Talent tým Plzeňského kraje – Helvetia Anaitasuna

23:30

konec (13:16)

15.10.2017, 14:00 • Marek Kratochvíl (@marekratochvil)

I odvetu tedy zvládli vítězně dle předpokladů házenkáři Helvetie Anaitasuna, kteří vyhráli 30:23, v porovnání s výsledkem prvního utkání ale odehrál Talent slušný zápas. Dlouho se držel na dostřel a v průběhu druhého poločasu stáhl ztrátu na soupeře dokonce jen na rozdíl dvou branek. I konečný sedmibrankový rozdíl je stále poloviční oproti tomu z prvního utkání a pro domácí tým asi přijatelný. Plzeň se každopádně s EHF cupem končí stejně jako vloni ve 2. předkole.

Pro dnešek je to ode mě vše, přeji hezký zbytek neděle a někdy příště u házené nashledanou. (15:39:49)

Konec zápasu. (23:30)

60

Pár vteřin před koncem zaokrouhlil konečný výsledek přesnou ranou z rychlého brejku Gaston Fernandez. (23:30)

60

Neproměněný sedmimetrový hod týmu Helvetia Anaitasuna (Iturri Bandres).
(23:29)

60

Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Eduard Wildt). (23:29)

60

Herajt si v poslední minutě připisuje dobrý zákrok, domácí ale dostávají trest a navíc je tu sedmička pro hosty. (23:29)

59

Martinez teď vyskočil vysoko nad všechny domácí hráče a tvrdou ranou přidává další gól Helvetie. (23:29)

56

Šindelář už je sice zpět na place, i tak ale stihl Chocarro přidat ještě jednu branku. (23:28)

56

Chocarro ale zkušeně přehazuje Herajta a vrací hostům náskok 4 branek. (23:27)

55

Milan Ivančev se trefuje parádní ranou o břevno i v oslabení, a Plzeň tak nadále drží se soupeřem krok. (23:26)

54

Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář). (22:26)

54

Gól vstřelil tým Helvetia Anaitasuna (Martinez Buldain). (22:26)

54

Tonar ale z dobré pozice trefuje jen břevno a dorážka Šindeláře končí u Hernandeze. (22:25)

53

Filip Herajt si připisuje dobrý zákrok na střelu Junga a domácí můžou opět snížit. (22:25)

52

Goni Arraras zkušeně proměňuje sedmičku a domácí si berou oddechový čas. (22:25)

51

Stehlík se trefuje střelou od pasu a opět snižuje na dvoubrankový rozdíl. (22:24)

51

Martin Rom má kousek pod okem tržnou ránu a musí střídat. Hostujícího hráče ale ubránil a za obětavost si vysloužil potlesk domácích fanoušků. (21:24)

50

Na Ugarteho pokus si Herajt sáhl, ale balon vyrazit nedokázal. (21:24)

49

Michal Tonar se počtvrté v utkání prosazuje ze sedmičky a snižuje na rozdíl dvou branek. (21:23)

48

Aguirrezabalaga se ihned po pauze trefuje do horní části branky. (20:23)

48

Oddechový čas pro hosty. (20:22)

47

Dlouhou kombinaci domácích zakončuje přesnou ranou z levé strany na zadní tyč Martin Rom. (20:22)

45

Jakub Šíra skóruje z rychlého protiútoku a rozdíl ve skóre je opět jen třígólový. (19:22)

45

Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Chmelík). (19:22)

44

Domácí odpovídají díky brance Jana Stehlíka. (18:22)

44

Goni střílí gól. V brance Plzně se teď objevil Herajt, který si krátce po obdržené brance připisuje výborný zákrok! (17:22)

43

Akorát s vypršením Jonášova trestu střílí pěkný gól domácí Ivančev. (17:21)

42

Vyloučení také pro hosty, trestaným hráčem je Martinez Buldain. (16:21)

40

Josef Jonáš dostává také dvouminutový trest, krátce předtím navíc hosté dokázali navýšit své vedení na rozdíl pěti gólů. (16:21)

40

Josef Jonáš zapisuje svou první branku v utkání a rychle snižuje. (16:20)

39

Gól vstřelil tým Helvetia Anaitasuna (Balenciaga Azcue). (15:20)

