24.09.2017, 18:05 • Skupina D • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

0:0

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:17:38)

0:0

Češkám tak po skončení základní skupiny náleží třetí místo a v úterý si zahrají o postup do čtvrtfinále proti Běloruskám.

0:0

Ve čtvrtém setu ale ztratily výrazné vedení 19:14 a rozjeté Nizozemky zdárně vývoj sady otočily, čímž zakončily celý zápas výhrou 3:1 na sety.

0:0

České volejbalistky prokázaly, že dokáží hrát proti velkým favoritkám, a i když druhý set patřil k nejhorším na turnaji, Češky se opětovně zvedly a srdnatě bojovaly o velké překvapení.

22:25

Čtvrtý set skončil.

22:25

Plaková vytlouká české bloky a ukončuje dramatický a pohledný zápas!

22:24

První mečbol odvrací po vytlučených blocích Toufarová.

21:24

Přímý bod ze servisu a mečboly Nizozemska.

21:23

Menší zmatky nad sítí, kde Nizozemky skvěle blokovaly a Havelková se neprosadila.

21:22

Plaková razantně zakončila krátkou rozehru z křídla.

21:21

Češky se zdravě naštvaly a nad sítí přetlačily soupeřky.

20:21

Toufarová vytloukla nizozemský blok, ale video nakonec ukázalo, že míč skončil v hřišti, i když velmi těsně. Otázkou ale je, jestli se jednalo o správnou zkoumanou situaci, jelikož původně u míče byl aut.

20:20

Strušková zariskovala na servisu, ale minula vymezené území.

20:19

Útokem na druhou přes zaskočila Valková své soupeřky.

19:19

Český blok tečoval útok Belienové a pětibodový náskok je pryč. Nizozemky se neskutečně po nasazení Plakové zvedly. Češky hrají dobře, ale nestačí to na nasazené tempo.

19:18

Útok Plakové sice vybrala Dostálová, ale míč odrazila jen nad síť, kde Belienová pohotově vytloukla český blok.

19:17

Nizozemky se v dlouhé výměně dokázaly ubránit a Plaková znovu dokázala dostat míč na zem!

19:16

Buijsová zabodovala přímým bodem ze servisu.

19:15

Plaková se trefila do zadního pole.

19:14

Nizozemské si bere oddechový čas.

19:14

Havelková opřela míč o nizozemský trojblok a vybojovala další bod!

18:14

Strušková si přeběhla do křídla a z jednonožky propálila blok.

17:14

Plaková přišla na hřiště a okamžitě zapisuje vítěznou smeč.

17:13

Neskutečná bojovnost obou týmů přinesla parádní výměnu, v níž se skvěly obrany obou celků a ta česká si připsala bodový blok.

16:13

Technický time-out.

16:13

I přesto, že příjem byl špatný, Mlejnková dokázala míč zasmečovat z těžké pozice tak, že byl nevybratelný.

15:13

Oddechový čas české lavičky.

15:13

Skvělý servis Koolhaasové přináší bod Nizozemkám.

15:12

Do autu poslala servis i Purchartová.

15:11

Balkesteinová kazí servis.

14:11

Sloetjesová se po delší době prosadila nad sítí.

14:10

Servis Nizozemska končí v bočním autu.

13:10

Koolhaasová středem sítě dostala míč na zem.

13:9

Špatný nizozemský příjem nebyl využit! Míč zadarmo pro Češky přinesl šanci Havelkové, která ale poslala míč do autu.

13:8

Technické zakončení Toufarové.

12:8

Balkesteinová si seběhla na střed a dostala míč do zadního pole.

12:7

Skvělý servis Struškové a špatná rozehrávka Holanďanek. Pětibodový rozdíl ve skóre.

11:7

Strušková trefuje přímý bod a na průběžný stav se opět dívá skvěle. Češky dostávají soupeřky pod tlak.

10:7

Strušková napálila prudký míč, který nizozemský příjel nevybral.

9:7

Mlejnková po sérii bodů pokazila servis.

9:6

Český tým opět předvedl perfektní obranu a náskok se navyšuje.

8:6

8:6

Výtečný blok českého týmu! Havelková v jednobloku nachytala Belienovou.

7:6

Sloetjesová napálila míč do sítě a její chyba vrací Češky do vedení.

6:6

Mlejnková trefila přímý bod z podání! Skvělý servis těsně za síť.

