ČEZ Extraliga žen

Finance Novák FBK Jičín – ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice

6:2

konec (1:0, 4:0, 1:2)

14.10.2017, 18:00 • Sportovní areál Jičín • 7. kolo • Marek Baloun (@BalounMarek)

To už na skóre ale nic nezměnilo a Jičín zápas rozhodnutý už od druhé třetině dohrál vítězně. Střešovicím dnes nic nevycházelo, a to včetně trestného nájezdu. Naopak Jičínu se absolutně povedlo prostřední dějství, kde dominovalo a během kterého padla na jejich konto hned čtveřice branek. To je ode mě vše a přeji Vám krásný zbytek soboty a víkendu.

Střely na branku po třetí třetině: 4-10, celkem po zápase 29-27

Nejlepší hráčky utkání:
KM automatik FBK Jičín: Šárka Chlumská
Únětická 12 Tatran Střešovice: Lenka Faltusová (20:03:51)

58:40

Tatran ještě bude hrát bez brankářky.

58:07

Tatran právě vstřelil branku!
A pražané pokračují ve využívání dlouhé přesilovky a máme tu druhou branku! LENKA FALTUSOVÁ si po úspěšné asistenci připisuje i gól, když překvapila gólmanku Samkovou. Asistence: Sedmíková.

57:22

Tatran využívá přesilovku a střílí první čestný gól. KAROLÍNA VACHUŠKOVÁ našla skulinu, kterou Samková neměla pokrytou a snižuje na 6:1. Asistnence: Faltusová.

56:54

Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Nikola Mrázková – 5 minut, Sekání).

56:30

Na dlouhou střelu Tatranu z vlastní půlky si Samková stoupla, chytla do ruky a poslala dál.

56:21

Oddechový čas pro hosty.

56:16

Pražané i přes jasný výsledek utkání stále ještě bojují o alespoň jednu branku, jejich ofenzíva ale zatím efektivní není.

54:30

Andrea Satýnková hezky nabila Svobodové, ta ale zblízka minula.

54:00

Kristýna Bachmaierová byla opět v pěkné šanci, ale přihrávka na ní byla příliš prudká.

51:43

Reková se snažila nabít Sedmíkové, která stála těsně před Samkovou, do přihrávky se ale vložila jedna z holí domácích hráček.

50:26

Střela Rekové z první z dobré pozice míjí branku Samkové.

49:51

49:40

Teď se Tatranu povedla dobrá střela a Samková musela zalehnout.

49:00

Tatran se snaží něco vymyslet, domácí hráčky jsou ale semknuty velmi úzce a nenabízejí příliš moc prostoru.

47:51

Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Zuzana Svobodová – 2 minuty, Bránění ve hře).

47:14

Hosté z frustrace už začínají dělat školácké chyby a jen nabízejí Jičínu další a další patrony.

44:39

Jičín právě vstřelil branku! Kloutvorová-Bachmaierová! Tuhle dvojku dnes málokdo zastavil a Jičín tak vede už o šest branek! Bachmaierová svou střelou trefila jen gólmanku, míček se ale odrazil k LUCII KLOUTVOROVÉ a ta měla před sebou prázdnou branku a mohla si tak vybrat zakončení do víka. Asistence: Bachmaierová.

41:59

Obrovská šance domácích a ještě větší štěstí hostí! Landgráfová zachytila přihrávku Tatranu a úplně osamocena vystartovala na Drbalovou. Asi metr od brankoviště ještě přihrála lepé dobíhající spoluhráčce, která měla před sebou odkrytou klec. Ta ale branku minula a když se míček odrazil zpět k ní od zadního mantinelu, její dorážku už Drbalová stačila zlikvidovat. Třetí pokus už byl proveden nepřesně a z tlaku, protože se k brance nakupil zbytek palubovky.

40:55

Chybu v rozehrávce domácích se snažila využít trpělivě čekající Vachušková, při střele ale trefila jen jednu z obránkyň.

