25.09.2017, 02:10 • UPMC Lemieux Sports Complex, Pittsburgh • Jiří Sameš

Tipsport: 1.88 3.81 3.53 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dámy a pánové, ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji úspěšný vstup do nového týdne! (05:00:43)

1. hvězda: Carter Hutton (STL) 23 zákroků, 1 OG, 95,8%
2. hvězda: Dmitrij Jaškin (STL) 1+1
3. hvězda: Vladimir Tarasenko (STL) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 1 500 diváků.
Přípravné utkání mezi Pittsburghem Penguins a St. Louis Blues hrané v rámci tzv. Kraft Hockeyville právě skončilo. Hosté vítězí nad soupeřem 4:1, když vítěznou branku zaznamenal ve 25. minutě Jordan Kyrou. K vítězství svého týmu výrazně přispěl brankář Carter Hutton, jeden gól si v samém závěru utkání připsal také český útočník Dmitrij Jaškin.

59:48

St. Louis právě vstřelilo branku!
Bluesmani přidávají ještě jednu branku! DMITRIJ JAŠKIN se dostal s pukem od pravého mantinelu až před branku soupeře, brankáře Murrayho si následně bravůrně položil na zem a poté jej překonal. Bez asistence.

59:37

Zakázané uvolnění hostujícího mužstva.

59:30

Je rozhodnuto! Opuštěnou branku soupeře trefuje PAUL STASTNY. Asistence: Kyle Brodziak, Alex Pietrangelo.

59:20

Zvládnou ještě domácí srovnat? Vhazování po levici Cartera Huttona.

59:20

Oddechový čas pro domácí.

59:20

Hutton má po akci Crosbyho puk v rukavici, sudí hru přerušují.

59:01

Ohlášena již poslední minuta třetí třetiny!

58:39

Guentzel musí pro kotouč do vlastního pásma.

58:20

Murray je na střídačce, Penguins to zkouší v šesti!

58:01

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:52

Zleva to nyní zkoušel Hagelin, avšak také minul.

57:31

Střela z hokejky Simona míjí tři tyče.

56:58

K dalšímu ohrožení Huttonovy branky se ale svěřenci Mika Sullivana nedostali, nyní hraje soupeř.

56:34

Domácí se drží nadále v útočném pásmu.

56:09

Czuczmanova střela skončila na zadním mantinelu.

55:19

Dobrý obranný zákrok Parayka proti Shearymu.

54:26

Vhazování po pravici Murrayho.

54:26

Střelecký pokus kapitána Blues Alexe Pietrangela od pravého mantinelu končí v náručí Matta Murrayho. Následuje další z reklamních přestávek.

53:36

Skvělý obranný zákrok Schwartze proti útočnému výpadu domácích.

52:30

Zpět do akce, vhazuje se po pravé ruce brankáře Pens.

52:30

Hra přerušena, je tu reklamní přestávka.

52:19

Brodziakova střela z pravé strany míjí branku.

51:31

51:02

Velká šance pro Tarasenka! Jeho pokus z předbrankového prostoru ale výborně lapil Murray do své lapačky.

50:40

Wilson dostává puk až k brance Huttona, zbytek jeho spoluhráčů střídá.

50:01

Třetí třetina se nám přesouvá do své druhé poloviny.

49:31

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:31

V pořadí již sedmá přesilová hra Bluesmanů. Buly po levici gólmana Pittsburghu.

49:31

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Reaves – 2 min., sekání).

49:16

Nahození Tarasenka od modré sraženo mimo Murrayho dosah.

48:44

Vhazovat se nyní bude po pravé ruce Cartera Huttona. Brankář St. Louis má na svém kontě nes zatím čtyřiadvacet zákroků.

48:24

48:21

V závěru přesilové hry ještě střílel zprava Sheary, Hutton však stál připraven na správném místě.

47:43

Nyní pálil z pravého kruhu pro vhazování z první Malkin, Hutton má další zásah.

47:17

Letangova střela od modré čáry, Hutton vyráží betonem.

46:31

Hokejisté Blues ovládli buly a ihned poslali kotouč až k Murraymu.

46:24

Konec reklamní přestávky. Dokáží Pens při početní převaze srovnat skóre utkání?

46:24

Po první reklamní přestávce ve třetí třetině si domácí zahrají přesilovou hru.

