Liga mistrů

ERA Basketball Nymburk – Nanterre 92

72:81

konec (19:24, 39:41, 53:66)

10.10.2017, 18:30 • ČEZ Sportovní hala, Nymburk • Skupina D • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.64 15.0 2.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Přeji Vám hezký zbytek večera! (20:23:14)
Nejvíce bodů:
Eugene Lawrence 13 – Johan Passave-Ducteil 20

Nejvíce doskoků:
Kendrick Ray a Pavel Pumprla 9 – Alade Aminu a Erik Murphy 7

Nejvíce asistencí:
Pavel Pumprla 4 – Jamal Shuler 6
Basketbalisté Nymburka nezvládli vstup do Ligy mistrů, francouzskému týmu Nanterre 92 podlehli 72:81. Hosté zápas rozhodli nástupem do třetí čtvrtiny, v níž začal úřadovat Johan Passave-Ducteil. Postupně si vypracovali až 18 bodový náskok a s tím už český zástupce nemohl nic dělat.

Konec zápasu. (72:81)

39:35

Tomáš Vyoral v závěru přeci jen vylepšuje z pohledu domácích nepříznivé skóre. Zaznamenal tříbodový koš. (72:81)

38:54

Tomáš Vyoral se opět nemýlil. Snižuje na rozdíl 12 bodů. (69:81)

38:53

Passave-Ducteil zastavil faulem nájezd Vyorala. Trestné hody a hostující basketbalista pro dnešek dohrál. (67:81)

38:36

Shuler se prosadil přes Baráče, ale jeho střela přesná nebyla. (67:81)

38:21

Z trestných hodů koriguje skóre Tomáš Vyoral. (67:81)

38:11

Schaffartzik hodil po nájezdu míč jednou rukou jen do obroučky. (65:81)

37:34

Johan Passave-Ducteil se dostává na dvacet nastřílených bodů. Druhý poločas se nese v jeho režii. (65:81)

37:04

Proměnil jen jeden. Domácí prohrávají o 14 bodů. (65:79)

37:04

Trestné hody bude střílet Ray. (64:79)

37:03

Hrubanova střela z dálky nepadla do koše. (64:79)

36:45

Hruban se pod koš nedostal, byl faulován a domácí tak zůstanou u míče. (64:79)

36:13

Míč do koše nedostal ani Vojtěch Hruban. (64:79)

36:12

Lawrence neuspěl z tříbodové distance. Trefil obroučku. (64:79)

35:57

Krásná akce hostí. Passave-Ducteil přenechal míč Konatému a ten to měl snadné. (64:79)

35:12

Passave-Ducteil tentokrát nepotvrdil svou pověst, obě šestky neproměnil. (64:77)

35:11

Pumprla fauloval najíždějícího Passaveho-Ducteila. Dvě šestky pro asi nejlepšího hráče hostí v utkání. (64:77)

34:44

Eugen Lawrence po individuální akci snižuje tříbodovou střelou. (64:77)

34:00

Na koš Hrubana odpověděl Konaté trojkou. Hosté si užívají závěr utkání. (61:77)

33:34

Ve velké pohodě hrající Passave-Ducteil proměnil i trestný hod. (59:74)

33:34

Koš s faulem pro Johana Passaveho-Ducteila! (59:73)

33:05

Passave-Ducteil se tentokrát neprosadil pod košem, byl dobře bráněn. (59:71)

32:50

Hosté si vzali time-out. (59:71)

32:42

Proměnil pouze první. Publikum v hale je hodně zamlklé. Domácí doufali v jiný průběh zápasu. (59:71)

32:41

Lawrence byl při nájezdu faulován Invernizzim. Bude střílet šestky. (58:71)

32:14

Lawrence sice trojku nedal, ale odražený míč si našel Benda a je z toho alespoň dvoubodový koš. (58:71)

31:22

Další koš pro Murphyho. (56:71)

31:01

Také trojkou kontruje Pavel Pumprla. (56:69)

30:45

Erik Murphy dostal od domácích příliš mnoho prostoru a Nymburk inkasuje další trojku. (53:69)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (53:66)
Třetí čtvrtina Nymburku vůbec nevyšla. Domácí ji prohráli 14:25 a celkově prohrávají o 13 bodů. Fantasticky si počínal především Johan Passave-Ducteil, který má na kontě už 15 bodů!

