řítil brejk soupeře, Kavický servíroval puk žabičkou pro Vašíčka, ale ten na něj nedosáhl.

33:32

Střídající gólman Mokrý navíc musel nyní vytáhnout dva rychlé zákroky, kotouč nakonec v obou případech vyrazil.

32:53

Brněnští hokejisté pokračují v nesmírně útočném pojetí hry, hosté neví kudy kam a ztrácejí často snadné kotouče.

32:29

Brno oslabení opět ustálo, navíc přidalo pátou trefu. Na světě mohla být i šestá branka, poté co Minárik skvěle nabil Gajarskému, ale ten ze stoje v mezikruží z první svatyni Hanáků těsně minul!

31:55

31:12

Domácí si podmaňují druhou třetinu a trochu to začíná zavánět debaklem. Svoboda vybojoval kotouč a už od vlastní modré čáry vysunul do jízdy vpřed VOJTĚCHA STŘONDALU, který jel sám na branku, nikdo jej nedostihl, a tak domácí forvard své sólo zakončil parádní bekhendovou kličkou, jež s přispěním břevna zapadla do sítě – 5:0! Asistence: Matěj Svoboda.

30:51

A znovu nepřesná kombinace, hosté se nemohou dostat dopředu.

30:23

Přesilová hra ale již tradičně není doménou hostů, modrobílí opět pohodlně vyhazují.

29:55

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Minárik – 2 min., sekání).

29:27

Olomouc se mohla do hry rychle vrátit po velkém závěru na brankovišti, ale Pleticha všechny pokusy pokryl a podržel svůj celek!

28:58

Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Hasala, přichází Mokrý.

28:58

A čtvrtá branka je na světě! Svoboda dostal kotouč za brankou a ihned jej poslal do mezikruží VOJTĚCHU STŘONDALOVI, který si jej dokázal zpracovat a poté střelou, která mu dle mého nesedla úplně ideálně, procedil kotouč pod betonem Hasaly – 4:0! Asistence: Matěj Svoboda.

28:16

Kometa je stále jasně lepší, motá svého soupeře a Hanáci začátek druhé třetiny opravdu nezachytili.

27:47

Meluzín dostal pohotový pas na pravé křídlo k modré čáře, už to vypadalo, že beka obejde a pojede sám na branku, ale nakonec se mu to nepovedlo.

27:25

26:58

Olomouci stále přesilovka ne a ne sednout, domácí teď hrají ve velké pohodě.

26:30

Navíc v oslabení přidává třetí trefu.Gajarský s Kavickým ujeli do brejku 2 na 1 a zcela vyšachovali obránce i brankáře, přičemž první jmenovaný po bekhendové kličce trefil před prázdnou brankou jen tyč. Celou situaci ale dobře dobrusloval obránce RADEK KUČEŘÍK, jenž ze vzduchu sklepl puk za záda dezorientovaného Hasaly! Asistence: Adam Gajarský, Daniel Kavický.

25:59

Hanákům ale početní výhoda opět nevychází, Kometa podruhé jednoduše vyhazuje.

25:25

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Studený – 2 min., krosček).

25:05

Ihned po vyhraném buly pak pálil Studený ke vzdálenější tyči, Holasa však jeho pokus vykopl do rohu hřiště.

24:32

Brněnšttí hokejisté jsou stále o něco aktivnější. Dorážet na brankovišti se snažil Minárik, ale ani natřikrát neuspěl.

23:59

Právě Svoboda se poté vrátil dobře také dozadu, dokázal zpomalit pas na útočnou modrou na rozjetého hráče soupeře a Pleticha poté pomohl s rozehrávkou.

23:27

Jenže ani ten jí nevyšel, opačným směrem se vydal Střondala, který přenechal puk spoluhráčem, ovšem ten úplně volného Svobodu před brankou nenašel.

22:55

Kometa následně sice vyhrála buly, ale k další střele se nedostala a Olomouc se snaží kontrovat z brejku.

22:20

Nakonec se na modré čáře vymotal s pukem Kadlic, nahodil jej rychle do chumlu těl před brankou, ale Hasala byl se svým zákrokem připraven.

21:42

Domácí pokračují ve své útočné aktivitě, a jsou znovu usazeni v útočném pásmu.

21:04

Domácí zkraje druhé třetiny zvyšují svůj náskok! Kowalczyk v tísni vyhazoval od obranné modré a vypadalo to, že se bude pískat icing. Domácí ale nakonec kotouč dobruslili, ten nakonec od zadního mantinelu zamířil přesně na pravý kruh k ADAMU GAJARSKÉMU a domácí útočník parádní ranou příklepem o zadní tyč vymetl šibenici – 2:0! Asistence: Daniel Kowalczyk, Vojtěch Střondala.