46:24

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Parayko – 2 min., sekání).

46:05

Vhazování po levici třiadvacetiletého brankáře Pens.

45:56

Stastny nahazoval bekhendem před branku soupeře, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

45:06

Penguins nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají ofsajd.

45:01

Střely na branku: 23 – 34

44:45

Blues se opět provinili cingem, vhazovat se tak bude znovu v jejich obranném pásmu.

44:01

Buly po levici gólmana Blues s číslem čtyřicet.

44:01

Hutton schoval puk do své lapačky, hra přerušena.

43:44

Pens se ale dostali vzápětí znovu ke kotouči. Nyní pálil od modré Summers, avšak minul.

43:01

Nepřesná rozehrávka Schultze, hrát tak mohou opět svěřenci trenéra Mika Yea.

42:40

Hosté vyhazují jen za cenu icingu.

42:31

Malkin nabil Czuczmanovi, Hutton jen vyrazil.

41:52

41:36

Skvělý Murray, který nyní vychytal Stastneho z těsné blízkosti pravým betonem!

41:03

Rána z hole Parayka minul branku.

40:57

Hokejisté St. Louis se usazují v útočném pásmu.

40:30

Hosté v plném počtu. Nyní 5 na 3 pro hostující mužstvo.

40:04

Blues pokračují přesilovkou 4 na 3.

40:01

Hokejisté zpět na ledě UPMC Lemieux Sports Complex, třetí dvacetiminutovka začne co nevidět!
Také druhá třetina tohoto utkání je již minulostí. Blues se v ní podařilo otočit skóre během pouhých osmatřiceti vteřin! Na 1:1 nejprve srovnával Vladimir Tarasenko, poté vstřelil zatím rozdílovou branku Jordan Kyrou. Obě mužstva měla poté ještě několik dobrých příležitostí, skóre se ale nezměnilo.

40:00

39:52

Ale jen na chvíli. Blues mají k dispozici sedmatřicet vteřin trvající přesilovku 4 na 3. Do konce druhé třetiny však zbývá pouhých osm vteřin.

39:52

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Hagelin – 2 min., sekání).

39:48

Poměr sil se na ledě srovnává. Buly po levé ruce Murrayho.

39:48

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Crosby – 2 min., hrubost).

39:48

Oba kapitáni svých týmů se dostávají do menší potyčky u střídačky Blues!

39:35

Crosbyho střela z první zblokována.

39:01

Ohlášena poslední minuta druhé periody.

38:48

Velký závar před Huttonem! Malkin ani Guentzel atakující brankoviště soupeře však neuspěli.

38:37

38:30

Poměr sil se na ledě srovná na pouhých sedm sekund, poté začne přesilová hra Penguins. Vhazování po pravici Cartera Huttona.

38:30

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Sobotka – 2 min., sekání).

37:38

První minuta početní výhody Blues je minulostí, Murray zatím může být v klidu.

37:15

Wilson vyhazuje puk z obranného pásma, čtveřice Pittsburghu tak může vystřídat.

36:37

Čtvrtá přesilovka Blues v tomto utkání, vhazování po pravé ruce brankáře Pens.

36:37

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bengtsson – 2 min., držení hole).

36:21

Jaškin se k zakončení nedostal, Blues však zůstávají na kotouči.

36:01

Střely ve druhé třetině: 11 – 14

35:36

Tarasenko předal na pravé straně Stastnymu, jeho následná střela prověřila opět Murrayho pozornost.

34:47

Stastny vyhrál buly, ke střele se dostal Edmundson, Murray připraven.

34:41

Icing Pittsburghu.

34:34

34:34

Murray nyní raději přikryl puk pod lapačku před dotírajícím Meganem, následuje další z reklamních přestávek.

34:08

Schenn to zkusil z mezikruží, Murray pozorný.

33:39

Rozehrávka St. Louis skončila icingem, nyní se vhazuje po levé ruce Huttona.

33:29

Prosser se vrací pro kotouč zpět do vlastního pásma.

32:43

Hagelinova tvrdá rána, Hutton jen vyrazil ramenem před sebe.

32:10

32:00

Puk končí na střídačce Blues, hra je tak přerušena.

31:11

Za námi první minuta přesilové hry.

30:10

Pokračujeme. Buly po levici Cartera Huttona.

