3:1

konec (0:0, 2:0, 1:1)

17.10.2017, 18:00 • Tipsport Aréna Žilina • 11. kolo • Dávid Švec sk

Tipsport: 2.91 4.6 1.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je koniec! Žilina po heroickom výkone porazila favorizovanú Banskú Bystricu 3:1. O gól Vlkov sa v tretej tretine postaral kapitán Konečný, za hostí znižoval na 2:1 v 48.minúte Miloš Bubela. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok utorka. Dočítania priatelia. (20:12:02)

59:49

Bránka hostí je znovu prázdna!

59:49

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Kučkin – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

59:49

Vhadzovanie po pravej ruke Tomáša Tomeka.

59:30

59:30 KONEČNÝ - 3:1

59:30

Žilina dala gól!
Je rozhodnuté, pretože po ľavej strane sa dostal do útočného pásma kapitán Vlkov RASTISLAV KONEČNÝ , ktorý ešte mal napravo voľného Stupku, no volil strelu a trafil presne do opustenej bránky Banskej Bystrice! Asistencie: Peter Mikuš, Michal Juraško.

59:22

V Žiline je to obrovská dráma, preťaženej obrane Vlkov dáva na chvíľu vydýchnuť famózny Tomáš Tomek, ktorý kvalitným zákrokom podržal svoj tím!

59:01

Minúta do konca riadneho hracieho času.

58:45

Bránka hostí je prázdna, Banská Bystrica hrá power-play!

58:40

Surový krížnou prihrávkou vyzval spoluhráča na zakončenia, tomu však puk nesadol na čepeľ hokejky!

58:15

Je po oddychovom čase hostí, Vladimír Országh dával pokyny svojim hráčom naozaj rázne. Vhadzovať sa bude po pravej ruke Tomáša Tomeka.

58:15

Oddychový čas hostí.

58:01

Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:00

Dobrá pozícia pre Gélinasa na vrchu kruhov, hráč hostí však namieril len do hrude Tomáša Tomeka.

57:28

Hrá sa v rýchlom tempe a znovu v obrannom pásme Vlkov, tí však dokázali puk vyhodiť do stredu klziska.

56:59

Holovič spoza bránky z ľavej strany hľadal prihrávkou Stupku, ktorý si nakorčuľoval do dobrej pozície, obrana hostí v poslednom momente stihla puk zastaviť.

56:05

Hostia síce vystrelili, ale bránku Tomeka minuli, domáci sa vyrojili do rýchleho protiútoku, ktorý doslova smrdel gólom, lenže domáci nedokázali poslať puk do prázdnej bránky hostí!

55:40

Ďalší útok Banskej Bystrice zastavený pre prihrávku rukou.

55:01

Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, Žilina stále vedie nad Banskou Bystricou 2:1. Treba povedať, že zaslúžene, pretože domáci využili z minima maximum.

54:06

Banská Bystrica v tlaku pred Tomášom Tomekom, strelecky však hostia gólmana Žiliny neohrozili. Nuž, pre prítomných fanúšikov Žiliny sú tieto minúty doslova infarktové.

53:30

Matej Češík vyhral buly pred vlastnou bránkou, Bystrica z hĺbky obranného pásma zakladá ďalší útok na Tomáša Tomeka.

53:10

Vhadzovanie po pravej ruke Jana Lukáša.

52:38

Znovu rýchly útok domácich po vyhodení puku z obranného pásma, následná prihrávka pred bránku však už nebola úplne presná a Lukáš nemusel zasahovať.

51:59

Vhadzovať sa bude po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

51:31

Rýchle prečíslenie 2 na 1 v podaní Žiliny, Marcel Holovič však ani na dvakrát puk za Lukáša neprepasíroval.

50:55

Patrik Lamper sa snažil stredom predrať pred Tomeka, skúsil strelu švihom, no puk z jeho hokejky bol tečovaný.

50:01

Máme za sebou polovicu tretej tretiny, stav v Žiline je 2:1.

49:12

Obrovská šanca Žiliny, rýchle prečíslenie Vlkov 2 na 1, Juraj Jurík však v dobrej pozícii trafil len Jana Lukáša!

48:20

Nuž tak víťaza dnešného zápasu by si v tomto momente nedovolil tipnúť asi nikto, isté je, že bližšie k výhre má stále Žilina, ktorá vedie o gól.