5:6

Sloetjesová poslala servis do autu.

4:6

Menší herní krize českého týmu pokračuje. Mlejnková se v útoku neprosadila, naopak Nizozemky ano.

4:5

Nizozemky obrací vývoj čtvrtého setu a čtvrtým bodem v řadě se dostávají do vedení.

4:4

Video zkoumalo dotyk nizozemského bloku, který ale nebyl a Mlejnková tak poslala míč do autu bez teče.

4:3

Mlejnkové se příliš nepodařil útok a míč nakonec skončil v síti.

4:2

Belienová se prosadila.

4:1

Češky hrají uvolněně a je to vidět i v útoku, kde se dokáží prosadit i přes nepříjemně blokující Koolhaasovou.

3:1

Buijsová zaznamenala první nizozemský bod ve čtvrtém setu.

3:0

Sloetjesová poslala smeč do autu. Výborný začátek.

2:0

Purchartová trefuje přímý bod ze servisu!

1:0

Čtvrtý set dokázaly začít Češky ziskem bodu!

0:0

Začal čtvrtý set.

0:0

České volejbalistky našly své tempo a po pokažené druhé sadě se dokázaly zvednout. Obrana pracovala výborně, útok byl přesnější než ten nizozemský a dvakrát si české hráčky pomohly i servisem v důležitých okamžicích, kdy dokázaly uskočit svým soupeřkám.

25:21

Třetí set skončil.

25:21

Výborná česká obrana ubojovala soupeřky, Sloetjesová na středu sítě nakonec poslala míč do autu! Češky vyhrály třetí set.

24:21

Havelková vytloukla nizozemské bloky a vybojovala tři setboly!

23:21

Nizozemky zužitkovaly svůj útok po českém servisu.

23:20

Mlejnková vytloukla nizozemský blok a výhra ve třetím setu je hodně blízko.

22:20

Strušková měla šanci zakončit z první poté, co míč doletěl po příjmu soupeřek nad síť, ale nechala se zablokovat.

22:19

Bude to ještě bitva, hra se dost kouskuje a Nizozemky nyní snižují stav.

22:18

Míč byl ve hřišti, bod pro Češky.

21:18

Bude se zkoumat video a dopad míče českého útoku do zadního pole.

21:16

Dost možná klíčová výměna, ve které obrana nepustila míč na svou polovinu a nakonec úspěšně zablokovala Sloetjesovou!

20:16

Nizozemsko si bere oddechový čas.

20:16

Kohoutová trefuje přímý bod!

19:16

A nesmažou ho ani nyní. Bod českého týmu.

18:16

Nizozemky se drží relativně na dostřel, ale stále s odstupem, který se jim nedaří smazat.

18:15

Dlouhou výměnu zakončila křižným útokem z pravého křídla Toufarová.

17:15

Valková odpálila servis do autu.

17:14

Nizozemky posílají míč do autu bez české teče.

16:14

16:14

Havelková obhodila nizozemský blok a získává důležitý bod!

15:14

Plaková vyzrála nad sítí na českou obranu.

15:13

Češky ztrátují, což jim momentálně vyhovuje nejvíce.

14:13

Míč z české strany skončil v zámezí, což potvrdilo i video.

14:12

Mlejnkové útok se odrazil od nizozemské polařky mimo hřiště.

13:12

Nizozemky mírně stahují svou ztrátu.

13:11

Chyba na českém servisu. To vyplývá z riskantních podání za účelem znepříjemnit Nizozemkám příjem.

13:10

Mlejnková úspěšně zakončuje útok.

12:10

Buijsová zaútočila do diagonály a nedala českému příjmu šanci vybrat míč.

12:9

Toufarová trefila smeč podél lajny do pole.

11:9

Koolhaasová využila nízkou přihrávku na středu sítě.

11:8

Naopak Havelková servisem trefuje přímý bod!

10:8

Vzápětí ale kazí servis.

9:8

Teď se Nizozemkám podařilo zabodovat a trochu vzít vítr z plachet českého týmu.

9:7

České volejbalistky se oproti druhému setu velmi zlepšily a bojují o zdramatizování zápasu. Zvyšují náskok.

8:7

8:7

Teď už Purchartová na bloku boduje! Zastavila Sloetjesovou.

7:7

Český trojblok nezastavil Buijsovou.