30:10

Po další reklamní přestávce si tentokrát zahrají přesilovou hru domácí Penguins.

30:10

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kyrou – 2 min. – sekání).

29:47

Na druhé straně zvonila tyč po střele Crosbyho!

29:28

Blues mohli odskočit na rozdíl dvou branek, Brodziak ale nedokázal protlačit kotouč za záda gólmana Pittsburghu.

29:11

Murray má puk ve své moci, hra je tak přerušena.

29:01

28:53

Pens se osvobozují.

28:23

Prudká rána Pietrangela, kapitána Blues, od modré čáry mimo Murrayho branku.

28:02

První polovina z trestu Summerse minulostí.

27:40

Stastnyho pokus, Murray připraven na správném místě.

27:06

Domácí vyhráli buly a okamžitě vyhazují až k soupeřově brance.

27:01

Konec reklamní přestávky, vhazování po pravici Matta Murrayho.

27:01

Po reklamní přestávce si zahrají hosté přesilovou hru.

27:01

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Summers – 2 min. – hákování).

26:47

Útočná akce Blues neměla dlouhého trvání, hrají opět domácí.

26:00

Wilson mohl nyní vyrovnat, Hutton si však proti jeho střele povyjel a dokázal ji vyrazit vyrážečkou!

25:26

Střelecký pokus Dumoulina od modré zblokován soupeřem.

24:47

Kesselova střela, Hutton pozorný.

24:03

Tak to je obrat! Pens nedokázali dostat puk z obranné třetiny. První pokus z hole beka Edmundsona trefil jen před brankou stojícího spoluhráče Jaškina, k dorážce se ale mezi kruhy dostal JORDAN KYROU a svou střelou k rapvé tyči překonal Murrayho podruhé v krátkém sledu. Asistence: Dmitrij Jaškin, Joel Edmundson.

23:55

Pietrangelovo nahození od modré čáry končí mimo tři tyče.

23:25

Je srovnáno! VLADIMIR TARASENKO se ve středním pásmu dostal ke kotouči, následně zamířil z pravého kruhu pro vhazování přesně k levé tyči a nedal tak Murraymu šanci. Bez asistence.

23:12

Touš vyletěl mimo hrací plochu, hra je tak přerušena.

23:00

Další pokus Letanga, Hutton vyráží mimo.

22:35

Hosté se provinili icingem, hra tak zůstane v jejich obranné zóně.

22:17

Letangova střela z první zblokována, Hutton tak zasahovat nemusel.

22:13

Summersova střela od modré, brankář St. Louis si ponechá puk ve své výstroji.

22:09

Tlak domácích pokračuje.

21:52

Hagelin se dokázal dostat s pukem před branku, Hutton obstál.

21:34

Pens kombinují v útočném pásmu.

20:35

Sobotka se dostal do dobré šance, Murray drží svůj tým hned zkraje druhé třetiny.

20:20

Pietrangelo s pukem za vlastní brankou.

20:01

Hokejisté se vrátili zpět ze šaten na ledovou plochu. Druhá perioda začíná.
První třetina přípravného utkání mezi Pittsburghem Penguins a St. Louis Blues hraného v rámci tzv. Kraft Hockeyville je minulostí. Domácí se dostali na začátku 3. minuty do vedení zásluhou Jaka Guentzela. Střelecky aktivnější jsou však zatím hosté. Jejich největší šanci měl zatím v 17. minutě Thorburn, Murrayho ale nedokázal překonat.

20:00

19:56

V prvních dvaceti minutách se již nic dalšího nestane.

19:31

Střely na branku: 7 – 15

19:14

19:05

Pittsburgh posílá kotouč ze své obranné třetiny a zdá se, že se již první přesilovce soupeře ubrání.

19:01

Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:58

Střela Parayka od modré čáry, Murray má puk v rukavici.

18:15

Začíná druhá minuta z trestu Wilsona.

17:59

Tarasenko nenašel před brankou nikoho ze svých spoluhráčů, domácí se následně osvobozují.

17:14

První přesilová hra pro Blues. Vhazuje se po levici Matta Murrayho.

17:14

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Wilson – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

16:46

Thorburn se nyní dostal do slibné střelecké pozice, Murray ale předvedl dobrý zákrok.

16:17

Dumoulinovi střela nesedla, Pens ale zůstávají na kotouči.