47:37

47:37 BUBELA - 2:1

47:37

Banská Bystrica dala gól!
A tak som to práve zariekol, pretože Banská Bystrica znižuje na 2:1 a nás čaká rozhodne napínavý záver zápasu! Z ľavej strany sa do puku oprel aktívny MILOŠ BUBELA a našiel medzierku vo výstroji Tomáša Tomeka! Asistencie: Josh Brittain, Guillaume Gélinas.

47:25

Hostia sa snažia v útočnom pásme niečo vymyslieť, ale zatiaľ sa im to nedarí.

46:44

Je však škoda, že dnešný zápas v Žiline nesleduje viac fanúšikov, lepšiu atmosféru by si tento duel rozhodne zaslúžil. A rovnako tak i hráči oboch tímov.

46:12

Žilina sa už sústredí na pozornú defenzívu, domáci získavajú cenné sekundy aj nahodením puku do útočného pásma a následným rýchlym striedaním.

45:36

Žilinčania sa po mohutnej ofenzívne hostí nadýchli k návratu do hry, majú však problém s prechodom cez stredné pásmo.

45:01

Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina stále vedie nad Banskou Bystricou 2:0.

44:59

Domáci v plnom počte.

44:49

Tomáš Tomek opäť v permanencii. Nuž, skalický rodák v drese Žiliny sa dnes rozhodne na nedostatok práce sťažovať nemôže.

44:29

Konečne sa preberajú aj žilinskí diváci, ktorým sa teraz ich hokejisti odvďačili vyhodením puku cez všetky čiary.

44:05

Krížnu prihrávku Mareka Bartánusa síce Jurík zachytil, no puk sa mu nepodarilo vyhodiť. Tlak hostí tak stále trvá.

43:35

Hostia spod Urpína okamžite v tlaku pred Tomášom Tomekom.

42:59

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Ondruš – 2 min., sekanie).

42:42

Cason Hohmann sa točil okolo Tomekovej bránky ako strelka pokazeného kompasu, nevystrelil, no získal presilovú hru pre svoj tím.

42:02

Hostia sa veľmi snažia, no domáci zatiaľ pozorne bránia a hrozia vskutku dobrými protiútokmi.

41:27

Banská Bystrica bola dlho v tlaku, no domáci vyhodili puk do stredu klziska, kde ho získal kanadský center Ryan Martindale, ktorý však následnou strelou z pravého krídla Lukáša neprekvapil.

40:40

Ďatelinka začal nahodením na bránku Žiliny mohutnú ofenzívu svojho tímu, Tomek však stále odoláva.

40:16

Nuž a tí sú po prestávke poriadne namotivovaní, Tomáš Tomek musí okamžite zasahovať.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Banskej Bystrice.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Oba tímy máme na ľade, o malú chvíľu začíname!
Po druhej tretine vedie Žilina nad Banskou Bystricou 2:0. Úvodný gól vlkov vsietil v 23. minúte center štvrtého útoku Filip Ondruš, ktorý využil zaváhanie gólmana hostí. V 34. minúte vystrelil výborne z ľavej strany Handlovský a zvýšil vedenie Žiliny na 2:0. Hostia sa snažia, ale Tomáš Tomek je do týchto minút vo výbornej forme. Tretia tretina sa začne približne o 19:35.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:19

Závar pred bránkou hostí, aktívny tam bol najmä žilinský Juraj Jurík, puk však podľa gesta rozhodcu neprešiel za bránkovú čiaru.

39:08

Hostia sa snažia vsietiť kontaktný gól, namiesto toho však kontaktujú Tomáša Tomeka, ktorý končí na ľade. Odpískané je postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:30

Hrá sa skutočne vo výbornom tempe, obaja brankári predviedli v krátkom čase solídne zákroky.

37:55

Gélinas nahadzoval puk na bránku Žiliny na teč, puk však žiaden z jeho spoluhráčov nedokázal zasiahnúť.

37:08

Český expres Michal Švihálek v drese Žiliny sa znovu dostal do zakončenia, no dnes veru nemá potrebné šťastie.

36:55

Hrá sa stále vo veľmi dobrom tempe, domáci sú však aktívnejší.