7:6

Jedna z nejdelších výměn zápasu. Oba týmy se dlouho nemohly útočně prosadit, obrany pracovaly na jedničku. A dobře pracovala nizozemská obrana i proti Havelkové, která ale nakonec využila bloku k útoku.

6:6

Havelková úspěšně smečuje.

5:6

Balkesteinová příliš často neútočí, ale když už, tak se většinou nemýlí. Stejně jako nyní na levém křídle.

5:5

Ulívka Belienové dopadá na zem.

5:4

Valková byla nad sítí úspěšnější než její soupeřka.

4:4

Buijsová z těžké pozice a po nepřesné přihrávce přeci jen dokázala zabodovat.

4:3

Výborná hra v obraně a následně kvalitní útok znamená po delší době český tým v dílčím vedení.

3:3

Nizozemky kazí servis.

2:3

Belienová na středu sítě dokázala úspěšně zaútočit.

2:2

Další úspěšný český útok. Mlejnková zužitkovala přihrávku Valkové.

1:2

Toufarové rána nebyla nizozemskými polařkami vybrána.

0:2

Koolhaasová trefuje přímý bod ze servisu.

0:1

Třetí set přináší velké změny v české sestavě. A první bod jde na nizozemskou stranu.

0:0

Začal třetí set.

0:0

Po velmi dobrém výkonu v prvním setu přišlo spíš trápení v sadě druhé. V ní Nizozemky potvrdily jednoznačně svou roli favoritek a udělily Češkám debakl o deset bodů.

15:25

Druhý set skončil.

15:25

Předlouhou výměnu ukončila úspěšným vytlučením bloků Celeste Plaková!

15:24

Nečistá nahrávka nizozemského týmu.

14:24

Chyba v českém útoku, míč zamířil mimo.

14:23

Plaková chodí na hřiště v koncovkách setů a bere na sebe velký díl zodpovědnosti za úspěšné dokončení setu. Znovu úspěšně útočí.

14:22

Toufarové útok tentokrát byl tečovaný nizozemským blokem.

13:22

Smeč z české strany sítě skončila daleko v autu.

13:21

Přímý bod ze servisu Stoltenborgové.

13:20

Asi nejdelší výměna zápasu končí bodem pro Nizozemsko po útoku Plakové, které to v průběhu dvakrát nevyšlo, ale napotřetí už vytloukla český blok.

13:19

Buijsová z obrovské výšky zakončila do zadního pole.

13:18

Výborná česká obrana získala téměř ztracený míč, čehož využila k bodovému obloučku Toufarová.

12:18

Vydřená výměna, kterou přetavila v bod Valková.

11:18

Češky potřebují druhý set především dohrát a chytit tempo před třetí sadou.

10:18

Struškovou zablokoval nizozemský dvojblok.

10:17

Tříbodovou českou šňůru ukončila Buijsová.

10:16

I mistr tesař se někdy utne. Koolhaasová smečuje jen do sítě.

9:16

Po ubránění se dokázala Strušková zakončit útok.

8:16

Podařilo se zastavit šňůru Nizozemek. Úspěšný útok do diagonály předvedla Havlíčková.

7:16

Nizozemky získávají čtvrtý bod v řadě, Češky se dostaly do útlumu. Pomoci by jim snad mohl technický oddechový čas.

7:15

Přímý bod nizozemského týmu.

7:14

Sloetjesová využila teče českého bloku k bodu.

7:13

Time-out českého týmu.

7:13

Dvakrát se Nizozemky ubránily a třetí útok z ruky Havelkové ulétl do autu.

7:12

Vzápětí přichází servis do sítě.

7:11

Přímý bod ze servisu Mlejnkové! Výtečné střídání českého týmu.

6:11

Mlejnková přišla dnes poprvé na hřiště a hned se prosadila při útoku z pravého křídla.

5:11

Špatný český příjem znamená navýšení nizozemského náskoku.

5:10

Destruktivní útok Sloetjesové nebyl v silách českých volejbalistek vybrat.

5:9

Purchartová vyzrála na nizozemské bloky na středu sítě.

4:9

Havlíčková útok po lajně neproměnila. Nizozemky se ubránily a následně si poradily s útokem.

4:8

4:8

Balkesteinová vytloukla český blok na levé straně.

4:7

Smeč Buijsové skončila v zámezí.

3:7

Oblouček Bujsové se České obraně vybrat nepovedl.