15:06

Domácí se drží v útočném pásmu.

14:15

14:15

Murray se v brance zatím rozhodně nenudí, nyní musel být zase připraven proti střele jednoho z hráčů Blues. Na řadě další z reklamních přestávek.

14:06

Prosser nahodil do útočného pásma svého týmu.

13:38

Blues aktivní. Další střelecký pokus vyslal na branku Megan.

13:20

Nyní už si ale po střele Parayka zase sáhl gólman Penguins na puk.

13:08

Gunnarssonova střela zblokována Murray tak bez práce.

12:38

Další puk, který končí mimo ledovou plochu, vhazovat se tentokrát ale bude ve střední třetině.

12:16

Pens vyhráli buly a následně dostávají puk pryč z vlastního pásma.

12:11

Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

12:01

Střely na branku: 6 – 8

11:42

Pokračujeme. Vhazování po levé ruce brankáře Pittsburghu.

11:42

Bekhend Tarasenka končí v lapačce Matta Murrayho, na řadě reklamní přestávka.

11:21

Shearyho pokus z prostoru mezi kruhy zblokován Edmundsonem.

10:56

Rozehrávka Bluesmanů končí icingem.

10:26

Edmundson s pukem za vlastní brankou, oba týmy střídají.

09:46

Gunnarssonovo nahození od modré tečoval ještě Brayden Schenn, Murray však zasahovat nemusel.

09:31

Prosse přihrál Dunnovi a ten vyzkoušel Murrayho pozornost.

08:59

Shearyho pokus z pravého kruhu pro vhazování zblokován obranou soupeře do ochranné sítě. Následovat bude buly po pravici Huttona.

08:52

08:29

Malkin v další šanci, z těsné blízkosti však na Huttona nevyzrál.

08:10

Letang nabil Malkinovi, jeho prudká rána z první končí v rukvici gólmana Blues.

07:53

První polovina přesilové hry 5 na 3 za námi. Pens zatím Huttona neohrozili.

06:51

Přesilová hra Pens bude dokonce dvojnásobná! Buly po pavé ruce brankáře hostů.

06:51

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Prosser – 2 min. – sekání).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (MacEachern – 2 min. – hákování).

06:40

Signalizovaný trest pro hostující mužstvo, rozhodčí zatím ponechávají Pens výhodu.

06:35

Z levého kruhu pro vhazování pálil Sheary, Hutton jen vyrazil.

06:09

Sobotka hledal v prostoru mezi kruhy někoho ze svých spoluhráčů, avšak nebyl úspěšný.

05:52

Rozhodčí pískají přihrávku rukou, vhazování nařízeno do střední třetiny.

05:41

Murray se musel mít opět na pozoru. Od modré totiž střílel Megan.

05:34

05:30

Nahození Pietrangela od modré čáry končí v náručí gólmana Pens, hra přerušena.

05:06

St. Louis se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.

04:39

Bluesmanům nevyšel přechod do útočné třetiny – čároví pískají postavení mimo hru.

04:29

Hosté v plném počtu. Začíná jejich zkrácená početní výhoda.

04:03

Další střela Parayka, Murray vyráží.

03:34

Poměr sil se na ledě srovnává. Vhazování po levici Matta Murrayho.

03:34

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Malkin – 2 min., sekání).

02:56

Gunnarsson vyhazuje kotouč až k brance Murrayho, Blues tak mohou vystřídat svou čtveřici.

02:29

První přesilová hra v tomto utkání pro Pittsburgh. Buly po levici brankáře Huttona.

02:29

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Schwartz – 2 min., hákování).

02:18

Puk končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:05

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí otevírají skóre utkání! Crosby se s JAKEM GUENTZELEM dostali do situace 2 na 1. Kapitán Pens najíždějící z levé strany předal za modrou čarou kotouč svému parťákovi z elitní formace a ten se ranou z první nemýlil. 1:0 pro Penguins! Asistence: Sidney Crosby, Connor Sheary.

00:54

Paraykův pokus od modré, nyní už má brankář Pens první zákrok.

00:43

Střela Braydena Schenna od modré sražena mimo hrací plochu, Murray tak stále čeká na první zásah.

00:31

Na druhé straně to zkoušel Brodziak, jeho střelu zblokoval jeden z beků soupeře do ochranné sítě.