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (53:66)

29:38

To hostům to tam v této čtvrtině padá! Další trojku zaznamenal Hugo Invernizzi. (53:66)

29:10

Stejně dopadl také tříbodový pokus Bendy. Škoda pro Nymburk. (53:63)

29:03

Nyní se Ray hezky uvolnil, ale trefil obroučku. (53:63)

28:33

Domácí kontrují akcí, kterou zakončil Kendrick Ray. (53:63)

28:04

Dva body na hostující konto přidal Murphy. (51:63)

27:24

Kendrick Ray zaznamenal tříbodový koš. Jen houšť! (51:61)

26:51

Baráč byl na trestných hodech úspěšný z poloviny. (48:61)

26:51

Hugo Invernizzi střílí trojku a Nanterre zase odskakuje. (47:61)

26:18

Petr Benda navíc koriguje na rozdíl 11 bodů. (47:58)

25:47

Trestné hody proměnil Pavel Pumprla. Nymburk konečně zastavil hostující sérii. (45:58)

25:38

Passave-Ducteil proměnil i šestku. (43:58)

25:38

A domácí kouč si vyžádal oddechový čas. (43:57)

25:38

Domácím třetí čtvrtina totálně nevychází. Hádejte, kdo jim dal koš s faulem – ano, máte pravdu. Byl to Johan Passave-Ducteil. Ronen Ginzburg jen nevěřícně rozhazuje rukama. (43:57)

25:12

Ve své exhibici pokračuje Johan Passave-Ducteil. Hosté díky němu odskakují na nejvyšší rozdíl v utkání. (43:55)

24:45

Petteway se z tříbodové distance netrefil, dopředu mohou domácí. (43:53)

23:56

Trojka Schaffartzika! Hosté se poprvé od první čtvrtiny dostávají na desetibodový rozdíl! (43:53)

23:37

Quincy Diggs snížil jedním proměněným trestným hodem. (43:50)

23:19

Proměnil i následnou šestku. (42:50)

23:19

Passave-Ducteil teď řádí! Nyní vypíchl protihráče míč a i přes faul od Lawrence zaznamenal další koš! (42:49)

23:08

Po úspěšném nájezdu stejného hráče si berou domácí oddechový čas. (42:47)

22:38

Passave-Ducteil zaznamenal další dva body. Hosté si vypracovali tříbodový náskok. (42:45)

22:16

Schaffartzik krásně vysunul Passave-Ducteila, který už to měl snadné. (42:43)

21:59

Domácí hráč proměnil alespoň druhý. (42:41)

21:58

Diggs byl faulován Konatém a bude střílet trestné hody. (41:41)

21:51

Baráč to zkoušel za tři body, trefil obroučku. (41:41)

21:25

Aminu se provinil útočným faulem, rozehrává Nymburk. (41:41)

20:14

Domácí zahájili druhý poločas střelou Diggse. Ten přešlápl, takže se jednalo o dvoubodovou střelu. (41:41)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (39:41)
Boris Baráč 10 – Alade Aminu 11

Kendrick Ray, Pavel Pumprla, Martin Peterka a Tomáš Vyoral 4 – Alade Aminu 5

Kendrick Ray, Martin Peterka a Boris Baráč 2 – Jamal Shuler 4
Ve druhé čtvrtině se basketbalisté Nymburka vrátili do zápasu a v jejím závěru většinou dokonce těsně vedli. V posledních sekundách si však nepohlídali kontr soupeře a Shuler trojkou převrátil skóre na stranu Nanterre.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (39:41)

20:00

Tak tohle si domácí trestuhodně nepohlídali! Dva hráči se řítili na jediného bránícího basketbalistu Nymburka a zcela volný Shuler trefil z rohu trojku. (39:41)