20:25

Nakonec se Střondalův pas z rohu hřiště odrazil ke Kowalczykovi, ten nahazoval od modré, ale jen do lapačky brankáře Hasaly.

20:05

Hosté sice opět vyhráli buly, ale kotouč poslali jen na brněnského hole a domácí jdou dopředu.

20:01

První třetina je minulostí a domácí odcházejí do kabin spokojenější. Do vedení je poslal totiž ve 13. minutě v přesilovce 5 na 3 Matěj Svoboda, který umně protečoval do sítě střílenou nabídku Střondaly. Hosté ještě před tím měli dvě velké šance na otevření skóre, ovšem ani jednu z nich nevyužili. Uvidíme, co nám nabídne druhá část hry. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 13:15.

20:00

19:38

Puk je za brankou Komety, první třetina už nic dalšího nepřinese. Brno si odnese do kabin jednogólový náskok.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:41

Svoboda se Střondalou rychle kombinovali v rohu hřiště, ale ke střele se nakonec nedostali.

18:12

Kometa je kompletní, Kavický je zpět na ledě, ale kohouti pokračují v útočení.

17:38

Přesilovka se Olomouci znovu vůbec nedaří, domácí navíc nyní opět vyhazují až za branku hostů.

17:05

Domácí poté vyhodili a hosté při snaze o rychlou rozehrávku odehráli kotouč jen na zakázané uvolnění.

16:43

Indrák zkusil svou ránu z pravého kruhu schovat za obránce, ale branku netrefil.

16:12

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kavický – 2 min., hákování).

15:55

Hosté opět na kotouči v pásmu a snaží se o co nejrychlejší vyrovnání.

15:28

Studený se jako vítr prohnal středem hřiště do pásma, vypálil švihem a Hasala, který toho nejspíš moc neviděl, jeho pokus vytáhl ramenem do ochranné sítě.

14:58

Kadlic předvedl parádní akci, když si kotouč šikovně prohodil mezi nohama obránce, poté vypálil znovu zápěstím rychle, jenže opět jen do náručí Hasaly!

14:27

Domácí jsou však ale stále aktivní a v pásmu velmi rychle kombinují.

14:00

Hosté část přesilovky soupeře, která ještě zbývala, přežili a oba celky hrají v plném počtu.

12:59

Domácí početní převahu ale nakonec přeci jen využívají. Kowalczyk od modré posunul kotouč doprava na Střondalu, jenž parádní prudkou křižnou přihrávkou našel u druhé tyče zaparkovaného MATĚJE SVOBODU a ten bez potíží nad beton ležícího Hasaly protečoval kotouč do odkryté části branky – 1:0! Asistence: Vojtěch Střondala, Daniel Kowalczyk.

12:35

Hanáci nejprve rychle vyhodili, ale Brňané se do pásma vrátili. Nahození od modré se pokoušel tečovat Kadlic, Hasala byl však připraven.

12:00

A přesilovka domácí se zdvojnásobí! Vyloučen je Paťava, a to na dvě minuty za hru se zlomenou holí.

11:41

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Liška – 2 min., hákování).

11:30

Domácí měli výhodu a po zmatcích před brankou vyplaval kotouč před Kučeřík, ten však trefil jen boční síť!

10:58

Svobodava formace sice po úspěšném buly vystřídala, jenže poté přišlo zakázané uvolnění také od další lajny Komety a hra se vrací opět před Pletichu.

10:28

Matěj Svoboda následně po vyhraném buly nezpracoval Sedláčkův dlouhý pas na červené čáře, puk končí na zakázaném uvolnění.

09:53

Kučeřík vyvezl puk z pásma a poslal jej Minárikovi. Domácí forvard se chtěl prodrat zprava do útoku, ovšem byl zastaven a tečovaný kotouč skončil v hledišti.

09:30

Na led naskočil kapitán Komety Kadlic, z levé straně, podobně jako Střondala před několika minutami, vystřelil zápěstím, ale také on našel jen připravenou náruč gólmana Hasaly.

09:04

Po něm se sice vydali dopředu, ale Štědrému na pravé straně utekl kotouč od hole a domácí opět jednoduše vyhodili.

08:25

Hosté z Olomouce si posléze v obranném pásmu nerozuměli při rozehrávce a bylo jim odpískáno zakázané uvolnění.