3:6

Rána Struškové se ujala.

2:6

V dlouhé výměně měly Češky své šance, ale nedokázaly zakončit ani klasické útoky, ani překvapivý útok na druhou přes od Vincourové. Nakonec samy berou bod.

2:5

2:5

Sloetjesová trefila přímý bod ze servisu.

2:4

Útok Havelkové odlétl daleko do autu.

2:3

Česká obrana v této výměně zářila, ubránila čtyři nizozemské útoky, a když se Češky konečně dostaly k míči, tak ho Kossányiová úspěšně zasmečovala.

1:3

Příjem Češek se nepovedl. Míč odletěl nad síť, kde ho zatloukla Belienová.

1:2

Sloetjesová vytloukla české bloky.

1:1

Tentokrát Havelková neprostřelila nizozemský trojblok.

1:0

Tuhá bitva hned v první výměně druhého setu. Dobývání nizozemské poloviny nakonec zvládla Havelková.

0:0

Začal druhý set.

0:0

Češky se rozhodně nemusí za výkon v prvním setu stydět. V duelu s vicemistryněmi Evropy a čtvrtými z posledního mistrovství světa dlouho hrály vyrovnanou partii a trochu smolně jim utekla až koncovka. Ve druhé sadě bude rozhodně na čem stavět.

21:25

První set skončil.

21:25

České volejbalistky měly možnost dvakrát zaútočit, ale Nachmilnerová ani Kossányiová míč nesložily. Naopak Nizozemky po dobré obraně předvedly i úspěšný útok a vyhrály úvodní set!

21:24

Havlíčková neprostřelila blok Koolhaasové a Nizozemky mají tři setboly.

21:23

Oddechový čas českého týmu.

21:23

Plaková dostává jednu přihrávku za druhou a dokáže je zužitkovávat.

21:22

Kossányiová rovněž vytlouká blok soupeřek.

20:22

Plakové se nadvakrát podařilo český blok vytlouct.

20:21

Úspěšný útok z levého křídla přináší českému týmu dvacátý bod.

19:21

Česká lavička si bere time-out.

19:21

Přímý bod Nizozemek přivádí první sadu do koncovky.

19:20

Plaková se vyšvihla na křídle nad síť a zakončila.

19:19

Napoprvé Knipová dokázala vybrat český útok. Nizozemky však musely jen odevzdat míč, protože si v těžké situaci nepřihrály. Druhý český útok už končí bodem.

18:19

Ve velké výšce se prosadila Buijsová.

18:18

Nizozemský blok se dotkl míče a bod jde znovu na českou stranu. Rozhodčí dnes teče bloků nějak přehlížejí.

17:18

A je tu opět video. Český útok skončil v autu, ale zkoumat se bude teč.

17:18

Delší výměna, při níž se Nachmilnerové nepodařilo nadvakrát zakončit. Naopak Nizozemky se nemýlily.

17:17

Sloetjesová vytloukla český blok.

17:16

Kossányiová trefila přímý bod ze servisu! Češky jdou do vedení!

16:16

Dle posouzení videa se Nizozemky dotkly míče nad sítí a bod jde na stranu českého týmu.

15:16

15:16

Havelková nedokázala zvednout útok Nizozemek.

15:15

Přímý bod ze servisu Vincourové a je vyrovnáno!

14:15

Dělovka Havlíčkové do zadního pole spadla do volného prostoru.

13:15

A video jim dává za pravdu.

13:14

Nizozemský útok skončil v autu, ale hráčky Oranjes okamžitě protestovaly a dožadují se teče českého bloku.

13:14

Prudký útok Havelkové se odrazil od nizozemských polařek mimo jejich dosah.

12:14

Sloetjesová zakončila nekompromisně po náběhu z druhé vlny.

12:13

Nizozemky se sice ubránily útoku soupeřek, ale následně se samy nechaly nachytat na bloku Havelkové, která srazila míč na nizozemskou polovinu.

11:13

Úspěšná byla i Buijsová, která si pomohla o český blok.

11:12

Havlíčková vytloukla nizozemský blok.

10:12

Nizozemky však nepovolují srovnání skóre a v další výměně úspěšně zakončují.

10:11

Chyba na středu sítě na straně Nizozemek. Hodně nízkou přihrávku nedokázala Belienová dostat přes pásku.