19:29

Hodně nepovedený tříbodový pokus Invernizziho. Míč končí v náručí domácího hráče. (39:38)

19:19

Boris Baráč proměnil druhou ze šestek. (39:38)

19:19

Tentokrát byl faulován Baráč a trestné hody tedy zase bude střílet domácí hráč. (38:38)

19:10

Kapitán Nanterre se nemýlil a vyrovnal. (38:38)

19:10

Ray fauloval Schaffartzika. Domácí už bonusový faul nemají, takže samozřejmě následují šestky. (38:36)

18:54

Hodně nepovedená střela Hrubana, míč ani nedolétl k obroučce. (38:36)

18:27

Na trojku hostujícího Schaffartzika odpověděl stejnou mincí Kendrick Ray! (38:36)

17:56

Eugene Lawrence je stoprocentní. (35:33)

17:55

Lawrencovi zabránil Murphy v zakončení nedovoleným způsobem. Šestky pro amerického hráče Nymburku. (33:33)

17:41

Tentokrát střílel šestky na druhé straně Hugo Invernizzi. Proměnil obě. (33:33)

17:35

Trestný hod už domácí hráč neproměnil. (33:31)

17:34

Ray krásně našel Martina Kříže a ten dává koš s faulem! (33:31)

17:01

Hosté si vyžádali oddechový čas. (31:31)

16:58

Ray obral o míč Shulera a svou rychlostí se mezi dvěma bránícími protihráči dostal až pod koš. Už však nedokázal balón zatlouci na správné místo! (31:31)

16:36

Murphy pod košem přehrál bránícího hráče a opět vyrovnal skóre. (31:31)

16:02

Do střelecké listiny se zapisuje střelou za dva body Kendrick Ray. (31:29)

15:42

Lahaou Konaté vyrovnává skóre. (29:29)

15:42

Další šestky. Po faulu Vyorala na Konatého je bude střílet hostující basketbalista. (29:27)

15:27

Tomáš Vyoral se nemýlil a domácí zase vedou. (29:27)

15:27

Passave-Ducteil tentokrát zastavil faulem střílejícího Vyorala. Dva trestné hody pro hráče Nymburka. (27:27)

15:13

Proměnil druhou a to znamená, že je vyrovnáno. (27:27)

15:13

Passave-Ducteil byl faulován Mickelsonem. Hostující hráč bude střílet šestky. (27:26)

14:56

Nic Moore střílel jen do obroučky, domácí mají obranný doskok. (27:26)

14:37

Hostům to tam přestalo padat. Passave-Ducteil neuspěl se svým nájezdem. (27:26)

14:07

Domácí dokonce otáčejí skóre! Lawrence potrestal faul na svou osobu dvěma proměněnými šestkami. (27:26)

13:44

Domácí jsou zpět! Po úspěšné šestce Borise Baráče prohrávají o jediný bod. (25:26)

13:43

Další koš s faulem, který zaznamenal Baráč! (24:26)

13:38

Z rohu to zkoušel za tři body Vyoral, o chvíli později neuspěl z dálky ani Baráč. (22:26)

12:59

Pumprla proměnil i trestný hod a hostující náskok se zase o bod smrskl. (22:26)

12:59

Skvělou individuální akci předvedl Pavel Pumprla, který ji zakončil košem s faulem! Hosté si berou time-out. (21:26)

12:49

Aminu to zkoušel za tři body, trefil jen obroučku. (19:26)

12:33

Na druhé straně nevyšel nájezd Baráčovi. (19:26)

12:22

Velmi dobře sehraný rychlý protiútok hostí zakončil Aminu. (19:26)

11:03

Tu proměnil také a domácí tak snižují na rozdíl pěti bodů. (19:24)

11:03

Vyoral dal koš s faulem, ještě tedy bude střílet šestku! (18:24)

10:57

Petteway najel pod domácí koš, ale balón hodil jen do desky, od které se odrazil zpět do pole. (16:24)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (19:24)
První čtvrtina přinesla festival trojkových košů. Hosté trefili tři trojky, Nymburští dokonce čtyři a díky tomu se zatím drží ve hře. V dalších herních činnostech jsou totiž zatím lepší Francouzi.