36:08

Gilber Gabor strelou z otočky Tomeka neprekvapil, následne dostal prihrávku pred bránku Žiliny, v súboji s obrancom Žiliny ale prišiel o hokejku. Nuž a to sa útočníkovi hostí vôbec, ale vôbec nepáčilo.

35:35

Hrá sa v rýchlom tempe a pomerne dlho bez prerušenia, aktívnejší sú však momentálne domáci a Jan Lukáš musel znovu zasahovať.

35:01

Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina stále vedie nad Banskou Bystricou 2:0.

34:05

Faille sa znovu predral do šance po pravej strane, aj tentoraz však strelou švihom namieril nad bránku Tomáša Tomeka.

33:45

Tak toto musí byť pre hostí určite nepríjemný moment, domácim gól naopak vlial do žíl novú energiu.

33:08

33:08 HANDLOVSKÝ - 2:0

33:08

Hostia tlačili ako malé topánky, domácim však vyšla rýchla kontra, pretože po ľavej strane vletel do útočného pásma LUKÁŠ HANDLOVSKÝ a fantastickou strelou prekonal prekvapeného Jana Lukáša. Asistencie: Tomáš Klimenta, Stanislav Kučkin.

32:43

Tomáš Tomek pred bránkou Žiliny prišiel o hokejku, hra však nebola prerušená a to sa gólmanovi MsHK vôbec nepozdáva. S protestom však u hlavného rozhodcu zjavne nepochodil.

32:24

Filip Ondruš sa presadil rýchlosťou po ľavom krídle, hľadal pred bránkou hostí Patrika Rogoňa, no ten bol dobre pokrytý obrancom hostí.

31:44

Hostia v plnom počte.

31:20

Domáci stále v útočnom pásme, Lukáš však nemusel zasahovať.

30:48

Žilina hrá presilovú hru, ale tá Vlkom zatiaľ vôbec nevychádza podľa predstáv. To je určite trošku prekvapenie, pretože práve presilové hry boli v úvode ligy silnou zbraňou Žiliny.

30:14

Hostia so štyrmi hráčmi.

30:08

30:01

V polovici zápasu Žilina stále vedie nad Banskou Bystricou 1:0.

29:59

Lamper sa šikovne predral po ľavej strane, jedovkou však minul bránku Tomáša Tomeka!

29:44

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bubela – 2 min., sekanie).

29:25

Hostia stiahli puk za Lukáša, zoradili svoj šíky a idú dopredu. Následne však fauloval jeden z hostí a Žilina bude hrať presilovú hru.

28:55

Prvú snahu hostí zastavilo postavenie mimo hru.

28:30

Hráme teda 4 na 4, na ľade je oveľa viac priestoru. Nuž, uvidíme, ktorému z tímov to bude viac vyhovovať.

28:14

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gélinas – 2 min., nedovolené bránenie).

28:08

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Martindale – 2 min., hákovanie).

27:59

Obrovská šanca Žiliny, Michal Švihálek v jasnej pozícii minul bránku hostí!

27:28

Domáci hokejisti sa po dlhom predlhom čase dokázali oslobodiť a poslali puk až ku Lukášovi, následne oba tímy striedajú počas hry.

26:50

Hrá sa v rýchlom tempe, hostia sú nasťahovaní pred Tomekom, no do zakončenia sa zatiaľ nedostali.

26:05

Tomáš Surový sa predieral pred Tomeka, no prišiel o hokejku a následne si vyčítavým gestom voči rozhodcom pýtal vylúčenie žilinského hráča.

25:34

Vhadzuje sa po ľavej ruke Jana Lukáša, Žilina získava puk a ostáva v útočnom pásme.

25:01

Máme za sebou 5 minút druhej tretiny, Žilina vedie zásluhou Filipa Ondruša nad Banskou Bystricou 1:0.

24:15

Zápas má po góle Vlkov okamžite podstatne vyššie tempo, hostia sa snažia čo najskôr vyrovnať.

23:30

Tentoraz mali hostia neuveriteľnú šancu, rútili sa do prečíslenia 2 na 1, Češík dostal prihrávku pred úplne voľnú bránku Vlkov, vystrelil, no neskutočným zákrokom hokejkou mu radosť zmaril Tomáš Tomek! Tak toto bola obojstranne parádna akcia!

22:36

22:36 ONDRUŠ - 1:0

22:36

Obrovská chyba obrany hostí a brankára pri rozohrávke, k puku sa nečakane dostal FILIP ONDRUŠ a poslal ho do odkrytej bránky hostí! Bez asistencie.