07:50

Minárik naskočil z trestné lavice a ihned podpořil brejk domácích, z mezikruží se dostal ke střele bekhendem, leč trefil jen beton Hasaly.

07:39

07:20

No nakonec to byl Kořenek, kdo vzal konec přesilovky na sebe, vymotal se zprava před branku, ale ani nadvakrát Pletichu nepřekonal!

06:49

A vzápětí dvakrát znovu, Hanáci se zatím k ničemu vážnějšímu nedostali a tuhle přesilovku si zatím za rámeček nedají.

06:08

Domácím zatím oslabení vychází, již potřetí v rychlém sledu dokázali vyhodit kotouč do středního pásma.

05:39

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Minárik – 2 min., hákování).

05:12

Tutovka hostů! Na útočné modré zůstal úplně sám Kaláč, který jel sám na branku, zkusil kličku do bekhendu, položil si brankáře, ale před prázdnou brankou se mu kotouč svezl z čepele!

04:45

Hosté byli znovu v tlaku a domácí se museli bránit, ale Střondala s Kowalczykem dokázali kotouč vyhodit do střední třetiny.

04:05

Na druhé straně se do pásma kolem obrany prosmýkl Caha, jeho pokus Hasalovi pořádně zavařil, ale nakonec jej brankář soupeře udržel pod svým betonem.

03:35

A to i o několik chvil později, kdy skvěle reflexivně ramenem vytáhl nad branek nahození od modré v podání Bahounka.

03:17

Na kotouči se nyní v pásmu a tlaku usadili Hanáci, Pleticha nahození od modré vůbec neviděl, ale nakonec dokázal kotouč vytěsnit.

02:48

Vzápětí si do pásma najel po pravém křídle Střondala, ze zápěstí vyslal prudkou ránu ze zápěstí, nicméně brankář Olomouce byl opět připraven!

02:16

Nakonec po nahození do předbrankového prostoru brankáři Hasalovi pořádně zatopili, o dorážky se snažil zejména Minárik, ale nakonec hostující gólman kotouč pokryl.

01:42

A domácí se nyní usazují v pásmu na kotouči a snaží se vymyslet něco kloudného směrem k brance celku z Hané.

01:09

Olomoučtí to stihli rychleji a hned měli první šanci. V brejku 2 na 1 dostal přesný pas před prázdnou branku Liška, ale kotouč mu nesedl podle představ a zamířil po ledě kousek vedle!

00:50

Z první akce směrem vpřed po pravé straně se domácí, ani hosté neprosadili, oba celky jdou střídat.

00:10

Úvodní buly vyhráli hosté, ale puk se při rozehrávce zadrhl u levého mantinelu a domácí se stihli zformovat.

00:01

HC Kometa Brno: Pleticha (Holata) – Věžník, Kowalczyk, T. Sedláček, J. Sedláček, P. Vašíček, Kučeřík, Studený – Popelka, Caha, Minárik, M. Svoboda, Meluzín, Střondala, Zajíček, Kavický, Kunc, Gajarský, Kadlic (C).

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Rutar, Mader (C), Bahounek, Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vostátko – Kaláč, Tomajko, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kořenek, Kret, Dvořák,

Rozhodčí: Ondráček – Procházka, Brzobohatý..
Vítám všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje! Dnes se v rámci dalšího kola Extraligy staršího dorostu představí před svým publikem HC Kometa Brno, jejímž soupeřem bude soupeř z Hané – HC Olomouc. Oba celky se utkaly ve městě syrečků před více než dvěma týdny a duel nakonec v prodloužení zvládli lépe Brňané.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

6:0

Branky a nahrávky: 13. Svoboda (Střondala, Kowalczyk), 22. Gajarský (Kowalczyk, Střondala), 27. Kučeřík (Gajarský, Kavický), 29. Střondala (Svoboda), 32. Střondala (Svoboda), 51. Caha (Studený, Kavický)

HC Olomouc: Hasala (od 29. Mokrý) – Rutar, Mader (C), Bahounek, Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vostátko – Kaláč, Tomajko, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kořenek, Kret, Dvořák,

Rozhodčí: Ondráček – Procházka, Brzobohatý.

05:39 KOM 2 Minárik, hákování
11:41 OLO 2 Liška, hákování
12:00 OLO 2 Paťava, nedovolená hůl / měření hole
12:59 KOM 1:0 Svoboda (Střondala, Kowalczyk)
16:12 KOM 2 Kavický, hákování
21:04 KOM 2:0 Gajarský (Kowalczyk, Střondala)