10:00

První čtvrtina skončila. (19:24)

09:58

V závěru čtvrtiny se pod hostujícím košem neprosadil Kendrick Ray. (16:24)

09:26

Hugo Invernizzi proměnil první a třetí trestný hod. (16:24)

09:26

Pumprla fauloval při střelbě Invernizziho. Stalo se tak za trojkovou čarou, to znamená, že hostující hráč bude střílet hned tři šestky. (16:22)

09:00

Domácí se drží při životě trojkami. Další zaznamenal Boris Baráč. (16:22)

08:43

Hezkou spolupráci s Konatém zakončil dvěma body Alade Aminu. (13:22)

08:27

Úspěšný nebyl ani nájezd Baráče. Tohle měly být relativně snadné body. (13:20)

08:02

Tomáš Vyoral měl před sebou spoustu prostoru, ale jednou rukou nedokázal vystřelit přesně. (13:20)

07:24

Domácí snižují trojkou Borise Baráče! (13:20)

07:10

Aminu zakončoval pod košem v časové tísni a trefil jen obroučku. (10:20)

06:24

Hosté opět vedou o 10 bodů, prosadil se Konaté. (10:20)

05:59

Nymburští snižují košem Hrubana. (10:18)

05:41

Shuler vystřelil z velké dálky a přidal na konto Nanterre další tři body! Domácí kouč Ginzburg si vyžádal time-out. (8:18)

05:18

Krásná sehrávka hostí! Invernizzi našel pod košem Aminua, který balón efektně donesl na místo určení. (8:15)

05:00

Po nepřesné střele Bendy si připsal obranný doskok Moore. (8:13)

04:40

Festival trojek pokračuje! Přesně se trefil hostující Invernizzi. (8:13)

04:22

Také domácí zaznamenali tříbodový koš! Trefil ho Martin Peterka. (8:10)

03:42

Moore za tři body naštěstí pro domácí netrefil. (5:10)

03:15

Další trojka hostí, kterou trefil Aminu! (5:10)

02:55

Invernizzi strhává střelou z dálky vedení zpět na stranu Francouzů. (5:7)

02:09

Pod košem se prosadil Lawrence, který zaznamenal všech pět bodů Nymburka. (5:4)

01:53

Domácí ztratili míč a jejich chybu trestá efektní smečí Konaté. (3:4)

01:41

Na Nanterre snižuje Aminu. (3:2)

01:22

Domácí otevírají skóre trojkou Lawrence! (3:0)

00:29

Diggs neuspěl z tříbodové distance, hosté doskakují. (0:0)

00:16

Lawrence byl faulován Moorem. Míč pro Nymburk. (0:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

ČEZ Basketball Nymburk: Ray, Benda, Pumprla (C), Lawrence, Diggs, Peterka, Boháčik, Mickelson, Baráč, Kříž, Vyoral, Hruban.

Nanterre 92: Petteway, Aminu, Konaté, Shuler, Schaffartzik (C), Invernizzi, Moore, Tchouaffe, Pansa, Murphy, Passave-Ducteil.

Rozhodčí: Anastopoulos, Castillo, Calik.
Vítám tu všechny basketbalové příznivce! Čeští šampióni z Nymburka dnes vstupují do nového ročníku Ligy mistrů. V utkání 1. kola skupiny A přivítají francouzské Nanterre. To v loňském ročníku domácí soutěže vypadlo ve čtvrtfinále play off. Letos tento tým odehrál v lize čtyři zápasy s bilancí dvou výher a dvou porážek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

72:81

ERA Basketball Nymburk: Ray, Benda, Pumprla (C), Lawrence, Diggs, Peterka, Boháčik, Mickelson, Baráč, Kříž, Vyoral, Hruban.

Rozhodčí: Anastopoulos, Castillo, Calik