22:25

Tretia formácia Žiliny sa dokáže dostať do útoku, lenže v zakončí to chlapcom zatiaľ nejde.

21:38

Nasledoval rýchly útok Baranov, po ňom si Tomáš Tomek pripisuje prvý úspešný zákrok v druhej časti hry. Vhadzovať sa bude po pravej ruke gólmana MsHK Žilina.

21:05

Žilina stiahla puk za Tomeka, prestriedala a snaží sa o rýchly protiútok, lenže ten Vlkom vôbec nevyšiel podľa predstáv.

20:38

Znovu sa bojuje o puk najmä v strednom pásme, domáci sa snažia Bystrici čo najviac kaziť hru.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Banskej Bystrice.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:0. Sledujeme pomerne vyrovnaný duel, i keď mierne navrch majú hostia z Banskej Bystrice. Druhá tretina sa začne približne o 18:47.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:51

19:35

Puk do tretiny hostí doviezol Poulin, lenže domáci zas a znovu chybujú v kombinácii.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:49

Žilinčania znovu so snahou o útočnú akciu neuspeli a musia sa po puk vrátiť až ku vlastnej bránke.

18:15

Domáci hokejisti boli rozostavení v útočnom pásme, lenže na modrej čiare chybovali a puk mieri až za bránku Tomáša Tomeka.

17:51

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Belluš – 2 min., vrazenie na mantinel).

17:00

Tomáš Surový sa po pravej strane fantasticky predral pred Tomeka, ešte nabil do lepšej pozície Joshovi Brittainovi, ktorý však netrafil puk úplne ideálne a Tomek tak znovu podržal svoj tím.

16:24

Hostia znovu stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry.

15:36

Domáci hokejisti sa snažila presadiť cez útočnú modrú čiaru, Konečný však z diaľky napálil puk len do pravého ramena Jana Lukáša.

15:01

Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút.

14:50

Stanislav Kučkin sa dostal v protiútoku do zakončenia z dobrej pozície, Lukáš bol znovu pripravený.

14:32

Delovka Jána Brejčáka od modrej čiary, Tomek bol znovu na svojom mieste.

14:11

Vhadzuje sa po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

13:46

Obrovská šanca Žiliny, pred Lukášom sa k puku z ničoho nič dostal kapitán Vlkov Rastislav Konečný, no zoči voči Lukášovi neuspel a puk končí nad bránkou Banskej Bystrice.

13:15

Tak v týchto minútach sú hostia jasne aktívnejší, domáci však kontrujú výbornými protiútokmi.

12:44

Matej Češík sa z pravej strany predral pred Tomáša Tomeka, žilinský brankár mu však výborne zmenšil strelecký uhol a podržal svoj tím.

12:17

Pekná strela Érica Failleho z pravého kruhu, Tomáš Tomek však vytiahol skvelý zákrok a podržal svoj tím.

11:49

Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú počas hry.

11:08

Konečný sa dostal do dobrej pozície, no bol nepríjemne zastavený hráčom hostí. Na prekvapenie domáceho publika sa vylučovať nebude.

10:48

Štvrtá formácia žilinských mladíkov si dokáže vynútiť tlak v pásme hostí, Filip Ondruš sa však v dobrej pozícii pred Lukášom k zakončeniu nedostal.

10:01

V polovici prvej tretiny máme v Žiline stav stále 0:0.

09:25

Peter Mikuš sa oprel do strely od modrej čiary, jeho projektil však bol tečovaný a Lukáš nemusel zasahovať.

09:05

Žilinčania sa snažia dostať do útoku nahodením puku na zadný mantinel, táto taktika však proti obrane hostí nie je zrejme úplne najlepším riešením.

08:25

Vladimír Mihalik vymyslel výbornú prihrávku do priestoru na únik pre Mareka Bartánusa. Na skúseného útočníka hostí bol však tento puk až príliš rýchly.

07:50

Domáci ustáli nepríjemné oslabenia a vyrútili sa do útoku, znovu je však proti ich snahe výborne chytajúci Jan Lukáš.

07:18

07:09

Kapitán Žiliny Konečný sa v oslabení predral do zakončenia, tiesnený obrancom však nedokázal jednou rukou pretlačiť puk za Jana Lukáša.