40:01

I potřetí vyhrává úvodní buly domácí celek.

40:01

Jdeme na poslední třetinu základní hrací doby!
Jak byla první třetina spíše seznamovací, druhá už byla jasně v režii domácího celku, o čemž dost vypovídá poměr střel. Jičín přidal ke svému prvnímu gólu i díky produktivnímu duu Žůrková-Kloutvorová další čtyři zářezy, zatímco Tatranu ani přes několik přesilových her nevyšlo vůbec nic.

Střely na branku po druhé třetině: 20-9

40:00

39:47

Jičín předvedl několik střel, povětšinou ale šly všechny mimo.

38:47

Vyloučení v týmu Únětická 12 Tatran Střešovice (Lenka Faltusová – 2 minuty, Bránění ve hře).

37:21

Jičín právě vstřelil branku! A Jičín přidává branku číslo pět! A opět u toho bylo duo Kloutvorová-Žůrková! První jmenovaná svou střelou napálila jen tyč, GABRIELA ŽŮRKOVÁ ale po akci své spoluhráčky měla před sebou odkrytou klec a dorážka tak byla jednoduchá i přes snahu Drbalové skočit do dráhy letu. Asistence: Kloutvorová.

36:32

Tatran se snaží vstřelit branku, jejich pokusy ale zatím nekončí šťastně.

35:41

Jičín byl opět ve velké šanci, tentokrát ale Drbalová míček vyrazila a Kloutvorová ho nedostala tak dobře, aby ho mohla zpracovat na dorážku.

35:06

Dnešní utkání sleduje 121 diváků.

34:21

Žurková ukradla Střešovicím míček a vyrazila do brejku, jedna z hráček Tatranu se ale vrátila a zablokovala jí tělem možnost vystřelit.

33:40

Teď ze stejného místa trefuje Vachušková jednu z hráček domácích.

33:12

Dobrá střela Matěvosové jen těsně minula tři tyče.

32:59

Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Kristýna Bachmaierová – 2 minuty, Sekání).

31:49

Jičín právě vstřelil branku! A záhy přichází další branka pro domácí celek! ANDREA SATÝNKOVÁ sebrala Tatranu rozehrávku, okamžitě vypálila a zastihla gólmanku Drbalovou nepřipravenou. Bez asistence.

31:35

Jičín právě vstřelil branku! Přesto ale domácí využívají přesilovku a vedou již 3:0! MARKÉTA KOSOVÁ dostala dobrou přihrávku od Bachmaierové a gólmanka Drbalová neměla moc šance. Asistence: Bachmaierová.

31:35

Kloutvorová měla před sebou prázdnou klec, trefila ale jen obránkyni!

30:40

Pražanky se dobře brání a Jičín většinou trefuje jen hráčky v poli.

30:04

Kristýna Baichmaierová zastavila útok Střešovic a hnala se do protiútoku. Tomu se snažila Anežka Viplerová zabránit, pomohla si ale seknutím po kotníku, které navíc bylo neúčinné.

27:54

Samková teď měla obrovské štěstí! Po první střele Střešovic, která se jí odrazila od ramena, gólmanka chvíli nevěděla, kde je puk. Najednou se na ní navalila kupa hráček a jen zázrakem gólmanka dokázala dostat míček pryč z hromady!

26:50

Anežka Viplerová chtěla přihrát z otočky na volnou Lianu Matěvosovou, přihrávku ale neprovedla dobře a pro Matěvosovou byla nezpracovatelná.

26:00

Jičín se po druhém gólů nastartoval a hráčky neustále ohrožující Elišku Drbalovou.

24:10

Jičín právě vstřelil branku! Teď ale GABRIELA ŽŮRKOVÁ míří přesně a Jičín vede o dvě branky! Autorka první branky domácích Kloutvorová oběhla branku Drbalové našla Žůrkovou a ta se trefila přesně k pravé tyči. Asistence: Kloutvorová.