9:11

Útok Buijsové křížem dopadl do těsného autu.

8:11

Havlíčková nedokázala vybrat útok Buijsové.

8:10

Technická chyba a dvojdotek jedné z nizozemských hráček.

7:10

Češky nezakončily výměnu a s míčem si následně poradily Nizozemky, které zvyšují své vedení.

7:9

Slötjesová útočí z jakékoliv pozice u sítě. Tentokrát se prosadila z levého křídla.

7:8

Nachmilnerová se z pravé strany neprosadila, ale míč zůstal v držení Češek. Druhou šanci proměnila Kossányiová z levého křídla.

6:8

6:8

Nizozemky odskakují do dvoubodového vedení.

6:7

Chytré a šikovné zakončení Balkesteinové, která lehce klepla do míče a obhodila blok.

6:6

Nizozemky kazí podání.

5:6

Technické zakončení Belienové, která se hodně natáhla a přehodila český blok.

5:5

Následně kazí servis.

4:5

Přímý bod ze servisu zaznamenala Buijsová.

4:4

Sloetjesová se prosadila středem sítě.

4:3

Česká obrana zvládla nizozemský útok a Češky následně nadvakrát složily míč. Strušková z jednonožky na pravém křídle propálila blok.

3:3

Havlíčková podruhé v utkání úspěšně zaútočila.

2:3

Slöetjesová boduje. O ní se budou dnes Nizozemky hodně opírat.

2:2

Havlíčková se vyšroubovala do vzduchu na křídle a ránou do diagonály srovnává stav.

1:2

Přímý bod Nizozemky Koolhaasové z podání.

1:1

Andrea Kossányiová, která v sobotu řádila na servisu, tentokrát začíná na podání chybou, když trefuje síť.

1:0

A začínají výborně, získávají úvodní bod zápasu.

0:0

Úvodní servis obstarají české volejbalistky.

0:0

0:0

Halou zní hymny obou týmů.

0:0

Česko: Kossányiová, Kohoutová, Kocmanová-Havličková, Nachmilnerová, Purchartová, Valková, Mlejnková, Strušková, Havelková, Vincourová, Kojdová, Toufarová – Dostálová, Vaňková

Nizozemsko: Stoltenborgová, Belienová, Plaková, De Kruijfová, Balkesteinová, Slöetjesová, Buijsová, Dijkemaová, Jasperová, Daalderopová, Polderová, Koolhaasová – Knipová, Schootová

Rozhodčí: Eldar Zulfugarov (AZE), Daniele Rapisarda (ITA).

0:0

Kdo se tak chce vyhnout Srbkám a zahrát si v případném čtvrtfinále s vítězkami zápasu mezi Chorvatskem a Itálií, ten musí dnes zvítězit.

0:0

V nedělním utkání tak jde především o to, který z týmů postoupí z druhého místa. Ten pak vyzve třetí tým ze skupiny B. Poražený vyzve druhý tým skupiny B a v případném čtvrtfinále znovu Srbky.

0:0

V posledních pěti zápasech české volejbalistky Nizozemkám podlehly, letos v baráži kvalifikace na mistrovství světa pak poněkud jednoznačně 0:3. Poslední vítězství nad Nizozemskem se datuje do roku 2012, kdy Češky vyhrály čtyřikrát z pěti duelů v Evropské lize. Tam však Nizozemky nenastupovaly v nejsilnějších sestavách jako je tomu na velkých turnajích typu evropského šampionátu.

0:0

Češky po úvodní porážce se Srbkami dokázaly skvělým výkonem v koncovkách setů otočit utkání s Belgičankami a vybojovaly klíčovou výhru, která je posunula do bojů do čtvrtfinále. Bez ohledu na výsledek posledního utkání si tam zahrají s některým z celků skupiny B o postup mezi nejlepší osmičku na turnaji.

0:0

Nizozemky v sobotním utkání prohrály se Srbkami a zahrají si proti Češkám o postup z druhého místa skupiny do playoff nebo-li předkola, které bude předcházet čtvrtfinálovým zápasům, do nichž přímo postoupí jen vítězové čtyř skupin.

0:0

Po klíčové sobotní výhře nad Belgií zakončí české volejbalistky základní skupinu na mistrovství Evropy v Ázerbajdžánu utkáním proti Nizozemkám, které budou v utkání plnit roli výrazných favoritek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.