39

Tonar z osy hřiště přestřeluje, trest pro Chmelíka ale mezitím vypršel. (15:19)

38

Šmíd teď pouští na útok do hry Ondřeje Šafránka. (15:19)

37

Hosté přesilovku rychle využívají. To domácím se na druhé straně útok nepovedl a opět se budou muset bránit. (15:19)

37

Jan Chmelík dostává dvouminutový trest. (15:18)

36

Fořta v dobré pozici vychytal Hernandez Ferrer. (15:18)

35

Na druhém konci hřiště ale rychle odpovídá Exteberria Uriz. (15:18)

35

Šafránek výborně vystihl přihrávku hostů a vyslal Roma do brejku. Ten přesnou střelou k tyči skóruje. (15:17)

34

Teď už se Michal Tonar trefuje přesně a snižuje opět na tříbrankový rozdíl. (14:17)

33

Prosazují se tedy hosté, jmenovitě Dos Santos Maestro. (13:17)

33

Tonar výborně vypíchl hostům nepřesnou přihrávku, samostatný únik ale zakončil jen střelou do břevna. (13:16)

33

Ve druhém poločase zatím na první gól stále čekáme. (13:16)

31

Začal druhý poločas. (13:16)
Do branky Helvetie se postaví Hernandez Ferrer, v té plzeňské zůstává Šmíd.
Po poločase tedy domácí sice podle očekávání prohrávají, rozdíl ve skóre je ale jen třígólový, což rozhodně není špatné. Otázkou bude, jak dlouho vydrží Plzeňští se silami a jestli se jim podaří ukořistit lepší výsledek než v prvním utkání.

30

První poločas skončil. (13:16)

30

Pár vteřin před koncem poločasu ještě přidává další gól domácích výbornou střelou pod břevno Jiří Fořt. (13:16)

30

Už v poslední minutě první půle přidává Michal Tonar další gól Talentu. (12:16)

29

Gól vstřelil tým Helvetia Anaitasuna (Chocarro Gorraiz). (11:16)

27

Domácí nedokázali využít rychlé přečíslení. Poloz už byl příliš blízko Nordlandera, který jej výborně vystínoval. (11:15)

26

A Helvetia se opět prosazuje. Cerreta Jung přidává patnáctý gól Španělů, kteří už jsou navíc v plném počtu. (11:15)

26

Úplně volný zůstal na ose hřiště Martin Rom a skóruje. Hosté to následně zkoušejí bez gólmana. (11:14)

25

Gól vstřelil tým Helvetia Anaitasuna (Gaston Fernandez). (10:14)

24

Pátý gól navíc přidává ze sedmičky Michal Tonar a domácí se dostávají opět na rozdíl tří branek. (10:13)

24

Ugarte Cortes je prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání. (9:13)

23

Ondřej Šafránek přidává svou třetí branku v zápase a snižuje. (9:13)

23

Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (David Poloz). (8:13)

23

Gól vstřelil tým Helvetia Anaitasuna (Chocarro Gorraiz). (8:13)

22

Ivančeva hosté při střele dobře zablokovali, u míče ale zůstávají Plzeňští. (8:12)

22

Hosté přidávají v krátkém časovém sledu další dvě branky a domácí si berou oddechový čas. (8:12)

21

Pěknou kombinaci domácích zakončil z dobré pozice Ondřej Šafránek. (8:10)

20

Z rychlého kontru hosté pohodlně navyšují na rozdíl tří branek. (7:10)

20

Ivančev z ostrého úhlu neprostřelil Nordlandera, Šmíd si ale na druhé straně také připisuje dobrý zákrok. (7:9)

19

Opět dostal Filipe Mota příležitost při sedmičce a opět byl úspěšný. (7:9)

18

David Poloz skóruje z pravé strany a snižuje na 7:8! (7:8)

17

Exteberria Uriz opřel svou ránu jen do břevna, domácí ale nedokázali z protiútoku skórovat. (6:8)

16

Ondřej Šafránek se trefuje a snižuje na rozdíl dvou branek! (6:8)

15

Filipe Mota proměňuje sedmičku na druhé straně. (5:8)

13

Podruhé se trefuje ze značky sedmimetrového hodu Michal Tonar. (5:7)

12

Žlutá karta pro tým Helvetia Anaitasuna (Goni Arraras). (4:7)