23:34

Drbalová teď zariskovala a opustila branku, čehož mohla využít Chlumská. Ta ale přestřelila a nevěřícně očima proklíná strop haly.

22:41

Gabriela Žůrková dobře kombinovala spolu s Kloutvorovou a ještě jednou spoluhráčku, Drbalová ale na pokus první jmenované byla připravena.

22:09

Jičínští jsou aktivnější, střely už ale zaznamenaly oba týmy.

20:01

Úvodní buly mají opět domácí hráčky.

20:01

Střely na branku po první třetině: 5-8
První třetina byla spíše taková poznávací, čemuž odpovídá i to, že zatím jedinou branku jsme viděli až půl minuty před koncem. Hostující hráčky mohly otevřít skóre už v úvodu, když Karolína Exnarová zablokovala Žanetě Rekové hůl a rozhodčí nařídil trestný nájezd, hráčka hostí ale branku vstřelit nedokázala.

20:00

19:30

Jičín právě vstřelil branku! Domácí půl minuty před koncem třetiny otevírají skóre hry! Lucie Floriánová našla dobře stojící LUCII KLOUTVOROVOU, která na nic nečekala a prudkou ranou poslala Elišce Drbalové míček pod pravačkou. Asistence: Florianová.

18:50

Střešovice se dostaly do brejku a Karolína Vachušková dokonce vystřelila. Samkové ale stačilo nastavit svou levou dlaň jako odrazovou plochu. To už jsou hosté zároveň v pěti.

17:47

Kristýna Bachmaierová zkoušela nahrát Lucii Floriánové na teč, druhá jmenovaná se ale k míčku přes záplavu rudých dresů nedostala.

16:47

Vyloučení v týmu Únětická 12 Tatran Střešovice (Žaneta Reková – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

16:20

Lenka Faltusová trefuje dobrou střelou jen hráčku v modrém dresu domácích.

15:16

Na druhé straně Tereza Kubelková prověřila pozornost Samkové ránou asi metr od poloviny.

14:30

Šárka Chlumská vyslala proti Drbalové dobrou střelu, tu ale pražská gólmanka odrazila do rohu.

13:06

Co ale dělá zápas atraktivním i na palubovce jsou ostré lokty obou týmů, hráčky hrají opravdu dost do těla a to se u těchto křehkých stvoření jenom cení.

11:35

Střela Adély Zehrerové se odrazila od nohy jedné z hráček Jičína mimo branku, kam původně mířila.

10:15

I když je hra rychlá a nabízí spoustu možností, týmy toho zatím moc nepředvedly. Střešovice se nemůžou usadit v polovině soupeře a Jičín se zase moc často do ofenzívy nedostane. Asi nejatraktivnějším prvkem tohoto utkání jsou tak kotle obou týmů, které vytváří perfektní atmosféru.

08:50

Dalekonosná přihrávka na Danielu Reindlovou křižmo přes celé hřiště byla příliš daleká.

08:19

Hráčky se zatím spíše oťukávají, žádné velké akce nevidíme.

06:17

Hra se točí po celé délce a šířce palubovky a oba týmy střídavě přebírají iniciativu.

04:12

Hosté zkusili během přesilovky několik pokusů, Exnarová se ale vrací na palubovku stále za nulového skóre.

02:12

Karolína Exnarová zablokovala Žanetě Rekové, která byla v úprku, hůl a rozhodčí toto nemohl posoudit jinak, než jako trestné střílení! Hráčka s číslem čtyři na zádech zvolila pomalou chůzi směrem ke gólmance Drbalové a čekala, co udělá. Ta se ale nenechala rozhodit a Reková tak trefila jen její nárt.

02:11

Uvidíme trestné střílení!

00:50

První střelu zaznamenává Floriánová, gólmanka vyráží.