00:21

Vhazování po pravici gólmana St. Louis.

00:09

Do první šance se ale dostali Penguins! Guentzel využil zaváhání Gunnarssona, jeho následná střela však zazvonila pouze o tyč Huttonovy branky!

00:04

Vhazování pro Blues.

00:01

Do středového kruhu se na úvodní buly staví Sidney Crosby a Paul Stastny, jdeme na to!
Hymna za námi, přípravné utkání mezi Pittsburghem Penguins a St. Louis Blues začne za několik málo okamžiků!
Na řadu nyní přichází americká státní hymna, kterou zazpívá Jordyn Walker.
Zahajovací formace již nastoupeny na modrých čarách.

Pittsburgh Penguins: Murray (Niemi) – Dumoulin, Letang (A), Czuczman, Schultz, Summers, Bengtsson– Guentzel, Crosby (C), Sheary – Aston-Reese, Malkin (A), Kessel – Hagelin, Rowney, Simon – G. Wilson, Blueger, Reaves

St. Louis Blues: Hutton (Binnington) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Dunn, Prosser – Schwartz, Stastny, Tarasenko (A) – Sobotka, B. Schenn, Thorburn – Jaškin, Megan, Kyrou – Blais, MacEachern, Brodziak – Thomas

Rozhodčí: Derek Amell, Steve Barton – Shandor Alphonso, Reid Anderson.
V UPMC Lemieux Sports Complex již začalo předzápasové rozbruslení obou mužstev.
Dámy a pánové, vítejte ještě jednou při sledování přípravného utkání mezi Pittsburghem Penguins a St. Louis Blues! Úvodní buly bude vhozeno za nějakých pětačtyřicet minut.
Dějiště dnešního utkání – UPMC Lemieux Sports Complex

Domácí arenou vítěze Stanley Cupu v posledních dvou letech je PPG Paints Arena, do které se vejde 18 387 diváků. Dnešní přípravné utkání se však odehraje v UPMC Lemieux Sports Complex, což je hala jinak určená pro tréninky Punguins. Nachází se ve čtvrti Cranberry Township, na severní části města Pittsburgh.
Češi a Slováci v tomto utkání

Dominik Simon (PIT) – centr, 23 let, CZE
Dmitrij Jaškin (STL) – 24 let, pravé křídlo, CZE
Vladimír Sobotka – centr, 30 let, CZE
ST. LOUIS BLUES

Blues mají za sebou již čtyři přípravná utkání. Naposledy se střetli na domácím ledě s Dallasem Stars, avšak nedokázali vůbec vstřelit branku a prohráli 0:4. Na svém kontě mají tedy zatím dvě výhry a dvě prohry.
--------------------------------------------------------------------
Generální manažer: Doug Armstrong
Trenér: Mike Yeo
Kapitán: Alex Pietrangelo
PITTSBURGH PENGUINS (2-0-1)

Hokejisté Penguins stihli v přípravě odehrát již tři utkání. V tom posledním zvítězili na ledě Colmbusu Blue Jackets těsně 4:3. Vítěznou branku utkání vstřelil necelý dvě minuty před koncem finský obránce Olli Määttä! Mezi tři tyče se postavil Antti Niemi, který si připsal jednatřicet zákroků.
Generální manažer: Jim Rutherford
Trenér: Mike Sullivan
Kapitán: Sidney Crosby

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! Příprava National Hockey League se nám pomalu přehoupla do druhé poloviny. V noci z neděle na pondělí budou k vidění tři duely. Zde budete moci sledovat utkání mezi Pittsburghem Penguins a St. Louis Blues. Úvodní vhazování bude v UPMC Lemieux Sports Complex vhozeno krátce po 02:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

1:4

Branky a nahrávky: 3. Guentzel (Crosby, Sheary) – 24. Tarasenko, 25. Kyrou (Jaškin, Edmundson), 60. Stastny (Brodziak, Pietrangelo), 60. Jaškin

Rozhodčí: Derek Amell, Steve Barton – Shandor Alphonso, Reid Anderson

Diváci: 1 500

02:05 PIT 1:0 Guentzel (Crosby, Sheary)
02:29 STL 2 Schwartz, hákování
03:34 PIT 2 Malkin, sekání
06:51 STL 2 Prosser, sekání