06:47

Domáci sa oslobodzujú a posielajú puk cez všetky čiary, oba tímy následne striedajú počas hry.

06:30

Stále trvá tlak hostí.

06:05

Hostia znovu pred Tomekom, Faillé dostal puk do dobrej pozície, no na šťastie pre domácich mu preskočil čepeľ hokejky.

05:44

Hostia okamžite v tlaku pred Tomekom, ktorý si pripisuje dobrý zákrok po delovke Damého-Malku od modrej čiary.

05:18

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Harant – 2 min., nedovolené bránenie).

05:01

Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav v Žiline je 0:0.

04:26

Tomáš Klimenta z ľavej strany šikovne nahodil puk pred bránku hostí, Lukášovi Handlovskému však chýbalo niekoľko centimetrov k úspešnému zakončeniu.

03:58

Puk je znovu za bránkou Banskej Bystrice, Žilinčania vyčkávajú v strede klziska a snažia sa kaziť rozohrávku svojmu súperovi.

03:11

O puk sa vedú boje v obrannom pásme Žiliny, Vlci sú pri mantineli úspešní a idú dopredu.

02:41

Hostia stiahli puk za svoju bránku a následne striedajú, Damé-Malka vyčkal na spoluhráčov a následne dobrou rozohrávkou založil útočnú akciu svojho tímu.

02:05

Úvodné minúty zápasu majú viac než slušné tempo a to z oboch strán.

01:39

Michal Švihálek nahodil puk od modrej čiary na bránku hostí, Lukáš bol však na svojom mieste.

01:07

Rovnako si však prvý úspešný zákrok v zápase pripisuje aj Tomáš Tomek. Vhadzovať sa bude po pravej ruke žilinského brankára.

00:39

Úvod tretiny v znamení žilinskej snahy, domáci hneď po niekoľkých sekundách preverili pozornosť Jana Lukáša v bránke hostí.

00:01

Úvodné buly zápasu v prospech domácej Žiliny.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, Roman, Meliško, Mendrej – Handlovský, Klimenta, Kučkin – Švihálek, Martindale, Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Švec, Ondruš, Rogoň

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Gélinas, Damé-Malka – Brittain, Surový, Faille – Lamper, Češík, Belluš – Bartánus, Bubela, Hohmann – Andrisík, Valent, Gabor

Rozhodca: Kubuš, Fridrich – Rojík, Krajčík.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z dohrávky 11. kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HC 05 iClinic Banská Bystrica. Zápas pod Dubňom sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline úvod novej sezóny nevyšiel podľa predstáv. Vlkom patrí aktuálne v tabuľke priebežné 9. miesto so ziskom štrnástich bodov. V poslednom doterajšom zápase však Vlci vyhrali na horúcom ľade v Nitre 2:3. Góly MsHK vsietili Konečný, J. Jurík a Poulin. V kádri Žiliny bolo i niekoľko personálnych zmien. Z tímu odišiel kanadský útočník Scott Pitt, no pribudli Rus Stanislav Kučkin a Čech Chaloupka. Počas štvrťfinále Vyšehrad Cupu však Vlci prišli o skúseného Petra Húževku, ktorý si zlomil ruku.

Banská Bystrica sa po slabšom úvode sezóny dostáva do tempa. Aktuálne patrí Baranom v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné 2. miesto so ziskom 27 bodov. V poslednom doterajšom zápase Banská Bystrica porazila na domácom ľade dosiaľ nezdolaný Trenčín 5:2. O góly HC 05 sa postarali Miloš Bubela, Hohmann, Bartánus, Surový a Ďatelinka.

Zápas pod Dubňom sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

3:1

Branky a nahrávky: 23. Ondruš, 34. Handlovský (Klimenta, Kučkin), 60. Konečný (Mikuš, Juraško) – 48. Bubela (Brittain, Gélinas)

HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Gélinas, Damé-Malka – Brittain, Surový, Faille – Lamper, Češík, Belluš – Bartánus, Bubela, Hohmann – Andrisík, Valent, Gabor

Rozhodčí: Kubuš, Fridrich – Rojík, Krajčík

05:18 ZIL 2 Harant, nedovolené bránění
17:51 BBY 2 Belluš, vražení na hrazení
22:36 ZIL 1:0 Ondruš
28:08 ZIL 2 Martindale, hákování