00:01

První buly získávají domácí hráčky.

00:01

Obě družstva už jsou na palubovce a utkání tedy již brzy začne.

KM automatik FBK Jičín: Samková (Kůčová) – Chlumská, Florianová, Strejcovská, Bachmaierová – Kůželová, Kloutvorová, T. Mrázková – Žůrková, Svobodová, Exnarová – Landgrafová, Satýnková, Kosová – Mikolášková.

Únětická 12 Tatran Střešovice: Drbalová (Humlová) – Sedmíková, Zehrerová, Válková, Rybínová, Brotánková – Reková, Vachušková, Kubelková – Reindlová, Morová, Viplerová – Marko, Matěvosová, Chaloupková – Faťunová, Faltusová, Kramperová.

Rozhodčí: Mik, Szilvási.
Únětická 12 Tatran Střešovice

To Tatran, i přes podobné negativní výsledky, ve svých statistikách výhry má. A hned dvě. Po úvodní porážce v Židenicích totiž na půdě Liberce vyhrál 2:3, v pátém kole pak doma porazil Olomouc 5:4. V posledním kole mohl přidat i třetí výhru, ale v utkání s Bohemians plné zvratů nakonec nezvládli závěr třetí třetiny, Klokani zásluhou Hany Polákové dotáhli zápas do prodloužení, kde ta samá hráčka vstřelila rozhodující branku a Tatran tak odešel jen s bodem.

Pokud jsem zmiňoval skóre Jičína, měl bych to samé zmínit i u Střešovic. Ty sice inkasovaly více jak deset branek jen v jednom utkání, nebylo jich ale deset, ale rovných dvacet. Takovýto výprask si odnesly hráčky z palubovky Ivanti TIGERS FK Jižní Město. Kromě tohoto zakopnutí už se ale číslo obdržených gólů zastavilo maximálně na osmičce.
KM automatik FBK Jičín

Jičín by tuto sezónu asi nejradši hned vymazal a dělal, že ani nezačala. Od začátku sezóny nevyhrál ani jedno utkání a dělí se tak spolu s Olomoucí, která má ale horší skóre a proto je Jičín předposlední a ne poslední.

Ani skóre ale není nic, čím by se mohl vychloubat. Hned ve třech utkáních totiž inkasovali více než deset branek, a to v prvním kole dvanáct od Chodova, ve druhém deset od Ostravy a v tom posledním, šestém, na palubovce Vítkovic, kde dokonce gólů inkasovali patnáct. Nejmenší brankový rozdíl pak Automatik zaznamenal ve Vinohradech, kdy utkání skončilo 3:2.
Příjemný sobotní večer dámy a pánové, vítám Vás jménem mým u dalšího utkání v rámci 7. kola florbalové extraligy žen. Společně dnes budeme sledovat boj mezi domácím týmem KM automatik FBK Jičín a hostujícím celkem Únětická 12 Tatran Střešovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

6:2

Branky a nahrávky: 20. Kloutvorová (Florianová), 25. Žůrková (Kloutvorová), 32. Kosová (Bachmaierová), 32. Satýnková, 38. Žůrková (Kloutvorová), 45. Kloutvorová (Bachmaierová) – 58. Vachušková (Faltusová), 59. Faltusová (Sedmíková)

Finance Novák FBK Jičín: Samková (Kůčová) – Chlumská, Florianová, Strejcovská, Bachmaierová, N. Mrázková – Kůželová, Kloutvorová, T. Mrázková – Žůrková, Svobodová, Exnarová – Landgrafová, Satýnková, Kosová – Mikolášková.

ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Drbalová (Humlová) – Sedmíková, Zehrerová, Válková, Rybínová, Brotánková – Reková, Vachušková, Kubelková – Reindlová, Morová, Viplerová – Marko, Matěvosová, Chaloupková – Faťunová, Faltusová, Kramperová.

Rozhodčí: Mik, Szilvási