12

Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík). (4:7)

11

Mota vystřelil jen doprostřed branky a Šmíd chytá! (3:7)

11

Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář). (3:7)

10

Z pravé strany se trefuje Exteberria Uriz a navyšuje vedení hostů na 7:3. (3:7)

10

A potřetí se trefuje Michal Tonar! (3:6)

9

Hosté ale opět rychle odskakují další přesnou střelou. (2:6)

9

Michal Tonar se trefuje i ze hry a snižuje na 2:5. (2:5)

8

Gól vstřelil tým Helvetia Anaitasuna (Bazan Legasa). (1:5)

8

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Michal Tonar).
(0:4)

8

Žlutá karta pro tým Helvetia Anaitasuna (Nantes Campos). (0:4)

7

Hosté dávají na 4:0, ale vzápětí dostávají žlutou kartu. (0:4)

6

Hosté odskakují do tříbrankového náskoku. (0:3)

5

Žlutá karta pro tým Helvetia Anaitasuna (Martinez Buldain). (0:2)

4

Nantes Campos navyšuje přesnou střelou na 2:0 pro hosty. (0:2)

4

Neproměněný sedmimetrový hod týmu Helvetia Anaitasuna (Nantes Campos). (0:1)

3

Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Ondřej Šafránek). (0:1)

2

Exteberria Uriz šel sám na Šmída, ten ale vytáhl parádní zákrok! (0:1)

2

Domácí se neprosadili, hosté ale vzápětí také ztrácejí balon. (0:1)

1

Bazan Legasa střílí první branku utkání. (0:1)

1

Za Plzeň začíná v brance Šmíd, za hosty Nordlander. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Štochl, Herajt, Šmíd – Fořt, Jonáš, Šafránek, Ivančev, Rom, Tonar, Stehlík, Poloz, Kačín, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt.

Helvetia Anaitasuna: Hernandez Ferrer, Nordlander – Gaston Fernandez, Bazan Legasa, Martinez Buldain, Exteberria Uriz, Mota, Chocarro Gorraiz, Ceretta Jung, Goni Arraras, Aguirrezabalaga Garcia, Iturri Bandres, Balenciaga Azcue, Ugarte Cortes, Dos Santos Maestro, Nantes Campos.

Rozhodčí: Bogdan Kaludjerovic – Ivan Vujacic.
„S takovým soupeřem už se asi letos nepotkáme, takže jsme rádi, že můžeme zase nabrat nové zkušenosti. Já doufám, že to nebude taková nakládačka jako ve Španělsku,“ řekl po prvním utkání Michal Tonar mladší, nejlepší střelec Plzeňanů v domácí Extralize.

„My jsme i tam byli schopní držet v první půli krok, dokud jsme vydrželi se silami. Když jsme byli v útoku trpěliví, šance přicházely a celkem jsme je i proměňovali. Ale už koncem poločasu nám došlo a oni odskočili o pět branek. No a ve druhé půli na nás vlétli a pak už ztráta narůstala. V útoku jsme se motali, obrana nebyla dost agresivní. Jejich hráči na spojkách se točili po deseti minutách, byli čerství a rozstříleli nás. Pak se to na nás valilo,“ dodal Tonar.

Michal Tonar st. po prvním utkání s Anaitasunou

Talent startuje v poháru EHF už počtvrté v řadě, přičemž jen jednou nakoukl do třetího předkola. V ostatních dvou případech – a dost pravděpodobně tomu tak bude i letos – se jeho cesta zastavila právě ve 2. předkole. Stejně tak tomu bylo v loňské sezóně, kdy byl Talent vyřazen dánským Koldingem (31:20 a 38:23).
Dnes sehraje SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň odvetné utkání 2. předkola poháru EHF proti španělskému týmu Helvetia Anaitasuna. V prvním zápase před týdnem potvrdil soupeř Západočechů roli favorita a vyhrál s přehledem 40:26 – dnes by tak měl pohodlně dohrát celé dvojutkání k postupu do dalšího kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

23:30

Talent tým Plzeňského kraje: Štochl, Herajt, Šmíd – Fořt, Jonáš, Šafránek, Ivančev, Rom, Tonar, Stehlík, Poloz, Kačín, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt

Rozhodčí: Bogdan Kaludjerovic – Ivan Vujacic